Mám vrátiť dar pre dieťa otcovi?

lucy7773
25. okt 2013

Ahojte mamičky, potrebujem poradit. Mám 16 mesačneho syna. Pri narodení dostal 100eur od brata mojho priatela-krstneho otca, 100eur od kamaráta mojho priatela a 100eur od kamaratky mojej ´´svokry´´. Teraz sa kamaratovi mojho priatela narodili dvojičky. Naš syn od neho dostal 100eur, teraz chce moj byvaly aj jeho matka, aby som im bud dala peniaze co dostal z ich strany alebo mam dat tomu jeho kamaratovi 200eur dar ja!!! Ja mam len rodičovský prispevok a výživne na syna 120eur. Neviem si predstavit, že z toho mam dat ja 200 eur. Alebo vybrat synovi z knižky a dat to. Poradte mi čo mam robit? Priatel je zamestnany, ma aj iné formy prijmu. Je to normalne?

misinka26
25. okt 2013

@lucy7773 ...ale tak to má byť 🙂 peniaze dostal on tak prečo by si ich mal ,,tatko,, privlastňovať, milujem tieto typy chlapov čo si myslia, že by mali dostať zlatú medailu za to, že si urobili dobre a vzniklo z toho bábo ... svokru aj ex by som kopla niekde, nech dajú peniaze oni keď sú takí múdri ... a je to jeho kamoš tak nech mu dá on ...

zivika
25. okt 2013

@lucy7773 ja by som sa do tohto vobec neangazovala, tvoja vec to nie je...muz, ktory dal peniaze, bol kamarat tvojho byvaleho, takze ked ma niekto dat naoplatku peniaze jeho dvojickam, mal by to byt tvoj byvaly, nie ty...

nana85
25. okt 2013

konečnáááááá 😀 kolko ma IQ ten ex?
@lucy7773

sirinka
25. okt 2013

@lucy7773 mozes kontaktovat dotycneho kamarata, doniest mu nejaky darcek, ktory sama uznas za vhodne a porozpravat mu, ako si nalozila s peniazkami od neho pre vasho syna a ze teraz ich tvoj ex pyta naspat s tym, ze ich mu chce vratit ako dar od neho 😉 asi bude chlapec stastny, akeho dobrosrdecneho kamosa ma....

katy1979
25. okt 2013

@lucy7773 a ty si v kontakte s tym jeho kamaratom? ak je to jeho kamarat tak nech mu kupi nieco on. Co s tym mas akoze ty. Tych 100eur dal vasmu dietatu a nie iba tvojmu. A kedze zaraba a je to jeho kamarat tak nech mu laskavo nieco kupi on. vobec by som sa tym nezatazovala.

ejuska79
25. okt 2013

ja taketo dorovnanie neznasam... kazdy nech si dava podla svojho uvazenia a hlavne podla svojich moznosti.... ten penazny dar dostal tvoj syncek a to, kolko mu kto daroval je jeho vec, nikto nikoho predsa nenutil darovat taku velku ciastku... a nikto nemoze od teba ziadat, aby si nieco vracala, nebola to predsa pozicka... detickam by som kupila nieco, co ta financne nezruinuje, aj maly dar je dar..nieco co sa im zide, co budu potrebovat...ak je to kamarat, tak predsa musi vediet, ze nemas na to aby si mu dala taku istu ciastku krat 2

cawes
25. okt 2013

stale nechapem kto je kamarat a kto je ex??? ci ako to teda je?
lebo si pisala ze dostavas vyzivne na dieta, takze s otcom dietata nie si?
a tvoj ex chce aby si jeho kamaratovi ktoremu sa narodilo dieta a on prisiel nahliadat tvoje dieta ,,vratila tie peniaze,, teda dala dar. No takze ak by prisli kamarati mojho priatela nahliadat maleho a dali malemu peniaze a ja sa s priatelom rozidem, tak v prvom rade su a boli to jeho kamarati, takze ak sa s nimi nestretavam, tak nech si ide nahliadat sam a nech si vrati sam. Ved tie peniaze isli na dieta. Aspon my to tak mame zavedene kedze na sk sme od seba na 500 km tak kazdy mame inych kamaratov, moji nahliadali mna a ja to vraciam a on si vracia svojim ked sa niekomu narodi dieta.
A takto by som mu to aj povedala, ze to je jeho kamarat, on to dal na maleho, to su maleho peniaze a hotovo. A kedze ty sa s tym kamaratom nestretavas, resp, neechodis tam a nejdes nahliadat tak preco by si mala nieco davat?

cawes
25. okt 2013

@sirinka no toto by som urcite nerobila, kedze je to kamarat toho ex, a uz vobec by som sa nesla strapnit pred niekym s tym ze by som hovorila co som s tymurobila a ze to chce ex naspät. Za chrbtom ju este poohovaraju atd. Pride mi to strasne detinske taketo bajkovanie.

