Mám zlý vzťah s mamou

8. dec 2021

Pekný večer prišla som sa trochu vyrozprávať. Mám 23 rokov s priateľom som už od mojich 18. Asi po pol roku vzťahu som sa k nemu presťahovala síce len prechodne ale bola som viac menej u neho a asi od mojich 20 bývame spolu. Priateľ ma 29
hneď po škole začal pracovať a bývať v prenájme nemal to v živote ľahké ale postavil sa sám na nohy. Lenžee moja mama je hrozná priateľ jej nikdy nič neurobil a ona sa správa hrozne povýšenecky stále vyhadzuje na oči že nemáme ešte vlastne bývanie ale podnájom a že je vo svojich 29 starý na hypotéku že mu ju už nedajú a porovnáva nás s niekým iným a stále rýpe do nás ako keby sme boli niečo menej ako naši doma. Keď priateľ niečo hovorí alebo ju pozdraví tak odpovie len tak aby sa nepovedalo. A všetko zlé čo sa mi niekedy stane (nie je to nikdy nič katastrofalne) zhadzuje na to že som skoro odišla z domu a na priateľa. S priateľom je mi skvelo máme sa radi všetko nám funguje viem že by pre mňa urobil prvé aj posledné a to aj ja pre neho a viem že lepšieho by som nenašla... iba ma trápi ako sa ona správa. Proste je mi z jej správania zle a mám naozaj chuť prestať našich navštevovať. Hanbím sa za to lebo priateľova rodina je úplne super a ja sa tam cítim ako doma ale priateľ už viac krát povedal že už sa u našich cíti nepríjemne a popravde ja tiež. Ja už naozaj neviem čo robiť

21oktober
8. dec 2021

študuješ ?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. dec 2021

@21oktober nie obaja pracujeme už

matovicova
8. dec 2021

Tvoja mama na neho žiarli...

autor
8. dec 2021

@matovicova nemyslím si že žiarli ona sa chová k nemu hrozne povyšenecky stále zhadzuje jeho prácu a hovorí ako keby sme nemali z čoho žiť

0silvia0
8. dec 2021

zastan sa priatela a spytaj sa jej, co ona take velke v zivote dosiahla ked ma potrebu povysovat sa nad niekym inym.

savanna
8. dec 2021

Suhlasim s prispevkom vyssie, ze mama ziarli a takymto nevyberanym sposobom to dava najavo. Clovek, ktory sa povysuje nad ostatnych, sam trpi nejakymi komplexami. Lenze taki ludia si to nikdy nepriznaju a budu to stale skryvat za hrube spravanie. Ano, mala by si si ho pred mamou zastat a mame na rovinu povedat, ze ak jej spravanie bude pokracovat dalej, prestanete ju navstevovat. A slovo by ste mali dodrzat.

shinon258
8. dec 2021

Možno si pre teba predstavovala niečo iné ako to, že sa v 18 nasťahuješ po pol roku k 25 ročnému chlapovi 😅 moju mamu by asi tiež išlo poraziť. Nemala tvoja mama reči, že si mohla ísť napríklad študovať alebo niečo podobné?

matovicova
8. dec 2021

Ale ano ziarli, prave preto sa k nemu tak povýšenecky správa. Ukradol jej dcerku v 18stke, ešte nebola pripravená, že odídeš z domu... Nič jej nebude dobré, čo on spraví. Skús jej venovať čas aj bez neho a povedz, že ti jej správanie prekáža. Skús jej povedať, že ju ľúbiš najviac na svete, pretože ti dala život. A že tvoje najväčšie prianie je, aby ste vsetci 3 dobre vychadzali 🙂 len nevieš ako to urobiť, ci by ti nemohla poradiť 🙂

21oktober
8. dec 2021

tak ja si myslím , že zrejme mala iné plány .Možno chcela aby si študovala , cestovala a nie sa hneď upnula v 23 na jedného muža . Ani ja by som nechcela aby moja dcéra od 20 rokov bývala s priateľom a defakto hrala úlohu manželky, tiež by som si priala aby cestovala , študovala a užívala mladosť a život. Lebo ten je len jeden a na reparát nie je už možnosť. Tiež nechcem aby moje dcéry od 20 tky takto žili .
Tvoja mama svoju nevôľu dáva takto najavo , nepáči sa jej že si takto pre ŇU zahodila život a ako príčinu vidí jeho . Nepovažuje ho za vhodného partnera pre teba. Teraz to vidíš ako neprávosť voči svojmu partnerovi a tebe ale v jej veku sa na život a jeho prežitie dívaš inak , triezvejšie, vidí veci ktoré ty nie a ver mi že rodičia majú často pravdu.

