Mám trvať na rozvode?

pepa08
28. okt 2013

ahojte .. na zaciatok chcem povedat ze mam novy nik . inak som tu registrovana cca 6 rokov a nevyvolam hadky aby si niekto nemyslel ze chcem nieco zle..

chcem sa spytat zien ktore zazili nieco podobne alebo len pocut nestranny nazor ako to dalej riesit..

s manzelom sme spolu 14 rokov z toho 8 manzelia. mame 5 rocnu dcerku. manzel 5 rokov pracoval v bratislave a domov chodil tak kazdy druhy den. doma mi vobec nepomahal vsetko bolo na mne, musela som ist od dcerky ked mala 1 rok do prace. od chodil do svojej prace a tym to prenho haslo , na mne bolo vsetko ostatne praca, domacnost, dcerka. ziadna pomoc. preslo to vsetko do stadia ze v podstate sme mali kazdy svoj zivot. on sa prisiel domov vyspat , najest a pozerat telku. dcerke sa nevenoval. cez vikendy chodil s kamaratmi na pivko a prenho to bolo tak vsetko. casom sa k tomu pridalo to ze minam vela penazi a podobne veci. a pritom nekupovala som hluposti a v podstate na seba som kupovala mininum. potom som si zacala pisat kolko kde som minula aby som mu to mohla zdovodnovat ked zacne vycitat. od augusta je doma to nevycitam na tom sme sa tak nejak dohodli. ale stve ma to ze vobec ho netrapilo ze to je cas kedy moze byt s malou stale si riesi len svoje zalubi a potreby. ked som mu aj nieco povedala ze mi nepomaha a ja uz nevladzem , dcerke sa nevenuje par dni sa snazil a potom zase to iste.
teraz sa divi preco s mala k nemu chova ako sa chova, chce len mna , nehovorim ma momenty kedy za nim ide ale ked nieco stale len mama , on jej ma dat pokoj, s nim sa rozpravat nebude a chyta amok lebo chce len maminku. ale to nazval ze ja jej dovam opiciu lasku a to prehanam. v poslednej dobe sa velmi zhorsilo jej spravanie vlastne od kedy je manzel doma. podotykam pred malou nanho nepoviem nic zle a skor ked ho odmietam ju prehovaram aby isla za nim.
v sobotu mala dcerka oslavu narodenin, ponukol sa ze on pojde rano kupit salamu na misy to hovoril piatok vecer ale v sobotu rano sa zbalil a isiel si po svojom a prisiel okolo 13tej ked uz bolo vsetko nachystane. proste sa vysral na svoje dceru. pri hadkach mi bez problemov povie ze som pi.. je.. a zato ako sa chovam by som uz od inych chlapov dostala cez hubu. viem ze ja nie som bez chyby ale nemyslim si ze je to so mnou az taky kriz. povedal mi aj to ze ked chodi domov on sa tu dobre neciti a zato co ja robim si moze najst niekoho za 300 eur kto mu uprace opere a zehli. v podstate to je moja hodnota u neho.. vcera som mu povedala ze sa chcem rozviest. zacal najprv skakat ze dcerku chce do striedavej starostlivosti . tak som mu vvysvetlovala ze ja ostavam v tomto meste a nejdem nikam prec / pochadza z mesta 100 km vzdialeneho/ s dcerkou sa moze stretnut kedy chce a tak isto aj jeho rodicia. ze mozno to pomoze ich vztahu ale ze ja uz nemam silu bojovat za nieco co uz nema vyznam. asi tri hodiny sme to preberali a nakoniec on chce ist do manzelskej poradne a slubuje ze sa zmeni co mu ja moc neverim.
ak to pisane nejak chaoticky prepacte ...

dakujem za vase nazory

kveta
28. okt 2013

@pepa08 No a preco sa pytas nas? Ak dlhodobo citis, ze chces rozvod, rozved sa. Ak vahas, pockaj s rozvodom.

Ale keby sa mne niekto vyhrazal danim po hube, tak to by ma videl naposledy.

laila22
28. okt 2013

@pepa08 kolko tvoj manzel do vztahu s dcerou investoval, tolko sa mu vracia.. Zial chlap si to nikdy neprizna a obvinovat bude teba, lebo ty si ju zle vychovala, ty jej davas opiciu lasku... Ja si myslím, ze tvoj muz sa nezmení. Mozno na chvíľku... Ale natrvalo nie... Chlapi sa totiz nemenia...

laila22
28. okt 2013

@kveta kveta asi preto, lebo je smutna a znechutena z toho celeho a mozno je uz aj rozhodnuta, iba sa chcela utvrdit, ze robí spravnu vec...

sissy27
28. okt 2013

@pepa08 na tvojom mieste by som do tej manželskej poradne šla... nemáš čo stratiť, môžeš len získať... a ak to nepomôže, tak budeš mať istotu, že si pre záchranu manželstva spravila všetko a viac sa nedalo...