cawes
25. okt 2013

@sirinka mam zopar kamosiek ktore nemaju velky rozpocet, a napr. ja prinesiem darceky pre deti mozno drahsie ako ony, ale nikdy by ma nenapadlo to riesit, alebo cakat na vysvetlenie. Ked si to raz nebudem moct dovolit tak to neurobim a hotovo

elise
25. okt 2013

@cawes presne aj ja som jej to pisala 🙂

cawes
25. okt 2013

@elise sa mi to nechcelo vsetko citat 🙂
len som este stale nepochopila ako je to s nou kto je ex kto priatel ci co a ako

lulu_lu
25. okt 2013

@lucy7773 vobec to neries, bolo by to aj od veci, ved sa ani nestretavate, a ak Ex chce nech si da aj 1000€ a že už s ním nie si, to si urobila pre seba asi naprospešnejšiu vec, ke´d má takýto psotoj.
Želám veľa šťastia a peniažky nikomu nedávaj 🙂

lussy666
25. okt 2013

ak som to dobre pochopila - mas byvaleho priatela, s ktorym mas syna. ked sa vas syn narodil, dostal 300e od 3 roznych osob, jednej z nich sa teraz narodili dvojcata a tvoj byvaly priatel chce 200e pre toho kamarata, resp. pre jeho deti? haha...keby to nebolo take smutne, tak je to smiesne...
ak sa s kamaratom, co ma dvojcata stretavas, tak mu zagratuluj sama, a podla svojich moznosti daj detom darcek alebo peniaze, ako to citis ty. 200e nech im da tvoj ex, ak sa na to citi... 😅
ked sa s nim nestretavas, nechaj ho pozdravovat a popraj detom, napr. smskou...lebo ak som dobre pochopila, tak to cele vzislo od tvojho byvaleho, ze mas dat 200e...

elise
25. okt 2013

@cawes ex a ex svokra pýtaju peniaze pre dvojičky exovho priatela, ktorým sa pisatelka nerozpráva ani nestrtáva takže by nemala nič dávať pre tie deti max tak ak chce poslať poladnicu ako blaoželanie a jej ex a exsvokra ccu aby dala na každé dieťa kedže aj x svokra dala vnučaťu pniažky 😀 😀 😀 😀 to mi pripomina kd sa kamoška rozviedla že kamoškyn x zobral aj jj vysušnu svadobnu kyticu a aj pulover čo dostala od jeho mamy 😀 😀 😀

cawes
25. okt 2013

@elise psycho, no v kadzom pripade ak sa s nimi nestretava, tak nech si da predsa ex a hotovo. ach jaaj

maca_p
25. okt 2013

@lucy7773 toto nech si vybavia chlapi medzi sebou, ako kamarat s kamaratom a otec s otcom 😉
vobec to neries, ani si nevysimaj exa...
ved tvoje bejby dostalo dar len preto, lebo oni su priatelia.

tykat
25. okt 2013

Postavila by som sa k tomu tak, že dar dostal syn ku krstinám, a hneď ako tomu syn bude rozumieť mu povieš, že dlhuje svojmu "otcovi" a "babke" po 100€ a nech sa s nimi vysporiada. Prípadne nech mu to teraz povedia oni, aj dlžobný úpis môžu spísať, malý im tam na znak súhlasu môže otlačiť ruku....
Btw. nepochopím, že na to tí ľudia majú žalúdok, pýtať späť dar čo dali bábätku ku krstinám.
Ich kamarátovi nech dajú čo oni chcú, teba nech do toho neťahajú.

jolana1954
25. okt 2013

ked nemáš sčoho tak nedávaj ,nikto ich nenútil aby oni dali ,vyzerá to tak keby tie peniažky chceli naspäť ,ja si myslím že tie peniažky nedávali z lásky ,lebo keby hej tak by pochopili tvoju situáciu neže pýtať naspäť ,ale by ti ešte oni mali pomôcť.

bets
25. okt 2013

@lucy7773 dar ste dostali, lebo ex je kamarat toho dotycneho. predpokladam, ze stale su kamarati, tak nech riesi dar ex. ja si osobne neviem predstavit tu situaciu, ze sa spolu nestretavate, a teraz prides na navstevu odovzdat dar.
ja dary davam osobne a neposielam po niekom.
mala som vela situacii, kedy sme nedostali ziaden dar, lebo rodinni prislusnici neboli este zarabajuci a pod., ale neskor ked uz mali vlastnu rodinu, tak s radostou som detom priniesla darceky a vobec som nepozerala, ze v case narodenia mojich deti nic nedali. dar ma robit radost tomu co daruje, aj dar prijima. v ziadnom pripade neuznavam dary z donutenia, lebo vsak dali oni. nikto ich nenutil. a hlavne ked financna situacia je uplne ina.
mam dojem, ze ex citi povinnost a nejak sa mu nechce vytiahnut z penazenky 100 eur, ale to by som nepovazovala za tvoju starost. vsak mu povedz, ze nech ti jednorazovo zvysi vyzivne o 100 eur a ty rada tych 100 eur posles jeho kamaratovi ako dar.

