Mám trvať na rozvode?

Ahojte .. na zaciatok chcem povedat ze mam novy nik . inak som tu registrovana cca 6 rokov a nevyvolam hadky aby si niekto nemyslel ze chcem nieco zle..

chcem sa spytat zien ktore zazili nieco podobne alebo len pocut nestranny nazor ako to dalej riesit..

s manzelom sme spolu 14 rokov z toho 8 manzelia. mame 5 rocnu dcerku. manzel 5 rokov pracoval v bratislave a domov chodil tak kazdy druhy den. doma mi vobec nepomahal vsetko bolo na mne, musela som ist od dcerky ked mala 1 rok do prace. od chodil do svojej prace a tym to prenho haslo , na mne bolo vsetko ostatne praca, domacnost, dcerka. ziadna pomoc. preslo to vsetko do stadia ze v podstate sme mali kazdy svoj zivot. on sa prisiel domov vyspat , najest a pozerat telku. dcerke sa nevenoval. cez vikendy chodil s kamaratmi na pivko a prenho to bolo tak vsetko. casom sa k tomu pridalo to ze minam vela penazi a podobne veci. a pritom nekupovala som hluposti a v podstate na seba som kupovala mininum. potom som si zacala pisat kolko kde som minula aby som mu to mohla zdovodnovat ked zacne vycitat. od augusta je doma to nevycitam na tom sme sa tak nejak dohodli. ale stve ma to ze vobec ho netrapilo ze to je cas kedy moze byt s malou stale si riesi len svoje zalubi a potreby. ked som mu aj nieco povedala ze mi nepomaha a ja uz nevladzem , dcerke sa nevenuje par dni sa snazil a potom zase to iste.
teraz sa divi preco s mala k nemu chova ako sa chova, chce len mna , nehovorim ma momenty kedy za nim ide ale ked nieco stale len mama , on jej ma dat pokoj, s nim sa rozpravat nebude a chyta amok lebo chce len maminku. ale to nazval ze ja jej dovam opiciu lasku a to prehanam. v poslednej dobe sa velmi zhorsilo jej spravanie vlastne od kedy je manzel doma. podotykam pred malou nanho nepoviem nic zle a skor ked ho odmietam ju prehovaram aby isla za nim.
v sobotu mala dcerka oslavu narodenin, ponukol sa ze on pojde rano kupit salamu na misy to hovoril piatok vecer ale v sobotu rano sa zbalil a isiel si po svojom a prisiel okolo 13tej ked uz bolo vsetko nachystane. proste sa vysral na svoje dceru. pri hadkach mi bez problemov povie ze som pi.. je.. a zato ako sa chovam by som uz od inych chlapov dostala cez hubu. viem ze ja nie som bez chyby ale nemyslim si ze je to so mnou az taky kriz. povedal mi aj to ze ked chodi domov on sa tu dobre neciti a zato co ja robim si moze najst niekoho za 300 eur kto mu uprace opere a zehli. v podstate to je moja hodnota u neho.. vcera som mu povedala ze sa chcem rozviest. zacal najprv skakat ze dcerku chce do striedavej starostlivosti . tak som mu vvysvetlovala ze ja ostavam v tomto meste a nejdem nikam prec / pochadza z mesta 100 km vzdialeneho/ s dcerkou sa moze stretnut kedy chce a tak isto aj jeho rodicia. ze mozno to pomoze ich vztahu ale ze ja uz nemam silu bojovat za nieco co uz nema vyznam. asi tri hodiny sme to preberali a nakoniec on chce ist do manzelskej poradne a slubuje ze sa zmeni co mu ja moc neverim.
ak to pisane nejak chaoticky prepacte ...

