Mám uprednostniť seba či deti?
Ahojte, s manželom sme 7rokov.mame 6rocneho syna a 1.5 ročnú dcéru.
Manžel je veľmi prchky, vybušny a podobne.dlhsie sa pohravam s myšlienkou , že by som to ukončila.syn nastupuje do školy a dcéra má hendikep , čiže si to vyžaduje financie.časom sa ukáže, či s ňou budem musieť ostať na predĺženom RD.
Aby som zhrnula náš život.mame vysokú hypo na dom, ja som na RD.manzel pracuje v zahraničí,aby sme vedeli poplatit všetko.mame rod.dom, záhradu, bazén.ako sa povie, nežijeme si zle po finančnej stránke.
S čím ja najviac bojujem je to, že manžel stále preferuje svoj názor, nesprava sa slušne k mojej rodine,kamaratom.na každom mu niečo vadí.
Od začiatku bol taký, ale zaľúbená, ako sa povie, dúfala som,že sa zmení.neviem mu povedať milujem ťa a na sto percent viem, že by som si ho znova nezobrala.pred deťmi sa nebadane.rozmyslam, či s ním ostať, ako sa povie dožiť bez lásky alebo to skončiť hned,.len tie deti, hlavne dcéra potrebuje dosť financií skrz hendikep a syn ide do školy.mam uprednostniť seba,že som nespokojná vo vzťahu a odísť alebo ostať kvôli finančnej situácii, keďže do práce od dcéry ísť nemôžem.
A už si sa o tom pokusila poradit s nejakými odborníkmi čo radia ženám? Sú všelijaké poradne
@brna1989 ak sa rozvediete deti predsa neprídu o otca, stále sa budú stretávať a bude sa starať, vychovávať, bude ti prispievať na ich výchovu. Vieš si predstaviť žiť takto dalších 30 a viac rokov? Chodiť s deťmi na výlety a tváriť sa ako je všetko v pohode? Ja by som to nedokázala... viem, že sa ľahšie povie ako spraví a že odísť bude veľmi ťažký krok, ale prečo by si mala byť celý život nešťastná? Zdvihol na teba ruku, hnusne sa správa a ak to nie je otázka krízy počas pár týždňov, ale naozaj sa tak správa rok či viac... je čas rozmýšľať ako odísť, pomaly si pripravovať zadné vrátka, nachystať si plán kam a kedy najlepšie odísť a začať nový život. Možno niekto, kto ťa pozná osobne, ti poradí inak, ale z toho čo si tu napísala, ja by som nedokázala zostať...
My sme tiež mali také “čierne” obdobie, keď som zvažovala čo ďalej, ale môj muž na mňa v živote nezdvihol ruku, je dobrý otec aj v domácnosti pomôže, aj sa pekne správa k rodine či známym, len mňa dal na druhú koľaj pred synom... ale zmenilo sa to. V tvojom prípade by som to asi už nezvládla ďalej... 😞
V 31 rokoch nic nemat, vsetko na uver, potom nasledkom toho clovek zial musi niekedy poslusne suchat v kute nohami, lebo nema nic svoje, aspon malicky byt, kam by siel. Ziadna drama, ked si clovek nezarobil na svoje byvanie po 20tke, tak si nan moze zarobit aj po 30tke, len treba zacat a potom kracat krok za krokom kazdy den.
Sama si musis odpovedat. Zivot mas jeden a stravit ho s niekym, koho ani nemas rada a este ta mlati alebo ... Musis sa rozhodnut, ci to budes znasat (pohodlnejsia varianta, ved nie je tak casto doma a stara sa o ucty), alebo si vyhrnies rukavy a zmenis svoj zivot.
Hned ist prec aj tak nemozes. Jeden-dva roky to potrva, ak nechce ist hned niekam do azyloveho domu. A ked si raz na dne, tazko sa z neho vstava. Je lepsie zacat s rezervou a nejakym postupom, co dalej. Zacni sa vzdelavat, hladaj si pracu, zistuj moznosti, urob si priblizny plan ako dalej, postupne sa osamostatni.