Jediná cesta je sa s ňou porozprávať , ujasniť si pozície a pohľady.

viera
9. dec 2021

@21oktober Krasne napisane...A trefne...Ja este len dodam “mamu máš len jednu”...

autor
9. dec 2021

@shinon258 nie nemala a dokopy sme sa dali pár mesiacov pred mojou maturitou zmaturovala som dobre a našla som si hneď dobrú prácu kde pracujem doteraz

autor
9. dec 2021

@21oktober ja nikde nepíšem že necestujem a že si neužívam život ...ja si život užívam s priateľom a s našimi kamarátmi a viac mi v tomto smere určite nechýba

123kika1234
9. dec 2021

Akože toto nepochopím, čo je zle na tom, že sa odsťahovala z mamahotelu skôr? Bez vysokej sa nedá užívať život?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ljzozv
9. dec 2021

A prečo keď už bývate 5 rokov defacto spolu, ste stále len priatelia?
Toto plus to čo ti napísala
@21oktober je možno dôvod, prečo sa tvoja mama správa tak , ako sa správa. Skús si s ňou sadnúť a porozprávať sa. Možno ti vysvetlí dôvod jej konania.

basska_b
9. dec 2021

Mojej mame keď vadil môj bývalý, tak na ňom všetko okritizovala , čo mohla 😀 to je ich spôsob vyjadrenia, že sa im nepáči výber partnera. Ja som to púšťala jedným uchom dnu , druhým von. Ty uvidíš, ako to časom bude, či ste si naozaj súdení, alebo mama mala pravdu. Ale ak zostanete spolu, asi ho bude hejtovat celý život, chudák chlap. Od toho sú tie chlapske vtipy Svokra, pivo, údené, najlepšie je studené.

anitka63
9. dec 2021

Povedala by som, že sa tvoja mamka proste nevie vyrovnať s tým, že si odišla z domu. No ak si s priateľom šťastná a všetko vám skvelo funguje, tak by som ju proste ignorovala a pokiaľ sa bude takto nemiestne bezdôvodne správať, tak by som aj návštevy obmedzila

21oktober
9. dec 2021

ver že uživat si život neviazaná je úplne niečo iné ako užívať si život viazaná na jedného chlapa a jednu domácnosť. Od 20 rokov žiješ pseudomanželským životom, pereš , varíš , upratuješ a pracuješ. Nechcela by som to pre svoju dcéru . Na taký život aký vedieš si mala ešte kopec času . A podľa mňa toto je hlavný dôvod prečo sa tvoja mama tak chová .

autor
9. dec 2021

@21oktober mne to takto vyhovuje 🙂 ja som spokojná a s priateľom si pomáhame zo všetkým 🙂

21oktober
9. dec 2021

máš 23 , tvoja mama zrejme 45+, niečo odžila, vidí veci inak a možno aj správne .Rodičia často vidia veci správne . Ver tomu , že keď sa v tom veku obzrieš ako si žila svoju mladosť si možno povieš ( a možno nie ) že tak ale bola som to ja riadna ..... , v 23 rokoch sa takto uviazať. Tvoja mama vidí zrejme veci ktoré ty nie .
Ja som v 20 rokoch bola vydatá , manželstvo bolo veľmi dobré , ale ak by som sa dnes vo svojich 45 + mala rozhodnúť inak , počkala by som a život by som si užila úplne inak ako nad špinavými ponožkami a slipmi môjho muža . A to som vyštudovala VŠ , napriek tomu zbytočne som vhupla do toho života príliš skoro . Moja mama bola zo mňa na nervy, vtedy som tomu až tak nerozumela , nechápala ju ale dnes viem že mala pravdu .