dakujem za vase nazory
2veronka7
28. okt 2013
Mozno nie priamo moja skusenost, ale sestrina. Je rozvedena. A i ked som veriaca a rozvod nevnimam extra pozitvine, ale zial niekedy niet inej cesty. Taky pripad bol aj u sestry. Takisto si riesil svoj zivot, pracu, kamaratov, malemu sa venoval minimalne a len sa bil do prs, lebo ja zarabam peniaze. I ked vela to nebolo. Parkrat takisto nastala zmena, ale ako pises na par dni a potom sa to vzdy vratilo spat. A to niekolkokrat opakovane. Jednoducho niekolko pokusov bolo a zlyhali a teda ine ako rozvod asi nebolo mozne. Maly by tym isto trpel viac. Vysvetlilo sa mu to, celkom to zobral, bol vzdy vnimavy chlapcek. Podotknem, ze sa to dialo cele zhruba ked mal 4-6 rokov. Nepamatam presne. Teraz sa on zaujima rovnako minimalne. Ale otec mu isto chyba. Vidno to na tom, ako sa sprava k inym muzom v okoli. Mojmu manzelovi, svagrovi dalsiemu, ze potrebuje doma chlapa. Tazko povedat ako sa to odzrkadli v buducnosti. A pred malym sme nan ani my, ani sestra nikdy nic zle nepovedali. Predsa je to stale jeho otec. Ale u divecat to je tiez trochu isto ine. Drzim palce. A este by som poradila, neriadit sa strachom, strach je najhorsi radca. O tom som sa parkrat presvedcila aj sama. Strach, ako to potom zvladnem, co bude, ci este budem vediet inak fungovat... Treba sa od toho oslobodit a kazde rozhodnutie prinasa pocit slobody. Treba sa rozhodnut a stat si za tym. 🙂
pepa08autor
28. okt 2013
@2veronka7 nebojim sa ako to zvladnem potom rodina stoji pri mne .. viem ze dcerka potrebuje otca a ani mu nenienim v tom branit. len som v stave doteraz som davala a nic som nedostala naspat tak naco sa trapit dalej .. pre koho je to dobre? pre neho aby mohol povedat ze on ma rodinu a to ze pre nu nic nerobi to nevadi ..jaj a chce druhe dieta sak by som musela byt padnuta na hlavu ..
haslerka27
28. okt 2013
ak bol takyto dlhodobo a nemal zaujem veci menit,nemas co vahat.myslim,ze tato jeho chvilkova ssnaha mu dlho nevydrzi
pepa08autor
28. okt 2013
@haslerka27 toto je dlhodobe ja som len sklanala hlavu a snazila sa vsetko aby bolo v pohode ale uz viac nechcem.. samozrejme ze to je chvilkova zalezitost a potom sa mi to vrati este horsie .. uz len to nejak v relativnom klude ubojovat aj ked to bude strasne ...
haslerka27
28. okt 2013
@pepa08 kazdopadne pevne nervy a odhodlanie.bude dobre 🙂
hameeda
28. okt 2013
no ja by som na tvojom mieste skúsila tu poradňu, aby som si neskôr nevyčítala že som to neskúsila, a ak by sa nezmenil, tak jednoznačne rozvod
pepa08autor
28. okt 2013
@hameeda idem s nim zajtra do poradne aby mi nikto nemohol vycitat ze som to nespravila ale v hlave uz mam jasno a cim dalej nad tym rozmyslam tym väcsie ... chcem klud a pokoj pre mna a moju dcerku ..
canama
28. okt 2013
@pepa08 hmm, uz mi je to jasne. pochadzas z rovnakej rodiny, ako je teraz ta vasa s muzom. nuz, nechcem byt zla a samozrejme vas vobec nepoznam, ale myslim ze aj ty budes musiet na sebe zapracovat. ocividne mas tendenciu byt prilis vo vztahu submisivna. robit vsetko pre druheho a neocakavat nic spat, to nie je dobra taktika. ak je tvoj manzel otvoreny manzelskej poradni, urcite spolu chodte, naozaj vam to moze obom pomoct, ci uz spolu zostanete alebo nie. ak spolu totiz nezostanete, predpokladam ze este nejakeho dalsieho partnera by si casom prijala.....len aby to s nim potom nedopadlo rovnako. vela stastia.
mischena333
28. okt 2013
@canama Ona nie, jej muz prebral model spravania po svojom otcovi do svojej rodiny.
