Mám sa rozísť, alebo čakať?

vlnka35
5. okt 2013

Žienky, poraďte..

som slobodná mamina, dvojičiek /9 ročných/..Pred dvoma mesiacmi som sa zoznámila s mužom o 2 roky starším..Zo začiatku sme sa stretávali denne, chodili na výlety, boli spolu aj s deťmi...Vozil ma domov z práce..Navšetevovali sme sa - raz on prišiel k nám..inokedy ja k nemu. Postupne som zistila, že predo mnou mal dosť žien, telefon i laptop plný nahotiniek...často pokukoval po ženách...Brala som to tak, že je taký...že je to v ňom...Z času na čas som ho zahriakla..kládol mi často otázky sexistického charakteru...vyhýbala som sa odpovediam, bo mi to neprišlo prirodzené - odpovedať mu na tieto otázky v začiatkoch vzťahu..Ved vzťah sa má predsa budovať na pevných základoch ..a ja som v začiatkoch pri zbližovaní - tom telesnom spomalená...konzervatívna..
Ked mi pred týždnom zdvihol sukňu tresla som ho knihou po hlave...odvtedy sa neozval..až som sa ja...On na to, že rozmýšla, či má význam pokračovať vo vzťahu..že sa chce o tom so mnou porozprávať..ob den prišiel po mna do práce a v aute sme sa rozprávali....
Vraj nevie, či je schopný prebrať zodpovednosť za dve v podstate cudzie deti...že by ich nedokázal mať 100 perc. rád...že predo mnou sa stále musí kontrolovať, čo povie, či mu nevyletí nejaké to neslušné slovo z úst..a dokonca aj dcéra mu povedala, aby nepil z fľaše...že sa do vzťahu hrnul strmhlav, lebo na neho pôsobila obrovská chémia...a že teraz po čase začína rozmýšlať racionálne....že kde budeme bývať a tak.........povedala som mu okrem iného, že takéto veci by sa mali riešiť vo dvojici...že ja ho beriem, takého aký je..len sa usilujem ho troška zkorigovať v prejavoch...Povedal, že ešte porozmýšla...či sa chce rozísť, že nevie...lebo má ma rád...odvtedy napísal len jednu sms..že ako sa máme...už dva dni ani sms...je víkend, je mi smutno, mám pocit, že niekoho možno stretol a neviem čo mám robiť...
Mám mu ja navrhnúť rozchod...? Mám ešte u neho veci...aj som rozmýšlala nech mi ich prinesie, bez toho aby som ho videla...nechcem sa cítiť až tak pokorená...
Inak sa správal milo aj minulý víkend bolo fajn, aj ked len raz mi povedal lubim ta...Tak ako dalej, prosím poradte..

niente321
5. okt 2013

Sprav zoznam plusy minusy a pozri dobre minusy ci s nimi vies zit ....

martina28p
5. okt 2013

s takým by som ja nebola určite,neverím že by to malo budúcnosť,už jeho minulosť vela naznačuje a tie jeho reči....podla mňa by deti trpeli najviac,mysli aj na ne,ked povedal,že by ich nemohol mať úplne rád.....

tanicasz
5. okt 2013

Ako ďalej? Prestaň ho kontktovať, on iniciatívu nevykladá absolútne žiadnu, má ťa v "paži", ukonči to radšej skôr ako neskôr, keď by ste si s deťmi viacej zvykli. A tá sms, že "ako sa máme".... mohol si radšej ušetriť kredit... Napísala som to "tvrdo", ale v dobrom! Veľa síl prajem a poriadneho chlapa!

