Mám zotrvať v takomto vzťahu?

10. jan 2022

Ahojte. Včera som si tu prečítala jednu diskusiu , ktorá vomne rozprúdila všelijake myšlienky. Posim , vynechať komentare , že som sprostá , naivná a pod. To už viem , Ďakujem. Tak , s priateľom žijeme spolu už 6 rokov , stoho mame dvojročnú dcérku. Neplanovali sme , vzhladom na vek , (24 a 29) ale stalo sa proste. Tak sa narodila , tešili sme sa všetci , všetko v poriadku. Už popri tehotenstvu prichádzali temy o svadbe , bývani. Svadba bokom , musíme riešiť bývanie. Fajn.. Kedže som už bola vo vysokom štádiu tehotenstva , s nastupon na MD , samozrejme že nam nedali spolu úver , (kvôli nizkemu platu , že mi to nevychadza, mesačny plat som mala cca 540e čerstvo po škole , ale snažila som sa) Tak si uver vzal sam , ručiteľ bol jeho brat. Dom je už vo výstavbe , samozrejme všetko financuje on , lebo však čo ja zafinancujem zo 400e mesačne. On robí v zahraničí. Projekt domu , pozemok (dostali sme od jeho rodičov darom) , a všetky vecí su písane len a len naňho. Keď sa ho pýgam na svadbu , odpoveď znie všelijaká , len nie to čo chcem počuť , same vyhovorky. Čiže ďalšia slobodná mamka , ktorá nea lma nič. Ako pobiem , mne nejde o to bývanie , peniaze...ale čo ak sa niečo stane jemu , tak čo budeme my? Z čoho žiť? Vlastne si aj uvedomujem , že ani druhe dieťa s ním nechcem. Načoo?? Serie ma to ve..muslím , keby som mu povedala , nech aj mňa zapíše do lista vlastníctvsmial by ma. ĺmi , že proste berie len pre seba

autor
10. jan 2022

Serie ma , že proste berie len pre seba. Neviem , ako mam pokračovať ďalej , či zotrvať v tomto vzťahu , alebo odísť ....

0silvia0
10. jan 2022

Co berie len pre seba? Nejako nechapem...

anjelicek26
10. jan 2022

Pozemok je jeho a dom financuje sam, proste logicky je jeho, netreba nad tym lamat palicu, je to normalne a v poriadku a neni absolutne ziaden dovod ta zapisovat do listu vlastnctva. Chapem, ze ta hneva, ze mas teraz maly prijem, ze nemas nic "svoje", ze kvoli dietatu ani v dohladnej dobe zmena nebude... ale bude... nastupis do prace, financne uvidis, ake to bude, ale mozes setrit, odkladat, tiez nieco kupit a prenajat, ak mas potrebu nieco vlastnit... on nic zleho nerobi, keby si na jeho mieste, robis to rovnako... nech si uzavrie zivotnu poistku, ked sa bojis, co bude financne s vami... a dom - predsa zdedi vase dieta...

lindusss2016
10. jan 2022

Prepac, ale tvoj financny vklad do toho domu nie je ziadny, ja by som ta do listu vlastnictva tiez nezapisala 🤷 Na druhej strane svadbou s tebou uz on (financne) nic nestrati, pri rozvode by si nedostala nic a v pripade, ze by sa jemu niečo stalo, tak by ste aspon dedili. Takze na svadbe by som trvala. Ale preco sa hned chces rozist? To ti k čomu pomoze? Ved tak ci tak nrbudes mat kde odist, z coho zit... Sed ty len pekne doma a bud vdacna, ze vas zivi. Ja si neviem predstavit, ze by mal muz chodit do zahranicia len preto, aby nam vsetko vyslo. Dcera ma uz 2 roky, je xy moznosti, sko si zarabat aj z domu, mozes to skusit.

irusa
10. jan 2022

podľa mňa ak by sa mu niečo stalo dedí jeho dieťa asi aj rodičia ..no a je pravda , že nemáš nič, ak ta kopne do prdele skončíš na ulici

heleninamama
10. jan 2022

Úprimne? Ak by som darovala synovi pozemok a on si sám financoval stavbu domu, tiež mu poradím, aby priateľku na LV nedával a neženil sa, kým dom nebude hotový a zaplatený - bez ohľadu na spoločné deti.
Nevidím dôvod, aby v prípade rozchodu profitovala cudzia žena z jeho majetku.
Iné by bolo, keby do toho domu aj ona investovala peniaze.

anjelicek26
10. jan 2022

Treba si uvedomit, ze si mladucka 24 rocna zena a polka takych este byva u rodicov, studuje a teda ziadne domy nevlastni ;) Nic ti neutecie. Vypiplaj si dietatko alebo chod do prace skor, ked ta skrie, ze nie si financne nezavisla, na druhe (ak chcete), mate casu dost. Ale rozchod s partnerom za to, ze vam stava dom? Ze vas zivi? Ze sa stara? To nie su tie spravne dovody. Je to len take durdenie sa, ze on ma a ty nemas.

