Mám odpustiť neveru a drogy?

nikolam
23. jan 2014

je mi hrozne a neviem, ako ďalej. s priateľom som takmer rok, obaja študujeme na VŠ, ja mam 23 a on 24 rokov. sme úplne rozdielne typy, on študuje umelecký smer, je veľmi nadaný, ale je proste uleteny... ja som uplne obyčajna baba, nikdy som nezapadla do jeho partie možno až na niekoľko výnimiek si s jeho kamaratmi veľmi nerozumiem. dali sme sa dokopy po roznych doťahovačkách a intrigách práve zo strany jednej jeho "kamarátky", ktorá po ňom išla. náš vzťah od začiatku nebol bez komplikácií, ale všetko sme zvládali, veľmi som ho milovala, on mi tvrdil to isté, akurát to dával najavo svojím spôsobom, čím mi niekedy ubližoval. keď som niekam chcela ísť bez neho, robil scény, ak som sa s niekým bavila napr. so spolužiakom, kamarátom, tak bol cirkus, dokonca niekedy aj na verejnosti. potom sa mi vždy ospravedlňoval, aby som mu odpustila, že sa to viac nestane, a nakoniec sa to aj tak vždy stalo. odôvodňoval to tak, že sa bojí že o mňa príde - čo bolo absolutne neopodostatnené, nakoľko som ho milovala, a stále milujem. týmto správaním mi ubližoval, neviem, či si to uvedomoval, možno aj áno ale nakoniec to aj tak vždy svoje sluby porušil. Ja tento rok končím VŠ a naskytla sa mi možnosť ísť na dva mesiace na stáž do Nemecka, možno som tam ani nechcela ísť možno chcela, povedala som mu to raz večer, že mam takuto možnosť a je celkom zaujímavá... čo nasledovalo potom, jeho reakcia úplne strašná, veľmi sme sa pohádali, on buchol dvermi a odišiel z bytu. a to som ani nepovedala, že tam pojdem ... výsledok bol taký, že išiel za svojou partou, tam sa napil a niečo si dal - neviem čo, hoci mi slubil že sa toho už nikdy nedotkne a aj sa rok toho držal - a korunou všetkého je, že po ňom vyšla oná kamrátka a on sa s ňou vyspal. mne sa na mobil vobec nehlásil až do druhého dňa, skoro som zomrela od strachu a to som išla na druhy deň ráno na skúšku čo vobec ani neviem, ako som ju nakoniec dokázala spraviť.proste mne po tomto pohár pretiekol, dala som mu facku a odišla z bytu čo mame spoločne v prenajme... niečo sa vo mne zlomilo, nezaslužila som si toto od neho... teraz ma prosí na kolenách aby som sa vrátila, plače, prisaha, že sa zmení. včera sme sa videli v škole, chvilu sme sa rozpravali, je na tom strašne, uplne sa triasol, prosil ... stále ho mám pred očami, stale ho aj mam rada, ale strašne ma to bolí, čo urobil, a vlastne to urobil uplne pre nič 😖

leak61
23. jan 2014

Nechaj ho tak a radsej si pockaj na niekoho normalneho 🙂

stzu27
23. jan 2014

k lepšiemu sa nezmení určite, žiaľ... bála by som sa plánovať s ním budúcnosť

luba28
23. jan 2014

@nikolam ja som strikne zato,ze neveru neodpustam,....on je velmi ziarlivy a to je chore,...keby ste sa nahodou zobrali a mali dieta,tak by si bola ako "vtacik v zlatej klietke",....taketo sceny ak niekomu verim,....nepripustne u mna,.....moj mm chodi na 4 tyzdnove turnusy a keby som toto mala robit tak sme na ulici a bez penazi,.....

maria1989
23. jan 2014

@nikolam mnoo, tá kamoška je dobrá sviňa, vyšla po ňom keď bol zdrogovaný... ale zas na druhej strane, ona tú drogu do neho nevopchala. jáj dievča, bežkaj do Nemecka zabudneš na neho... máš tu drogy, to jeho správanie k tebe - žiarlivostné scény (nemyslím, že sa zmení), a nevera ako bonus. držím palce.

cta
23. jan 2014

@nikolam si ešte mlada uži si ešte života dokial sa dá. Nedaj si riadiť život človekom čo ešte nevyzrel a zvlášť keď ťa podviedol s ,,kamoškou" ktorá po nom išla prepáč ale toto by som fakt neprekusla. Taký chlap si nezaslúži dievča ako si ty. A ak sa dáte dokopy myslíš, že sa to zas nevráti do starých kolají? never mu nikto sa nezmeni za týždeň dva. Utekaj od neho kadeľahšie.