lienkafoj
5. okt 2013

Podľa toho čo tu píšeš, sa on rozišiel s tebou... keď hovoríš, že ste spolu boli denne a teraz sa už neozval, potom sú tu tie výhovorky, že je to na neho moooc dve cudzie deti, blabla..... keby chcel vo vzťahu pokračovať, tak nesúka zo seba také reči, že prečo nie, prečo sa to nedá, preč to nejde, kde budete bývať, atď - on sa zľakol a vycúval.... držím palce, nech si nájdeš niekoho normálneho, komu nejde len o sex a ktorého neodradia dve deti 🙂 mnoho mužov je tiež konzervatívnych, čo sa nehrnú do postele hneď na začiatku vzťahu a ja by som bola rovnaká ako ty - opatrná ..

anuss
5. okt 2013

ja od vztahu cakam aj pochopenie, pomoc, trpezlivost a podobné veci, " 😎 milování " je ceresnicka na torte, lebo pridu aj problemy, tazke chvile a isto by som sa pytala aj deti, co oni na to, ale tahat to len preto, aby som niekoho mala, to isto nie. Rozchod - cestne povedat dovody, a hotovo 🙂

nina88
5. okt 2013

No podľa toho čo čítam,neviem či si ty v tej pozícii,že ako sa rozhodnes,tak bude. Evidentneto ma v rukách on. Ty môžeš premýšľať len nad alternatívou či Ho prijať ak by sa rozhodol že chce.byt s tebou. Alebo mu ani tu možnosť nedať a ukončiť to. To tí tu nikto neporadi. To musíš vedieť len ty. Držím palce. Len jedno si zapamätaj. Vzťah,kde sa od začiatku nemôžeš prejaviť,ale sa pretvarujes,stojí na blate. Pa

aredhel
5. okt 2013

Ja by som to s nim ukoncila lebo ked uz vaha ci s vami chce ostat al. Nie tak to podla mna v skutocnosti ani nechce...lebo ak mam byt s niekym tak si tym musim byt ista ze to chcem a nie vahat...to je potom o nicom...a este ked je taky suknickar tak to uz duplom...zunujes sa mu a hned pobezi za inou

janickacrazy
5. okt 2013

No moja zlatá, ked ti povedal, že nevie, či je schopný prebrať zodpovednosť za dve v podstate cudzie deti...atď. to ho pošli kdesi do kelu! Ja som mala presne 9ročného syna, ked som sa zoznámila teraz už s mojím manželom a ten nemal ani najmenší problém prijať mojho syna, nikdy v živote o nom nepovedal, že je "v podstate cudzí" a že má s tým nejaký problém.....okrem toho si spomínala, že pravdepodobne mal pred tebou veľa žien.....taký chlap asi moc spoľahlivý nebude.....vykašli sa na neho, keby ťa skutočne miloval nemal by žiadny problém prijať aj tvoje deti, mne moj muž vždy hovoril, že on mojho syna berie ako moju súčasť a díval sa na neho vždy s rovnakou láskou ako aj na mna....počúval ho, rozprával sa sním, hral sa s ním....už podľa správania človek veľa vidí....zlož si ružové okuliare a skús sa zamyslieť, či ti taký krásavec za to stojí....mne sa teda nezdá 😖

maria1989
5. okt 2013

je to kkt, klasický chlap, sorky

laila22
5. okt 2013

presne... pamataj si, ze chlap sa neozýva, lebo sa nechce ozvat... pre nic ine... A ked ti na rovinu povedal, ze nevie mat na 100% rad Tvoje deti a bla, bla... Tak nech si ide.. Moj kamarat tvrdí, ze iba 1% chlapov je ochotných sa starat - prijat cudzie dieta, ostatní su ,,šukači,,

sissy27
5. okt 2013

myslím, že sa vyjadril dosť jasne - nedostal čo chcel, ešte sa musí aj kontrolovať, nemôže byť sám sebou a nie je ochotný ti poskytnúť nejakú oporu a zodpovednosť... nemáš veľmi čo riešiť 🙄 ale nemá ti byť čo ľúto, takýchto sú ozaj plné ulice...

