Mám zmeny nálady, plačem a trápi ma správanie manžela

karina79
14. jan 2012

ahoj,mam 33 , uz ani neviem kedy a preco to zacalo iba viem ze trpim rychlimi zmenami nalada,raz som stastna a smejem a s minuty sa to dokaze zmenit a placem alebo som nervozna,uz to ani sama nedokazem ovladat som s toho uplne zufala,trapi ma velmi spravanie mojho manzela.tazko znasam jeho kritiku,hoci čo sa stane ,je to moja vina,napriklad ked sa pokazi auto moja vina lebo ja som ho kupila ,malo sa rozpravame ,aj teraz sme v zlom,ale zase vraj moja vina,,ja uz neviem co s tym mam robit niekedy mam take myslienky ze si nieco urobim,ale pohlad na moje deti mi to nedovoli,,aj teraz revem jak sprostá,ale to ide samo.....vela toho mam na hlave ale ked to hovorim manzelovi ako aj dnes tak mi povedal aby som sa nedala lutovat.....:(Citim sa velmi zle.som velmi smutna stoho,robim vsetko zle,som nanič mama...Nemala som sa vobec narodit,tak by mi bolo najlepsie,Mala som velmi zle detstvo vela som trpela plakala ,a teraz zase???už ma nebavi nič, Vela noci preplačem očom on nevie,,ale ani mu to nepoviem ,,dneska sme sa hadali a vela hodin som preplakala čo on videl,,myslela som že pride a dačo mi pekne povie alebo ma objime ale nič ..čaka že pojdem ja lebo ja som to začala,Velmi ma rania jeho slova,ale nemam sa stazovat,,ale ked ja mu poviem nieco hned namna vyskoči že nemam snim tak rozpravat,Chyba mi laska objatie pekne slova ako predtim,ale nič nemam,,Niviem čo mam robit,nikdy nebudem prenho dobra žena ???

sisaha
14. jan 2012

@karina79 ake stare mas deti? Pracujes, alebo si doma? Mas kamaratky, alebo niekoho s kym sa mozes porozpravat, zdôverit sa? Tvoj manzel si ta zjavne nevazi a nema ta rad. Mala by si pouvazovat nad tym, ako svoj zivot zmenit... reci typu: nemala som sa nikdy narodit su zufalym pokusom upozornit na seba a svoju situaciu. Nemas to lahke, ale myslim, ze zmena je u teba mozna.. 😉

renatka737
14. jan 2012

Neznameno to ze ta nema rad, navstivte poradnu alebo chod sama k psychologovi . Tam ti urcite pomoze. Ako mas stare deticky?

lusita
14. jan 2012

ako pise renatka,navrhni mu poradnu,tam vam pomozu znovu komunikovat,riesit problemy,len na to musia byt dvaja..ak on nebude chciet,tak asi mu na tom velmi nezalezi.a ked tak,navstiv toho psychologa sama,tam ti skor poradi co mas robit a neni dobre ze mas take myslienky ze si sa nemala narodit alebo ze nechces zit..ak manzel nezmeni postoj,tak si mozno budes musiet zvyknut na zivot bez neho,kedze sa pri nom len trapis.a urcite to zvladnes,len s tym nieco zacni robit,nenechaj to tak,lebo potom budes nestastna stale.a urcite ani detom to neprospieva.

marianka79
14. jan 2012

@karina79 ak nemá záujem o zmenu tak tu nič nepomože musí on chciet a pričinit sa o to zrejme mu to robí dobre a posiluje ho fakt že sa problému vyhne sposobom akým ho opisuješ proste zvalí to všetko na teba ja som si niečím takým prešla je jednoduché striast sa problému obvinením druhého a ty si potom slabšia a slabšia strácaš z toho energiu a to nedovol!!!začni mysliet predovšetkým na seba a samozrejme deti tie ta nabíjajú a mysli pozitívne skú si navodit vnútorný pokoj to je doležité byt v klude a netrápit sa zbytočne ty predsa vieš že on nemá pravdu tak mu neukáž že si slabšia mysli na seba lebo tvoje deti ta potrebujú vidiet štastnú.............tak vela vela energie a pozitívnych myšlienok ti praje pekný den a pokoj v duši 😵

zuzana581
14. jan 2012

Ahoj. Podla mňa by si mala rýchlo vyhladať psychologa a porozprávať sa o všetkom tam. Je možné, že u teba začína, alebo už začala depresia a pokial si s ňou nebudeš vedieť rady sama, tak sa ti velmi prehlbi a budeš trpieť nie len ty, ale aj deti. Určite navrhni manželovi poradňu a ak nebude chcieť, tak mu na tebe asi velmi nezáleží. V tom prípade sa pokús dať sama dokopy, pre seba a svoje deti a keď budeš psychicky silná a zdravá, tak aj problém v manželstve vyriešiš lahšie. Prajem vela zdravia a pozitívnej energie.