tomikejt
25. okt 2013

to je hnus 😖 a ten exov kamarat o tom vie co po tebe tvoj ex a exsvokra chcu?

tomikejt
25. okt 2013

@elise 😀 moja kamoska zase ked sa rozisla s priatelom, on odniekal vytiahol papier kde si pisal co kedy za nu platil, v restauraciach, kaviarnach a tak.. ze mu to ma vratit 😀 niektori sa teda vedia prejavit

marbalulka
25. okt 2013

@lucy7773 a to, co je za kravinu!!! oni to predsa dali vasmu synovi. aj "svokra" to dala vnukovi, nie tebe, tak ako moze po 16 mesiacoch pytat spat, ze "vrat to, aby som mala, co dam znamym". co si myslia, ze to budes do nekonecna opatrovat, ked niekto o par rokov nebude mat peniaze, aby si to mohla vratit?? dary sa nevracaju.. a btw, my mame tiez dvojcata a nikto nam nedal nic dvojnasobne.. a ani ti priatelia nemozu ocakavat, ze im da niekto 200e ako dar..

libka1
25. okt 2013

neviem ci som dobre pochopila, ale ak ano, tak nech ho obdaruje tvoj ex ked je taky radodajny 😝 ved aj on je otec dietata ktore ten dar dostalo, peniaze su urcene pre dieta, nie pre teba, ani pre otca... takze nech to kludne aj s mamou vratia ked maju pocit ze je to ich povinnost 🙄 by som ho hnala zmatka...

elise
25. okt 2013

@tomikejt 😀 😀

svano
25. okt 2013

@lucy7773 dar je niečo,čo by sa malo dávať od srdca a bez očakávania,že mi to raz obdarovaný vráti. Dary sa nepýtajú, dávajú sa dobrovoľne, ale zasa v rámci slušnosti sa ľudia zvyknú revanžovať. Každý máme svoje možnosti, preto si nemyslím,že im nutne musíš darovať rovnakú čiastku. Ja by som dala v rámci svojich možností malú fin.hotovosť a k tomu by som uštrikovala svetríky,čiapočky a pod. Aj snaha sa cení.

mata90
25. okt 2013

veď ak nemáš peniaze tak nerieš, máš dosť výdavkov na svoje dieťa, a ked chcú nech vracajú oni

michellka85
25. okt 2013

priatelov kamarat je jeho kamarat a dal jeho synovi, takze teraz nech priatel da kamaratovym detom co chce.. ak sa s nimi aj Ty velmi priatelis - tak tu na bazari najdes kopec veci, co su nenosene, vhodne na darovanie a za malo penazi, aby si dvojickam nieco tiez podarovala 😉 😎 ak chces, samozrejme 😉

eeffka
25. okt 2013

@lucy7773 normalne som sa pozrela odkial si, lebo tu na vychode je to normalne ( rozumej nenormalne) ale tu existuju aj zosity kde sa zapisuje kto, co , komu a za kolko dal, myslela som ze je to specifikum vychodniarskych gadzoviek ale vidim ze aj zapad sa chytil ...

zaver z toho: dary sa davaju podla toho na co ma a kolko chcem dat, takze ak mu nechces dat nic nedaj mu ak chces 1000e daj, a svokra a ex nech si svoje pocty strcia do... kapsy 😀

monhla
25. okt 2013

Mne dala mm sestranica krásne a hodnotné vecičky pre moju malú. Teraz čaká dvojičky a ja jej to určite nevrátim dvojnásobne - a ver mi, že keby som na to mala tak áno. No z čoho? Okrem toho sú v zahraničí a na letenku tiež nemám 😝
A to na to "kašlem". Ak mi niekto dopredu povie, že ju pôjde navštíviť určite niečo pekné /a cenovo prijateľné/ jej pošlem.

No trápiť sa cudzím človekom by ma ani NENAPADLO. A že ťa ex a exova máti ohovoria? Ak nie za toto, tak si nájdu niečo iné 😀

oslo1
25. okt 2013

Je to priatelov kamarat nie tvoj. Tvoho priatela kamarat dal tvojmu priatelovmu dietatu (a tym aj tvojmu) peniaze. Tak ech teraz priatel ak chce dat, tak n ech da peniaze svojmu kamaratovi.
Ohovarar ta budu tak ci tak. To ze tvoj (teraz uz byvaly) priarel nema peniaze by som neriesila nech ide robit. Ty uz na nom aj rak skodujes, lebo to vyzivne je teda bieda.