Mám zmiešané pocity z manžela

77katrina
27. nov 2014

ahojte baby mam velky problem. Stalo sa to minuly tyzden a teraz to na mna nejako dolahlo, ze zo psychickeho vycerpania mam zhorseni zdravotny stav.Stalo sa to minuly tyzden ked som nahodou pozrela vypis hovorov vo fakture. Nasla som jedno cislo ktore sa tam opakovalo aj niekolko krat za den.prva reakcia mnzela ze mu blbol telefon, nechcela som verit tak som postahovala vypsi az po minulorocny december.To bola pre mna asi najvacsia rana, zacala som zvyraznovackou vyznacovat to cislo a to bola katastrofa.tie volania boli niektore dni aj 14x za den niektore hovory trvali aj vyse ako hodinu, bola som zufala. Mame tri krasne deti a zivot sa mi zrutil. chcela som vysvetlenie a on mi povedal, ze to je jedna kamaratka s ktorou si iba vola a rozpravaju sa, ze tam nic viac nieje.mne to nedalo po dvoch prebdenych nociach som jej zavolala aby sme sa stretli(aby som ujasnila situaciu, zijeme v rodinnom dome s mojimi rodicmi a mame tri deti, ta baba je nejaka psychologicka vydata a ma dve deti s mojim muzom sa stretavaju pracovne lebo obaja pracuju v statnej sprave, ale je to tak raz do tyzdna-ona pracuje na sude a moj je bachar )ale aby som sa vratila spat.suhlasila so stretnutim, v pohode to vsetko islo, porozpravala mi, ze sa spolu rozpravaju len o beznych veciach, jeden druhemu sa postazuju a tak. pocas nasho rozhovoru jej volal muz aj kamaratka ci je v poriadku,ked som sa jej opytala ci az tak hrozne to vyzeralo, tak mi len povedala ze ked sa dvaja rozvadzaju tak statisticky to nieje bezne ze ta jedna chce vidiet tu druhu a opacne....bolo tam viac takych veci o ktorych mi povedala, ja som bola zaskocena.moj muz si mojim otcom moc nerozumeju a ze to bol koren veci preco si zacali spolu volat.ale myslim si ze to bola len zamienka.ked som sa jej opytala ci o tom jej muz vie povedala ze ano a zobral to v pohode.....povedala ze medzi nou a mojim muzom nic nebolo a ani nebude, ale ked si predstavim, ze ja som malal poobednu a volali poveceroch spolu, je mi s toho vsetkeho akosi zle....bolo to ok rozlucili sme sa tym, ze sme si potykali a zee este niekedy pojdeme na kavu..potom sa to skomplikovalo, muz jej volal, a povedal mi ze je na tom zle ze pojde asi do nemocnice...tak som jej volala co sa deje, vobec mi to nebrala, potom na dalsi den volal jej muz mojmu, a povedal mu ze je na tom zle a ze si nezela aby som jej volala.mne to nedalo, ze co som urobila ja take zle ked ja som bola v podstate ta oklamana.....moj muz mi povedal ze on sa mi to bal povedat ze si takto vola s inou............mne to nedalo tak na dalsi den som zavolala jej muzovi a vysvitlo, ze ona chodi ku psychiatrovi ze vazne psychicke problemi a momentalne to vsetko na nu dolahlo....ja som mu povedala pravdu s mojej strany, ze jednoducho videla som na tych vypisoch, ze volala ona viac mojmu ako moj jej, a ze mi povedala zby ja som mojmu muzovi nezakazala jej volat, ze on si aj tak najde sposob ako ju kontaktovat a vobec sa to uz nedozviem.....vsetko som jej muzovi cez telefon vyrozpravala on bol len ticho a pocuval, a opytala som sa ho aj to ze pre koho to je vacsi zvyk pre nu alebo pre mojho muza, ked moj jej nechcel volat a ak som s nou ja vpolala tak kazdy telefonat sa koncil jej otazkou ˇˇa mozem mu zav olat nebude ti to vadit?ˇˇon mi na to povedal len tolko, ze ma vazne problemi zdravotne, ze on tiez nevedel o tych telefonatoch,ze sa to dozvedel, ze to tiez velmi tazko znasal a nespaval koli tomu, ze si o mojom muzovi zistil vsetko, ale ze si mysli teda veri tomu, ze tam nic nebolo......ja som mu povedala ze si nezelam aby spolu uz volali a on mi povedal, ze jej zakazal dvihat ci odo mna alebo od muza telefon, prosil ma aby sme jej nevolali, aby sme zabudli ze existuje..........tak som ukoncila rozhovor s jej muzom. neviem co si mam o tom vsetkom mysliet, kazdy kto mojho muza pozna vie ze je velky dobrak a obetuje kolkokrat seba preto aby boli iny stastny....vidim na nom, ze po tomto zostal uzavretejsi, ze ho to trapi je dost zamysleni.....jednoducho moj nazor je taky, ze ona ho stiahla so sebou a svojimi problemami, pokial by to pokracovalo tak by to asi nebolo dobre kedze ona je taky psychicky naruseny clovek......moj muz je aj rad ze som sa to dozvedela a na druhej vidim na nom, ze mu to je aj luto.....neviem co si mam o tom vsetkom uz mysliet, bojim sa toho, ze ona ked sa vrati s PN tak to bude mat pokracovanie............co mam robit som zufala.............

