Mám poslať fotku dcéry babke ktorá o ňu nemá záujem?

malena
2. feb 2010

Kuk dievčatá, chcela by som vedieť Váš názor.
Moja dcérka má aj nemá starú mamu, my hovoríme babka. Čiže moja mama zomrela keď mala dcérka necelý rok /a tak veľmi sa tešila na svoje prvé vnúčatko ☹
Kedže s otcom dieťaťa /je Čech/ nie sme spolu /odišiel od nás tesne pred pôrodom/ a nejaví o dcérku záujem, tak nemáme kontakt ani s jeho rodičmi, čiže pre dcérku starými rodičmi. Iba raz som jeho poslala krátky info mail, že má vnučku. Nereagovala.
Môj otec, ktorý svoje vnúčatko bezbrežne zbožnuje, ma presviedčka, aby som im poslala fotku dcérky poštou na ich adresu do Čiech, ktorá bude mať teraz tri rôčky. Povedal, že nie je možné, aby ich nechytilo za srdce také úžasné, pekné a bystré dievčatko, že by mali vedieť o čo prichádzajú,...zatiaľ iné vnúčatá nemajú.
Mne je to veľmi ľúto, rada by som aj babku pre svoju dcérku, ktorá už raz povedala: mami, keď už nemám babičku, tak by sme mali nejakú kúpiť... Zlatičko moje. A o jej otcovi povie: môj tatko je v robotke, že mami?
Ja osobne sa nechcem nikomu seba ani dcérku, ale možno existuje aj iný pohľad na vec.
Mám poslať tú fotku?

luciankasebastianko
2. feb 2010

malena ja by som tiež poslala ako posledny pokus o zmierenie a ked nezareagujú aspon máš čisté svedomie pred dcerou že si sa snažila o kontakt 😉 držím palce malej by prospelo poznať aj druhú časť rodinny 😕
inak ja to nechápem ako možu pokojne spávať 😲

malena
autor
2. feb 2010

Diddi napísala si to pekne,...Dievčatá, lenže ja som strašný bojovník, ja sa neviem len tak vzdať a hodiť "vec" za hlavu...
Vymýšlam rôzne scenáre, ...napr zoberiem malú, pekne sa nahodíme a vyrazíme do Čiech do istej banky, a tam na pľaci, všetkým naokolo vysvetlíme, že hľadáme pani šéfku, že ju prišla pozrieť jej vnučka, ktorú ešte "nemala čas" vidieť: scéna č. 1 - všetko by sa odohrávala elegrantné s úsmevom a neodolateľným šarmom nás dvoch 🙂
scéna č. 2 - urobila by som menší humbuk a la argentínska telenovela, hanba - nehanba, len nech všetci vedia, a hanba sadne na koniec na niekoho iného...
to som ale bláznivá čo
😀

luciankasebastianko
2. feb 2010

malena no to by som si pozrela uuuuuuuuuuuplne to vidím 😀 scéna č. 3 malá by sa hodila babke na krk že babyyyyyyy 😝

malena
autor
2. feb 2010

luciankasebastianko,... veď to posledný pokus o zmier, vystihla si to: že som naozaj urobila všetko...

malena
autor
2. feb 2010

luciankasebi 😀 😀 😀
scénar č. 4 - fingovaný predad banky a následné preukázanie totožnosti gangtrov: rodina pani šéfky 😀

malena
autor
2. feb 2010

bože ja píšem jak hotentot : gangstrov

luciankasebastianko
2. feb 2010

že baby ,ale babíííííííííí ale ved to je jedno baba - jaga 😠

luciankasebastianko
2. feb 2010

inak pozerala som fotočky mala je fakt krásna 😉 a milučká 🙂 dúfam že jej čoskoro už ˝príde ten ocko ˝ čo stále pracuje, ale to je už uloha preteba nemala by si mať problém podla foto 😉

malena
autor
2. feb 2010

No ja sa tuná smejem, ale do smiechu mi príliš nie je ☹ budúci týždeň mám navyše pojednávanie na súde ohľadne zvýšenia výživného a mám z toho hrôzu.
Ex sa chystá prísť aj s právnikom,...najlepšie keby zobral aj maminku, ja by som priviedla dcérku. Videla by ich aspon na súde... 😎

marianka79
2. feb 2010

malena neposielaj nič 😉

mirka414
2. feb 2010

malena tu banku z toho vynechaj,lebo vsetci si pomyslia,ze ti ide o peniaze...jednoducho napis nieco ako inzerat toto carovne dievcatko hlada babinku.cena minimalna len trosku lasky.

