Mám ostať s manželom, či odísť s milencom?

doldy
4. apr 2014

Ženy poprosím o radu... S manželom sme sa spoznali 7 rokov dozadu. Po troch rokoch bývania a svadby prišla svadba. Po svadbe sme chceli mat dieta. Planovane. Žial, z manželovej strane to prirodzene nejde. Museli sme podstupit umelé oplodnenie. Darcovské spermie. Podarilo sa hned na prvý krat. Máme krásne zdrave dieta. Počas mojho tehotenstva zomrela manželova mama. Žijeme u jeho rodičov doma. Velký dom, dvojgeneračný samostatný vchod. Počas nášho života tu prišlo vela zlého. Svokrovci ma radi nemajú, vždy mi to davali pocitit. Zial MM sa ma pred nimi nezastal nikdy verejne. Počas mojho tehotenstva sme prežili krizu. Ani jeden sme sa nevyrovanli poriadne s tým, ako naše dieta vzniklo. Po porode sa to zhoršilo. Obaja sme žili len pre dieta. Náš život sa uplne odcuzil. Hadky, nič sa nemenilo. Stratilo sa iskrenie, vášen. Večer sme travili ja na internete, on pri telke. Prišiel tento rok a ja som niekoho stretla. Pozorný muž, ochotný založit si so mnou rodinu. Ktorý má rad moje dieta. Ako slaboch som si povedala, že to necháme na osud. Za tri mesiace sme spolu stravili 4 noci plné vašne. A počas tej tretej som otehotnela. Myslela som si, že ked sa to raz stane budem štastna,,, ale neni som. Neviem, či to jo osud, alebo teraz citim strach z tej zmeny. Ale ja neviem čo urobit. MM povedal, že ak podstupim potrat zostaneme spolu. A ak by sa milenec dozvedel čo sa stalo, zoberie ma odtialto. čo by ste spravili vy, verili by ste na osud, alebo by ste stavili na rozum. Zostali tu a pokusili sa všetko polepit???? Dakujem za každý nazor a verte mi že ma velmi mrzi ako som sa zahravala. Sa mi to všetko vypomstilo až až....

luba28
4. apr 2014

ak k manzelovi nic necitis,tak chod do vztahu s priatelom,lebo aj ked by si isla na potrat tak uz nikdy Vas vztah s manzelom nebude ok,.....vzdy to budes mat na ociach a vykricane ked bude prilezitost,...chod za svojim srdcom,..rozum tam mal byt predtym,...

eri1212
4. apr 2014

Ahoj. Luba28 to presne vystihla. Ak si das vziat mimi a vratis sa k manzelovi, cely zivot by si zila v hadke a trpela by si nielen koli tomu,ze si si dala vziat mimi,ale manzel by ti tvoju neveru vykrical vzdy ked sa bude dat.A nakoniec sa rozidete lebo to ani jeden z vas nebude vediet predychat. V manzelstve sa necitis dobre a nasla si chlapa,ktory ta lubi a citis sa s nim super a este aj tvoje dieta ma rad. Mozno toto je jeden krasny novy zaciatok 🙂

jahodka8
4. apr 2014

Po čase príde do každého vzťahu nuda a zvyk. No ja by som nešla na potrat.

evica22
4. apr 2014

Súhlasím s tým že na potrat by som nešla. Odišla by som od manžela ak si už dlho neviete nájsť k sebe cestu. Potrat by si určite ľutovala.

andyketa
4. apr 2014

Urcite by som nesla na potrat,pocuvala by som svoje srdce a verila v lepsi a krajsi zivot po boku muza,kt.by ma mal rad. 🙂 😉 🙂

tajka1986
4. apr 2014

ak ostaneš s manželom, budeš si potrat vyčítať, hádať sa budete stále akurát že dôvodov na hádku bude stále viac. Nevidím dôvod prečo zostať s manželom, ty ho vidíš? Máš šancu začať nový život, tak ju využi 🙂 a na potrat by som teda ani nepomysela, konečne môžeš mať to, po čom si tak veľmi túžila 😉

stefka33
4. apr 2014

No keď si sa s ním už vychrápala a aj na malé ste zarobili, tak už choď za novým vzťahom. Už si si to doondila v manželstve, už ťa furt bude podozrievať. Len či budeš v novom vzťahu šťastná. Ale tak snáď áno.

