Mama mi nedovolí psa

klaskalucka
22. aug 2018

Ahojte,
Mám 15 rokov a mám často úzkostné stavy a mala som aj depresiu. Často plačem a mám stavy, keď je mi smutno len tak z ničoho. Skúšali sme chodiť aj k psychológovi, ale to veľmi nezabralo.
Mám veľmi rada zvieratká a pri nich sa cítim často veľmi šťastná a zabúdam na svoje problémy, ale mama zvieratá nemá rada a už vôbec nie psov. Viem, že keby som mala psa tak by mi to pomohlo, lebo psy sú vlastne aj takí terapeuti. Čo mám robiť?

fefe123
22. aug 2018

ak mamina nechce, tak nepochodíš, musíš počkať kým sa osamostatníš a potom si psika môžeš kúpiť

kika6956
22. aug 2018

Ist do nejakeho utulku ked mas na blizku a vyskusat si starat sa o psika.

1sonda
22. aug 2018

daj si inzerát, že ľuďom vyvenčíš psov za nejaké drobné alebo len tak, ak ich máš tak rada (teda rátam, že si z bytu a preto mama nechce psa)

kvetinka75
22. aug 2018

Pes je dosť veľký záväzok. Moja dcéra má podobné problémy a viem že by jej pes pomohol. Mali sme iné zvieratá, ktoré neboli tak náročné. Ale čistenie bolo vždy na mne a po rokoch už mi to liezlo na nervy. Ono je to pekné aj dobré ALE tie povinnosti okolo toho. Mali sme párkrát požičaného psa a vtedy videla že koľko je to starostí a dennodenne. Stále by ho brala ale už si uvedomuje, že to nie je také jednoduché a tak sa s tým zmierila. Hľadáme teda aj iný spôsob ako sa dostať z depresie. A ty vieš čo ti spúšťa depky? Ke´d chceš, kludne napíš IP.

chceli sme aj útulok ale kvôli rôznym chorobám sme to zavrhli ale ak nemáš iné problémy, tak možno by to riešenie bolo a venčenie druhým - v okolí nie je nikto kto by to bral, lebo každý si povie, aspoň ma vytiahne ten pes von. ale ty možno v okolí máš takých ľudí, tak skús aspoň tak.

nikiki29
22. aug 2018

Skúste sa s mamou o tom otvorene porozprávať, že si myslíš že by ti to uľavilo od depresií... potom by ste s mamou mohli vyskúšať dočasnú opateru psíka, ktorý by inak išiel do útulku. Aspoň na niekoľko dní obe uvidíte čo to všetko obnáša, koľko starostí psík prinesie a koľko času potrebuje a mama možno názor na psa prehodnotí. Ak je zásadovo proti budeš to mať ťažké... potom už len skúsiť psa nejakej kamarátky 😊 sú prázdniny, mohla by si s ním tráviť dosť času 😊

vroni
22. aug 2018

@klaskalucka, nic. Tiez nemam rada psov a keby ma niekto nutil mat jedneho doma, budem v depresii ja. Najdi si psa v utulku alebo u susedov, kde ho budes moct chodit vencit alebo skus popozerat u psoterapeutov, mozno ti nieco poradia....

asia83
22. aug 2018

@klaskalucka Uf, v pätnástich si poznať diagnózy, poznať, čo je depresia a že ju máš, no sila. Ja by som svojej dcére tiež nedovolila psa a mohla by na mňa vychŕliť milión diagnóz ako obranu. Pes je zviera a zviera je nehygienické držať vo vnútri. Treba navštevovať kamarátky, ktoré majú psa, počúvať mamu a neohŕňať sa psychickými problémami, tie sú vážne a ver, že by si ich nechcela mať.