malena
autor
2. feb 2010

luciankasebi 😉 díky moc za tie fotky 🙂 snád niekoho ešte stretneme, inak moja malá už teraz pozerá po chlapoch: najprv sa na nich zahladí, a keď dotyčný na nu pozrie, tak sa začne hanbiť, odvracať hlavku a chichúnať sa, a tak dookola, je to malá koketa

mirka, to s tou bankou bola samozrejme iba "sranda", to by som nedokázala, to sa deje len v tých telenovelách 😎 ale inšpirovala si ma s tým inzerátom. 😵

malena
autor
2. feb 2010

Poslať: 5x
Neposlať: 13x

Čakala som to...

malena
autor
2. feb 2010

tak im pošlem kúsok olomouckého syrečka či niečo podobné...
ale najradšej by som sa s tým všetkým zmierila a nezožierala sa, len je to veľmi ťažké ☹

jurinko35
3. feb 2010

mila Malena verim ,ze to mas tazke a drzim ti palce aby sa ti splnil sen a mala krasnu rodinu a bola stastnaaa....prosim ,skus mu poslat tu foto....je to 1000 nasobny rozdiel ako mail...ked uvidi ma tej foto kusok zo seba urcite sato jeho chladne srdce zacne pomali topit a zlomi ho to....mozno nema ani odvahu aby sa ti ozval a uz teraz ked vie ze mate babo tak sa zoziera...a zdruhej strany,nemusi byt dostatocne informovany a nemusi o celej veci ani poriadne vedet...mohla mu to aj matka zamlcat,ten mail...skus mozno ta to posunie vpred ,alebo zacnes aj ked to nieje lahke a jednoduche od znova...PS::ak mu posles tu foto posli mu ju do vlastnych ruk aj a kratkym a vystiznym listom....je mozne ,ze o tom ani poriadne nevie.....ktovie...drzim ti palce...Jurinko352

pia22
3. feb 2010

Malena neposielaj, nekontaktuj, neublizuj si, fungujte bez neho, tak ako funguje on bez vas. Ved pokial nie je dementny, tak si hadam hadam pamäta, ze ma dceru. Drzim palce😉

rimmel
3. feb 2010

ja by som urcite neposielala, rodinu si nevyberame...a mam pocit ze tito ludia niesu dobri ludia.

vinka
3. feb 2010

Baby o akom zmierení píšete?Malá im niečo urobila?čo,že sa narodila?Lebo tu ide o nu nie o jej mamu alebo otca.Oniá by maly byť tý ktorý pricestujú a budú sa dožadovať vnučky.Ja by som ich nenútila.Oznámila im,že vnučku majú.A to by im malo stačiť.A keby chceli už dávno píšu,volajú alebo ak vedia adresu rovno prídu.

malena
autor
3. feb 2010

Jurinko35, ja som svojmu ex fotku dcérky poslala, dokonca sa s malou zopár krát stretol, naposledy ju videl takmer pred rokom a pol. Lenže potom sme mali medzi sebou konflikt a prestal dcéru vídať, lebo že ma nemieni stretávať, brala som to ako zámienku, že má kľud. Je síce z Čiech, ale má to ku nám necelé 3 hod. Aj potom som mu ešte sem-tam poslala fotku malej a napísala som mu o tom, že dcérka napriek necelým 3 rokom je veľmi vnímavá a pri prezeraní obrázkových kníh sa pýta: toto je môj tatko ? Tak som chcela vedieť, ako sa mieni zachovať, či chce prevziať určitú zodpovednosť že je otec. Z jeho strany nastala úplná ignorácia.

Až jedeň deň sa náhle prebudil, a z akého dôvodu? Lebo som mu oznámila, že som si dala súdne určiť záležitosti okolo zverenia dcérky do svojej starostlivosti a určenia výšky výživného, ktoré som chcela zvýšiť. Doteraz sme mali všetko len ústne. Ako som mu spomenula zvýšenie výživného, okamžite odpísal, že ho chcem využívať, a že nemám žiadny podiel na jeho príjmoch !!! Na budúci týžden máme pojednávanie. To už veru dofrčí, ale keby sa nejednalo o peniaze, tak ho sem nikto nedostane.

Ale pôvodne som chcela vedieť čo si myslíte o tom, že by som chcela poslať jeho rodičom, ktorí zaujali pozíciu mŕtveho brouka.

Pia22, fungujeme aj bez neho, v podstate môžem povedať, že sme šťastné, ale príde obdobie, keď dcérka bude chcieť poznať aj druhú stranu rodiny, a ja by som chcela trocha situáciu riešiť.
On dementný po rozumovej stránke nie je, má univezitu, pracuje na vysokom manažérskom poste,...len sa prejavil ako strašný sebec.

maznacik007
3. feb 2010

malena neposielaj... vedia ze vnucku maju vedia meno ak by chceli tak sa sami ozvu.. to nie je o vzdialenosti ale o tom ze teba a tu malu nechcu... je to tazke si priznat...
ja som tiez v pozicii ze moji svokrovci odmietaju svoju jedinu vnucku moju dceru / o nasom synovi kt. mame z DD sa vyjadrili ze je to TO ...../ ignoruju nas dcere sa ani neodzravia a to byvaju v jednom meste ako my...

