Mám uprednostniť seba či deti?
Ahojte, s manželom sme 7rokov.mame 6rocneho syna a 1.5 ročnú dcéru.
Manžel je veľmi prchky, vybušny a podobne.dlhsie sa pohravam s myšlienkou , že by som to ukončila.syn nastupuje do školy a dcéra má hendikep , čiže si to vyžaduje financie.časom sa ukáže, či s ňou budem musieť ostať na predĺženom RD.
Aby som zhrnula náš život.mame vysokú hypo na dom, ja som na RD.manzel pracuje v zahraničí,aby sme vedeli poplatit všetko.mame rod.dom, záhradu, bazén.ako sa povie, nežijeme si zle po finančnej stránke.
S čím ja najviac bojujem je to, že manžel stále preferuje svoj názor, nesprava sa slušne k mojej rodine,kamaratom.na každom mu niečo vadí.
Od začiatku bol taký, ale zaľúbená, ako sa povie, dúfala som,že sa zmení.neviem mu povedať milujem ťa a na sto percent viem, že by som si ho znova nezobrala.pred deťmi sa nebadane.rozmyslam, či s ním ostať, ako sa povie dožiť bez lásky alebo to skončiť hned,.len tie deti, hlavne dcéra potrebuje dosť financií skrz hendikep a syn ide do školy.mam uprednostniť seba,že som nespokojná vo vzťahu a odísť alebo ostať kvôli finančnej situácii, keďže do práce od dcéry ísť nemôžem.
@brna1989 chcem ta povzbudit. Poznam zienku ktora takto setri, radi sa s kamoskou -psychologickou. Sice pracuje, deti ma zdrave, ale aj tak s nimi chodi k psychologom. Jej muz cisty magor, manipulujeme so všetkými okoli. Ona chce odist ale tiez by z jedneho platu 750€ v Blave nevyzila, len najom koľko stoji. A tak odklada kolko sa da a ma plan az mladsi pochopi co za otca ma, lebo je este taky za nim...ale starsia dcérka uz otca neznáša. Takze ako ona povedala este 3-4 rocky to s nim vydrzi a tak odijde. Inak ona je s nim denno - denné a trpi jeho nalady atd. Takze drzim ti prsty. Zvládneš to ak si urobíš nejaky plán. Len ay ti neublížil fyzicky🙏🙏🙏
@brna1989 počúvni ten rozum... ono na niečo ho mame... skontaktuj sa s blízkymi spolkami čo toto riešia a chod prec... lepšie to nebude...
@brna1989 prepáč ak to bude znieť kruto ale toto nie je iba o tebe.... tie deti tam žijú s tebou. Oni cítia s tebou oni cítia a vidia. Nevedia veci definovat a menovať ale cítia a vidia viac ako si myslíš a ja si myslím, že žiadna matka by nemala učiť svoje deti osobným príkladom že žiť s týraním, manipulátorom, proste psycho agresorom bez štipky lásky je Ok a v poriadku... toto chces pre svoje deti??? To nie je iba o láske k tebe ale aj k deťom takze tu nejde či volit seba alebo deti ale vás všetkých aj po mentálnej a citovej stránke. Ty si matka na materskej ty máš nárok na výživné na seba plus na dcéru... Nie že na to mat nebudeš, on to musí zaplatiť lebo ty sa staráš o maloleté dieta so zdravotným postihnutím .... občas je strach nie to naj čo môžeš mat... o žiadne liečenie dcéra nepríde lebo nemôže .... to súd nedovolí tak hlavu hore a prestaň sa chovať ako obeť. Že to dovolíš páchať na sebe je tvoja voľba... ale ty už máš deti. Ty do toho nechavas kľudne ťahať dvoch ľudí čo za nič nemôžu a ty si ta čo im ma dať to najkrajšie a pocit lásky a bezpečia tak hlavu hore zobuď sa a makaj. Buď mama a nie ustráchany matrac... do boja. Vysúkať rukávy a bojuj
@krpcek2 myslíš to dobre, ale až tak pravdu nemáš.Vies koľko je to výživné pre matku?mojej klientke muž zobral auto, lebo bolo naňho písané a dieťa s očným a sluchovým handicapom vozila autobusom a musela prácu zmeniť žiadny súd to nezaujímalo.
@brna1989 šetri či najviac setri a zistuj info o všetkých príspevkoch možnostiach, ktoré mas
Velmi tazko sa radi v takejto situacii. Clovek sa snazi naozaj brat ohlad aj na tie deti.
Najvacsie klamstvo ktore si zeny nahovaraju je "ved on sa zmeni"........veru nezmeni. Ja osobne nie som prekvapeny kolko smutnych pribehov tu na MK koluje. Zeny dnes bud maju velmi nerealne ocakavania od potencionalnych partnerov alebo velmi nizke kedy koncia s muzmi ktori im len ublizuju.
Osobne mi je velmi luto, ze ta take nieco postihlo. U nas v rodine sme sa o takychto pribehoch dozvedeli ked sme boli dostatocne velky aby nam to rodicia povedali a veru bol som prekvapeny, ze sme take nieco mali aj v okruhu blizkych ci znamych.
Bohuzial, su muzi ktori by boli skvelymi partnermi a jednoducho nemaju stastie na lasku a potom su taki ktori si zo zeny doma robia boxovaci mech.
Tvoje deti to napatie medzi Vami citia cize zotrvat v tomto manzelstve velmi vyznam nema. Ja som bol velmi maly ked mali rodicia krizu, ale urcite veci si pamatam doteraz a to som bol dost maly na to aby som to lahko zabudol.