mischena333
28. okt 2013

@pepa08 Ahoj, mozno si povies, ze som este mlada na nejake nazory o zivote atd. ,ale mam toho preziteho viac nez dost.Rozhodne trvaj na rozvode, zacni novy zivot.Moja mama takto trpi uz cely zivot, sice, ked som mala 4roky, rozviedli sa, ked som mala 5, zas sa nechala zblbnut a vzala si ho zas.Aspon mi pribudla sestra.Otca vobec nepovazujem za otca uz odmala.Co viem od mamy a babky, uz ako dieta som ho neznasala.Deti velmi vnimaju napate situacie v rodinnom prostredi, ale to si si urcite tiez vsimla.
Potom islo vsetko od 10 k 5. Mama uz nikdy nenasla silu a odvahu od neho odist, nevycitam jej to, sama priznala, ze je na nom zavisla, nie financne, on velmi dlho nepracoval a moment.pobera ciast.ID.Je na nom zavisla emocne, co ja vlastne nedokazem na zaklade jeho chovania. pristupu k zivotu, k zodpovednosti a povinnostiam pochopit.Ale je to tak.Jedine, co ma ako dceru mrzi, ze snim zostala a asi to tak bude aj nadalej, ved to je uz 26rokov, co su spolu.
Tym chcem len povedat, ze je dolezite mysliet na seba a dieta.Nebrat na nic ine ohlady.Proste ist za svojim stastim.Viem, ze v dnesnej dobe odist sama s dietatom nie je jednoduche (moja sestra ma podobne problemy) ale je to start do stastneho zivota.Vsetko sa da.

mischena333
28. okt 2013

Svata pravda @laila22, chlapi sa nikdy nezmenia, cest par vynimkam.Chlapi len naslubuju hory doly, chvilu hraju divadlo, ale pretvarka z dlhodobeho hladiska nie je mozna.

sue
28. okt 2013

@pepa08 skús tú manželskú poradňu a uvidíš. Pre istotu sa priprav na rozvod a daj ešte šancu. Možno si uvedomil dačo...

hennyinnsbruck
28. okt 2013

....ak sa este milujete, vyskusala by som manzelsku poradnu...ak u jednom z vas city ochladli,nema to vyznam. ..

pepa08
autor
28. okt 2013

dakujem za vase rady .. ja som viac menej rozhodnuta ist od neho prec aj s dcerkou. samozrejme ze viem ze to z jeho strany chvilu bude fungovat potom vsetkom co sme si vcera povedali. zrazu hovori ze mu mala bude chybat a ked su spolu sami on s nou nema problem a ked pridem ja zacne ho odmietat a hned som pre nu stredobodom ja. ze mala je to co tu po nom ostane ale som sa ho pytala ze preco to nerobil tych 5 rokov. ja som sa dostala do zdravotnych problemov a to len kvoli nemu.
mala to napatie cele vnima je to sikovne dievcatko a velmi vnimave.
ked som mu povedala ze ked mi dvaja nevieme spolu fungovat nech berie na vedomie ze mozno tym ze pojdeme od seba sa ich vztah napravi lebo zrovna vtedy sa jej zacne venovat ako treba. odpoved bola ze sak ja som sa rozhodla a jeho postavila pred hotovu vec. a ze ako to vysvetlim malej

mischena333
28. okt 2013

@pepa08 Citala so tvoj prispevok este raz a este raz.Tak ked on javi zaujem ist do poradne, chodte.Predovsetkym musi sam chciet sa zmenit, ale budis, ved na to tie poradne su.Mozno je to krok k naprave, ale ano, treba sa chytit vsetkeho, co sa ponuka.
Drzim palce, ved nic nie je nemozne.
Mne sa akurat pri tomto vybavuje, jak som vsetkym v skole zavidela ich zazemie, normalneho starostliveho otca.Tak som tuzila prezit krasne detstvo, aby bolo v dospelosti na co spominat.Tak preto bola moja prva reakcia taka aka bola.Vzdy sa ponuka viac rieseni.Uvidis sama, co nastane po tych sedeniach v poradni.Ak nebude len prve a posledne. . .

mantilka
28. okt 2013

@pepa08 Ja by som vyskusala este poradnu......jednoducho spravit vsetko pre to aby to fungovalo a ak to ani tak nepojde..........aby som si nic nevycitala v buducnosti.

