Máme predať byt a ísť bývať do domu?

15. okt 2021

Ahojte, planujeme predat nas panelakovy byt a chceme sa stahovat do domu. Byt by sme podla dnesneho trhu predali za aspon 220 tisic eur. Byt nemame na uver, je nas. To by nam stacilo na kupu mensieho pozemku a dalsi uver si zobrat na dom. Pripadne by sme uz kupili hotovy dom s tym ze 220 by boli vlastne prostriedky a pocitam dalsich 300 by musel byt uver. Akurat to ma mensi hacik. Manzel nechce, teda chcel by byvat v dome o com sme sa spolu vzdy bavili ale povedat, ze nechce mat okolo toho starosti teraz ked ma teraz blbe obdobie v praci, tak ja to naozaj vidim, ze len kupime uz hotovy holodom maximalne. Tiez povedal, ze pokial ten dom nedokoncime naraz ( holodom) nebude na to neskor cas pri vsetkom, pritom on do konca minuleho roka tvrdil ako chce uz nas byt predat a ist byvat do domu. Viem, ze je vela starosti s udrzbou ale dnes uz je vsetko automatizovane, zavlaha kosenie atd.. videla sok to u kamaratky kde zatial co su v praci kosacka pokosi atd.. Pritom on nie je lavy na tieto prace a ako dieta bol zvyknuty pomahat u starych rodicov na dome. Taktiez vlastnime este jeden byt po jeho rodicoch v ktorom vsak maju dozivotne uzivanie, avsak oni v nom nikdy nebyvali a
cely ich zivot travia na chate mimo mesta. A tu je problem, manzel by radsej ten ich byt predal lebo by sme za neho dostali viac a nema k nemu vztah ako k nasmu tvrdi, s tym ze jeho rodiacia zevraj nemaju problem zrusit tarchu a my nechali by sme si nas lacnejsi byt. Ja by som zasa ten blizsie mestu chcela nechat pre nase deti do buducna aby sa nemuseli trapit s byvanim -on by ho predal aby sme brali nizsi uver. No nevieme sa dohodnut v tomto a on je toho nazoru ze by este pockal so vsetkym. Ja sa bojim, ze potom bude problem aj s peniazmi aj s ponukou domov a ja si myslim, ze je teraz najlepsi cas to riesit. Ako ho mam presvedcit? Pardon za dlhy text, ale je to zlozite s nim.

sasa1310
17. okt 2021

@oli18 nemusí. Tu nehnuteľnosti zarábajú samé.