Mama mi nechce pomáhať s deťmi

anitram_m
5. jún 2014

Chcem sa opytat, ci ziadam od mojej nezamestnanej mamy tak vela, ked chcem, aby mi prisla aspon raz za cas k detom. Napr. ked som chora, alebo ked malujeme, alebo ked si chcem umyt okna. Stacilo by mi fakt len raz za cas, mame pred domom ihrisko, mohla by ist tam, malá sa pekne sama vyhra a syncek vacsinu casu este prespi. Alebo keby isla somnou na nakupy. Ale ona ma vzdy milion vyhovoriek, ze u nas na kopci fuka, ze jej ide serial, ze u nas sa nie je kde prejst (nechce sa jej slapat do kopca). Ked jej to poviem, tak na to len odvrkne, ze jej nikto nepomahal (ja si z detstva pamatam hlavne to, ze sme boli od rana do vecera u starych rodicov, alebo bol a ucil sa s nami stryko - otcov mladsi brat... no ale nevadi), ona si svoje deti vychovala, ona si potrebuje oddychnut, ona ma dost roboty okolo domu, a ze mi pomaha az dost, ine matere nepomozu nic... Ked vidim, ako kamoskam mamy pomahaju, tak mi to je luto. Zehlia im, umyvaju okna, casto deti strazia, ked su chore, tak su tam cele dni. Toto by som od nej nikdy nechcela. Ked pride k nam, tak to na 20 minut a z toho 10 minut sedi na facebooku alebo telefonuje a vzdy pride vecer okolo pol osmej, ked vie, ze deti idu spat... Ked potrebujem ist k lekarovi s jednym z deti, tak pride, to nemozem povedat, alebo ked my prideme tam, tak ich obcas zoberie na prechadzku, ale mam pocit, ze to robi kvoli tomu, aby susedia videli, aka je super babka, aj ked niekto vola, tak hned vravi, ze "mam kopec roboty, mam tu deti....", akokeby som tam ja nebola a starala sa ona o ne. Svokra, ked pride, tak mi riadne pomaha, ked vidi pradlo v susicke, ulozi ho, povysava mi, atd atd, aj ked sa s nou "hadam", ze nemusi, ze bohate mi staci, ked da pozor na deti .. Len skoda, ze byva riadne daleko a pride len raz za cas....
Fakt chcem privela? Ako vam pomahaju vase mamy? Dakujem za precitanie a vase skusenosti

briketa
5. jún 2014

@anitram_m ved ked vidis ze nechce pomozte si s kamaratkou navzajom so strazenim, alebo si niekoho najmi. Je to slobodne rozhodnutie Tvojej matky s ktorym ked vies ze nijako nezmenis, povznes sa nad to nestracaj Tvoj drahocenny cas.

7zahrad
5. jún 2014

@anitram_m Chces privela. Mama nie je povinna Ti pomahat. Zaplat si vypomoc, studentku na umytie okna,..

ushuaia
5. jún 2014

@anitram_m ahoj, no ani neviem co na to povedat, je to dost smutne...My zijeme tisice km od SK, moja mama sa nevie dockat ked dojdeme domov...Ked som doma ,s malou mi neskutocne pomaha...ja si aspon mozem oddychnut, ci pobehat kamosky, al. jednoducho vybavit co potrebujem...kedze tu kde zijeme nemam opatrovatelku- ani nechcem...,toj jej nieje luto, ze si ani ,,neuzije,, vnucata...dost zvlastne teda, aj mne by to bolo luto... ☹

anitram_m
autor
5. jún 2014

@7zahrad netreba mi nikoho platit, ked treba, umyvam po nociach... ja len, ze by mi obcas padlo vhod...

ttctwins
5. jún 2014

Mamina ta uz vychovala, teraz uz ma "volno" Aspon tak to vnimam ja, moja dcera akurat zmaturovala. Isteze jej RAZ planujem prijst pomoct s detmi, ale nebudem mama pre jej deti, ani opatrovatelka, ani upratovacka, ale len babka.. to, ze mas ty krasne spomienky na detstvo u starych rodicov je pekne, ale v dnesnej dobe pracujucich starych rodicov uz - nerealizovatelne. My tiez chceme aj trochu zit 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ushuaia
5. jún 2014

@7zahrad este ze niesom tvoja dcera 😒 ...Chce privela ? sem tam postrazit deti ? Ak si to dobre citala, ona chcela postrazit deti kym si umyje okna...boze nemam slov...