pepa08
autor
28. okt 2013

@mischena333 ja som z rodiny kde sa nasi rozviedli lebo otec pil a bil mamu, vzdy som hovorila ake to musi byt pekne s niekym zostarnut ale co mi je to platne ked do vztahu davam len ja a nic neni tak ze ja dostanem naspat. chodit okolo niekeho po spickach aby bol spokojny a nic z toho, vybavila som komplet prerabku bytu , pracantov, vsetko vybavovala aj makala a vdaka zato bola ako su niektore veci na prd a ze keby to riadil on bol by to inak. to ze iny aj z jeho rodiny ma chvalia ako som to zvladla vsetko to je jedno.
do poradne pojdem aby mi to nemohol vycitat ze ja som to nespravila a nechcela a fakt neviem ci je este co zachranovat.
v podstate mam pocit ze sa zlakol ze on pride o svoj konfort a dcerka tu nebude ked on zrovna bude mat cas, nie to kedy ho bude potrebovat ona ...

mischena333
28. okt 2013

@pepa08 Aj moj foter je alkoholik, celu rodinu zmlatil.Aj ja som schytala, lebo som sa zastala mamy.Mame zabil psa a tvrdil, ze mna dohryzol.A chcel ho zozrat.Uz ho mal v mise nachystaneho.Mozno to bude niektorym smiesne, ale co uz.Toto sa nestava bezne.Dokazal jej so skrvavenymi rukami povedat, ze ked som dokazal zabit psa, dokazem aj cloveka. . .
Ano, jedine, co pre tvoje ciste svedomie dobuducna mozes urobit, skusit snim tu poradnu.Ja uprimne, vela tomu nedavam.Ano, je zvyknuty na komfort zadara. . .
Ty budes mat ciste svedomie a on, ked to nepomoze, tak nech si nadrnka.

pepa08
autor
28. okt 2013

viem ze si zrazu uvedomil ze pride o komfort a vidim aj tie reci ako sa to snazi hodit na mna , zas ruzove okuliare som stratila ked mi raz povedal ze som stetka ktora nevedela ani svoje dieta kojit, nehovorim ja nie som bez chyby ani nie som dokonala, ale mam pocit alebo viac to viem ze z mojej strany uz vsetko vyhaslo a nechcem uz za ten vztah bojovat.. uz len co spravit aby to bolo pre dcerku najmensie zlo, viem ze to bude tazke ale aspon trosku jej to pomoc prekonat

mischena333
28. okt 2013

@pepa08 Po tomto, co si napisala, uz mu asi ani svatena voda nepomoze.Nie som pesimistka, ale taketo jednanie, si ziadna zena, matka nezasluzi.Nie, nikdy.Nikto nie je bezchyby, ale toto, kde niekto lieci svoje komplexy urazanim a ponizovanim druheho, nie, to sa neda akceptovat.Normalne nebyvam za radikalne riesenia, sama som casto velmi nerozhodna, ale nie, toto fakt nie.To poznam z domu, vsetky fotrove vyroky adresovane mame mam zapamatane, ani hohovi nejde zabudnut.

pepa08
autor
28. okt 2013

@mischena333 ked som mu povedala ze vsetko mi povedal a ma pourazal si pamatam a neviem ci mu to odpustim , povedal mi ze ja v sebe zivim stare krivdy a sa v tom vyzivam ..

mischena333
28. okt 2013

@pepa08 Hovori sa, ze odpustit sa da, zabudnut nie.Cosi na tom pravdy je, ale vsetko zostane hlboko v ludskej tak lahko zranitelnej dusi zakorenene.A su momenty, ked to vyplavuje na povrch.A trapi a trapi.Zabudnut sa nikdy neda.

pepa08
autor
28. okt 2013

@mischena333 to je to zle na tom ..

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mischena333
28. okt 2013

@pepa08 Ja ti zelam z celeho srdca, nech sa rozhodnes ist tym spravnym smerom.Aby si bola s dcerkou stastna.Aby dcerka prezila krasne detstvo, plne lasky, harmonie a porozumenia.Aby sa v dospelosti netrapila tym, ze nevyrastla v prijemnom rodinnom prostredi.By clovek neveril tomu, ako to dokaze poznacit psychiku.Rodina je zaklad, nie nadarmo sato hovori.A ty mas tiez pravo na stastny zivot, plny lasky a pokoja.Tu som jednej kocke pisala vcera tusim, ze najvacsim ublizenim cloveku, je vziat mu sebavedomie.Hlavu hore, mysli, ako vam bude s dcerkou dobre, mozno najdes TOHO, ktory si tvoju lasku zasluzi, bude ju opatovat aj tebe aj dcerke.Preju velmi vela stastia a pevnej vole k spravnemu rozhodnutiu.Daj potom info, co a ako.

pepa08
autor
28. okt 2013

@mischena333 dakujem .. uz mi aj stihol povedat ze neznesie aby mi dcerku vychoval niekto druhy . som mu povedala ze ja si nejdem hladat chlapa ja chcem mat kludny zivot. ze kolko vztahov som mala ked chcem posudzovat ze takto to nefunguje aj inde.. aj som mu vysvetlovala ze ja mu ju budem davat a to povedal ze to slubujem teraz tak som povedala ze vsetko dame na papier ked mi neveri ..

