Mám ročné dieťa a partner ma týra. Poraďte kam ísť?

syl80
28. nov 2011

Partner nepracuje, bije ma, zamyka ma doma, atd. Rozmyslam nad nejakym zdruzenim v BA, kam by som sa mohla s rocnym dietatom prestahovat. Len vobec netusim kde take zdruzenie je (skusim este pozriet na nete). Budem rada ak mi poradite ako postupovat a ako rychlo sa da do takeho zdruzenia prestahovat? co k tomu treba? zijem len z rod.pridavku. dakujem za kazdu radu 😔

mama.wolfka
28. nov 2011

hľadaj krízové centrá, v Ba ich je niekoľko a rieš čím skôr, moc nerozmýšľaj a bež ...
nemám osobnú skúsenosť, tak ti neviem poradiť konkrétne, ale majú na stránke určite info. alebo telefón a určite ti ochotne poradia a pomôžu, hlavne, že si chceš sama pomôcť, to je základ
držím ti palce, buď silná ... máš o dôvod viac, svoje dieťa

syl80
autor
28. nov 2011

ja viem a pre dieta to robim 😔 , dakujem, hladam prave na nete

syl80
autor
28. nov 2011

@etuska prave na toto som pozerala.... idem im napisat a zajtra volam

dugyna
28. nov 2011

@syl80 treba pozriet na nete su tam aj rozne nudzove telefonne linky kde ti pomozu a poradia ako a co treba robit, volakedy mal aj cerveny kriz taketo centra pre matky skus aj tam pohladat

dugyna
28. nov 2011

@syl80 hlavne sa drz a hore hlavu isto to nie je lahke ale tvoje rozhodnutie bude pre teba a a tvoje dieta to najlepsie. poradit ti neviem nemam osobnu skusenost. je smutne ze existuju takyto chlapi co si nevazia svoje zeny a deti :(

syl80
autor
28. nov 2011

@dugyna dakujem

dugyna
28. nov 2011

@syl80 nemas za co.

bagira89
10. mar 2014

drzim palce, hlavne nerozmyslaj a chod... bud silna, malinky si zasluzi to najlepsie a ty tiez

dm06
13. júl 2015

Vie mi niekto poradit mam velmi zlozitu situaciu byvam u partnera s ktorym cakam babo mam jedneho syna ale neni jeho.Bije ma a mam pred nim strach neviem ako mam zacat riesit tuto situaciu nemam ziadne financie vlastnim byt ktory mam na hypoteku ale je v prenajme dal ho partner.Nemam sa kam odstahovat a ten ma vyhadzuje na ulicu.

timea7
13. júl 2015

@dm06 vlastníkom bytu si ty, to znamená, že jedine ty môžeš podpísať zmluvu o prenájme tvojho bytu, ako je možné, že ho prenajal priateľ? Kde idú peniaze z nájmu? Za tie si predsa môžeš prenajať garsónku a uhradiť aj hypo, ak pracuješ, mohlo by ti to finančne vychádzať. Čo tvoja rodina? Ideálne by bolo, keby si mohla ísť k rodičom, mala by si z nájmu príjem, ktorý by šiel na hypo, z materského, neskôr rodičovského príspevku a výživného by si u rodičov vyšla. Choď na sociálku a pozisťuj, na čo máš nárok.

paris3
13. júl 2015

@syl80 @dm80 kontakty na pomoc, zoradene podla krajov:
https://piatazena.wordpress.com/o-pomoci/
snad to pomoze ;)

dm06
13. júl 2015

Ano to ja viem ze som vlstnicka ale on si vytvoril zmluvu podla seba aby to jemu pasovalo.ja som si zistila ze ak neni overena notarom tak je neplatna,ku rodicom sa neda nasi su rozvedeny mama zije u priatela v garzonke a otec ten pije,momentalne som na materskej a pred tym som bola na pnke.

babetka78
14. júl 2015

@dm06 musíš rýchlo utekať. Ak si majiteľka bytu - akého ? Vyšlo by ti z materskej platiť ho? Ak nie, vieš ho predať a kúpiť si menší? S hypotékou sa dá tiež hýbať. Timea7 ti radí dobre. Len sa nenechaj týrať. Držím palce - a hlavne aby bábo bolo v poriadku.

dm06
14. júl 2015

Ma to jeden hacik v tom byte byva jeho ex plati si iba najom a vsetko ostatne vratane dlhu je na mojich pleciach pouziva aj moje auto ktore mam na lizing.Teraz ked som bola na pnke mala som prijem 250 školo povonne dieta Neviem ako mam zacat z nova zit normalny zivot.Ja som uz raz bez neho zila ale to bolo strasne v noci mi zvonil na zvoncek prestrihol mi kabel v aute bola som u neho zamestnana a ani vyplstu mi nedal.Ja mam pred nim strach.

mysicka36
14. júl 2015

😲 nemám slov...

timea7
14. júl 2015

@dm06 čooooo?! Tvoj priateľ prenajal tvoj byt svojej ex?! Rozumiem tomu dobre?! Samozrejme, že je zmluva neplatná, vyhoď ju von to po prvé a po druhé, rozmýšľaj, čo s bytom, aby si prežila.