nuvaring
27. nov 2014

panenka svatáááááá 😀 😀 😀 sorry, ty si riadna trúba, stretávať sa s nejakou čúzou a snažiť sa vypátrať pravdu??? nebláááázni...čo máš robiť? nič! oni si k sebe cestu nájdu tak či onak a tvoj muž je skleslý z toho, že sa toto celé dokomplikovalo a už teraz uvažuje ako ďalej pokračovať tak, aby si to do toho nestrkala nos. 😎

77katrina
autor
27. nov 2014

prave toto je ta odpoved ktoru som pocut nechcela, ale dakujem za uprimnost.....vies co je na tom najlepsie, ze ona mi povedala taku jednu vec: vies mozno si toto potrebovala na to, aby si svojho muza nevidela stale v ruzovych okuliaroch::ja neviem, vies, ze to tak nevadi jej muzovi, ze on nejako inak nezkroci, mozno on je s nej uz na prasky mozno je naozaj ona nejaky psycho.......ked som sa s nou rozpravala tak mi povedala ze ani s daleka ona nema taky vztah ako ja so svojim muzom ze u nich je to ine. moj muz mi povedal, ze oni maju omnoho vacsie problemi ako my, ale preco mna alebo mojho muza by to malo trapit......ja nechcem stratit svojho muza, ale sa bojim, ze to tak dopadne.......stale mi len hovori, ze mi otych telefonatoch nepovedal na zaciatkku, a ako ma miluje a nechce ma stratit........

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
77katrina
autor
27. nov 2014

nooo my sa nerozvadzame, a oni to ja neviem.ale uplne nelogicke to co mi povedala.je to vsetko akosi potiahnute za vlasy...........

lorela
27. nov 2014

@77katrina Nevidela by som to tak tragicky... (Samozrejme, že mne sa to ľahko hovorí, ale aj tak 😉 ).

Veľmi múdry nápad vo veci už odznel, a to síce z úst jej manžela: Žiadne ďalšie stretávanie alebo iné kontaktovanie, definitívne pretrhnúť väzby. Bude to zrejme pre oboch zainteresovaných ťažké, no ak vás manžel miluje a nechce stratiť, ustojí to.
Všetko ukáže čas...