mirat
5. okt 2013

to je ako keby si chodila s 16 ročným puberťákom 😀 (nezodpovedný,detinský,nadržaný,nerozumní,nerozhodný atď) ten človek je evidentne nezrelí na vážny vzťah a podla môjho názoru hľadal iba krátkodobý flirt.(čo sa dá usúdiť z jeho správania,fotiek v PC atď.)
navyše ti garantujem že taký človek určite doma nevyplakáva a určite sa už vydal na lov 😀 proste si len ďalšia jeho bývala v jeho pc 🙄

ps:prosím ta máš malé deti a je veľmi dôležité aby si si veľmi pozorne vyberala partnera!!!nie si už 14 ročná puberťáčka bez záväzkov a máš nesmiernu zodpovednosť za svoje deti a za to akého človeka privedieš ku ich blízkosti.takže nabudúce nezačni hneď chodiť s prvým ktorý ti začne lichotiť a všímaj si aký majú charakter.pretože to je najdôležitejšie pre dlhodobý vzťah.a nie koľko krát ti povie že ta miluje. 😵

pps:za tú knihu po hlave máš + 😀 😉

katka1981
5. okt 2013

nechcem sa ta dotknut, ale ked prestanes byt zamilovana, pochopis. Si zalubena a jemu islo viac menej o jedno. Urcite by som s nim nic dalsie neriesila. Ty na mna posobis slusne, no on je podla mna presny opak. Keby som aj bola slobodna bez deti, nahotinky by som mu netolerovala. Urobila by som si o nom obraz a stacilo by mi, vztah by z toho nikdy nebol.

zuzinka1989
5. okt 2013

Chlap, ktory by bol pripraveny na ten vztah aj s tym, ze mas uz deticky, by sa urcite spraval inac....ja by som uz s nim nic neriesila, nie je to jediny muz, ktory beha po tomto svete 🙂 chce to mozno len cas a pride aj nieco lepsie...Podla mna sa len ukazal, aky v skutocnosti je....

tilda
6. okt 2013

myslim, ze z toho co si napisala je to uplne jasne... a ako pisali baby, niet za cim banovat... drz sa 🙂

juliana77
6. okt 2013

hovorí sa, že ked neprší nech aspoň kvapká. No v tomto prípade by som volila suchú suchotu. 😉

anniera
6. okt 2013

Ak to škrípe už na začiatku myslím že nemá význam to posúvať vpred.

zuzkat1
6. okt 2013

Podla mna ste sa uz rozisli,len ti to zabudol povedat

vinifred
6. okt 2013

...zabudni,on je už dávno s tebou rozídený..

hallie
6. okt 2013

Navrhnut rozchod mu mozes, ale bude to uz len gesto, po ktorom si budes moct povedat, ze FORMALNE si to ukoncila ty. REALNE to totiz uz urobil on ☹
A zda sa, ze je este aj taky zbabely, ze ti tie posledne slova nepovie a bude cakat, kym pochopis a povies ich ty.

kikina84
6. okt 2013

uprimne povedane,slobodna mamicka s dvoma detmi nieje pre chlapa ziadna vyhra (bohužial je to tak)..pokial ti dáva hned od začiatku takéto sexisticke navrhy nieje to v poriadku..a je uplne ocividne ze ta len namotaval slovickami lubim ta a hned pri prvom sexualnom pokuse si ho treskla knihou,jemu je jasne ze ta len tak skoro do postele nedostane a pravdepodobne mu islo len o to,ked zistil ze sa nezlomis,zacal mat vahave poznamky ohladne vaseho ,,vztahu,,..Prosim ta vykasli sa na neho,urcite su este na svete chlapi ktorí za to stoja viem že sú.aj ked je to ako hladať ihlu v kope sena v tomto prípade,ale verím že a ti poštastí.. ver mi viem o čom hovorím !! držím palce 🙂