natalym
14. júl 2015

Tak tá ex sa má lepšie ako súčasná. Tá sa ho zbavila, ešte má aj kde bývať. Čo?????????????? Však si si ho mohla prenajať Ty a mohla si mať prachy, nerozumiem tomu.

dm06
14. júl 2015

Ano rozumies tomu dobre byva tam jeho ex a tvaria sa obaja ze ten byt je ich tak ako auto neviem co mam robit ci ho mam dat do prenajmu alebo predat nebude to skoro a ja sa musim vystahovat do konca tyzdna.Navise urobili dlh na byte a nema ho kto zaplatit povedal ze si mam sama.

kacena4
14. júl 2015

@dm06 prepac mozno blba otazka riesila si to cez policiu? vyhodit ho z bytu? ze ho obyva neopravnene? delozovat ho? najom si mozes dat na splatky upravit o chvilu rodis tak si to musis zariadit cim skor co bude potom s 2 detmi?? auto ked mas na lizing vrat lizingovej spolocnosti ak sa da ak ho nevladzes splacat ak prezijes bez auta. urcite sa to da riesit len treba najst cloveka, ktory sa ti na to pozrie objektivne a poradi ti. skus sa prihlasit tu na mk do pravnej poradne a vysvetli im presne ako si na tom nech ti poradia aj s tym bytom, hypo aj s lizingom ako to vyriesit. popr. ako sa "zbavit" priatela z bytu najjednoduchsie je utiect ale dlhy ti ostanu pred tymi neutecies ☹ a s 2 detmi sa ti bude tazko utekat ries to teraz urychlene potom s novorodencom sa ti bude tazsie riesit budes mat ine starosti. zajdi na urad prace na socialne nech ti poradia na co mas narok, poberas nejake prispevky na prve dieta? ak nie vybavit aj na byvanie ak mas narok prispevok, v hmotnej nudzi.... nie len romovia maju nan narok len si on treba ziadat, ak vam vyjde hmotna nudza tak aj malemu v skole stravne a ine veci budu preplacat, druzinu (tusim si pisala ze chodi do skoly a nie skolky ale to je jedno ci skolku alebo skolu)... proste je toho vela co ti stat moze pomoct len treba poziadat o pomoc. drzim palceky

natalym
14. júl 2015

@dm06 Ťa dobre ojebali, sorry. Vyhoď ju, dlh neplať a nasťahuj sa do svojho a vymeň zámky.

natalym
14. júl 2015

@dm06 Ešte horšie.

dm06
14. júl 2015

@natalym ano mohla som ale dostala som len jednu moznost bud podpisem papier alebo ma o ten byt pripravy a vyhodi na ulicu a s malym synom ja som bola sama na to nemala som sa o koho opriet postaral sa aj o to aby sa mi rodina otocila chrbtom

natalym
14. júl 2015

@dm06 A prečo keď je to Tvoj byt?

kacena4
14. júl 2015

@natalym dlh splatit musi lebo jej na jej byte ☹ inak ma problem ona 😝 moze si poziadat o splatkovy kalendar to je jedina vec co jej pomoze - nafotit a dat na policiu ze tam byva neplati narobila dlh a jedine sudit ak ma odvahu ak je dlh velky alebo zaplatit a ist dalej a nestresovat sa. neviem co je to za svi... charakter ci ma vyznam dotahovat sa za dlzobu...
hlavne riesit cim skor nech sa to nenavysuje

kacena4
14. júl 2015

@dm06 teraz ma napadlo daj v byte vypnut vodu elektriku plyn.... je to tvoj byt (znovuzapojenie sa plati, ale mozno tak sa ti ich podari odtial vyhodit prec) ty ako majitel jedina toto mozes spravit

natalym
14. júl 2015

@kacena4 No počkať, tak má vlastný byt, v ktorom býva partnerova ex a ona býva v prenajatom byte, áno? A kde je teda dlžoba a prečo nebývajú v jej byte a ex v prenajatom?

dm06
14. júl 2015

@natalym ja som si ten byt kupila z casti na hypoteku ale stym ze tam nebudem byvat ale ze hl dam do prenajmu on sa prave v tedy rozvadzal ja som robila u neho cize som nemala kedy ist prebrat byt tak sa ponukol ze to urobi on ale kto mohol vtedy tusit ze aka je svina a co chce urobit to mi ani vo sne nenapadlo 15 000eur som dala na prerabanie jeho nehnutelnosti aby sme mohli byvat samozrejme hlupana som vyberala peniaze z bankomatu ze to bude lepsie ale teraz uz viem naco mu to vsetko bolo dobre teraz som podla neho socka a on milionar.Ani vk sne ma nenapadlo ze ma dokaze niekedy udriet a uz vobec nie ked som tehotna ze budem mat rozbity noc.Proste je to vypocitava svina.Uz ho nechcem ani vydiet

natalym
14. júl 2015

@dm06 Ešte raz. Byt je Tvoj, áno? A teraz bývaš u neho a dala si mu 15000 € na prerábku? Na 15000 € na vyser, ak nemáš doklad, čo vo výpise to máš dá sa aj to dokázať keby sa chcelo, teraz vydrbni tú jeho z Tvojho bytu, situácia sa zmenila a presťahuj sa do svojho. Keď budeš v bezpečí, budeš riešiť ďalej. Kurva však oni Ťa ojebali, obaja!!!!!