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
77katrina
autor
27. nov 2014

dakujem za vase odpovede, len momentalne je to take neprebolene...s jej muzom som volala predvcerom, tak stale akosi nad tym rozmyslam ci ja som urobila niekde tu chybu, ze on si ppotreboval najst nejaku butlavu vrbu a ona ho uvitala s otvorenou narucou.....ja sa bojim len toho, ze tie kontakty mozno ostatny prerusia ale ona nie, ze sa bude snazit kontaktovat mojho muza-aspon tak to vyznelo s tych jej otazok ci mu moze volat, ci mi to nebude vadit...........

lorela
27. nov 2014

@77katrina S mužom si jedného pekného večera nerušene, keď deti budú spať, sadnite a porozprávajte sa. Zdá sa, že je typ na dlhé rozpravy. Všetky svoje pocity mu opíš, veľa sa ho pýtaj, porozprávajte sa ako bude pokračovať váš vzťah po tejto skúsenosti.
Z jej rečí, z jej pohľadu "na vzťah s tvojim mužom" a zvlášť, ak je psychicky chorá, by som si veľa nerobila. Podstatnejšie budú slová, názor a predovšetkým činy tvojho manžela v blízkej budúcnosti...

77katrina
autor
27. nov 2014

vies on mi povedal, ze stratit mna a deti nechce, ze ma miluje ale momentalne je vo mne strasne vela pochybnosti a bolesti ........... mozno ja som divna, ja neviem asi uz moc stale nad tym rozmyslam.... :(

hanka_april
27. nov 2014

@77katrina ja by som sa muza vypytovala v dobrom (aj ked hrane mozno) - " a co nevolala ti xxxx? sa o nu bojim, aby sa jej nieco nestalo, chuda...." atd. mozno potom nebude robit tajnosti a ty budes stale v obraze....ak chces....a mozno ho tym tak otravis, ze ho o uz nebude zaujimat a nakoniec t povie "boze, ja nevie, uz mi daj s nou pokoj, uz sa o nej nebavme"
to by bol happy end....

pupavka123
27. nov 2014

Sorry,neviem ci ja som ta truba,ale s toho mis-masu co si napisala som teda nepochopila,ze uuuuplne nic 😀 😀 😀

morning
27. nov 2014

@77katrina No ked uz profesionalna psychologicka je psycho a nevie si dat rady, tak co my, konikovske amaterky ? 🙂 Mohla si jej poradit, nech napise o radu sem na kona a neotravuje tvojho muza, my by sme ju uz usmernili. 😀

Ci uz medzi nimi nieco bolo alebo nie, na to sa vykasli. Signal od tvojho muza je vsak jednoznacny - ze je schopny ti tajit veci viac ako rok a ze nejaka cudzia zena mu nebola lahostajna. 😠 Jej muz ma pravdu - okamzite s nimi preruste akekolvek kontakty.

lorela
27. nov 2014

@77katrina Rozumiem, teba to trápi, teba to ranilo. Ale nerozpitvávaj a neprehrávaj si udalosti ako platňu stále dookola. Ničomu to nepomôže. Čo sa stalo, neovplyvníš, ale môžeš to, čo bude.
Viem si predstaviť, že 3 detičky zaberú hodne času, nechýba tvojmu manželovi čas - chvíľa, ktorú by chcel stráviť iba s tebou? Nie je typ, ktorý sa potrebuje každý večer "vyrozprávať" aspoň chvíľu z celého dňa? Vieš, ako sa mu darí v posledných mesiacoch, aké ma radosti, nebodaj trápenia?
Sadli ste si už a porozprávali sa o všetkom?

mawka
27. nov 2014

no ja neviem... na jednej strane by si mali ludia pomahat, ked su problemy a zase na druhej strane, ak ma niekto nejake psychicke problemy, je tazke odhadnut nakolko vazne su a co z toho moze vypadnut.