bubelko
5. jún 2014

@anitram_m vela nechces, ale jej povinnostou to nie je 😉
mamu nemam - takze nepomaha nijako. otec ma priatelku, tak ked prideme na svk, tak deti postrazia, vezmu aj na chatu, na zmrzku.
najviac pomaha svokra - ale to je tym, ze dceru ma v usa a my sme predsa len blizsie, takze je aj castejsie u nas. ale je to zas narocnejsie v inom 😉
kazdopadne, ak mama nechce pomahat, nedonutis ju. je to jej problem, aky bude mat vztah s vnucatami.
a ked by ti obcasna pomoc prisla vhod - skus kamosku alebo nejaku studentku 😉 nie je to na skodu 🙂

sasajka
5. jún 2014

Moja mama to robí s láskou a ja som jej za to nekonečne vďačná.

@anitram_m Úplne ťa chápem, čo si tým chcela povedať, a držím palce, nech sa to zlepší.

ewisam
5. jún 2014

@anitram_m poznam ja mam podobnu svokru, ta len lamentuje...nechces privela, ale ani nedonutis...

anitram_m
autor
5. jún 2014

@briketa Kamaratky mi je blbe otravovat. Ked si predstavim, ze mne by pribudli este 2 dalsie deti ku dvom, co i len na par hodin... A niekomu cudziemu by som deti nedala, aspon nie, ked su take male ako su... Ale dakujem za tip. Len mi je to luto, ze kasle na nas, aj ked ma more casu....

lucy125
5. jún 2014

no to je smutne,kedže je tvoja mama nezamestnana.ja mám pracujúcich oboch rodičov,svokrovci su mrtvi,takže tiež nemám tej pomoci vela,ale napr ked som bola na kyrete v nemocke,mama volala môjmu mužovi,že nám dojde umyt okná(dobrovolne nikto ju o to nežiadal),čo on odmietol,ked som potrebovala ist gynekolog.tak som ju počkala z roboty a ona malého postrážila (kedže muž robi na 12tkach) takže ked sa dá,tak pomože,pride k nám aj s otcom,ale hovorim obaja su zamestnani a obaja sa liečia na vysoky tlak,takže pomoc odtial potial,ak pojde do predčasného už teraz sa teši na to,že bude s malym každu chvilu aby som ja mohla spat do roboty,preto postoj tvojej mamy čo nemá doma čo robit nechápem,mala by byt šťastná že je s vnúčatami.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ushuaia
5. jún 2014

@fidka79 ako suhlasim s tvojim nazorom...tiez zijeme mimo sk, na vsetko som sama. Ale ked prideme domov moja mamina je neskutocne rada a nevie sa malej nabazit, to iste u svokrovcov...a nemozem povedat ze by som ,,vyuzivala,, ich dobro..., len prislo by mi naozaj luto, ak by moja mama prisla na navstevu, a miesto deti by sa venovala telefonovaniu ci FB...,to mi pride naozaj divne...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
7zahrad
5. jún 2014

@ushuaia Kde som pisala, ze ja dcere nepomozem? Tak sa neobuvaj do mna. Ja dcere pomozem. Ale od svojej mamy neocakavam, ze mi bude pomahat. Je to jej rozhodnutie, ci bude alebo nebude.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cerez
5. jún 2014

Presne tak, pisateľka by rada ocenila maminu pomoc, zatiaľ čo ona by si mohla porobiť iné veci. Nevidím na tom nič zlé. Nechce z nej ani kožu zodrať, ani využiť ju. Ja si volám svoju mamu ak niečo potrebujem. Skôr ide o pomoc napr. sprevádzať vnučku na krúžok alebo ak idem ja a potrebujem si vybaviť nejaké veci v meste, tak zatiaľ moja mama stráži druhé vnúča počas obedňajšieho spánku.

smoni
5. jún 2014

@7zahrad suhlasím s tebou

mareli
5. jún 2014

kto povedal, ze je normalne, ked kamaratkam mamy umyvaju okna, zehlia, vysavaju a neviem co dalsie...to je skor nenormalne. ak vidis, ze mama sa nema prilis k detom a jasne ti povedala, ze ma iny program, ine povinnosti, tak ju nemozes prinutit. na druhej strane, deti si pamätaju, kto s nimi kolko a ako cas stravi...tak mozno ostane neskor prekvapena, ked bude tvoja svokra ta "prva babka" pre nich...

