Mám strach zo straty priateľa

ingrida1127
14. feb 2021

Dobrý večer,potrebujem sa vyrozprávať.
Mám priateľa s ktorým som 3 roky je odomňa mladší o 9 rokov.V novemri som prišla o bábätko kvôli mmt 😔😔
Pred tým ako sme sa teda dozvedeli že je to mmt
sme sa na bábätko veľmi tešili a takto to dopadlo...
Samozrejme som veľmi smútila aj priateľ
Poslednú dobu cítim strašný smútok
Priateľ je stále v práci ja som sama
Cítim že už to nieje čo to bolo z jeho strany mám strach že ak sa nam podari opäť a zostanem tehotná že to bude opäť mmt a že ma priateľ opustí pretože túži mať rodinu 😪😪😪neviem čo mám robiť

pininka1
14. feb 2021

Aj on to zrejme tazko preziva, asi potrebuje byt chvilu sam. Ja som po potrate tiez riesila len seba a to ze muz to neciti ako ja, co bol nezmysel. Nakoniec bol on ten kto sa ovela viac bal mat druhe dieta. Ja by som si s nim sadla a otvorene sa porozpravala,ze ho chapes, aj jeho pocity, aby nemal pocit ze riesis iba svoj smutok,bolo to aj jeho dieta.

elizabet173
14. feb 2021

@ingrida1127 uvedom si, ze aj on sa so stratou dietatka musi vysporiadat po svojom. Ty sa niecim zamestnaj, smutok uz odloz. Viem, ze to nie je lahke, prezila som to. Ale donekonecna smutit nemozes. Ani priatel nebude nadseny ak ta bude kazdy den vidiet utrapenu. A ze sa bojis, ze ta opusti, ak by si znovu prisla o babatko? No ak vy ma muz z takehoto dovodu chcel opustit, tak mu pomozem balit. O takeho by som nestala. Milujuci muz zostava pri zene, aj ked zisti, ze je neplodna. A aby bol s tebou len preto, ze mu das dieta? Ty by si o taky vztah stala?

ingrida1127
autor
14. feb 2021

@elizabet173 áno ale tiež by som nemohla byť sebec aby bol nešťastný že nemá rodinu 😪😪
Neviem ako by som to prežila ale asi by som mu nechala voľnú cestu aby tu rodinu mal s inou aj ked ma to strašne bolí 😭
A možno všetko iba preháňam ale ten strach tam je

elizabet173
14. feb 2021

@ingrida1127 na to si ako prisla, ze by ta opustil? On ti nieco naznacil? A krasny vztah moze byt aj bez deti.

ingrida1127
autor
14. feb 2021

@elizabet173 áno naznacil ze sa boji ze uz nebudem mať dieťa a on chce rodinu

heleninamama
14. feb 2021

@ingrida1127 Dôležité je, koľko máš Ty rokov a teda koľko času máš na deti.
Ale za každú cenu sa snažiť udržať si chlapa dieťaťom, ak cítiš, že to nie je to pravé, je zúfalstvo najhrubšieho kalibru.
Ak chce mať rodinu, ak ťa už tak veľmi nemiluje a uvedomuje si vekový rozdiel medzi vami a ak chce viac detí, je reálne že ťa časom opustí - aj napriek tomu, ak by si otehotnela hneď zajtra.
Ak by stál o Teba, nerieši teraz imaginárne dieťa, ale presunie pozornosť na Teba a váš vzájomný vzťah. A chlapi zas potrat nepreživajú tak intenzívne a melodramaticky ako ženy.

ingrida1127
autor
14. feb 2021

@heleninamama Mám 33 rokov deti este mať mozem aj by som chcela,v novembri som mala teda to mmt a vzali mi jeden vajcovod

elizabet173
14. feb 2021

@ingrida1127 aj si sa ho spytala, co by nasledovalo, keby si uz deti mat nemohla? A zaroven by som sa ho spytala, co by navrhol, ak by deti nemohol mat on. Ako dlho ste spolu? Svadbu nenavrhol? Az teraz som zistila, kolko ma rokov. Poznam krasny dlhorocny vztah s tymto vekovym rozdielom. No ak by sa vyjadril, ze dieta chce aj za taku cenu, ze mna opusti plus tento vekovy rozdiel, tak by som prehodnotila, ci do druheho tehotenstva s nim chcem ist ja. Dietatom si muza neudrzis.

amelie2017
14. feb 2021

@ingrida1127 jezin, mas 33 a pises, akoby si mala 47 a rok pred menopauzou. Vsak v 33 je vela zien este bezdetnych. Uplne normalny vek mas.