fantazia je niekedy milosrdnejsia ako skutocnost... ak by chceli alebo mali zaujem tak sa davno na vas nakontaktuju...

maznacik007
3. feb 2010

a este chcem povedat ze ju ignorovali od narodenia... lebo nechceli aby sa syn zenil... tiez im nic neurobila.. ani ja.. ale proste niektori ludia nemaju srdce...

wali
3. feb 2010

ja som tiez jednoznacne za neposlat. nemaju zaujem, ty mas svedomie ciste, ak si to niekedy bude niekto vycitat, jedine oni.

vinka
3. feb 2010

Maznacik007 plne s tebou súhlasím.keby chceli tak by si ju vyhladali.Ale nechcú.Ja to sama poznám a deti dedovi nevnucujem.nechce tak nemá. ☹

martinka17
3. feb 2010

pridám sa k názoru neposielať,
vedia, že malá je na svete už tri roky a doteraz ich nenapadlo na sa ani ozvať? Ak sa necheš vnucovať, tak poslúchni svoj rozum, nepošli a dedkovy vysvetli, že to nestojí za to. Ako TI už písali, nakniec z toho budú len problémy, keď budú zrazu chcieť návštevy a podobne a malá bude mať zbytočné stresy 😠

malena
autor
3. feb 2010

Martinka 17, nepísali, nič ani búú a to hovorí za všetko.

flamenga
3. feb 2010

ja by som neposielala. A to, že sa prvýkrát neozvali by som brala ako znamenie, že viac to nemám skúšať. Bála by som sa, že prídem o dieťa... nikdy nevieš, čo môžeš od človeka čakať... a môže sa tváriť ako najlepší priateľ s anjelskými krídlami a svätožiarou na hlave.... 🙂

filipal
3. feb 2010

Malena, ked som citala prvu stranu, tak mi napadlo, ze chudera stara, asi si nevie najst mail...
moja mama nevie robit na pocitaci...aleho ze jej mail neprisiel....aj to sa stava. ☹
ale ked si zacala o pracovnej pozicii tej akoze babky a tvojho ex, tak som pochopila, ze ide asi o ine....
a este si privedie pravnika ohladom zvysenia vyzivneho???
no to je dobre! chudaci, asi nemaju dost penazi... 🙄

vies co si myslim? ze raz ich to bude mrziet....

dzio2
3. feb 2010

poviem ti moj pribeh, mna a noju prvu dcerku opustil jej tatko ked mala 8mes , nikto nejavil zaujem onas z ich strani , aj ked som sa pokusala o neaky kontakt , ja som bola ku....,a tvrdili aj stary rodicia ze oni vnucku nemaju , tak som to nechala tak , ked mala moja zuzu 3r tak som zacala zit z muzom co onas stal , a potom som to uz neriesila ani starych r ani otca mojej zuzu, ale vela krat som im povedala vetu ved toho budete raz lutovat, a prislo na maje slova uz 4mes sa pokusaju aj stary rodicia aj ako ze otec mojej dcery o kontakt ja im v tom nebranim , dcera uz ma 12 , a tatina ktory ju miluje , poslala im moja dcera fotky cez email a pise si snimi,a ked poslala fotky tak dopisala podne, pozrite oco ste prisli , a vety takeho tipu ze oco sa teraz snazite , stratili ste 12rok , ja vas nepotrebujem som stastna a spokojna , kde ste boli doteraz, zmeskali ste vela mojich narodenin a vianoc , teraz sa vo vas ozvalo svedomie, ale uz je neskoro , kde ste boli ked sa maminka trapila sama , a tak dalej oni teraz lutuju ze to nespravili skor, ale uz je fakt neskoro lebo to dieta uz im neda sancu a to ich boli najviac , a podotikam nikdy som svoju dceru nehuckala proti nim , ani skaredo som onich nerozpravala , jednoducho to dieta si spravi svoj usudok a preto moja odpoved na tvoju otazku znie NEPOSIELAT musia chciet sami ,maj svoju hrdost a ked sa ozvu nebran kontaktu a uvidis ako sa postavi ktomu tvoje dieta ,a ak sa neozvu a raz tvoje dieta bude chciet ich kontaktovat tiez tomu nebran a nechaj nech si sama tvoja dcera spravi onich obraz toto je moj nazor lebo som zazila to iste co ty

pancake
3. feb 2010

ja by som fotku neposlala. 😔

bubba
3. feb 2010

malena ked vas partner opustil tesne pred porodom ako je mozne ze je otcom aj na papieri...ved to sa zapisuje az po narodeni dietatka...on akoze podpisal ze je otec,potom nejavil zaujem ci ako?som z toho pako 😅