Mám zostať či odísť?

beatrice007
19. feb 2014

Ahojte, chcem len počuť Váš názor.
Často sa s manželom hádame, často kvôli tomu, že mám pocit, že jeho koníčky sú prednejšie ako rodina, čo dokonca aj sám priznal, že je sa cíti frustrovaný, že nemôže robiť, čo by chcel-ohľadom hobby. Deťom sa vie venovať, ale musí mať náladu. Doma však neurobí ani ťuk, taktiež ani lekárov s deťmi alebo nejaké praktické veci, keď ho požiadam. Citovo je tiež väčšinou chladný, že však musím vedieť, že mu na mne záleží. Deti (2 a 4apol roka) sú často choré (zdravé sú tak týždeň-dva v mesiaci), chodím do práce a celé to už spolu s týmito hádkami psychicky a už aj fyzicky nezvládam, lebo som na to sama. Keď som tu to hovorila, kľudne aj s krikom, aj som sa snažila byť ľahostajná, vždy som len dostala odpoveď, že to vidím príliš čierne a nie je čo riešiť. Takto fungujeme už 4 a pol roka.
Po dlhej úvahe som sa rozhodla odsťahovať, čo som mu aj povedala. Začal ma však presviedčať, že ma ľúbi, že sa bude snažiť, nech mu dám čas a všetko bude dobré. Čo mám robiť? Mám mu dať šancu XY? Viem, že mi je verný, ale zdá sa mi, že už cítim len krivdu a nie lásku.
Len pre dokreslenie situácie - deti boli želané, sme spolu už 7 rokov ako manželia a predtým 6 rokov. Aj keď sa nehádame pred deťmi, deti, bohužiaľ, to napätie cítia: staršia dcérka je veľmi agresívna, bije všetkých okolo a veľa plače; mladší nepapá, tento týždeň sa začal aj pocikávať ☹(
Viem, že rozhodnutie je na mne, chcem len váš názor, stále sa motám v jednom kruhu....
Ďakujem

moni244
19. feb 2014

ja by som odišla, nikde nie je povedané, že sa potom nemôžeš vrátiť. Odísť, prečistiť si hlavu, zrovnať myšlienky a urovnať si čo chceš nielen ty ale aj on.

gladiola
19. feb 2014

Pravidlá a rozvrhy napísané na chladničke: kto kedy bude čo robiť. Dlhé rozhovory večer pri víne a scrabble. Plán do budúcna. Manželská poradňa. Spoločne hobby. Pravidelné rande vo dvojici.

kofoluska
19. feb 2014

@beatrice007 Na cas by som odisla. Jednak sa deti upokoja, ked budu v pohodovom prostredi, v ktorom nebudu citit napatie a jednak si aj ty zrovnas myslienky v hlave.

Ja neviem, co sa to deje. Stale tu citam temy o tom, ako chlapi na vsetko kaslu, ako su im prednejsie ich konicky, ako ostavaju do noci v praci, vydeluju peniaze, s nicim nepomahaju a este si myslia, ze je vsetko v poraaaadku....neco je schnile v tom state danskym.....parafrazujuc Shakespeara....

maria1989
19. feb 2014

@beatrice007 osobne by ma viac ako odchod či neodchod zaujímal stav detí. 😒

maria1989
19. feb 2014

@kofoluska to asi zato tí chlapi robia, že to tak videli doma... 😉

mima4
19. feb 2014

@beatrice007
áno, dať mu šancu.

Navštívte manželskú poradnu, manzelského psychologa, rozpravajte sa vela spolu... dobrovolne ste vstupovali do manzelstva s tym, ze veci nemusia byt len krasne a dobre... urcite to nevzavaj!

mima4
19. feb 2014

@kofoluska
zhnile, to ano:
- vychova v detstve
- absencia muzskej role v rodine (zdravej role..nie ozrateho chuja 😉 sorry..neviem to slusnejsie napisat)
- tolerancia podobneho spravania spolocnostou a Bohuzial aj zenami

🙂 takze tak.

beatrice007
autor
19. feb 2014

prave tie moje deti ma trapia a kvôli nim som to začala takto akútne riešiť, doteraz boli viac-menej v poho, ale synček už aj schudol, to pocikávanie k tomu, dcérkine záchvaty agresivity. Potrebujú lepšie prostredie a nie som si istá, či to viem s manželom prekusnúť natoľko, aby sa deti cítili v pohode a vrátili do lepších koľají.