ajus969
4. apr 2014

ked nie je zena stastna v manezlste (ale aj muz), hlada stasite niekde inde... a to je tvoj pripad, tiez si myslim ako dievcata, ze vztah s manzelom sa tymto asi pokazi, existuju aj vynimky, no je ich malo. tiez by som si babatko nedala zobrat, je to maly cloviecik, ktory za nic nemoze a ty by si si to urcite neskor vycitala, ze co by bolo keby... skusila by som to s tym druhym....

janinah
4. apr 2014

nikdy by som nešla na potrat a nevážila by som si muža,ktorý ma k tomu núti,nech sú okolnosti akékoľvek.....mám pocit,že chceš od nás "požehnanie" ísť k milencovi,ale my tvoj život nežijeme....ak ťa manžel s tým druhým dieťaťom nechce,tak vidím len jednu možnosť-nechať žiť svoje dieťa a ísť za milencom...

sono2
4. apr 2014

Musíš jednoducho vedieť ako to cítiš. Normálne si všetko napíš na papier. Dobré, zlé. Myšli aký je manžel a opusti ho až vtedy, keď si budeš isto istá láskou toho druhého. Aby si zrazu nemala nič.

lenkakrcahova
4. apr 2014

Keď máš možnosť na nové šťastie,nevzdávaj sa ho..Ak nemáte s mužom spoločné záujmy,necítiš od neho lásku a dokonca ťa nemá rada ani jeho rodina,tak nemáš čo ľutovať.Obráť list v pomyslenej knihe a choď za svojím srdcom v ústrety rodinnému šťastiu s krásnym darom v brušku 😉

weroncek
4. apr 2014

darkabarka23
4. apr 2014

zaujímavé je,že zvažuješ ostať s manželom,napriek tomu,ako si popísala svoje manželstvo.Mám pocit,ako keby si manžela stále mala rada.Zdá sa mi,že nemáš ani strach zo zmeny,ale nie si si istá svojimi pocitmi k tomu druhému mužovi.Ako keby si pri manželovi mala pocit pokojného prístavu v živote,a s tým druhým je to hop alebo trop.Ono je ťažké odpovedať na tvoju otázku.Aj manžel ťa musí mať rád,a ľúbiť ťa,ak je ochotný ti odpustiť.Ak sa pokúsim vžiť do jeho kože,chápem,že chce aby si išla na potrat.To dieťa by určite nevedel vychovávať.Bolo by celoživotným dôkazom tvojej nevery v jeho očiach a myslím,že to by nezvládol nikto.A čo sa týka toho druhého muža,iste je ti jasné,že sa v podstate nepoznáte,neboli ste nútení zatiaľ riešiť žiadne spoločné životné situácie.Napriek tomu je možnosť,že by vám to spolu vyšlo.Aj tak ma zaráža,že nie si šťastná,ak by to teda mal byť muž tvojho života.Prečo?Nazri do hĺbky svojho vnútra, precíť a porozmýšľaj,bez ktorého by si vedela žiť,alebo nevedela žiť.Píšeš v predchádzajúcom príspevku,aj keď pod iným nickom,že priateľ ťa miluje,ale nepíšeš,či aj ty jeho.Akokoľvek sa rozhodneš,každé rozhodnutie prinesie obete alebo nepríjemné situácie,ktoré bude treba riešiť.Držím palce.

mima4
4. apr 2014

chod za hlasom svojho srdca
nechaj sa sputat svojimi vasnami
riad sa citmi a pocitmi ktore mas
vykroc do neznama..
bla bla bla...

a dora si buchala hlavu o stenu, jak si dototo cely zivot 😀

Ked ti raz toto tvoj sucasny milenec a kopne ta vasnivo do riti..mozno pochopis o com je zivot .... a ako sa sucasne spravas..