ingrida1127
autor
14. feb 2021

@elizabet173 sme spolu cez 3 roky hovorí že ma miluje ano padla reč aj o svadbe
Ja neviem neviem si predstaviť život bez neho na druhej strane ak by ma naozaj miloval nemohol by byť bezo mna ale chápem ho že je mladý a chce mať rodinu

ingrida1127
autor
14. feb 2021

@amelie2017 máš pravdu ...
Je to len strach viem že by som mala myslieť pozitívne

elizabet173
14. feb 2021

@ingrida1127 to by som bola este opatrnejsia. Nie si jeho prvym vaznym vztahom?

unicornlady
14. feb 2021

Tiež som myslela, že máš po 40-tke, keď sa bojíš, či budeš môcť mať ešte dieťa a že priateľ ti o tom hovorí. Tu by som skôr premýšľala, či on je už dosť zrelý. Ano, kedysi 24 bol najvyšší vek na dieťa. Len dnes sú v tom veku takí nedozretí ešte.

ingrida1127
autor
14. feb 2021
metuzalem
14. feb 2021

Nefixuj sa na tie najhorsie scenare...este samu seba zbytocne trapis. Smutok je nakazlivy tak bud optimistickejsia. Priprav chutnu veceru, dezert, pozrite si nejakú komediu...treba ist dalej a pestovať vztah, určite sa este dockate aj vytúženého babatka.

elizabet173
14. feb 2021

@ingrida1127 ty sa zufalo snazis otehotniet a za kazdu cenu si priatela udrzat. Tym ale pre neho prestanes byt zaujimava. Mozno dosiahne to, ze mu das dieta, ale ty budes mat iba cenu docasneho inkubatora pre to dieta. On je este prilis mlady, nevybureny, ja by som sa bala, ze po takych 10-15 rokoch, ked uz ty budes v prechode a on muz v rokoch, kedy muzi balia 25 si uvedomi, ze mal len jeden vazny vztah. Nechcem ta na nic nahovarat, ako som pisala vyssie poznam stastne manzelstvo, trva dlhsie ako dvadsat rokov, kde je zena starsia o 9 rokov, ale spoznali sa vo vyssom veku, ako mate vy. Ja by som sa obavala tohoto s v momentalnej situacii by som asi pribrzdila so snazenim sa o dieta a pockala, ako sa jeho vztah ku mne vyvinie

ingrida1127
autor
14. feb 2021

@elizabet173 áno prestne toto mám aj ja v hlave že o pár rokov dospeje a pošle ma kade ľahšie...
Keď som mu to povedala odpovedal mi že som hlúpa a že neuvažujem primerane svojmu veku že ma niekdy neopustí pokiaľ to nespravím ja
Bohužiaľ nikto nevidí svoj osud do predu a.ak to to tak bude skorej som tej povahy že nezniesem aby ten koniec dal niekto iný pokiaľ ho nedám ja
Uvidíme no určite to nesilim aj keď by som teda chcela mať bábätko
Určite si ho tým nechcem udržať iba ma bolí že o niečom takom len zvažoval

rachel36a
14. feb 2021

@ingrida1127 ja mam muza tiez k 9 rokov mladsieho.. presli sme si peklom ked sme chceli mat dietatko..o 5 sme prisli..nakoniec sa nam narodil syncek v mojich 43 rokoch...nikdy som anj len nepomyslela ze ma opusti...prave naopak...velmi nas to nase trapenie spojilo...ak ta opusti tak za to ten chlap nestal...

ingrida1127
autor
14. feb 2021

@metuzalem ďakujem za povzdbudenie,neviem všetko na mňa neako dolieha možno aj tým že som sama doma a on stále v práci
Nemá rád keď plačem a som smutná,to asi žiadny chlap keď je zena veľmi melancholicka

rachel36a
14. feb 2021

@ingrida1127 jaj a este dodam, ze poznali sme sa ked mal on 28 rokov.. tento rok ide mat 40.. sme spolu 12 rokov

blondtana
15. feb 2021

@ingrida1127 Sme s mojím o 6 rokov mladším priateľom už skoro 15 rokov a to sme sa spoznali, keď mal 22, chodil na VŠ a ešte ho živili rodičia, tiež som bola jeho prvým vážnym vzťahom, často to vyzeralo, že to nemá budúcnosť, tiež som sa bála, že nájde mladšiu a bude s ňou mať dieťa, keď so mnou nie, no zmierili sme sa aj s možnosťou, že dieťa nebudeme mať a sme spolu, máme bábo, rodila som 42 ročná a práve včera, na Valentína ma požiadal o ruku, takže nezúfaj, muži vedia aj milo prekvapiť 😉

andreatytler
15. feb 2021

@ingrida1127 Je mi velmi luto ze si mala mimomaternicove a teraz sa trapis.
Co presne povedal priatel ked vravis ze naznacil ze sa boji ze nebudes mat dieta a on chce rodinu? Pytam sa preto, lebo je to pre teba mega citliva tema a mozno si si jeho slova zle vysvetlila. Ze ti tu my budeme moct nestranne poradit ako to myslel.
Ak by sa skutocne tak vyjadril ze ma strach z tvojej neschopnosti mat deti, lebo on chce mat rodinu, tak to je dost blbe. Sice som to nezazila ale predstavujem si ze skutocni partneri by sa mali navzajom podrzat ak obaja chcu deti a jeden ma problemy s plodnostou... ak ta skutocne lubil, tak by si s tebou radsej dieta adoptoval ako splodil dieta s inou zenou.

