Mám zostať, alebo mám odísť?

juli268
12. okt 2016

zvazujem ci ostat s mojim partnerom s ktorim mame dve deti ale on si zije ako ked svoj zivot a na nas mu vôbec nezalezi iba ja som s detmi vsetko vybavujem ja on akurát tak zaraba peniaze z ktorých ja vsetko plati a co ostane tak si on minie na vlastnu potrebu odstahovala som sa k mame ale mam pocit ze mu na tom nezalezi ja chcem svadbu a on sa vôbec nesnazi chcem predat byt a kupit vecsi ale on nema zaujem prenho exsistuje iba on a jeho zaujmi
poradte co robit

sibalka21
12. okt 2016

@juli268 Ty chces s takymto clovekom svadbu? ... Dufam ze zartujes :D .... Ziadna svadba, ziadny byt, utekaaaj prosim ta

sissy27
12. okt 2016

@juli268 a prečo chceš svadbu s niekým, kto o teba nemá záujem? toto ako nech sa na to pozerám ako chcem, ale neviem pochopiť... jedine teda ak ti ide len o to, aby si mala zaplatené účty a plnú chladničku, tak potom oukej... aj keď mne by to asi k spokojnému manželstvu nestačilo...

sardinka336
12. okt 2016

@juli268 a načo tlačiš na svadbu s mužom, ktorý nema zaujem, nesnazi sa, zije si podla seba proste svadba s egoistom a sebcom? Sa spamätaj dievča...z kaluže pojdeš do blata?
Ak je to čo si opisala vaša denna realita uz nejaky ten ročik, a on s tým nechce nič robit, vyhovuje mu to tak, tak naozaj nevidim dovod byt s takym chlapom, nieto sa s nim ešte sobašit pre pana jana!! Ved uz aj tak ziješ u mamy nie?
A pre buducnost si vyberaj zodpovednejšie muza ktoremu porodiš deti lebo to ze tvoj chlap je ,,budižkničemu,, si musela vediet a vidiet uz davnejšie, proste neopakuj stare chyby. Si mlada, plna zivota..ešte mas pred sebou buducnost. Vo svojom vnutri si sama odpovedz na otazky ako chceš žiť? aky zivot chceš pre seba a svoje deti? a či ti to tento muz dokaze poskytnut...

juli268
autor
12. okt 2016

neviem ale ostat sama sa bojim sice je pravda ze si zije ako svoj zivot ale zase ak odidem ostanem s hoolou ritou a vsetko stoji peniaze a deti ostanu bez otca

sardinka336
12. okt 2016

@juli268 boze moj...,,deti ostanu bez otca,,!!! Fyzicky pritomneho na gauči v obyvačke? To je otec? No ja mam na otca vyššie naroky ako len to ze proste ,,je,,.
Venuje sa detom? Zoberie ich von? na ihrisko? spravi im jest? osprchuje ich? ulozi do postele? Toto su veci ktore by mal robit otec viac menej bezne podla svojich moznosti. Ak to nerobi tak nie je otec - je len darca semena.

Na jednej strane chapem, ze pre samu matku s 2mi deťmi je to ekonomicky naročne. Ale potom proste preziješ svoj zivot tak ako asi necheš. Za ekonomicke ,,vyhody,, budeš aj tak zit ako slobodna matka s chlapom bez zaujmu. Rodičia nemozu pomoct? Aspon s byvanim a ty do práce. A samozrejme budeš pytat vyzivne na deti od muza.

juli268
autor
12. okt 2016

@sardinka336 mam iba mamu ktora sa stara o rodicov a nechce sa jej starato moje deti a prispievat na byvanie jej musim bez toho by som u nej ani nemohla byt ..ale zase aj pomoze ked treba postrazit deti ale uz tiez nema dost sil

moonlight1210
12. okt 2016

@juli268 co teraz?
vydrzat este prve tri roky zivota najmladsieho dietata. zohnat si pracu a zacat sa zabezpecovat. mat známych, mat okolo seba priatelov, na ktorých sa mozes obratit o pomoc - budovat si vzajomne kontakty...
toto vsetko musis ty.

pokial si vlastnorucne nevytvoris podmienky na samostatnost, tak mozes akurát tak plakat do vankusa. v tomto ti nikto nepomoze.
nikto ta za ruku nedovedie k lepsiemu zivotu.
ani jeho carovnym prútikom nepremeni na nezneho, milujúceho a o vas sa zaujimajuceho otca.

naopak - ked on bude vidiet, ze mu to takto s tebou funguje (lebo si na nom zavisla), tak sa utvrdi v tom, ze to je to spravne. a skus to potom zacat zrazu menit, k mame s detmi utekat, ci doma dusno robit. akurát tak po prstoch od neho dostanes.

ale nie vtedy, ked budes mat zaklad na samostatnost. vtedy bude sam vidiet (a chapat), ze bud sa zamysli, alebo o teba pride. lebo ty na nom nevisis.