Och ake je jednoduche pisat ze odid,budes stastna...a bla,bla bla...ale je rozdiel odist ked mas kam(rodicov a pod.)a ked mas ist napr.do Azylovho domu..teraz vyzniem hlupo asi ja,ale ja ta chapem ze to zatial trpis..ja som odislatiez od muza (teda on nebol tyran)a mala som len jednu dcerku kt.je zdrava.Nasla som si garzonku,ale na to aby sme si zachovali podobny standard na kt.bola dcera zvyknuta som sa musela riadne obracat(2prace),preto si neviem predstavit tvoj pripad ked ma este dcerka dost tazky zdravotny problem.Nemas moznost si nejaky cas odklaadat peniaze bokom?Vies aby si mala aspon nieco nasetrene ked odides?
No zbohom, to sa zle aj číta. Chlap je zlý od začiatku, ty to zamilovana prehliadas, zlame ti nos, lebo chce sex, ty mu odpustís, neznáša tvoju rodinu, všetko mu vadí, bije ta, je agresor, citový tyran, naleha na, teba so sexom, čiže regulárne ta znasilnuje a ty mu to tolerujes, lebo kvôli deťom? Žena, to, že si vela veci sama na vine, to ti asi netreba opakovať, to zrejme vieš (už len to, že si si ho vzala vôbec). Teraz veľa riešení nemáš, len zle a horšie. Bud ostaneš, dáš sa ďalej využívať, zneužívať a otlkat ale relatívne "dcérka bude cvičiť a akože rodina so zúfalou ubitou matkou" co postupne nebude vládať nič, ani to cvičenie s malou, alebo požiadas o pomoc úrady, socialku, rodinu, priateľov a začneš si budovať živiť sama. Nevravím, že to bude ľahko, skrz dcerin zdravotný stav, ale minimálne budeš bez tej gule na nohe a krku v podobe "manžela"Plus ked ta udrie a podobne, normálne u lekára záznam, nahlásiť ho.
@brna1989 moja rada: vyhladaj dobreho psychologa, potrebujes dat psychiku do poriadku a ujasnit si niektore veci. Od dnesneho dna zacni odkladat peniaze bokom, o ktorych on nebude vediet. Financna zabezpeka sa ti zide pri odchode. V pripade domaceho nasilia okamzite vyhladaj lekarsku pomoc a podaj trestne oznamenie. Pomalicky si zistuj ci je v tvojom okoli specialna materska skola pre deticky s DMO resp. denny stacionar a ake su podmienky na prijatie dietata. Pokial to nie je urgentne (napadnutie), neodchadzaj zbrklo, ale postupne pripravuj podu na odchod. Poobzeraj sa po vhodnom zamestnani na skrateny uväzok (aspon na zaciatok). Porozpravaj sa o tvojom probleme s najblizsimi, mozno ti budu vediet pomoct (radou, strazenim deti, financne, byvanim...). Nespoliehaj sa na vyzivne. To ti moze chodit aj nemusi. Ale zadel si financie tak, ze ak posle vyzivne na deti bude to mily bonus, nie ze neposle a nebude mat na najomne (tak si to treba nastavit pri pocitani vydavkov a prijmov). A teraz posledna vec. Ak sa teraz mate dobre financne a dieta ma zabezpecene terapie, tak ako samozivitelka s dvomi detmi pojdes dolu s peniazmi radikalne, budes makat, fucat, nebudes mat aspon zo zaciatku vobec cas na seba (postupne sa to zlepsi), mozno budes nervoznejsia, mozno budes zit od vyplaty do vyplaty...ALE nebudes musiet s niekym spavat len preto, ze ked to nespravis, zlomi ti nos, nebudes vystresovana kopka nervov, ktora sa boji uz len ked zastrngaju manzelove kluce vo dverach domu. Zvaz, ci tebe vyhovuje viac.