tina1988
19. feb 2014

.. ja milujem ako si muz uvedomi ze svoju zenu miluje vtedy, ked sa vyhraza ze odide. Vtedy sa chce aj zmenit a slubi mozne-nemozne len aby zena ostala.

tinacho
19. feb 2014

@beatrice007 ak máš kde odísť a zvládneš to aj finančne, tak choď. Deti su na prvom mieste. Ja by som odišla, nech zistí o čo prišiel a možno si to uvedomí. Ako tu už bolo písané, vrátiť sa môžeš vždy si myslím. 😉

kofoluska
19. feb 2014

@mima4 Mas pravdu dievca, veru mas pravdu. Aj ked - ono to tu asi vzdy bolo, len kedysi neexistoval internet. Tak sa o tom tolko mozno nehovorilo. Ale fakt mam pocit, akoby sa teraz vrece roztrhlo alebo co. Ja neviem, ci mam doma nejaky vymierajuci druh alebo co. Lebo manzelov otec sa sice neopijal, nikoho nemlatil, nevydieral, netyral. Ale doma toho ani vela nespravil a s deckami tiez vela nepomahal. Bol zapasnik, takze bol kazdu chvilu aj na niekolko tyzdnov prec. A vsetci jeho traja synovia su poklady (boli, jeden uz nezije).

sunshineka
19. feb 2014

@beatrice007 co znamena,ze su mu konicky prednejsie?ze napr. nejde s vami na prechadzku a ide radsej s kamosmi trebars na tenis?za cele 4 roky si ho nenaucila venovat sa detom?mozno nie je rodinne stavany.niektori chlapi potrebuju byt stale detmi,prist sa domov najest a utekat si po svojom.tazko je radit,ked nevieme ako to u vas funguje.odporucila by som vam manzelsku poradnu.ocividne mate ine nazory na fungovanie rodiny a vdaka tomu ani neviete spolu fungovat.je to svinstvo,ze zena musi vzdy drzat rodinu pokope.ked citam taketo pribehy tak ma stvu tito vasi chlapi.preco sa chlap nemoze snazit zachranit rodinu,preco to musi byt vzdy len zena.aj stare mamy hovorievali,ze zena je tmelom rodiny.zivot a vztahy su tazke,ale treba prestavit aj nase myslenie.v prvom rade nemozes ocakavat,ze ta spravi stastnou niekto iny.hladaj vo vsetko len to pozitivne.

sunshineka
19. feb 2014

@mima4 tym rozpravanim je to niekedy tazko.ludia sa nevedia rozpravat.vacsinou zena verklikuje to iste dookola a chlap vypina sluch a mozes cokolvek povedat,ale uz je tak otraveny recami,ze ma len zlost z tolkych vycitiek.treba sa vediet rozpravat

lienkafoj
19. feb 2014

@beatrice007 najdi si sama nejaky konicek /mimo domu/ - trebars aerobik v telocvicni a infomuj ho ze ides a prides 🙂 vyvetras si hlavu a pan manzel bude mat moznost byt detmi. najprv chodievaj cez den /ked sa neukladaju deti spat/ ked sa nauci nimi byt, skus aj ked je ten najvacsi frmol /vecera,sprcha, spanok/ - uvidis ze si zacne vazit teba ako matku a inak uvidi celu situaciu okolo rodiny 🙂 ak nie, tak len poradna ☹

lienkafoj
19. feb 2014

@beatrice007 ake ma pan manzel hobby?

bastika
19. feb 2014

@beatrice007 otázka je ked ťa trápi to ze si na vsetko sama, ked aj s deťmi odides nebudes na vsetko sama? 😲 preco mu nepovies aby doma aspon povysaval alebo opral. U nás perie vesia manžel ma na starosti záhradu a psy ostatne je na mne teda vsetko okolo deti kuchyne upratovania aj ked som pracovala to bolo tak lebo som matka a manžel zarába mnohokrát viac a pracuje ďalej. Ja na tom nevidím nic zle. Ma ťa rad nepodvadza ťa... Bude ti lepšie samej? Nevytvaras si tie problemy sama trochu zbytočne? Mozno by si si mala sem tam zohnať opatrovateľku skočiť na masáž a tak hned to nebude take zle 😀