viki2912
14. jan 2012

ahoj,aj ja mam obcas pocity samoty,ale az take ako ty nie..mala by si vyhladat pomoc,lebo vyzera to tak,ze sa ti to vymklo spod kontroly.tvoj manzel je zrejme egoista,neviem,nepoznam,tazko hodnotit,hodnotim len z toho co pises. ☹ nemysli na to,ze si nieco spravis...v konecnom dosledku na to doplatia deti a to urcite nechces.pocity samoty skus odburat dobrym filmom,prechadzkou ci surfovanim na nete..ako ja 😀
ak sa manzel nezmeni,skus mu pohrozit,ze takto uz dalej nevies zit,ze ti chyba aspon stipka pozornosti...uvidis aka bude reakcia.ale hlavne pokojne a s rozvahou... 😉 ak si nie si vedoma,ze robis nieco zle,upozorni manzela na to,ze nie si fackovaci panak,ak si chce robit z niekoho reps.niecoho srandu,nech si kupi plastelinu.. 🙂 moj muz ak zacne vystrkovat rozky,hned ho schladim...ustipacnymi poznamkami,tie zaberaju...resp.ironiou.

karina79
autor
14. jan 2012

@marianka79 Dakujem pekne za rady.skusim sa upokojit a budem silna

karina79
autor
14. jan 2012

@sisaha
@renatka737
@lusita
@viki2912
@zuzana581 Dakujem Vam všetkym za rady.,deti mam stare 15 13 8,prenich žijem a urobim všetko aby bolo dobre,ked sa všetko ukludni vo mne porozpravam sa ešte raz z manželom a skusim to vyriesit,musi si uvedomit že sme rodina a problemi sa riešia spolu,viem ze mna miluje aj mi to vravieva často,vie bit velmi mili a pozorni ked chce,ale ked namho pride tak potom 😠 ...Nechcem vela od neho len tolko aby ma nekritizoval za všetko a nevinil a aby sme riesili spolu problemi aby nenechal ma samu na všetko,chapem aj to ze ma tazku pracu,ale aj ja pracujem ked aj nie tazko ale mna po praci čaka este vela povinosti okolo domacnosti,okolo deti a všetko musim zvladnut sama,som velmi vycerpana niekedy mam nočne mory a potom neviem zaspat do noci a cely den mam zlu naladu,sme 5ti ale citim sa velmi osamelo ☹ Nechcem sa jemu stažovat,aj preto som sa rozhodla pisat sem,kamaratky mam ale take na taku debatu nie,,

katrinka8
14. jan 2012

Ahoj, hlavu hore, pozri sa do zrkadla, koho tam uvidis 😉 Si nielen zena - manzelka, ale aj zena - matka, ktora dala zivot. Uz len to hovori, ze Tvoj zivot ma cenu, a obrovsku! Zda sa, ze sa nieco na Teba nakopilo. Mozno je to len stereotyp, to, ze si dlhsie doma a staras sa o deti a domacnost, nemas cas na seba, svoje konicky, priatelov. Mozno si prilis vycerpana, alebo je to proste len pocasim - dlha zima, skoro tma, cloveka to ubija, preto sa mu vsetko zda cernejsie nez cierne. Ale neboj sa, po burke vzdy vyjde slniecko 😉 Nehadz flintu do zita, ako sa hovori, zabojuj za seba samu. To, ze sa budes lutovat, Ti naozaj nepomoze. Poplac si, ak to potrebujes, pretoze plac a slzy su sposobom, ako sa nase telo a dusa cistia. Netreba sa ich bat, treba ich vyuzit na vycistenie atmosfery 😉
Asi neexistuje univerzalny recept na takyto smutok, ale skusim Ti poradit, co pomaha mne, ked mi je naozaj velmi smutno. Mozno nieco z toho pomoze aj Tebe. Ked mi je smutno a myslim si, ze nic horsie uz asi nemoze byt, spomeniem si na pribeh malej Simonky, ktora prekonala rakovinu. Alebo si spomeniem na mamicky, ktorym zomreli deticky. Vtedy som stastna, ze nieco take zazivat nemusim a uvedomim si, ze mam vlastne stastny zivot a som zan naozaj nesmierne vdacna. Ked mi je smutno preto, ze ma vsetko hneva, nic sa mi nedari a mam pocit, ze aj ja za vsetko mozem, tak si spomeniem na vsetko, co sa mi doteraz podarilo a na co som hrda. Ked mam pocit, ze sa nie a nie "dohodnut" s manzelom, lebo on je z Marsu a ja z Venuse, idem sa porozpravat s kamoskou alebo skocim sem, na MK, tu sa odreagujem a hned je svet veselsi 😉 Alebo sa snazim robit nieco, co rozosmeje moju dcerku, a hned viem, ze pre nu som ta najlepsia mamina na svete. A ked mi je dlho, lebo je chora a nemozme von, je skoro tma, dlha zima, tak si pozriem fotky z dovolenky alebo si obzeram obrazky leta a "planujem" - hoci aj fiktivne - dovolenku. Toto u mna zabera na tu "zimnu" smutnu naladu 😉 A este vana, to je dalsi moj zivotabudic - voda na mna posobi ako taky cistic.
Dolezite je uvedomit si, co Ta v skutocnosti trapi - ci je to vztah s manzelom (to by som riesila urcite rozhovorom s nim, prip. navrhla poradnu, ak by to neslo) alebo je to prepracovanost prip. stereotyp (skusila by som oddych - hoci aj obycajny kupel s penou ci iny oddych, kedy vies, ze si naozaj oddychnes a nacerpas silu), ci to, ze si doma s detickami a nemas nikoho na rozhovor alebo je to taky ten "zimny smutok" alebo nebodaj naozajstna depresia - to uz by som asi riesila s odbornikom. Ale neboj sa, urcite v tom nie si sama. Vela ludi ma podobne pocity ako Ty. Asi sa to lahsie hovori, ako urobi, ale je na Tebe, ako sa k tomu smutku postavis. Ci budes bojovat a porazis ho, alebo sa mu poddas a nechas ho, aby pokoril on Teba. Nikto z nas nie je dokonaly, kazdy mame pravo na smutok, ale aj kazdy mame pravo na stastie. Drzim paste, aby si sa co najskor zase usmievala 🙂