Ty si uplne v beznadejnej situacii- mala ma diagnozu mama ta neprichyli peniaze nemaš, v pripade rozchodu platit hypo, muž agresor - tu ti už len svatená voda pomóže.Fakt neviem čo by som urobila
@brna1989
Úprimne si myslím, že keď si to doteraz vydržala kvôli peniazom, odteraz kvoli deťom ešte nejakú dobu vydržíš.
Neviem koľko trvajú také rozvodové prietahy ale priprav si dosť penazi, lebo on je povaha ,od ktorej alimenty len tak nedostaneš. Navyše malý keď je zvyknutý mať všetko a bývať v dome s bazénom, tak v azylaku to bude preňho horor a bude sa pýtať k otcovi.
@nikyball to si jej pomohla🙈ani otec uz nebude mať dom s bazenom po rozvode.Aj, keď deťom sa ťažko vysvetli kde budú bývať, lebo asi nič netušia, ked píše, že sa pred nimi nehadaju.Ja som stále za to vyskúšat urovnať vzťah nepíše koľko rokov bolo zlých kedy prišlo k zmene či vedia spolu normálne komunikovat
@brna1989 ahoj, mrzi ma tvoja situacia. Nemam odvahu ti tu radit a byt mudra co mas urobit a co si mala urobit uz pri prvom napadnuti. Vsetci sme ini, niekto znesie vela, niekto malo. Aj u mna by boli deti na 1.mieste. No ak smiem nieco poradit tak urcite psychicku pomoc, ale nie kamosku, ci tuto Modreho konika, realne nejakeho terapeuta alebo aj knaza ak im doverujes. Ti by ti mohli zo situacie pomoct vykluckovat. Drz sa!
@luccija ako vieš že ho nebude mať? Malého veľmi ľahko zláka na takéto veci. Preto si treba všetko premyslieť.
Keď ti niekto zlomí po pôrode nos lebo nebudeš pripravená na sex, tak to teda urovnavaj 🤦 vieš to už o tom chlapovi napoveda dosť a teraz je zbytočné hovoriť že mala odísť už vtedy.
@brna1989 najdi si prácu,čím skôr aby si vedela aj samostatne žiť. A odíť, fyzicky ťa napadol, mne by bol odporný už na celý život, nič by sa tom nemenilo.Po súde ti bude platiť aj tak výživné. Takže istú časť peňazi ti bude musieť dávať na deti. Čím dlhšie budeš sním tak sa psychicky zničíš a nakoniec aj ochorieš.
@brna1989 ja som si prečítala t Ohr štáte témy a ani v jednej sa nesťažuje na manžela, skôr naopak, iba, si písala, že je ťažká povaha, tak je to zvláštne. Dom ste kupovali a je na nič, ztrba ho prerobiť, mate 130000v hotovosti a rozmýšľate nad kúpou dvoch bytov pripadne vyplatenie hypo? Tak vieš aký je aides s ním do hypo? Každopádne zvláštne.
hlavne užívaj svedomito antikoncepciu, nech nemáte ešte tretie dieťa, lebo to by ťa zaklincovalo pri ňom už úplne a ako ti radili - šetri, plánuj, poraď sa so psychológom, hľadaj škôlku pre dcérku odísť od neho bude boj

@brna1989 treba si urcite zvolit ako sa.hovori mensie zlo. Treba mysliet nie len sa seba ale aj na deti aby ste sa nedostali do vacsich tazkosti. Najhorsie je, ze vlastna rodina nedokaze pomoct samozrejme nie ich vinou.Lahko sa povie, ze treba odist, ale ked.clovek nema financie, zazemie, ziadnu pomoc. A financie su tiez velmi dolezite nech tvrdi kto co chce.Niektori dobre radili treba dat na vahu co je znesitelnejsie a bez coho dokazete prezit. Manzel je vacsinou prec co je v tomto pripade len plus.V kazdom pripade drzim palce, aby ste sa spravne rozhodli.