digehe
28. okt 2013
@pepa08 keby som taketo rady si bola prečítala pred 30 rokmi, tak určite by som šla do toho rozvodu i ja,ale ked som to nespravila, ked deti boli malé teraz to už nespravím, každý žijeme svoj život, akurát ja stým, že celá domácnost je na mne, či sa niečo pokazí, musim sa postarat o opravu, platenie inkasa, samozrejme že on používa všetko bez platenia, či eletriku, kurenie vodu, atd.... chlap sa nikdy nezmenííííí z vlalstnej skusenosti, možno týžden, dva ale nie na trvalo,držím palce celý život máte ešte obidve pred sebou, akurát som spravila to, že som mu prestala varit, prat, upratovat po nom, sme si cudzí ludia,možno sa opýtaš prečo sa nerozvediem teraz, tak nie som už najmladšia, ani pozdravotnej stránke nemám to vyhraté, ale v podstate mám pri sebe svoje deti,ktoré su pri mne stále, a muž-otec je pre nich cudzí človek a musím napisat tiež pochádza z rodiny, kde ho vychovala sama mama, ktorá sa nikdy nezmierila s tým, že som jej ukradla jej syna,,,,,hlavne preto som si pred svadbou myslela, že dostatočný dôvod aby sme boli šťastná rodina, ked bude vidieť ako rastu naše deti, a další dôvod že som neni rozvedená je aj ten, že domov chodí momentálne len prespat, takže nie sme manželia, ja sa smejem, že je len spolubývajuci, ktorý nám pomáha dýchať vzduch,,,,,, 🙂
🙂 🙂 ale určite všetko závisí od teba, ako to celé vnímaš ty......
digehe
28. okt 2013
@ pepa08, určite áno,,,,,
lenullla
28. okt 2013
@pepa08 ahoj, myslim, ze dobre spravis, ak pojdes s nim do tej poradne..ked uz ine nie, aspon si ty, a ani tebe nikto iny nebude moct vycitat, ze si to neskusila. Podla mna tu uz nie je sanca na zachranu. Tak ako baby pisali, chlap sa nezmeni. Zijete vedla seba a nie spolu 😞 Inak ta jeho reakcia na rozvod hovori sama za seba..namiesto toho aby sa snazil bojovat, ti hned trepne, ze dcerku chce do striedavej starostlivosti..a aj s tou poradnou..cele mi to pride ako jedna velka vypocitavost z jeho strany. A ze druhe dieta??Ved ani o to prve sa nedokaze postarat. Co si mysli, ze si ta tym k sebe nadobro priputa? Ach jaj, kazdopadne velmi ti drzim palceky a zelam vela sil.
pepa08autor
28. okt 2013
@canama ja som z rovedenej rodiny ale mozem povedat ze urcite som vyrastala v laske .. manzelova rodina je jedno velke divadlo velka stastna rodina , vsetko sa meria na peniaze a kto co ma a preco to nam ja, ten ma take auto ja si kupim lepsie. nie raz som mu hovorila ze co by sa mi pacilo , co od neho chcem vysvetlovala, tak isto nech pracuje na svojom vztahu k dcerke lebo ju strati a nic som nedostala naspat ani ja ani dcerka. teraz sa divi preco ho nechce a ja uz nebudem ta co bude hovorit ale ved chod za tatinom aj ked nechce. ja som ho viac krat prosila o pomoc doma alebo lasku nedostala som nic. po pravde ako ho poznam poradni je otvoreny len preto aby mohol povedat ze ja som na vine on to skusal a ja som zla.. aj ja mam pravo na trochu stastia ..
pepa08autor
28. okt 2013
@lenullla prenho je starostlivost o rodinu len v tom ze donesie peniaze a ostatne podla neho netreba. potom vykrikuje co som kupila , malej aj rit na opak , ze sa neviem uskromnit a pritom ja som bola ta co isla od rocneho dietata do prace lebo on nemal robotu a nic mu nebolo dobre ..
canama
28. okt 2013
@pepa08 no ved, si z rozvedenej rodiny, lebo otec bol agresivny a mama submisivna. a ty teraz kopirujes rovnaky scenar. o tu manzelsku poradnu by som sa nebala, skuseny psycholog manipulacne taktiky a pretvarku tvojho muza vyciti na mile daleko.
pepa08autor
28. okt 2013
@canama to neviem manzel ma tolko psycholgickych sedeni za sebou kvoli pracam ze sa bojim ze spravi divadlo a kazdy nato neleti ..
yidaky
28. okt 2013
@pepa08 Podla mna si ho uz prestala lubit a aj stratila chut vkladat dalsi energiu do toho vztahu. Co sa Ti ani necudujem. Neda sa do nekonecna investovat jednostranne do vztahu a on nic. A keby len nic, ale aj ten jeho pristup k tebe a rodine ]-(. Podla mna tu uz nie je cesta spat. A okrem toho, podla jeho vyjadreni, ktore si uviedla, Ta podla mna nema viac ako "za handru". Takto by sa nespraval k zene, ktoru lubi. Prepac, ze tak tvrdo, ale myslim si, ze to aj takto nejako vnimas. No drzim palce k spravnemu rozhodnutiu...no z toho co si opisala, by som sla od neho prec. Ako nazvat niekoho "stetka, ktora nevie ani kojit vlastne dieta" a podobne urazky. Je to idiot.