Ked raz sa niekto dokaze kurvit, dokaze to aj druhykrat 😉 ty..detto tvoj milenec... dokazal spavat so zadanou zenou..to je krasna vizitka 😀

marianna162
4. apr 2014

Prosím nechod ná potrat <3

maaaria3
4. apr 2014

TU je len jedna cesta.... tá bez potratu... takže? ktorá to je? ja si neviem predstaviť žiť s mužom, ktorý ma poslal zabiť dieťa... všetko raz prebolí, ľudia sa dostanú zo všetkého, aj tvoj manžel... ľudia sa rozchádzajú jak na bežiacom páse a teda, sú v tom všelijaké maličkosti... banality... ale toto...?? život za teba už rozhodol!!! a vyber život, lebo ludia sa rozchádzajú, ale normálna žena s citom sa z portatu nedostane nikdy... minimálne otázka, čo ak? čo keby?

lucon
4. apr 2014

pises, ze ti dal podmienku, ale skus to otocit a daj ju ty. ak mu za to stojis, ... nechaj si babatko a skus urovnat manzelstvo. dietatka sa nevzdaj. je to uz tvoje babo. a ak sa s tym on, ci vy nebudete vediet vyrovnat, tak chod za inym muzom. je to o prioritach a odpusteni.

tatianka79
4. apr 2014

Ahoj,uz si mama...a v brusku mas ten najuzasnejsi dar na svete. Nechapem ako mozes premyslat co urobit..s manzelom si nestastna a s tym,s ktorym ti je dobre,cakas dietatko...tak naozaj nechapem. Aj keby vas vztah nevysiel, a ostanes sama,tak jednoducho budes bojovat,ale budes mat svoje deti!!!! Bude to jednoduchsie ako bojovat s tym,ze si svojmu dietatku nedala sancu na zivot. Verim ze sa bojis...ale v prvom rade si mama !!! To ti ako odpoved musi stacit.

sense
4. apr 2014

necitala som vsetky prispevky ale za mna, pokial by som k chlapovi nic necitila odisla by som aj keby to bol moj manzel, a po 2. odisla by som preto aj ze ma posiela na potrat....

lauricka
4. apr 2014

myslim, ze by si mohla uvazovat o dalsom zivote s milencom, ak to on mysli naozaj vazne

dusika11
4. apr 2014

ahoj toto uz nie je o muzoch a tebe ale aj dietati..ano vola sa to dieta..aj ked je malinke..tolko si bojovala o to prve aby sa narodilo a o druhe bojovat nechces??
bojuj

standu
4. apr 2014

odisla by som. dokonca zivota by si to mala vykrikovane alebo by si sa citila vinna.. tvoje spravanie nekomentujem

sissy27
4. apr 2014

tvoj manžel sa nevyrovnal s dieťaťom, ktoré predpokladám chcel rovnako ako ty... nevyrovná sa ani s tvojou neverou... ja na tvojom mieste sa nerozhodujem medzi dvoma chlapmi, ale sama za seba a svoje deti... áno, deti, nie len dieťa... a onedlho zistíš aj to, či jeden z nich je aj životným partnerom...

jajka71
4. apr 2014

ja si myslim, ze "clovek", ktory posiela zenu na potrat nie je MUZ, ktory si zasluzi LASKU a MILUJE, suhlasim s dusikou, ktora sa ta pyta na to, preco si bola odhodlana bojovat za prve dieta a nie za druhe, je to DIETA, ktore sa na svet nepytalo, je na tebe co spravis, ale mala by si podla mna HOVORIT s MANZELOM OTVORENE o tom, co od ZIVOTA ocakavate a co ocakavate od VZTAHU

levandula247
4. apr 2014

nemáš čo stratiť, ak máte doma "peklo"....môže byť len lepšie, či už vam to s milencom vyjde, či nie

bombulka200
4. apr 2014

Nedaj si vziať bábätko .. kolko žien by chcelo mať detičky a nemôžu mať, ty to šťastie máš tak ho nezahoď, čo sa týka chlapov suhlasím so sissy27 .. určite prídeš na to či je niektorý z nich tvoj životný partner, držím palce rozhodni sa správne a hlavne srdcom ...

jarkost
4. apr 2014

neviem

faraway
4. apr 2014

prečo sa pýtaš, keď si už dávno rozhodnutá? A vôbec...prečo sa takúto vec pýtaš cudzích ľudí? To sa chceš riadiť našimi radami? V takejto dôležitej životnej veci?

matsab
4. apr 2014

to dietatko za nic nemoze a ak ta posiela na potrat ber sa od neho prec. naco taky vztah. ja mam dve zdrave dedicky a milujem ich z celeho srdca, zial jedno som aj potratila aj ked to bolo davno neni dna kedy by som si nan nespomenula ake by bolo teraz velke atd. nechod na potrat!!!! budes si to vycitat a nikdy nebudes stastna....