manamani1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaha
14. jan 2012

@manamani1 a preco nie? ak si s tym nevie sama poradit, tak urobi najlepsie..Tebe by sa tiez zisiel..

katrinka8
14. jan 2012

@manamani1 - a preco nie psychologa? Ked nas boli hrdlo, ideme k lekarovi, ked si zlomime ruku, ideme na chirurgiu, ale ked nas boli dusa alebo mame zlomene srdce a nedokazeme si poradit sami, k odbornikovi nejdeme. Preco? Ved dobry psycholog moze byt velmi napomocny - jednak sa na celu vec diva ovela objektivnejsie ako my a jednak nam moze dat velmi cenne rady, pretoze niekedyiba staci, aby niekto vyslovil pravdy, ktore sice vieme, ale bud mame strach ich vyslovit sami alebo ich mame len v podvedomi a treba, aby nam niekto pomohol ich odtial vydolovat a my hned vieme, co a ako 😉 Ist k psychologovi, ked si neviem dat rady, je podla mna velmi zrele rozhodnutie, pretoze je to znak toho, ze clovek sa snazi svoj problem riesit a necaka na to, ze ho niekto alebo nieco spasi. Aj to je sice riesenie, ale mnohokrat velmi bolestive.

manamani1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manamani1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mahalo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manamani1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karina79
autor
14. jan 2012

@katrinka8 Fuuuu ,tvoje slova mi naozaj otvorili oči,,až som sa rozplakala,..dala si mi dobre napady ako sa odreagovat a preto ti dakujem velmi pekne...

katrinka8
14. jan 2012

@karina79 - to som rada, ako vravim, niekedy clovek len potrebuje pocut od niekoho ineho to, co sam v skutocnosti vie, ale ma to niekde "ulozene v zasuvke" 😉 Drzim Ti paste, nech sa Ti to naozaj vsetko podari a nech sa co najskor dostanes do pozitivnej nalady 🙂
Ja som dnes musela vytiahnut dovolenkove albumy a zapnut travelchannel, lebo citim, ze zima prichadza 😀

katun
14. jan 2012

@karina79 urcite vyhladaj dobreho psychologa. ja som bola na tom podobne pred rokom. zosypalo sa na mna toho vela. nevedela som uz riesit veci, povedat svoj nazor, co mi vadi, vnutorne som sa hrozne trapila..teraz vidim, ze mi pomohlo sa vyrozpravat a postupovat podla rad psychologa a postupne sa to zlepsilo. teraz si davam pozor a snazim sa vzdy povedat, ked mi nieco vadi. .... najskor ries seba, potom budes lepsie zvladat aj pripadnu krizu s partnerom a veci budes vediet riesit inak ako teraz, ked mas mozno stavy uzkosti, depresiu a podobne.. urcite si najdi cas a navstiv psychologa.