maminuska
19. feb 2014

@sunshineka to je ako vedieť sa rozprávať ? 🙂 Na každého platí niečo iné .
Ja presne viem kedy môj manžel vypne a je zbytočné niečo hovoriť . Napr. dnes ked hrali Češi s Američanmi , mohla by som tu aj v negližé chodit a nemat nohavičky , tak by ma ešte aj odtisol od telky 😀.
U mňa napríklad slovné spojenie " Do prdele Roman ...... " vedie k okamžitej pozornosti

bastika
19. feb 2014

@beatrice007 vies môj muz chodi do prace potom doma účtuje aj do polnoci veľakrát... Cez víkend si ide zacvicit na voleybal... Aby mu s prepacenim neprdlo v bedni. Ci mi nevadi ze sme malo spolu? Vadi. Ale chápem ze potrebuje relax ma svoj vek. Neberiem to tragicky sme na tom finančne ok a mame sa radi. Beriem deti do detského centra, na tanečnú, ku kamoske spravime si program sami a doma sme večer všetci spolu pri telke, pri večeri ideme na dovolenku, a lyzovacku, na športy, a je nám fajn. Viem ze lepšieho muža a otca by som nenašla aj ked nie sme toľko spolu 😵

veronikafisi
19. feb 2014

poradila by som navstevu poradne-manzelskej, kludne tam chod aj sama(ak by manzel nechcel ist), je vidiet, ze manzel ma stale zaujem o teba a rodinu. mozno potrebujete len nakopnut,

sunshineka
19. feb 2014

@maminuska no vsak toto,ze maloktora zena vie,kedy ma byt ticho 😀 myslis,ze ked je jej muz nauceny sa spravat ako decko,ktore si mysli,ze vsetko moze a ona donho denno denne frustrovane huci,ze si nieco berie z tych slov?nic len ho rozculuje,co ta jeho zena zase riesi.na kazdeho treba inak

katkalubkova
19. feb 2014

@beatrice007 zasla by som k detskej terapeutke, alebo k dets. psychologicke sa najskor poradit popripade prist oddelene s detickami, myslim, ze by ti dokazala pomoct, poradit, ale nejaku dobru, citlivu dusicku si najst ( myslim ako lekarku )

katkalubkova
19. feb 2014

@bastika chapem tvoj nazor na vec, ale myslim si, ze zaujem o to, aby zasiel raz za cas s detmi k lekarovi, ked mama nemoze a chodi s nimi 4 apol roka len ona sama je trochu ( viac ) sebecke od manzela, hlavne, ked ona ho to vyslovene ziada.

maminuska
19. feb 2014

@bastika myslím že teraz sa na to dívaš inak lebo si na materskej , tak si tak nejak prevzala zodpovednost za túto časť.
Ale ak by si pracovala a chodila domov unavená tak možno by si sa na to dívala inak. My pracujeme obidvaja s manželm a obidvaja v rovnakom biznise, ale pri deťoch sa striedame , raz idem ja , raz on . Upratovanie neriešime , lebo na to máme pani , ale slovné spojenie že upratujem doma lebo som matka , by som ja nikdy teda nepoužila. 🙂

beatrice007
autor
19. feb 2014

maminuska, ja som tak v tvojej situácii, práca, domov nosime rovnake peniaze, len tu pani na upratovanie alebo opatrovateľku si nemôžeme dovoliť. Takže je to na ochote manžela, bohužiaľ
bastika, bohuzial, skusala som po dobrom, po zlom, aj vzorovou ukazkou - sak ti samemu napadne - pracka perie sama, a to ostatne - pradlo sa nejakym zazrakom ocitne na svojom mieste.
Kvoli hypoteke som sa predcasne musela vratit do prace, syncek ma 1apol roka, obidvaja maju alergicku astmu, takze zapaly priedusiek su u nas pravidelne, najdlhsia prestavka u lekara bola asi 2 tyzdne. Takze stale riesime skolka, opatrovanie, babicky a pod.Budem na to potom sice sama, ale aj zijem sama. Momentalne manzel funguje ako tretie dieta - neopyta sa, ci treba nieco nakupit. pride domov, otvori chladnicku a po veceri sadne za comp. Chapem, ked pracuje, ale ked ma volno, ocakavam, ze to rodine vynahradi, a nie ze aj on si potrebuje oddychnut.
sunshineka to vystihla - máme odlisne nazory na fungovanie rodiny, pre neho je toto normalne, lebo citujem "zivot sa netoci len okolo deti". A ja si myslim, ze v tomto veku (4apol a 2 roky) ANO...