anitram_m
autor
5. jún 2014

@ttctwins nechcem od nej aby mi upratovala, alebo strazila deti... je nezamestnana, ako som pisala...

citronade
5. jún 2014

@anitram_m ahoj, nemyslim si, ze chces vela a tiez si myslim, ze je jej povinnostou pomoct ti, moralnou, nerobi to, sama pises, ze si viac-menej ako dieta bola u starych rodicov a ucil sa s tebou stryko, neviem dovody, ale zrejme sa jej nechcelo a uprednostnila vlastne potreby, taha sa to uz od tvojho detstva, to je dlhodoby, nemeny vzorec spravania, nie prilis zdravy.

ja mam skvelych rodicov, mama je s mojou dcerou 3mesacnou, nekojim, tak ju aj nakrmi, sama chce, travi s nou aj dve hodiny denne, aj tri, hraju sa, rozpravaju, chodi s nou von, ja mozem po jej kolikach a prerezavani zubov oddychovat, varit, citat si, proste vypnut. je mi to luto. vela sil.

ushuaia
5. jún 2014

@fidka79 ako ja teda nevidim nic zle na tom ak ziada mamu sem tam o pomoc, a predovsetkym ked uz nepracuje, co mam kamaratky kol seba na SK...ich maminy pracuju a sem tam pomozu, to iste u partnera - jeho znami...Je rozdiel vyuzivat mamu, a poziadat niekedy o pomoc...to je vsetko

anitram_m
autor
5. jún 2014

@fidka79 nechcem, aby mi skakala okolo deti, len aby sa s nimi napr zahrala, precitala malej knizku, nie prist a sadnut za net...

tinka8873
5. jún 2014

Akoze chapem Ta a i Tvoju mamku... Bochuzial ne mas na to narok, aby od nej daco ziadat, lebo ona s detmi si svoju rolu uz vyplnila. Pripada mi to dost divne, ze ne chce travit cas s vnukmi. Zatial, co poznam, to sa maminky vychovaraju, zeby aspon jeden den posiediet s detmi same, lebo babky otravuju, a stale chcu pomahat 🙂 Ja mam tiez malicke babatko, ktore teraz becha na ctyroch, a musim mat oci vsade, ale dajak to zvladam sama, a mne to vychovuje. Na zatiatku kazdy mi chcel pomahat a to na silu, co do slova neznasam. No kazdy sme dajaky. Urcite kedy budem mat druhe babo, tak budem tu pomoc potrebovat, ale viem, ze mamka mi vzdy pride a i kedy byva dost kilometrov a este pracuje. Kedy mam daco do spravenia, co ne zvladnem pri malkej, ta robim to, kedz ju zabavia tatinko 🙂 Ako je to s Tvoim manzelom?? Ale je to cudne trosku, lebo mi kazda zdrava babka pripada zalubena do vnuciat... Tak to uz je, ze kedy treba ne ma akedy ne treba je az moc 🙂 A este svokra, tiez nepomohne??

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ushuaia
5. jún 2014

@7zahrad hm, zbytocne stracat slovo 😒 , ono vies je rozdiel ak by vyuzivala svoju mamu...,ale ked poziada niekedy o pomoc, vidis na tom nieco zle...? Keby sa moja mama spravala ako pise zakladatelka, tiez by mi to bolo luto...,ked pride na navstevu a miesto deti da prednost telefonatom a FB...,tvoj nazor ti neberiem

terezka1947
5. jún 2014

@anitram_m aj mne by obcas padlo dobre-nie pomoct...stacilo by mi ostat s malym,ked som chora alebo uz padam z noh...ale ja uz ani mamku a ani svokru nemam....takze si musime s manzelom navzajom pomahat

anitram_m
autor
5. jún 2014

Manzel rozbieha podnikanie, takze ma co robit od rana do vecera, momentalne mam pasovy opar a anginu, niekedy mam pocit, ze ma uz odvali, mamu som o pomoc uz radsej neziadala. Ked prisla na tradicnych 20 minut, tak ma len polutovala, ze to je strasne, ked je clovek chory a nema kto pomoct a musi sa starat o 2 deti... Nezmohla som sa na slovo, jej vobec nedoplo, ze by mi mohla pomoct ona...

7zahrad
5. jún 2014

@ushuaia Jej mama je dospela. Rozhoduje sa za seba. Ci sa nam to paci alebo nie.