Mám zostať vo vzťahu bez dôvery?

marceldula
18. okt 2014

som zo svojou priaťeľkou skoro dva roky, máme zanedlho naplánovanú svadbu no ja začínam rozmýšľať či to naozaj chcem. nedokážem jej veriť klamala mi do očí viackrát, vypisovala si z bývalím náhodou som to zbadal v pc tak som sa na to normálne pýtal aky ma dôvod a či máme pred sebou tajnosti presviedčala ma že to bolo písané dávno, keď som jej povedal že klame tak mi urobila takú scénu a zo mňa žiarlivca že som tomu nemohol uveriť. Na začiatku vzťahu to bolo vášnivé a teraz mám pocit že je niekde inde keď sa jej pýtam čo jej je tak mi povie aby som jej dal čas sama nevie čo sa s ňou deje milovanie iniciujem stále ja mám už pocit že sa vnucujem. A pri tom mi hovorí aka je šťastná máme pred svadbou no ja už naozaj nevládzem. poraďte

jennky13
23. okt 2014

@marceldula myslim si, ze ak sa chces zenit, musis svoju priatelku vnimat ako celok, aka je...., co sa ti na nej paci, aky ma charakter....aky ma vztah k detom ( ak chcete rodinu) .....proste si niekde musis dat odpoved na otazku, ci ona splna tvoju predstavu o tvojej buducej manzelke .....nepozeraj teraz na jednu (mozno viac ) neuprimnych odpovedi ....moze mat 100 dovodov preco tak jedná ....
...najprv si zodpovedz svoju vnutornu otazku, ci ti tato zena stoji za boj o jej srdce .....tvoj boj o nu jednym ano nekonci ...
....na tvojom mieste by som to otocila ....nepytala by som sa preco je neuprimna, ale spytala by som sa, co jej na tebe vadi, aby pri tebe mohlo byt uvolnena ....mozno jej vela veci vycitas, mozno mas predstavu o tom, co je spravne a chces, aby sa menila podla tejto tvojej predstavy .....
....ak deti zacnu klamat, chyba nie je v nich, ale v nas dospelych, lebo nie sme schopni prijat pravdu bez negativnych emocii a zbytocnych dosledkov....ak klamu dospeli, tak sa naucili, ze pravdu nie je dobre hovorit dalej a to ich naucili rodicia....alebo ich priatelia .....vies dovera sa neda vynucovat, ale dovera sa musi budovat ...a to je aj o tebe ...ak chces, aby sa pri tebe uvolnila, bola otvorena, tak hladaj sposob ako jej to dat zazit.....daj jej pocitit, ze ju milujes, aj ked robi chybu ....a ze aj ked nieco nezvladla, tak nestrati tvoju lasku ...
...vies, prirychlo trhame puta, staci nedorozumenie, staci, aby clovek nezareagoval podla nasich predstav a uz hladame na webe rozvodovy formular ...v tvojom pripade hladame minimalne posun terminu svadby...ale milovat cloveka je viac ....

...takze to zhrniem na zaver ....skus vytvorit atmosferu doma, kde sa nebude mat problem zdoverit ...viem, je to tazsie ako si otvorenost vynucovat, ale trvalejsie ...

marceldula
autor
23. okt 2014