moni244
28. okt 2013

@pepa08 poviem ti, moja mama sa rozviedla s mojím otcom, keď som mala 6 a brat 3 roky, doteraz jej ďakujem, že tak urobila, lebo potom si našla iného chlapa, ktorý ju urobil šťastnou a stále robí a aj my sme mali tým pádom super detstvo, otec sa snažil prvé roky, potom stále menej a menej, až ho neberiem ako otca, on ani nevie že sa stal starým otcom, nie som s ním v kontakte už dobré 3 roky, tiež sa nestaral, z mamy mal slúžku a handru, rád si vypil a nikdy nebolo dobre.
Čiže je otázne, či v tvojom prípade je potrebné naťahovať to, čo je aj tak nevyhnutné a to rozvod, lebo z toho čo píšeš, poradňu navrhol len preto, aby neprišiel o full service, ale neverím, že takýto chlap sa zmení, možno to pôjde k horšiemu, keď zistí, že povolila raz povolí aj druhý krát, keby to bola otázka dajme tomu roku, čo sa takto správa, tak by sa to napraviť, ale toto je proste jeho podstata, jeho model správania a ten sa už nezmení, možno bude hrať pol roka, rok chutného, ale skôr či neskôr sa to vráti do starých koľají a možno ešte horších. Držím palce

mischena333
28. okt 2013

@pepa08 Dobre si mu povedala, on preco presvedceny, ze ten model rodiny, ktory zijete, je optimalny?On je urcite tak trochu dost macho, ze?Ti tvrdia, ze chlap ma pravdu, aj ked ju nema.Sak jemu spadne hrebienok, az uvidi papiere cierne na bielom.Maj vela sil, mozno to bude boj.

pepa08
autor
28. okt 2013

@moni244 tiez si myslim ze poradnu navrhol preto a aj preto aby z toho vysiel ako on ten nestastny co ho zena opustila. aj som mu navrhala ze teda si dajme pauzu na polroka a uvidime co bude. ale on take skusat nebude. zrazu ho nesmierne zaujima ako to zoberie dcerka , to ze sa zacala bit a robit zle sama sebe v amoku to nemoze byt z neho a z toho ako zijeme to je proste obdobie a to ze ma ADHD .. ked ostal doma od augusta s dcerkou to ide dolu vodou .. to ako si mysli ze psychologicka je zaujata voci nemu ani nemozem povedat ze pre dieta odporuca aby som ju zobrala a aby sme byvali same ze v tomto nasom spoluziti uz sancu nevidi a trpi len mala..

pepa08
autor
28. okt 2013

@mischena333 toto bol model rodiny ako vyrastal on .. stale mi hadze o hlavu ze ja si myslim ze je lepsie byt bez otca zato ze som z rozvedenej rodiny..
ja sa nepotrebujem hned rozvadzat ja len potrebujem s malou od neho odist aby sa dala dokopy..

mischena333
28. okt 2013

@pepa08 To tak byva, vacsinou synovia preberu do buduceho dospelackeho zivota spravanie otca.Myslia si, ze tak to ma byt a hotovo.To sa da tazko premodelovat.Uz je tak naprogramovany.Ano, bude vam bez neho lepsie.Netvrdim, ze vsetci okopiruju chovanie otca do svojej roly otca, ale vo vacsine pripadov to je prave tak.Ved mu povedz, ze si stastna, ze si z rozvedenej rodiny.Radsej sa raz rozviest, nez zit v trapeni.

pepa08
autor
28. okt 2013

@mischena333 on mi stale vykrikuje ze moju rodinu nemoze davat za vzor .. tak som mu povedala ze naco si ma bral ked vedel ze nasi sa rozviedli.. ze vtedy to neriesil .. presne sa meni na svojho otca ale uplne a to mozem povedat ze ten mi pride ako psychopat ..

mischena333
28. okt 2013

@pepa08 Prec prec prec, tak rychlo jak sa da.Zbal najnutnejsie zatial a utec.Az mna mrazi ztoho slova psychopat.Utec, zakial je cas.

pepa08
autor
28. okt 2013

@mischena333 jeho mama to mozno trpela ci nevidela ale aby dospele deti robili medzi nimi rozhodcu je uz vela ..toho sa ja dozit nechcem ..

mischena333
28. okt 2013

@pepa08 Urcite trpela, skorej, teda aj dnes, trpelo vela zien v manzelstvach, ale iba preto "aby sa niekde nepovedalo" drzali hubu a krok.Stretam jeden manzelsky par, chlastacky, bitky, nasilie, krik doma, kazdu chvilu fizli, sanitka, ale vonku na verejnosti sa vodia za ruky ako tie najzamilovanejsie hrdlicky pos slnkom. . .