pokial ale ostanes na nom odvisnuta (a on je taky, aky je), tak mas smolu.
to budes musiet mat onakvejsiu trpezlivost vody kvapkajúcej na skalu, aby si ho zmenila.

sardinka336
12. okt 2016

@juli268 pozri, mame sa ani nečudujem...sama ma toho dost a ešte ty jej pridavaš starosti. Ved ako nič v zlom ale povedzme si to na rovinu.
Vas vztah sa neda ešte najako napravit? Myslíš si, ze z jeho strany uz nie je zaujem? Proste vyhovuje mu to tak ako to je? čo si ty o tom mysliš?

sissy27
12. okt 2016

@juli268 bojíš sa ostať sama... a teraz nie si tak náhodou sama?
bez peňazí - no hádam nehodláš zvyšok života presedieť doma na zadku, tak príjem mať budeš plus k tomu výživné na dve deti... nebola by si prvá a určite ani nie posledná... ale ak ti je pohodlnejšie takto, tak zostaň a dotlač ho aj do tej svadby...

zuj
12. okt 2016

nehnevaj sa, ale tvojmu rozmyslaniu nerozumiem, sama si uviedla vela dovodov pre ktore by som vobec neuvazovala nad spolocnym zivotom s takymto clovekom. Ak ho vobec netrapi, ze si odisla aj s jeho detmi tak mu na nich asi velmi nezalezi, co myslis?

dominika6
12. okt 2016

@juli268 a nieje to len tvoj pocit že sa ti nevenuje? jeho verzia by bola možno iná

juli268
autor
12. okt 2016

@dominika6 jeho verzia som v praci nemam cas

dominika6
12. okt 2016

@juli268 robí aj víkendy?

hivanik
12. okt 2016

Skusit to spolu mozte za urcitych podmienok, ale ak ste boli do teraz bez svadby tak nechapem preco ked to neklape ako ma tak rozmyslat nad takym vaznym krokom ako je svadba.

lubkavargova1
12. okt 2016

No, to celkom nechapem....ked zena napise ze "bojim sa ostat sama"....a co bubak je na chodbe? Ci pod postelou? Ci v skrini???
Pozri, pokial sa nepostavis na vlastne s holou ritou ostaneme tak ci tak....tu to skor zavana pruser vo financiach ako v partnerskom zivote....

janinah
12. okt 2016

To si až teraz zbadala aký je,keď s ním máš dve deti?smutné...čo si chcela docieliť odsťahovaním sa mame na krk?zbavila si ho úplne všetkých povinností ohľadom rodiny a uvolnila si mu byt pre možno nejakú dámsku návštevu....švihaj nazad,on za tebou nepríde,na to zabudni....a dajte rozhovor čo a ako si predstavuje ďalej,ale asi nijako,on nemá problém,však peniaze ti dáva...skús manž,poradňu,ale ....

daphne13
13. okt 2016

@juli268 Ahoj Julinka. Ono lahko sa kazdemu radi co by si mala urobit. Ale sama sa zamysli co vlastne by si si priala, a zamysli sa aj ci je schopny tvoj partner splnit tvoje ocakavania , z jeho strany. Nemyslim si ze rozchod je to najlepsie. Daj vsetkemu cas aj vasmu vztahu , su tam dve deti nieje sa kam ponahlat. Kazdy si preberame z rodiny nejake vzorce chovania aj tvoj partner ich ma z vlastnej rodiny. To ze nieco robi inak ako si predstavujes ty alebo iny ludia , neznamena hned ze sa to nikdy nezmeni. Necakaj ze zmena pride mavnutim carovneho prutika. Nechci muza hned menit , ano "nerobi co by mal" ale nenut ho do nicoho , ani do tej svadby nie , ani do kupy noveho bytu, nechaj to chvilu tak. Treba sa len porozpravat s nim , ale pocuvaj ho co hovori, neargumentuj hned spat svoje ocakavania. Skus ho pochopit a prijat takeho aky je. Problem dnesnych partnerstiev je ze nechceme svojho partnera akceptovat takeho aky je , a potom sa cudujeme ze ani on nas nechce pocuvat a akceptovat. Ked ta toto zaujalo troska viac ako predchadzajuce rady, rada ti poslem link na video ktore ti mozno pomoze sa pozriet na veci z ineho uhlu pohladu,

juli268
autor
14. okt 2016

@daphne13 poprosim telink a dakujem

daphne13
14. okt 2016

@juli268 dakujem za prejavenu doveru. No tak posielam ti par linkov, na videa od jednej uzasnej pani, ktore mne osobne velmi pomohli.
Tych videi je na internete pomerne dost , takze urcite ti najde vela aj inych.
Laska alebo strach

https://www.youtube.com/watch?v=5sEsbUKsS24


Vztahy 1

https://www.youtube.com/watch?v=Qm0jJdiH9V0


Vztahy 2

https://www.youtube.com/watch?v=QWW1GXbaqPQ


Vztahy 3

https://www.youtube.com/watch?v=6Cf3vBbHaV8


Vztahy 4

https://www.youtube.com/watch?v=VOqVHcJOSW4