janewithane
10. jan 2022

Tiež mi nepríde ôk žiadať aby si bola na LV. Skôr sa môžeš poučiť z iných príbehov a do domu neinvestovat svoje peniaze ak náhodou nejaké máš nasetrene, nech je to proste jednoznačne jeho.
A Ty sa zameraj na riešenie svojich investícií a rezerv (ešte to potrvá ale si mlada)..

autor
10. jan 2022

No , a ak by bola dajme tomu svadba , ešte pred dieťaťom a bývani , tak sme spolu v tom rovnako? Či by si bral uver sam , alebo somnou ??
A vy ste to mali ako , ak ste tu niektorá , čo ste otehotneli chvíľu po škole , sčoho ste prispeli vy? Dali vam rodičia , alebo ? Ušetrené ste nemohli mať niekolko tisíc eur. A prečo odísť ? Tak načo tu byť vo vzťahu , kde budem mať vlastne cely život holu riť ? Po škole som bola normalne zamestnana , so zmluvou v ruke. Nemôžem zato , že naše banky maju take podmienky aké majú. Fajn , vzal si to teda na seba všetko , však nemôžme čakať ďalšie tri roky kým nastupim do práce. Čoskoro nastúpim znova do práce , zarábať , prispievať do domácnosti (ano aj teraz prispievam do domácnosti , ale žiaľ menšiou čiastkou , keď nemam mesačne 4000e..) Žiaľ , ja rodičov nemám , zomreli. Tak ja proste nerozumiem tomu , načo byť vo vzťahu , kde sa trapim pre svadbu , že žijeme hala bala , a kde navyše budem mať na konci aj holú riť. Keď môžem začať odzačiatku ...

ivkazba
10. jan 2022

Takže on si platí hypotéku a stavbu domu a podľa teba rieši len seba, lebo tebe nechce darovať polovicu? Ako sorry, to sa nehanbíš? Mohla si byť na hypotéke a zrejme aj ako spoluvlastník domu, ak by si nemala taký nízky príjem a nemusel si namiesto teba zobrať do úveru ako ručiteľa brata. Nepriniesla si evidentne do vzťahu ani vindru, ale dom by si chcela. Veď dom ak by sa mu niečo stalo, tak tvoje dieťa zdedí podiel. Namiesto toho, ako by si sa dostala zadarmo k majetku rieš to, ako zarobiť peniaze, aby si niečo priniesla do vzťahu aj ty.

irusa
10. jan 2022

ja sa zastanem autorky...tiež to nie je voči nej fér...stará sa o dieťa a to ju brzdí v pracovných príležitostiach....prečo by ona mala na to doplácať ???? on si stava svoje a ona čo ????? má žiť v neistote ??? v prvom rade ste sa mali spolu otvorené porozprávať a vyriešiť majetkové pomery, nakoľko voči Vám obom to nie je fér

autor
10. jan 2022

@ivkazba no tak sa opýtam. A ty si dala čo ? Čo si ty dala v 24 rokoch do domu , bytu ty? Mala si nebodaj zo slovenskeho platu našetrenych minimálne 20 000e ??

ivkazba
10. jan 2022

Tak tento tvoj druhý príspevok hovorí za všetko. Načo ostať vo vzťahu keď budeš mať celý život holú riť? Veď rob niečo preto, aby si ju nemala holú. Ty len naťahuješ ruku.

irusa
10. jan 2022

@ivkazba ako prepáč...správaš sa k autorke akoby v živote nikdy nerobila ???? kľudne mu môže zavesiť na krk dieťa a ísť ona robiť a splácať si svoje

ivkazba
10. jan 2022

Opýtaj sa. Ja mám byt bez hypotéky, auto, chodím 3x ročne na dovolenku. Pretože som neotehotnela hneď po škole a makala som na sebe a dokážem si zaplatiť všetko sama. Ty len plačeš ale čo si urobila preto, aby to bolo inak? Píšeš, že musíš byť 3 roka doma. Nemusíš, sú ženy, ktoré aj počas RD pracujú a zarábajú.

autor
10. jan 2022

@irusa presne tak. Aspoň niekto kto ma chápe , lebo mam pocit že ostatné normalne zarabaju na Slovensku minimalne 5000e mesačne , a tak véľmi prispievaju do domacnosti a všetko okolo toho.

ivkasrnka
10. jan 2022

Ano taky vztah význam nema ked ty len počítas co z toho budes mat a co ti z toho ostane. S holou ritou si do vzťahu prisla a chces odísť s plným náručím? Neviem neviem, pre mna je to velmi zvláštny pohlad na vec…aj u nas 90% financuje muž ale som mu vďačná snazim sa mu aspon varit a starat sa o domácnosť, vychovávať dietky a zjednoduchsovat mu život svojou aspon fyzickou pomocou ked nedokazem finančnou, nikdy by ma ani len nenapadlo sa durdit ze nic mat nebudem

ivkazba
10. jan 2022

@irusa a autorka sa ako správa? Priniesla nula financií do domu a keď jej partner nedaruje polovicu domu, tak nevidí dôvod zostať vo vzťahu? Hanbila by som sa toto napísať aj anonymne.