mam kamarata uz 11 rokov. nikdy medzi nami nebolo nic erotickeho charakteru. poznal aj mojho teraz uz ex, pozna priatela. my sme sa zoznamili online a tak sme sa jeden druhemu vystazovali. on sa vtedy rozvadzal a potom si nasil novu partnerku. 8 rokov ona netusila o tom, ze mi on volava a vylieva si srdce. v podstate opravnene bol nasraty na svoj vztah, trvalo mu 8 rokov, kym pochopil, co ma doma, preco sa mu stencili uspory a preco ma taky odlev klientov z biznisu. vies, ta jeho tajne spavala s jeho konkurentom. tam bol pes zakopany. takze ak aj nieco je taketo, treba sa pozriet na to komplexne, do hlbky, pretoze volavanie si s nejakou kamaratkou moze byt uplne ten najmensi problem.
ja ani on sme teda psychcke problemy nemali. stretneme sa asi raz za rok, max dva krat na chvilu, ci zijeme a co nove. telefonatov je uz menej, obcas si napiseme na skype. ma novu manzelku, stastny ako blcha, maju prekrasnu dcerku a konecne nasiel stastie. podrzali sme sa navzajom v tazkych chvilach a pre mna to bude navzdy clovek, ktoreho mam velmi rada a ktoreho si vazim.
keby mi niekto zakazal sa s nim bavit, asi by ma to bolelo. a to som sa s nim zoznamila uz ako vydata zena. a vidis. toto priatelstvo vydrzalo aj napriek rozvodu aj napriek ostatnym udalostiam.
tazko sa posudzuje tento mis-mas co si napisala...
@77katrina

natakar
27. nov 2014

@pupavka123 no ja som si to prečítala dvakrát, aby som to ako-tak pochopila, to máme asi slabé vedenie viaceré 😠

erka2014
27. nov 2014

@77katrina ja by som mu povedala, že sa musi rozhodnuť, či chce pomahať nejakej labilnej žene alebo či chce, aby ste mali plnohodnotny vzťah vy davaja...ak ťa lubi tak ako ma, bude to pre neho jasne rozhodnutie...nemal by takto naštrbovať vaše manželstvo...ešte mu skus vysvetliť, že nech si predstavi opačny pripad...že by si ty tak pomahala inemu mužovi, že akoby sa on citil..možno mu to potom zapne...oni totižto vôbec nevidia to, ako sa ty citiš..to mu musiš zdôrazniť lebo oni su na toto z marsu :D

77katrina
autor
27. nov 2014

dakujem vam babenky za vase komentariky bude najrozumnejsie to uplne vypustit z hlavy, lenze ked vidim, ze je zamysleny a trapi sa, tak mi to stale pripomina............ ☹ ked sa ho opytam co mu je , tak mi len odpovie, ze nemozem od neho chciet aby uplne prestal mysliet na to co trvalo rok, ze to nejde hned..... je nto momentalne velmi tazke.....je mi luto ze ma problemi ake ma, ale jednoducho nech si kazdy svoje problemi riesi sam, alebo zo svojim najblizsim-aj ja mam problemi zo srdcom a teraz je to este horsie koli tomu co sa stalo, a neriesim to tak ako ona a neobvinujem s toho druhych ani ich s tym nezatazujem..........myslim si ze sa to volanie zo strany muza skonci, len tu ide o nu..ale som si povedala, ze to uz si ja ustrazim aspon sa o to pokusim............viem, ze som to vsetko asi komplikovane napisala, prepacte a dakujem za vase nazori 🙂

trish31
27. nov 2014

@77katrina cica nech si riesi problemy s muzom.Ale nie s tvojim.