0silvia0
22. aug 2018

@klaskalucka a co macka alebo trebars kralik? Maju hebke kozusky, mozes ich hladkat, starat sa o nich. Ani ine zviera mama neakceptuje?

ceresnovci
22. aug 2018

Ak chces psa, na zaciatok ti bude staci 5l prazdna bandaska... Vezmi ju pod pazuchu a chod s nou kazde rano za kazdeho pocia na 30 minut von, po obede na 1 hodinu a vecer na dalsich 30 minut ... ak to vydrzim 3 mesiace... myslim ze mama na psa pristupi.

Ako vraveli baby vyssie... dlhodoba starostlivost utlukacov. (:

korunka1
22. aug 2018

Nekecáš tak trochu...si dcéra alebo matka? Ak si chceš vymýšľať, musíš mať dobrú pamäť!!
😀😉

nerya
22. aug 2018

Možno so mnou nebudeš súhlasiť ale ja by dom volila útulok. Nie som nejaký fanúšik psov ale našich doma milujem zo všetkého najviac a práve pri nich, keď ich sestra doniesla som si uvedomila, že psa nikdy nechcem, viem že je to kopa radosti a lásky, ale pre mňa pocit že pes je doma dlho sám kým som v robote a je mu smutno, že možno chce ísť na dlhšiu prechádzku a nie len sa vykakať keď ja nemám čas, že sa chce hrať a ja nemám náladu, alebo že by sa mu nedajbože niečo stalo, trápila by som sa neskutočne. Trápim sa aj kvôli našim psíkom keď viem že sú tiež doma sami, keď sa chcú hrať a nikto im nevyhovie. Nezniesla by som proste myslienku na toto všetko. Viem že to možno znie šialené ale keď si písala že máš depresie... Možno by ti pes pomohol ale možno by to mohlo byť aj opačne, to človek nikdy nevie... Nemôžem napríklad ani vidieť na FB tie psie príspevky týraných alebo opustených psov lebo mi je do placu z toho...

A na druhej racionálnej strane treba psa venčiť, vstávať skorej čo sa mnohí mladí dusuju že budú robiť a nakoniec to ostane na rodičoch, kopa chlpovvsade po dome a nehovorím keď chces niekam ísť na noc alebo na dovolenku. Je ťažko nájsť niekoho kto psa postráži a komu naozaj doverjjes že to urobí zodpovedne a ešte ťažšie nájsť destináciu kde môžeš ísť aj so psom, nehovoriac o Tom keď sa tam už dostanete, nie veľa reštaurácií je ochotných pustiť vás dnu so psom, lebo šak v aute je to týranie ho nechať a jesť sa niekedy musí.

Takže...ja by som volila ten útulok 😉 vyskúšaš si, nájdeš si obľúbenca a uvidíš čo ďalej 😉

deti95060810
22. aug 2018

mama asi vie prečo... mne tiež tak ostal na krku pes - už 8 rokov kŕmim, venčím, čistím búdu a voliéru...😉

margaretka_
22. aug 2018

hlavne si treba uvedomiť, že pes je záväzok na možno aj 15 rokov. treba si dobre premyslieť svoje plány do budúcna, skočíš strednú, pojdeš možno na výšku, budeš si hladať prácu, budeš si hladať možno samostatne bývanie... a ak nemáš doma podporu, že by ti o psom pomohli, mohlo by to byť dosť ťažké. ja som si na svojho psa počkala až do dospelosti. a aj tak nastali situácie, kedy som potrebovala, aby mi s ním niekto pomohol...
ak máš v okolí útulok, bola by to dobrá voľba ísť pomáhať ako dobrovoľník tam

dharmasanata
22. aug 2018

Veru nahlás sa ako dobrovolníl v utulku 🙂 chodievaj venčiť možno si tam nejakého havkáča obľúbiš budeš s ním často a možno mamina časom ustúpi..je možné si psíka zobrať do dočasnej opatery

kvetinka75
22. aug 2018

@asia83 ja som tiež proti psom, hlavne v byte. Ak má niekto v 15-tich depky a vie svoju diagnozu - mám to v okolí a priamo v rodine-nie je to až také zriedkavé. Mám dcéru ktorá má vážne zdr. problémy , citlivú povahu a občasné depresie. A to už od základky. Nie je to nič príjemné, ver mi. Niektorí už v mladom veku majú problémov a problémov. Takže nie je to nič neobvyklého. Žiaľ. Zdravotné problémy, medziľudské vzťahy, soc. siete, puberta. To všetko sa na jedného človeka valí a má problém to ustáť.