miskap2111
23. jan 2014

Na tvojom mieste by som mu šancu už nedala. Podľa tvojho opisu ide o labilného človeka, žiarlivca a jeho konanie je nevyspytateľné. Máš 23 rokov príležitosti pred sebou, nemáš žiadne záväzky a pravdepodobne si svoju budúcnosť predstavuješ inak, ako dostávať sa s excesov, ktoré by ťa s ním čakali. Život máš stále len pred sebou, tak si ho nepokaz. Držím palce.

nikolam
autor
23. jan 2014

najhoršie je že ja sa o neho aj bojím, aby sa mu niečo nestalo... aby sa uplne neodtrhol, aby nespadol zas do tej partie, kde drogy kolujú, a mimochodom ich užívateľkou je aj ONA... stále mi na ňom záleží aj keď by som najradšej odišla

sissy27
23. jan 2014

@nikolam keby sa toto stalo tvojej najlepšej kamarátke, čo jej poradíš? keby si takéhoto našla tvoja dcéra, bola by si šťastná? nespájajú vás ani spoločné deti, ani hypotéka, a ver mi, časom sa to nezlepší, práve naopak, bude to horšie a horšie... ľahšie sa vracia z kratšej cesty, takže moja rada aj pre kamarátku aj pre dcéru by bola jednoznačne "kašli naňho, máš na viac... " ale človeku niekedy ani tisíc dobrých rád nepomôže, musí si tú "hubu" rozbiť sám...

digysa
23. jan 2014

@nikolam Myslim, ze ti lepsiu sluzbu, ako vyspat sa s tym dievcatom, ani nemohol preukazat.

1. Vas vztah je nefunkcny, nehodite sa k sebe (aspon podla toho, co pises).
2. V pociatkoch najvacsej lasky, by nemali nastat ziadne problemy, vy ste mali od zaciatku hrbolatu cestu
3. Laska sa neprejavuje tym, ze ta bude drzat na retazi.
4. Ty mas sancu sa niekde presadit, nadobudnut cenne skusenosti a koli takemuto cloveku by si to zahodila?

Myslim, ze je cas aby si mu zamavala, si mlada, prave koncis skolu, mas velku prilezitost........Co viac si mozes zelat? Cely zivot pred sebou- toto nie je tvoj "soulmate". Musis pokracovat v hladani.....a hlavne bud trosku "egoista" a mysli viac na seba, lebo teraz mas moznost zapracovat na svojom postaveni a profesii...ked budes mat deti a manzela, tam mozes trochu povolit a oddat sa rodine 😎

Hlavu hore, zbytocne places, zbytocne sa trapis......on ti za to nestoji.

P.S: aj mne raz moja 6-rocna! znamost chodila plakat pod oknami mojej izby, ze sa zmeni.......ako dobre, ze som neustupila 🙂

miskap2111
23. jan 2014

@nikolam ty nie si za neho zodpovedná. On je dospelý človek a musí si uvedomiť konsekvencie svojich činov. Ty ho k drogám neťaháš. Ak sa on rozhodne vrátiť do tej partie, je to jeho rozhodnutie a on si musí niesť za to aj zodpovednosť. Je veľmi pravdepodobné, že ti ešte dlho nedá pokoj - to je typické pre labilných jedincov. Ale ty musíš byť silná. Ak ťa bude žiadať o pomoc, možeš mu pomocť, ale tam treba presne stanoviť "pravidlá", či formu tej pomoci. Samozrejme už nie ako jeho partnerka.

adri266
23. jan 2014

@nikolam dievca zlate, ste obaja mladi, mate cely zivot pred sebou. Na Tvojom miestey bom som mu nechala priestor na dozretie. Som ucitelka na SS, vidim, ake su decka v 18-19. rokoch nedozrete, takze sa ani necudujem,z e sa sprava, ako sa sprava. Povedz frajerovi, ako velmi Ta sklamal, a ze ked Ta miluje, tak Ta necha do Nemecka odist, aby si si mohla vsetko premysliet. Budete mat cas na rozmyslanie, obaja.

Neboj sa, ze si nieco spravi. On je sam zodpovedny za svoje konanie. A ak je ozaj taky labilny, ako ho tu opisujes, tak ho skor odporuc k psychologovi a Ty sa s takym clovekom neviaz. Chces si pokazit zivot?