katrinka8
14. jan 2012

@manamani1 @sisaha - kazda mate iny nazor, a to je dobre, viac nazorov, vacsia moznost vyberu. Tak ho skuste len napisat a mozno si ten, co ziada o radu, jeden z nich vyberie 😉 Ale zaparat do seba, to nikomu nepomoze.

manamani1
14. jan 2012

@katrinka8 poslem ti IP,oki?

katrinka8
14. jan 2012

@manamani1 - oki

dyrberg
14. jan 2012

poznam to celkom dobre..ale jedine co nepomaha je byt sama a plakat nad jeho slovami ktore tak ublizuju..su muzi ktorym to zvysuje ego..zmen styl..prestan pred nim plakat zaujmi postoj .."hovor si co chces mna s tym uz nezranis" vybi si ten smutok zlost inak ako nicenim sa psychicky...ak mas kamaratku chodte do posilky jednak si zvysis sebavedomie pretoze taky chlap ho vie skopat paradne a po druhe spravis nieco pre seba.vzdy si povedz neoplati sa plakat pre niekoho komu nestojim zato aby mi utrel slzy..neoplati sa plakat pre niekoho kto mi tie slzy sposobuje..najdi si zalubu v hocicom a odputas mysel..nenechaj sa udupat.

macamac
14. jan 2012

@mahalo v dobrom-nepísala si,že tvoj obor je psychológia?
tak ja myslím,že baby,čo radili navštíviť ho v tomto prípade, radili k veci
z úvodného príspevku zakladateľky to totiž napadne aj "nepsychológa". časté striedanie nálad-a hlavne "myšlienky,že si niečo urobím". myslím,že výroku tohto typu by sa nikdy nemali brať na ľahkú váhu
súhlasím s @katrinka8 psychológ patrí medzi lekárov,ktorí sa starajú,keď nás nebolí telo,ale duša
tak prečo sa mu vyhýbať
asi preto,že tu na našom Slovensku je zaužívané,ak navštívim psychológa a nedaj Boh psychiatra,zásadne som na hlavu, ak prinajmenšom nepatrím rovno do kazajky
ale tebe @mahalo, ak si z oboru,to nemusím vysvetľovať 😉 v dobrom prosím-nerýpem 😉 🙂

@karina79 ja sa prikloním možno k tomu,vyhľadať dobrého psychológa a s nestranným človekom toto prebrať🙂 možno sa práve na teba toho zosypalo naraz trošku viac a potrebuješ si to upratať v sebe🙂
držím palce

mahalo
14. jan 2012

@macamac azda si sa pomylila nie? Ja som nereagovala vobec k tejto teme, napisala som autorke do ip reakciu. Jedina vec co som tu napisala, reakciu na to ze jedna uzivatelka rype na druhu, pretoze mam s nou tiez skusenosti, nebola to reakcia na to ci ist k psychologovi, alebo nie. Tak cakam na ospravedlnenie hehe 🙂 😉

mahalo
14. jan 2012

@macamac a medzi liecbou psychiatra a psychologa nie je v podstate rozdiel, iba jediny a to ten, ze psychiater ti predpise lieky, co ti psycholog nepredpise. Metody terapie su vsak rovnake. Co sa tyka rady psychologa, nie je to vobec ziadna hanba, je tou presne na to. Aj ked bacha na nich, niektori psychologovia by tiez potrebovali psychologov hehe

macamac
14. jan 2012

@mahalo 😀 sorry
ja som to asi nepochopila-lebo ja som si prečítala od sisaha príspevok o 22.58h a stou prvou prvou časťou-po dve bodky-súlasím. nato si napísala-že rýpe...ale už mi doplo-si myslela zase časť za tými dvoma bodkami 😉 Ok 😉
ja som ti písala v dobrom 😉

mahalo
14. jan 2012

@macamac ja vieem..v pohodicke 😉 🙂

macamac
14. jan 2012

@mahalo 😀 to mi je jasné,že aj psychológ /ako napr. učiteľ- Ja 😀 / občas trpí vyhorením 😀 😉
všetky povolania,v korých sa pracuje s ľudmi v zmysle byť nápomocný, sú psychicky vyčerpávajúce
a rozdiel medzi psychiatrom a psychológom poznám 😉 🙂

mahalo
14. jan 2012

@macamac ten rozdiel som pisala tak vseobecne, lebo vela ludi nevie..ja som to tiez dlho nevedela. No presne tak..kazdeho trapia aj svoje problemy a taketo povolania maju este vacsi nabeh prechadzat s roznymi vyhasnutiami. Dobry psycholog sa tiez musi hladat. Tak len tolko..nech tu uz nepisem od veci..dobruu nocku 🙂