montemotherone
22. aug 2018

@klaskalucka tiež som za to, aby si si to najskôr vyskúšala. O psíka sa treba starať a myslieť na neho pri plánovaní všetkých aktivít v rodine, aby neostával potom kdesi celé dni zavretý. Myslím, že také občasné venčenie, prizretie psíka keď ide niekto a dovolenku, by bol kompromis, ktorý by možno zvládla aj mamina. A ešte si aj privyrobíš 😉

asia83
22. aug 2018

@kvetinka75 Sú to mladiství ľudia, čo bude, keď budú dospelí? Ja si myslím, že teraz, ak nevedia rodičia deti vychovať, všetko im dovolia, tak po novom nie sú rozmaznané, ale šup to k psychológovi a diagnóza. My sme prečo v ich veku nemali diagnózy, či sme nemali náročnú školu, povinnosti? Asi preto, lebo sme nemali mobily, tablety, ROZPRÁVALI SME SA OSOBNE A VEĽA, nebolo všetko tak dostupné ako teraz, rodičia sa s nami "nekakali" tak ako teraz. Netreba to preháňať, práve tá "nálepka na čele"-diagnóza robí z detí to, čím potom sú.

tinaa64
22. aug 2018

Psa by som v dome vi byte tiez nechcela...vsade same chlpy a povedzme si pravdu ten puch po psovi tam je...a ked sa nad tym zamyslam ani na zahrade nechcem...nasi maju troch tak si vies predstavit co to tam na zahrade je..nestohaju pratat za nimi...a ja na toto by som nemala nervy..a davat pozor ci vy som bud ja alebo detine slapli do💩..ja mam rada paov ale nie v mojej domacnosti...na chodbe mame vtaka a nervy chytam z neho lebo len bordel robi...tvojej mame sa ani necudujem..zviera nieje hracka..je to zaväzok...mam aj ine dovody preco ja by som psa nechcela..ako uz bolo vyssie spomenute..chod do utulku robit dobrovolnicku alebo venci psov niekomu inemu

flofli
22. aug 2018

Skús zájsť do útulku a nejakého psíka si zober na prechádzku a sama uvidíš či ti to bude pomáhať alebo nie 🙂 Ak áno, zober potom mamku so sebou niekedy a možno nakoniec aj dovolí mať psa 🙂

stanik_67
22. aug 2018

@klaskalucka ked ti mamina nedovoli psika, tak to jednoducho musis respektovat. ale ako ti tu uz niektore baby poradili, skusaj chodit do utulku a tam si ber roznych psikov na prechadzky. aspon ten cas sa budes citit dobre a oni taktiez. spravis vela pre seba ale hlavne pre tych psikov!

ifava
22. aug 2018

Mozno sa boji, ze by si sa o neho nedokazala postarat a pes je fakt aj velka zodpovednost. Skus sa maminy spytat na dovod preco ti ho nechce dovolit, ci je to ozaj len kvoli tomu, ze nema rada zvierata alebo su aj ine dovody 🙂

betka22betka
22. aug 2018

pes nie je hračka na pol hodinu! - pohladkať, pomojkať- o ostatné sa postará mamička.Pes je člen rodiny, potrebuje sa najesť, napiť, treba s ním chodiť k zverolekárovi, treba sa mu venovať- nie len 10 minút.Nepíšeš, či bývate v činžáku alebo máte rodinný dom so záhradou?Pes do činžáku nepatrí- je to týranie zvierat- ja osobne by som to zakázala. Ráno všetci odídu z bytu, pes je minimálne 7 hodín sám- tebe by sa to páčilo?A v týchto horúčavách!!!Treba si to rozmyslieť, tvoja mamička robí dobre, že psíka nechce. Keď budeš dospelá, tak si psíka kúp a staraj sa oňho.