A co by som spravila ja? Drogy su v mojom pripade dovod na rozchod cislo 1, a nevera hned cislo 2. A jeho ziarlivost cislo 3, jeho manipulacia cislo 4, atd atd. Ale Ty ho poznas, Ty poznas seba.
Drzim prsty

hoblinka13
23. jan 2014

NIKDY SA NEZMENI!!! dievca zlate,len si neznic zivot.pozrri,aka hromada prispevkov tu je o ziarlivosti,tyrani,alkohole a navyse tvoj konzumuje drogy.Kasli nanho,mas na oooovela viac a do Nemecka chod ani nevahaj,neist.hlavu si budes trieskat o par rokov,ze si koli takemu debilovi prisla o taku prilezitost. na strednej a vyske mas este moznost mat uletene vztahy,ale je nacase najst si poriadneho chlapa,s ktorym sa k sebe hodite.co ta pri tomto drzi,ked vidis,aki ste rozdielni.protiklady sa pritahuju,ale nie extremy.chudaci tvoji rodicia,nato ta vychovali,aby si skoncila s tymto cudom???a myslis na svoje buduce deti?takehoto otca pre ne chces?a nebud naivna,ze sa zmeni.ludia sa nemenia

cerez
23. jan 2014

Máš možnosť ísť po VŠ von, choď. Čo sa týka tvojho priateľa, to nie je chlap pre partnerský život. Už teraz sa trápiš, čo potom by bolo? Vykašli sa a začni žiť od začiatku.

kveta
23. jan 2014

@nikolam Rozhodni sa rozumom.. Drogy? To je konecna.

maria1989
23. jan 2014

@nikolam keď bude chcieť do drog spadnúť, spadne, keď ho budeš držať, stiahne ťa so sebou!!!

magdalenkami
23. jan 2014

drogy?nevera?ziarlivost?prazdne sluby?nikdy sa nezmeni!nepokaz si zivot...a raz aj svojim detom

iveta71
23. jan 2014

Nezmení sa. Nikdy. Ver mi.
@nikolam

staronova
23. jan 2014

tak pokračuj,odpúšťaj a potom si napíš na stránku,že .... baby poradte...čo mám robiť,ved ja ho milujem!!!!!....chceš to počuť????....si sprostá,že to vôbec riešiš...vymazala by som si ho z mobilu,z hlavy 😲 a žila svoj študentský život bez neho.....

saxxxana
23. jan 2014

@nikolam nemas deti, nie je tvoj manzel. Utekaj od neho. Viem ze je to tazke vzdat sa lasky, ale laska zaslepuje a ked zistis aky je to chrapun prehnane ziarlivy, ktory ta navyse podvadza (ked to spravi raz urobi to zas) a ty budes s nim tehotna.....to uz bude neskoro!!!! mrhas svojimi najlepsimi rokmi pre takeho chrapuna??? skus zapojit triezvu hlavu

sirene
23. jan 2014

A takto sa na zaciatku prejavuju citovi manipulatori. Bude to len horsie, ver mi. Ty by si voci nemu mala pociťovať oprávnený hnev a nie sa o neho bat a lutovat ho chudacika. Si mlada, zivot pred tebou a tam vonku je kopec od neho lepších. Aj ja som sa tak popalila, ale treba pocuvat rozum a neuprednostnovat to co cítiš, ale co si zaslúžiš 😉

snehulienka99
23. jan 2014

buď rada, že máte spoločný len prenájom bytu... okamžite do Nemecka! a to je príkaz 😀 .. podviedol ťa kvoli tomu, že si mu povedala, že sa ti naskytla takáto možnosť.. hmm.. to čo je za chlapa pre Boha 😕 .. a drogy?? utekaj od neho rýýýýchloooooo

mima4
23. jan 2014

@nikolam
moj nazor: neodpustila by som mu. Ak dokazal ta podviest este pred manzelstvom, nebude mat problem s tymto ani ked budes s nim uz rodina, ani ked pridu deti. Taktiez aj jeho spravanie k tebe je neadekvatne, ale ta nevera...no takto asi riesi problemy a koriguje svoj hnev.

Odpustila by som mu tu neveru, ale nepokračovala by som vo vzťahu s ním.

nikolam
autor
23. jan 2014

ja som si v tom hneve potom ako sa toto stalo vypísala prihlášku na tú stáž a odchádzať by som mala v polke februára. viem uvedomujem si čo píšete, že ide o budúcnosť, akurát sú u mňa v tomto celom ešte city a silné ☹ cez vikend bude presne rok čo sme sa dali dokopy a vtedy mi prislubil že zmení dovtedajší štýl ako fungoval a bude sa vyhýbať všetkym svinstvám aj keď ho oni k tomu naďalej ťahali a darilo sa mu to... až doteraz. to bola moja podmienka aby som bola s ním, že nič také ani náhodou okolo toho ani len nepojde, ani na to nepomyslí. a vtedy sa práve táto dotyčná nechala počuť že ho vraj nechápe ako môže byť s takou nudnou priemernou ženskou ako som ja . vtedy sa tomu len smial, že pre neho som najfarebnejšia a so mnou sa citi ako ešte nikdy. tak zrejme to tak asi nie je, alebo ja neviem, čo si mám o tom všetkom myslieť, o jeho spravani ... na margo toho čo sa stalo mi povedal, že on mal vtedy pocit keď som mu povedala o tej stáži že od neho odchádzam a že proste stratil nervy, a tri štvrtiny udalostí z toho večera si nepamätá vrátanej JEJ... neviem, či mu vobec mam alebo vobec chcem veriť, bolo mi to v tej chvíli jedno a prvykrat v živote som chlapovi dala facku. nemal to ľahké, vyrastal bez otca, s matkou ma otrasny vzťah, otčim ho bil. neviem možno naozaj by potreboval pomoc odbornú, možno ja neviem, ako na neho, aby to bolo ok ☹