canama
28. okt 2013
@pepa08 ak nie je sam psycholog tak tazko, tie psychologicke kurzy su zvacsa o nicom. aj ked si sa uz uplne rozhodla ze chces rozvod, na sude ti absolvovanie manzelskej poradne pomoze, takze aj z taktickeho hladiska by som tam sla. evidentne mozes od neho na sude cakat najhorsie.
pepa08autor
28. okt 2013
@yidaky presne si to opisala tak nejak sa citim .. mna si ceni na 300 euro mesacne lebo to co ja robim doma bude robit hocijaka zenska za taku sumu .. malu som nemohla kojit a on dobre vedel ako som sa trapila aj poporodnymi depresiami a toto som dostala ako vdaku ..a radsej mi nada ako by mi mal nieco spravit takze podla neho mozem byt este aj rada ..
pepa08autor
28. okt 2013
@canama presne tu poradnu absolvujem aj z taktickeho hladiska .. a cakam po pravde od neho len hadzanie polien pod nohy. podla neho ked sa niekto rozvedie vzdy je za tym zenska co jej zbelela pecianka ..
mischena333
28. okt 2013
@pepa08 Velmi mi aj co sa toho kojenia pripomina tymi kecami fotra, mama cakala sestru, ani raz ich nebol pozret v porodnici, ani veci nedoniesol, este ja 5rocne decko som bola svedkom jak si to rozdaval s kamaratovou zenou, aj ma u nich v byte zabudol. . .Potom sa mama vratila aj s malou s porodnice a tak jej vynadal, ze co dolezla s babou, sak jej jasne povedal, ze chce chlapca!!A takych reci, co ty si musis vypocut, dievca zlate, cim skor sa odputas od neho, tym lepsie.
mischena333
28. okt 2013
@pepa08 Kocky maju pravdu, ta poradna ti jedine zvysi sancu byt rozvedena na prvy sup.Ak ten nezacne strajkovat.Kamoska sa rozvadza 7rokov. . .A nikto nic.
laila22
28. okt 2013
@mischena333 ako sa niekto moze rozvadzat7 rokov? poznam pripady, ked partenrov rozviedli aj bez pritomnosti jedneho z partenrov?
pepa08autor
28. okt 2013
dufam ze najdem v sebe dost sil to vsetko vybojovat pre mna dcerku .. jedno viem urcite uz nemozem cuknut lebo bude na koni a podla mna robit este horsie. v prvom rade musime od tadial odist aby sa dcerka dala dokopy .. nehovorim to ze ho nelubi ale urcite nie sposobom ako vidim na inych detoch ..
mischena333
28. okt 2013
@laila22 Na Slovensku mozne.To je ten, co som pisala, ze je jedna ruka s fizlami a neplati alimenty 15rokov.Akoze neprebera postu, nikto akoze nevie kde je, proste furt niesu rozvedeni.Preco to neslo v jeho nepritomnosti, netusim.
laila22
28. okt 2013
@mischena333 pani by si mala asi najat nejakeho dobreho pravnika.. Mam pocit, ze aj tej panej je to jedno, len nech ho nevidí..
mischena333
28. okt 2013
@laila22 Presne si to trafila, je jej to jedno.Hlavneze ma odneho pokoj. . .
pepa08autor
28. okt 2013
dievcence dakujem vam za vase dnesne rady a nazory a zajtra sa ozvem .. moc ste mi pomohli ani neviete ako ...
2veronka7
28. okt 2013
@pepa08 tak potom sprav, co vnimas ako najspravnejsie... 🙂 a ked mas podporu v rodine, tak este lepsie...
adri266
28. okt 2013
@pepa08 tak to nie je velmi stastny zivot, necudujem sa, ze ides rozvadzat. Poradnu si aj tak odsedte, lebo niekedy pri rozvode sudca nerozvedie, kym manzelia neskusia poradnu.
Inak sa cudujem jeho komentu, ze si nepraje, aby niekto iny vychovaval jeho dieta ]-( ]-( ]-( Vsak pri vychove malej ani nebol /duchom/, tak co chce...joj, jesitni chlapi |-| |-| |-|
Drzim Ti prsty, aby si sa s malou mala lepsie ako dotera.

Začni písať odpoveď...

Odošli