0silvia0
22. aug 2018

@klaskalucka inak skutočne si predstav, že ten pes tu môže byť do tvojich 30 rokov! Ak budeš chcieť ísť na prázdniny, na dovolenku, musíš riešiť kam so psom. Okrem toho pes aj dosť prežerie, plus veterinárne očkovania, prípadne nejaké chroby riešiť. Možno si to nemôžete dovoliť a mama vie, že v istých prípadoch bude musieť ako dospelá osoba ona riešiť psa! Nevieme ako ste na tom finančne. Ale ak ona nemá rada psy, chtiac-nechtiac sa bude musieť o neho doma potkýnať. My tiež máme psa, ale tiež nie som psíčkar, skôr sa o neho stará 14-ročná dcéra, ale tiež jej treba pripomínať. Ale granule musím kupovať ja, veterinárovi so psom idem ja, ak je dcéra na prázdninách, musím ho venčiť ja, hovienka v záhrade tiež zbieram ja...

drobcek53
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
22. aug 2018

@drobcek53 velmi pekne napisane

lubik87
22. aug 2018

@klaskalucka začni sa chodiť starať o psov do útulku alebo k ďalej starej susede čo už nevladze vybehať seba ani psa :P neznamená že pes musí byť s tebou doma aby ti pomohol ..ani koníkov si neberú domov k detskam lebo pomáhajú v liečbe ;)

caroline_
23. aug 2018

@asia83 to si snáď robíš srandu 🤔😁

kvetinka75
23. aug 2018

@asia83 lenže nie každý má diagnozu iba depresia. Moja dcéra má napr. veľmi vážne zdr. dôvody a z toho má depky. Za tú diagnozu nikto nemôže a odvíja sa od toho všetko. Zdravie, psychika. Nevieš čo v dnešnej dobe tie ,,deti,, majú a čím si musia prejsť. Niektorí dospelí to nezvládajú, berú lieky, lebo je to na nich priveľa a nie ešte dieťa v puberte, ktoré má čo robiť samé so sebou. Nie je to len o PC, tabletoch, mobiloch a nerozprávaní sa. Kto nezažil, nevie si predstaviť čím všetkým si už niektorí 15 roční museli prejsť. Ja som rada že moja dcéra nie je na liekoch, pretože veľa ľudí - dospelých s touto diagnózou je. Takže neodcudzujem, pokiaľ neviem príčinu.

korunka1
23. aug 2018

Páči sa mi ako jej tu radíte a ona Vás má všetkých na saláme.
Asi ešte nevie kto je, pretože v inej téme bola matka 14 ročnej dcéry.
Ale aspoň v jednom mala pravdu...psychické problémy tam budú 😀😎

viki2007
23. aug 2018

@klaskalucka Ahoj.Mať psíka je síce nádherné ale predstav si že nemôžeš nikam ísť lebo sa o neho treba starať.Tiež máme psíka a ked niekam chceme ísť na celý deň musíme si nájsť nie koho z rodiny kto by ho postrážil.A taktiež by si s ním musela chodiť v každom počasí von,poriadne ho vychovať (nemyslím tým že ho máš stále biť).Je to síce krásne ale aj dosť obmedzujúce,Ale ak ho veľmi chceš a mama ti ho nechce dovoliť tak skús počkať možno časom zmení názor.A ako písali baby predo mnou môžeš začať chodiť do útulku venčiť psíkov.Tiež sme tak chodili a aspoň by si pomohla.🙂🙂