Taketo vyvolavacky nie su OK a nie je to len o kamaratstve.Ja mam uzasneho kamarata,volame si-ale nie denno denne a niekolko hodin pomaly.A hlavne-jeho priatelka o tom vie 😉

Cize toto by som netolerovala

bosoriak
27. nov 2014

@77katrina Mozem aj ja uprimne? Tvojmu panu manzelovi sa zapalili lytka a ty si mu na to prisla. Ci k "niecomu" doslo alebo nie? Nie je to jedno? Viac ako rok ti tajil vztah s inou zenou. Rozumiem, ze si z toho sklesla, je to velka rana. Podla mna je toto horsie ako nejaka fyzicka jednorazovka na sluzobnej ceste. Pretoze tuto nejde o vylievanie si srdiecka kamaratovi, ale o ukazkovy pripad psychickej nevery. A prave preto je tvoj manzel z toho taky sklesnuty, lebo prave preziva rozchod. Nuz, ja ti poviem, ze ja by som pravdepodobne citila skor zurivost, nez lutost.

Kazdopadne - ty s tym nic neurobis. Mozes dat muzovi ultimatum, ale kym on sam nepochopi, ze sa neda milovat dve zeny naraz, tak sa mozes aj na hlavu postavit. Netusim, co by som robila na tvojom mieste. Skuste sa viac rozpravat, ked mu to tak chyba. Ale osobne si myslim, ze mu skor chyba rozpravanie s nou, nez rozpravanie ako take.
A samozrejme, uplny ideal by bolo prerusit vsetky kontakty a nestretavat sa vobec, nevolat si. A tebe odporucim vyhladat psychologa, bez srandy.

Inak, jej psychicky stav chapem ak je to z prace. Mam blizkeho cloveka, ktory robi vo vaznici a vtipky naozaj nie su namieste. Niekto sa o ten ludsky odpad musi starat a je to hnusna a velmi narocna robota, kde ludia z psychickych dovodov koncia na PN velmi casto.

Tebe drzim palce a prajem vela sily, budes ju potrebovat.

gabrielasofia
28. nov 2014

toto je jak zo zlého amerického filmu... psychiatrička má také psychické problémy z toho že im na to prišli, že je na PN? 😨 a na konci všetkého, teba trápi to že tvoj manželík je celé dni utrápený z toho, že sa na to prišlo a ešte tebe povie, aby si bola trpezlivá, že nedá sa lahko na to zabudnúť??? wtf? a pritom ti hovorí že ťa nechce stratiť?? tak on chúďatko sa trápi, lebo nejaká cudzia žena, s ktorou si rok volal je PN? a NEMALO BY HO TRÁPIŤ, že ty sa trápiš? prepáč, ja nechcem byť zlá, skús sa na to pozrieť z cudzieho pohladu 😉 ty si pomaly vinná za to, že si im na to prišla... kam ten svet speje? ach jo

januli74
28. nov 2014

@77katrina Mila Katrina, daj sa dokopy, na stastie k nicomu nedoslo, na Tvojom mieste by som ale opytala, co manzelovi u Teba chyba, pretoze nieco mu ten jej vztah daval. Podla mna vam dvom chyba blizkost a dovernost, co to mate za doveru ... manzel sa mi to "bal" povedat? Zamysli sa nad tym a v buducnosti sa viac o svojho manzela staraj a pocuvaj ho. Chyba je aj na Tvojej strane podla mna. Podla mna je mozne, ze ho stiahla so sebou a on si to nejako neuvedomil. O sexe to podla mna nie je, ak sa rok stretavali a stale nic, tak neni o com, muz Ti je verny, tes sa.

januli74
28. nov 2014

@77katrina A co si jej nepovedala, ze Ti to bude vadit, ja by som je to povedala. Ved Ti to vadi, no nie? Tak co?

mima4
28. nov 2014

@77katrina
zasadne pravidlo pre ludi v manzelstve alebo tych, ktori realne planuju don vstupit:

butlava vrba moze byt iba clovek toho isteho pohlavia, cize zena sa zdoveruje zene, muz muzovi...

Zacnite s muzom komunikovat, ale nie o nakupoch, zaplateni sekov, deti...ale o vas, vascih pocitoch, prezivaniach... vyzera to tak, ze mate zanedbany vztah a nenachadzali ste si cas na seba...