majka99999
23. jan 2014

@nikolam takze to zhrniem: ste odlisni uplne, nezapadas do jeho partie, ale so svojou si vyjst nemozes, je strasne, opakujem STRASNE ziarlivy, jeho riesenie problemov je opit sa/nahulit a podviest. a zopakujem: PODVIEDOL TA po tom, ako ste sa pohadali, lebo je ziarlivy a nedopraje ti prilezitost.
chod do toho Nemecka a zabudni nanho. prosim Ta, urob sluzbu svojim buducim detom a urob to. 🙄

kali65
23. jan 2014

Nikdy sa nezmení, ani s odbornou pomocou, aj keď toto nechceš počuť. Chceš celý život niekoho zachraňovať a trpieť? A vaše deti s tebou? Čudujem sa ti. V normálnom vzťahu by ste boli prvé roky zaľúbení, nevideli na sebe navzájom vôbec ŽIADNE nedostatky (keby ste sa k sebe hodili), mali by ste spoločných priateľov, veľa spoločných plánov.... rokmi by si videla už aj nejaké tie nedostatky čo vadia, ale má ich každý a dá sa s nimi žiť a prispôsobiť sa jeden druhému ku všetkej spokojnosti. Váš vzťah toto nemá, nemal a ani nebude mať, perspektíva pozitívna žiadna.... Zameraj sa na školu a určite bude aj perspektívnejší partner, ktorý na teba určite niekde čaká.... Ak mal chlapec ťažké detstvo, to sme mali viacerí a nie sme všetci ani labilní, ani na drogách.... Z jeho strany to nebolo jednorázové zlyhanie, iba vyvrcholenie situácie, ktorá ti už mala otvoriť oči, aby si sa zariadila inak.... O odpúšťaní by som rozmýšľala po 30-tich rokoch šťastného manželstva.

mima4
23. jan 2014

@nikolam
no zariad sa tak, ako ty povazujes za najvhodnejsie, kazdopadne ber do uvahy, ze nasledky rozhodnuti si nesieme kazda samostatne.
Cas dokaze vela vyliecit a veri, ze dokazes milovat a ovela viac milovat aj ineho muza 😉
Podla mojho nazoru, čo ti spravil, tym sa dostatocne prejavil a niet viac o čom.

sendy182
23. jan 2014

@nikolam čo bolí to v zahraničí prebolí 🙂 🙂 🙂 🙂 .........v prvom rade je to tvoj život ja by som mu neodpustila neveru a drogy tie už vôbec nie........na to nemám nervy 🙄 🙄 🙄 .......držím palce si mladá baba ktorá má život pred sebou......urob čo považuješ za správne ty........ 😉

mata1001
23. jan 2014

Suhlasim a babami,nie je to chlapec pre teba.. ..a prajem stastnu cestu do Nemecka 🙂

adri266
23. jan 2014

@nikolam takze on pred Tebou, teda pred rokom, bral drogy tiez? A co este robil, aky mal zivotny styl?

Ano, chapem, ze ho lubis, a ze zaroven mas strasny pocit zrady, a ze sa nevies rozdhonut, co vlastne mas robit. Ale opakujem, ste mladi, mozno on potrebuje viac casu dozriet a Ty sa potrebujes pozriet na vec s nadhladom. Chod do Nemecka, dajte si pauzu a uvidis, co bude dalej. Vacsina zien vsak ma skusenosti, ze ak je raz niekto alkoholik, bude nim vzdy. Ak je jeho sklonom riesit problemy tak, ze sa ozerie a bude brat drogy, ver mi, tak mas pruser. Lebo v spolocnom zivote pridu rozne problemy, najdes si pracu, budes mat sefa, pridu deti...ako bude reagovat na kazdu zmenu? Co myslis?

A este jedna vec. Mne sa zda, ze ho obhajujes, ze kedze bol taky ozraty, ze si aj tak z nevery nepamata. Po prve, never mu, chlap Ti povie, co potrebujes pocut. Myslis, ze ma gule na to, aby povedal, ze si to pamata, a ze bola lepsia ako Ty? 😕 😕 😕 A po druhe, kazdy by mal pit tolko, aby vedel o sebe a o svojich rozhodnutiach.

piskotik
23. jan 2014

neodpúšťaj spraví to zase, choď do Nemecka, tam prídeš na iné myšlienky a si mladučká, stretneš niekoho lepšieho kto ti to neurobí...