miadi
15. feb 2021

Nepaci sa mi jeho pristup. Je velmi rozumny a logicky chladný ,vie co chce..Chce deti aj keby ita mal koli tomu opustit.Na 24r chlapca je to dost silny postoj.Muzi tak velmi netuzia byt otcami aspon nie v tak mladom veku. .Chlap co ta miluje ti nieco take nenaznaci ze vidina este neexistujucich deti je prenho dolezitejsia ako ty. On uz rata stym ze si o cosi starsia od neho mas iba jeden vajcovod....o svadbe len nejake reci padli.. Je dost mozne ze onho uz prichadzas. A mozno to tak ma byt a budes mat este deti s inym s muzom co ta bude chciet ci uz tie deti budete mat ci nie.
Neplac musis byt silna.Rodila som v 18tt. Viem ako to boli ale to uz nezmenis. Musis to prijat. Prisla si o to oplodnene vajicko a vajecnik no este zijes a mas aj druhy. Bud optimista. U nas je to naopak moj muz je o 9r starsi neviem si prestavit mat takeho soplosa sorry :D aj ked muzi su vecne deti..Ak ho nechces stratit jedine co Mozes urobit je vyrovnat sa stym co najskor. Ale otehotniet po tomto jeho naznaceni by som si netrufla.. on hlada zadne vratka a az tak ako ty zalubeny nie je. Kludne z teba moze byt velmi rychlo single mama. Moj porod v 37 bol lepsi ako v 33ke.

juliet86
15. feb 2021

autorka v prv9m rade sa daj ty dokopy a prestan sa bat o svoju plodnost. ved aj on moze mat blbe spermie vek nevek. ano je to tazsie ked si prisla o vajcovod tak chodte rovno do ivf a budete to mat zrejme skor. nema rad ked places olakat je normalne a zdrave! a ked dieta bude olakat co bude ro it? pride mi ze si na nom zvlastne citovo zavisla... preco si cele dni doma? mas home office prisla si o pracu? viem ze je korona ale bez von. doslova zabehat si prejst sa zacvic si endorfinh dj whatsapp call s kamoskou uvar nieco co nilujes? rob co ta bavi. v itorom tyzdni bolo mmt? napis babu list potom hi niekde zakop pust do vody vypust v heliovom balone. alebo zvaz psychoterapiu

elizabet173
15. feb 2021

@miadi suhlasim s kazdym slovom

noami12
15. feb 2021

@ingrida1127 poznám takého muža, čakali dieťa, potratila. Potom otehotnela o pár mesiacov zasa, zasa potratila. A toho sa on bal, psychicky to už nedal a našiel si časom druhú. Preto prosím ta daj čas aj jemu sa vyrovnať so stratou, až keď bude na to pripravený druhý x, lebo táto jeho ex ho doslova presviedčala že už sa nič nestane a ze už druhé sa podarí a vidíš, prišla aj o 2 dieťa a aj o chlapa. Nehovorím ze sú taky všetci, ale je to bolest dosť veľká aj pre chlapa a potom už nemusí dokázať byť oporou ako napríklad prvý x.
Neboj sa, bud silná, držím ti palce 😊

zuzkalujza
15. feb 2021

@ingrida1127 máme veľmi podobnú situáciu, tiež mám mladšieho partnera o 10 rokov. Za posledný rok som 3 x potratila. Ja mám 2 deti z predchádzajúceho vzťahu, on nemá ešte dieťa. Tiež to veľmi zle nesiem, ale on je pre mňa veľká podpora. Po spoločnom dieťatku veľmi túži, na druhej strane ma denno denne ubezpečuje o tom, že ja som preňho to najdôležitejšie a život bezo mňa by nemal preňho zmysel. Uvedomuje si, že bábätko sa nám už nemusí podariť, nakoľko ja budem mať v marci 42, ale od začiatku sme brali spoločné dieťatko ako "bonus" ku krásnemu vzťahu. Takže je to pre mňa možno celé o niečo ľahšie ako pre teba. Ja som si istá, že ak by sme dieťatko nemali neopustí ma.

ingrida1127
autor
15. feb 2021

@andreatytler nie som neplodna 😃

ingrida1127
autor
15. feb 2021

@miadi neprišla som o vaječníko iba o vajcovod 🙂

ingrida1127
autor
15. feb 2021

@juliet86 prečo na ivf?my sme sa začali snažiť asi okolo septembra v novembri som zostala tehotna a teda bolo to mimo maternicové tehotenstvo
Vzali mi jeden vajcovod vaječníky mám oby dva 🙂🙂