Momentalne mame v rodine pripad kde muz tyra svoju zenu a dokonca aj deti proti nej otocil a to je zenuska na pohladanie......pekna, sikovna, vzdelana, pracovita, super gazdina. Bohuzial ma muza ziarlivca a doma jej robi zo zivota peklo. Najviac ma trapi, ze s tym jednoducho nic nemozem urobit.
Najlepsia rada ktoru ti viem dat je najst si niekoho kto si ta bude vazit. Nie si prva a bohuzial ani posledna tyrana zena na svete. Ries plan odchodu. Zistuj moznosti ako z toho celeho vycuvat pretoze zlomenym nosom sa to len zacina.
@brna1989 a je to život, ktorý chceš dať na vzor svojej dcére? Že má doma šúchať nohami, lebo sľúbila v dobrom aj v zlom? Zabezpečenie = peniaze nie sú všetko aj keď verím, že s nimi sa žije lepšie. No deti potrebujú vyrastať v láske... ty sa cítiš so svojim mužom dobre? Si spokojná keď ste spolu? Napĺňa ťa takýto život? Však niekomu nevadí žiť ako so spolubývajúcim 🤷🏻♀️ neodsudzujem ak niekto obetuje svoje šťastie. Ale ak to takto necítiš, ja by som išla... aj keď po odchode to bude 100x ťažšie, kým sa postavíš na vlastné nohy, bude to stáť za to... len sa treba správne rozhodnúť.
V tejto situacii si musis zvolit mensie zlo, bohuzial. Daj si na misku vah vyhody a nevyhody kazdeho z rozhodnuti. Peniaze nemas, vyzivne vypocitaju z muzovho platu. Co ta viac tyra? Muzova pritomnost tyzden v mesiaci alebo to, ze dcera nebude mat rehabky a ty s minimom penazi bez moznosti ist do prace? To si treba zvazit co je pre teba znesitelnejsie, rozni ludia to mozu vyhodnotit inak.
@brna1989 Nehnevaj sa na mna, ale ty beries "v dobrom aj v zlom" uplne v inom kontexte nez to je zrejme myslene. Neviem ci ste sa brali v kostole alebo ste neveriaci ale velmi pochybujem, ze cirkevne sluby pred zrakom bozim by schvalovali mlatenie partnerky ci lamanie nosov.
Tu na MK su zeny ktore sa rozviedli a nasli si druhych partnerov ktore prijali aj ich deti a niektore ich tu vychvaluju do nebies takze v 31-tke urcite nepatris do stareho srotu.
@brna1989 no preletela som ten koniec uz a rozmyslam ako realne pomoct, kedze nemam taku skusenost.
Chapem Ta ako matku, ktora aj zivot polozi za svoje deti a chcem im dobre. Ale v takomto prostredi a strachu nemozes zit. On velmi dobre vie, ze ma nad Tebou moc, ze sa ho bojis a toto vyuziva. 3t je prec, Ty mozes riesit ine veci...ci uz informacie co sa da robit, najst niekoho, kto ma s takymi situaciami skusenosti a vie co poradit, aj po tej financnej a existencnej stranke. Neverim, ze nemas vo svojom okoli niekoho, na koho sa mozes obratit, povedat ako zijes, co citis, aby Ti pomohol. Ako sa hovori..."rozhodit siete", hovorit o probleme, neskryvat ho a nezlahcovat. Treba to jednoznacne riesit! Cim viac ludi o tom vie, tym vacsia sanca na pomoc aku Ti treba. Musi existovat aj niekto kto ma otvorene srdce a nejaku volnu izbu v dome na nejaky cas.
@brna1989 a ja ti poviem že ak by mi chlap rozbil nos, išla by som aj pod most s deťmi, to sa necháš týrať dokedy???? Si týraná žena a na to sú určené centrá, kde ženy bývajú, a už nepíš že "ostávam v dobrom aj v zlom" lebo som na jednej strane z toho smutna a na druhej vytocena
@brna1989 to ze niekto o tom bude vediet neznamena, ze o tom hned vie aj cely svet a aj manzel. Najdi si disktretnych ludi, ktori to nevyzradia, ked sa tak bojis. Viem, co je to bat sa, aj bat sa o tom hovorit. Ja by som o svojom strachu nemohla ani tu pisat, lebo by som mala uzkost. Hladaj na nete, alebo socialny pracovnik, v pohode aj psycholog, rodinny terapeut, azylove domy a pracovnici, knaz. Tito Ti budu pomahat v tichosti, aby si nabrala silu a odvahu...ak chces!

@brna1989 urcite by som pockala s odchodom. Je dobre ked bude syn trosku starsi. Napriklad ze moze sam zo/do skoly. Sam sa obliect, osobna hygiena, zobrat si jedlo ... Pockat co s dcerou. Pri DMO a pod. pokial viem tak je velmi dolezita starostlivost hned v zaciatkoch vyvoja. Neskor sa to neda dobehnut. Myslim si, ze teraz je zly cas na odchod - deti male, na tebe kompletne zavisle, potrebujes vela fin. na zdrav starostlivost, nemas pracu, nemozes nikam ani na polovicny uvazok. Odist ano, ale nie ako kura bez hlavy. Nastastie manzel nie je nonstop doma - tak mas aspon pohodu ze si doma. Snaz sa ziskat informacie o dotaciach a prispevkoch na dceru, skus si dopredu naplanovat stacionar, skolku alebo nieco ... skus si pripravit veci keby si sa rozhodla odist, nasetrit aspon nejake peniaze bokom, aby si mala lahsie zaciatky. A uvidis ...