beatrice007
autor
19. feb 2014

A aby som odpovedala-mne nevadi, ak si ide raz - dvakrat do tyzdna zahrat hokej, to je pre mna v ramci normalneho fungovania, ale ked sa vrati a potom este sadne za comp alebo ku knihe, tak tam koncim

maca_p
19. feb 2014

ak chces naozaj zistit, ci je schopny fungovat, niekam sa vypar na tyzden s tym, ze mu to oznamis tesne pred odchodom.deti mu samozrejme nechaj.
zrejme to neurobis, lebo ti to neda, ale podla mna je to idealna prepadovka na to, aby sa zobudil...

bastika
19. feb 2014

@maminuska asi treba citat pozornejsie 😀 písala som ze som pracovala mala chodila do jasiel. Taktiez som nepisala ze robím doma lebo som matka ale staram sa o deti lebo som matka. Taktiez som písala ze mame delbu prace a aj to ze manžel zarába tak 8 násobok môjho platu a robi 60 km od domu kdezto ja 15. A deti ked su chore chcu vždy mna neviem ako je to u vas. Takze nechápem úplne presne co si napísala. Co sa snažím napísať je ze bezdôvodne odchádzať od muža za to ze sa nechova podla mojich idealov je blbosť. Ved to zisti ked odíde a bude na vsetko totálne sama a ze dokonali chlapi nerastu na stromoch.

bastika
19. feb 2014

@beatrice007 a tieto veci ste si nevyjasnili na začiatku? Ja neviem ale my sme si podelili domáce prace a teda robi koľko vladze s tým ze my mame 19 rokov rozdiel. Chápem máš toho veľa. Pokial ti neprinasa manželstvo žiadne pozitíva tak súhlasím ze je lepšie byt samej aspon budes prat a variť na 3 a nie na 4. Len aby ti to vyšlo finančne. Škoda mate tak mladú rodinku ☹ držím palce

bastika
19. feb 2014

@maminuska ako som písala v ďalšom príspevku pokial je muz úplne nanic tak jej bude mozno lepšie samej ale to uz musí vedieť autorka my s ním nezijeme. Ale nie je to jednoduche sama s 2 malými deťmi. No chlap sa nezmení ked vyše 10 rokov fungujú takýmto štýlom 😝

maminuska
19. feb 2014

@bastika
" je na mne teda vsetko okolo deti kuchyne upratovania aj ked som pracovala to bolo tak lebo som matka a manžel zarába mnohokrát viac a pracuje ďalej."

Neviem , mne to tak nevyplýva že len okolo detí - deti , kuchyne, upratovania... lebo som matka. Aj ja som matka , ale okolo detí, kuchyne a upratovania nebehám pretože som matka ale preto že som rodič. Môj manžel denne dochádza do práce 140 km tam a 140 späť, ja taktiež dost cestujem ale obidvaja sme rodičia a obidvaja by sme boli aj keby som zarobila o polovicu menej .
Keď sú deti choré ... nuž u starších to už neviem posúdiť , a malej je to jedno , len aby ju niekto pomojkal ked má teplotu , prečítal rozprávku .

Dokonalí chlapi nerastú síce na stromoch , ale v rodinách . Tak ako vychováme svojich synov , tak budú neskôr pristupovať k svojim manželkám . Ak vychovám syna k tomu že ked zarobí 8 krát viac ako jeho žena, tak má právo si žit svoj život bez ohľadu na rodinu , na deti , na manželku , nuž tak dovtedy tu aj budú také príspevky .....
Ja taktiež nie som za odchod unáhlený od muža , ale nie že by bola na všetko sama - ona už je teraz na všetko sama - ale kvôli tomu , aby mala klud na svedomí že urobila maximum.
Keď sa nechová podla mojich ideálov - toto ni eje ideál , toto by mala byť absolútne prirodzená vec.