irusa
10. jan 2022

hej poväčšine sedia na riti aj desať rokov , lebo detí malé a choré ..prípadne poznám aj také čo majú 36 a v živote zamestnané neboli a ešte kňučí, že dostáva mizerný RP z čoho má žiť a v živote nič do štátu neprispela

autor
10. jan 2022

@ivkasrnka ano , lebo ja ležím cely deň v postsli , čítam MK , dieťa špinave , neuvarene , neokúpane ....tak sa ja jemu oplácam 👌

anjelicek26
10. jan 2022

Ja som otehotnela v 21 rokoch po len dvojrocnom vztahu...sme spolu 18 rokov, deti mame styri, dom je stale jeho (lebo ho mal este pred svadbou rozostavany), ja mam usetrene pomimo, keby mi treba, kupim si byt/dom podla potreby, zatial skor ten byt podla sumy 😀 On sa v praci tiez nevala, proste ste si docasne rozdelili roly, je to logicke, kedze on zaraba viac... keby zarobis ty viac, mozno by siel na matersku on a mali ste role otocene...ale ja si partnerstvo proste predstavujem, ze je tam to MY a SPOLU v takychto veciach.

janewithane
10. jan 2022

A musí mať človek v 24 hneď svoju nehnuteľnosť? Aký ste mali plán s bývaním pred tehotenstvom?
A ako si pomôžeš keď sa rozidete? Budeš si platiť podnájom a on pošle výživné?

ivkasrnka
10. jan 2022

Boze Boze ved to nik nepovedal…tazko radiť takejto povahe

liz_lemon
10. jan 2022

@irusa dedia len deti

autor
10. jan 2022

@janewithane nie , nemusí človek mať v 24 hneď svoju nehnuteľnosť. Len všetky sa tu tvárite , akoby ste do vzťahu nabehli z 50 000timi tisíc eurami a zaplatili pol bytu , domu. Pritom trištvrte z vás sa vydala , vzali spoločnú hypotéku. Ale aj tak by som si pozreli kto platí väčšiu časť domacnosti , tie ktore ste hlavne na RD. Česť výnimkam 👌
@ivkasrnka Tak vidíš , aspoň čo si napísala. Ja som sama na dieťa , celý mesiac , okolo stavby , nakupi , všetko. A nevalam sa na gauči a určite nepočítam , čo mi kto dá a ako "zbohatnúť" 🙂

irusa
10. jan 2022

@liz_lemon myslela som si nebola som si tým ale istá

katkatonkova
10. jan 2022

@irusa dedí iba dieťa.....jeho rodicia nie....

irusa
10. jan 2022

zabijte ma ..no čiste môj názor...žili spolu šesť rokov, tak aj do stavby domu mali ísť spoločné...a nie niekto bude vychovávať a starať sa o dieťa a niekto bude si hanobiť majetok...ak by si našiel nejakú herečku , tak malina ju kopnúť do riti aj dieťaťom...ve´d ona nič nemá...iné by bolo, ak by mal už dom postavený a potom sa dali do kopy a mali dieťa....jedine kto tu je sebecký a myslí na seba je jej muž.... ona chcela svadbu a žiť spoločne ako rodina, no myslím, že pánko sa z toho vykrúca a vie presne prečo....
by som chcela vidieť v reále, ktorá by z Vás bola s tým spokojná...ja určite nie

anjelicek26
10. jan 2022

Ja tu skutocne nevidim, kde by 3/4 fora pisalo o svojich majetkovych pomeroch a veku, kedy sa dopracovali k vlastnemu byvaniu... a nie kazda travi tri roky na RD, ja mam napriek 4 detom 12/15 poslednych rokov odpracovanych a robila som od 16 vzdy popri skole a vyske, to ani nezaratavam... neber to tak vazne, neries jeho majetky, ries vas vztah, aby si bola momentalne stastna. Si mlada mamicka, mas zdrave dieta, coskoro budete byvat vo "svojom", zivot pred sebou... momentalne mas v hlave skor, ako ukoncit vztah ty a nie on... otazka je, co rozchodom v momentalnej situacii ziskas? Nemas ho vobec rada?

thoughtfulweirdo
10. jan 2022

My sme zobratí, ale bývame v manželovom. Je to jeho, on to celé financoval, na list vlastníctva ma nezapíše a ja to od neho žiadať nikdy nebudem. Akým právom? Jeho peniaze, ktoré si on sám zarobil a požičal a spláca. Ja som mu na to nebola schopná výrazne prispieť, lebo takisto som otehotnela mladá, ešte mladšia než ty, takže je to proste jeho a to je holý fakt, netreba k tomu žiadne emócie. Svadba tu robí akurát ten rozdiel, že nedajbože by sa mu niečo stalo, dostanem pár € vdovského. Tiež som momentálne s holým zadkom, rozhodla som sa mať 2 deti hneď po sebe, ale od 1,5 roka staršej dcéry som pracovala, koľko sa dalo. Mladší syn má 8 mesiacov a už si pomaličky začínam dávať dokopy životopis a začnem si hľadať niečo na skrátený úväzok, dohodu, pár hodín do týždňa. O to, aby som s holým zadkom nebola, sa postarám ja sama.