awalancha3
6. okt 2013

v prvom rade: dakuj BOhu, ze v tom chlapovi je zostal ešte kus zodpovednosti a serioznosti, nie kazdy by boo schopny priznat si, ze toho a tamtoho nie je schopný. On ti to povedal na rovinu a stalo ho to zrejme dost usilia a odvahy. Vaz si to, podakuj mu, ze bol natolko charakterny, ze ti to povedal skor, nez by ta namotal a otehotnela by si............V druhom rade: ruky preč od neho, a vlastne on spinavu prácu vykonal za teba, uz sa nemusis rozchadzat,vsetko urobil za teba. Bude ti to luto, to iste, ale este máš svoju hrdosť, neponiž sa, vydrž to. V buducnosti by si nelutovala to, že ste sa rozisli, ale že si sa ponizila, prosikala a stratila žensku hrdosť.
A v tretom rade: za nejakych 5-6 rokov budu deti skoro samostatne a pripadny dalsi vztah uz nebude zalozeny na tom, ze tvoj partner bude "musiet" vychovavat "cudzie" malé deti.

lubina
6. okt 2013

dva mesiace je kratko na to, aby si niekoho skutocne spoznala a ak on ma uz teraz pochybnosti, ci sa dokaze starat o dve "cudzie" deti je to ozaj na zvazenie, asi by som taky vztah dalej nerozvyjala......

haslerka27
6. okt 2013

nezodpovedny,neschopny,nepotrebny muz bez charakteru a zmyslu pre rodicovstvo

mimka11111
6. okt 2013

prepáč,ale zdá sa, že si len jedna z mnohých.....a podla mňa "prebrať zodpovednosť za dve cudzie deti" je len jeho výhovorka typu zbaviť sa ťa čím skôr, po tom,ako zistil, že ty to so "vzťahom" myslíš vážne

zonjushe
6. okt 2013

ze sa vobec zeny zapodievaju takymi chlapmi :D..take veci som riesila ked som mala o 10 rokov menej..a ze ti za 2 mesiace povedal ze ta lubi len 1x?a ty mas co 15 rokov?evidentne ani to 1x nebolo uprimne..

mewitta
6. okt 2013

Ahojte všetky žienky,sama som rozvedena mam 7 ročneho syna.mala som pubertaka manžela,ktory si na svojho syna spomenie raz za čas.Už nikdy by som nechcela chlapa kt.by nemal vztah k detom,teda k mojmu synovi,Taki muži sa nikdy nezmenia.Chvilu možno vydržia hrat divadielko na otca ale zlomi ich to.

digysa
6. okt 2013

Dievca zlate ukonci to.....ostatne mas v prispevku od @mirat

klincek
7. okt 2013

jezkove oci, to je debil!
poziadaj ho, aby ti priniesol veci, co u neho mas, a ked za nim zavries dvere, vymaz ho v mobilu aj zo zivota.
zasluzite si nieco lepsie, ty aj tvoje deti..

lucia20
7. okt 2013

ja bych od neho sla tak daleko ako sa len da. nevie prebrat zodpovednost? ved sa nema o ne starat sam. ste na to dvaja. chod, hladaj inde. alebo nehladaj on pride. ako ten moj. necakala som ho a zrazu vpadol do zivota. a vies co? prebral bez problemov zodpovednost o moje tri deti, pritom ich mam omnoho mensie ako ty svoje deticky. a nema s tym problem. berie ich ako vlastne az ma to niekedy udivuje. ak by mi raz povedal, ze nevie ci moje deti bude mat 100% rad, uz by letel aj s taskami. v prvom rade si vyberam chlapa podla toho ako sa sprava k mojim detom. lebo uz som neni sama a ich zivot moje rozhodnutie bude vzdy ovplyvnovat. pozri, aj keby si nemala deti... neviem ci by som zniesla, aby moj muz mal v mobile, laptope baby a este sa za nimi tocil. v malej miere mobil a pc prekusnem, ale aby sa pri mne za nimi otacal? to nie. ty si vezmi svoje veci a co najdalej od neho. on nech si dospieva sam v naruci svojich obrazkovych priateliek....