Mamičky bez rodičov

little_honeybee
19. sep 2016

Ahojte mamičky / budúce mamičky / snažiace sa kočky.. Je tu niekto s podobným osudom ako ja ? Niekto, kto má len manžela a jeho rodinu a nemá sa komu "u seba doma" vyrozprávať / vyplakať na ramene ? Prišla som o rodičov ako dieťa, neskôr aj o starých rodičov a dolieha na mňa bolesť v období, kedy by som sa chcela deliť o radosť. ☹ ☹

sisaka
20. sep 2016

@terezka1947 ja nikomu jeho osobnu skusenost neberiem ani nevyvraciam, Len konstatujem, ze si idealizujete vztahy, je to normalne, človek rýchlo zabúda na to zle a spomína na to dobre...

sisaka
20. sep 2016

@natalym platí zvlášť pre teba

papricka33
20. sep 2016

@natalym nechcem byť necitlivá, ale ono naozaj netreba paušalizovať. Je rozdiel medzi biologickou matkou a ozajstnou matkou. Baby to určite nemyslia zle. Práve naopak. Chceli tému trochu odľahčiť. Tie trápenia sú rôzne a naozaj sa nedajú porovnávať ak to každý nezažije. Akurát včera tu bola žienka, ktorá sa trápi s matkou alkoholickou, ktorá jej nikdy neprejavila kúsok vludnosti, nestarala sa o nich, ešte aj teraz jej robí zo života peklo... Takže to máš tak. Životy sú rôzne a ľudia sa trápia rovnako bez rodičov ako s rodičmi. Niekedy sú možno deti s rodičmi osamelejší a stratenejší ako tí bez rodičov. Okolie ich nerieši, majú predsa rodičov. Ale ak rodina zlyháva, nemajú vlastne nikoho...

little_honeybee
autor
20. sep 2016

Ja viem babule, ze su aj rodicia, ktori sa o deti nezaujimaju,resp. Su si s detmi cudzi. Chcela som len spoznat nejake mamicky, ktore su na tom rovnako ako ja, tuto bolestnu stratu prezili / prezivaju a vedia mi povedat ako ist dalej.. co im pomohlo / pomaha, ako detickam vysvetlit ze nepojdu na prazdniny k starkej.. ako vysvetlit spolocnosti, ze viac casu popri praci a domovu musi venovat drobcekovi, ktoreho starka nezoberie na par dni k sebe a podobne... chcela som len spoznat duse, silne zeny,co si tym presli, mozno sa stretnut a byt jedna druhej oporou. ☹

natalym
20. sep 2016

@sisaka Poznám ešte jedno: Každý nech sa pozrie sám na seba. 😉

terezka1947
20. sep 2016

@sisaka hm...je to mozne....lebo kazdy je iny a kazdy ma ine vztahy s rodicmi,atd,atd
ja som mala uzasnych rodicov a mozno si aj nieco idealizujem,co urcite mozne je....ale za dobrymi rodicmi smutno je.....a ti ostatni,resp.za tymi ostatnymi urcite aspon nejaka nostalgicka chvilka sem tam pride urcite
ale ved...kazdy sme nakoniec iny

monika11m
20. sep 2016

Som rada ze som našla takuto tému aspoň viem že na tom niesom sama aj mne je v poslednej dobe často blbo mám syna 9mes a už je taký šikovný každý deň zvládne niečo nové a ja by som sa s tým tak chcela pochváliť mame alebo otcovi ale žiaľ...

terezka1947
20. sep 2016

@monika11m vies,co? presne toto chyba aj mne..."pochvalit"sa rodicom s dietatom....a mozno este viac-aby sa niekto na moje deti tesil-iny ako my s manzelom,aby bol na ne hrdy,ale ...niekedy by dobre padlo,keby mi niekto nieco uprimne povedal,ocenil,pochvalil...a ono,to asi naj urobili rodicia...a moje deti?
najviac ma mrzi,ye nebudu poznat taku otvorenu naruc babky,dedka....a taku uprimnu,nepredstieranu radost,ze ich maju...ale tak...uz budem ticho,lebo budem za pateticku-pre niektore,no.

little_honeybee
autor
20. sep 2016

@terezka1947
@monika11m

Presne toto prezivam baby.. nie sme teda same, je nas viac co je smutne.. :( mne velmi pekne padol jeden citat co som nedavno videla: "be the love you have never received" teda bud laskou, ktoru si nikdy nedostala (resp. v nasom pripade stratila).. a toto si hovorim stale.. musim dat detom raz vsetko to co chyba mne, najst vzdy viac a viac lasky a nekonecneho pochopenia a pochval pre ne. Oni to isto vycitia a pochopia. Vedia a vycitia viac ako my vieme. A ja sa snazim byt ludom oporou a presne tym povzbudenim / potechou, ktora im v zivote chyba.. 🙂 takze ak sa chcete pochvalit drobcekmi, rada budem nesetrit pochvalami a uprimnym zaujmom 🙂 naozaj.

terezka1947
20. sep 2016

@little_honeybee pekne si to napisala

skumavka
20. sep 2016

Tiez nemam rodicov, ani surodencov. Aj to je jeden z dovodov, preco sme nechceli jedinacika...nech moje deti maju na svete "svoju krv", ked my tu uz nebudeme.

monika11m
21. sep 2016

Ja som kvôli takýmto pocitom nechcela ani vydávať ale potom som sa na to dala.
Poslemvam aspoň srdiečka aby ste sa cítili lepšie

lelia
21. sep 2016

@little_honeybee chapem Ta.Mne mama umrela ako 12 rocnej a otec ako 24 rocnej.Minule umrela aj svokra. Clovek sa s tym nauci zit,ale je to niekedy tazke.Svadba bez rodicov,vsetky uspechy bez rodicov.Mam dve deturence a je mi luto ze uz nemaju starkych.Zit sa s tym da,ale je mi to luto.

jumama
21. sep 2016

Ono to zaznie tak sebecky a detinsky pre tych, ktory rodicov maju. Ja najtazsie nesiem vsetky sviatky, ked sa schadzavala cela rodina. Vianoce, oslavy gulatych narodiek a pod. Ja neviem, citili ste vy ako rodicia taku tu bezhranicnu a pudovu ochranitelsku lasku k detom? Cosi clovek v sebe ako rodic ma, ze sa obrati aj za cudzim placucim dietatom, alebo co mu vtisne slzicku dojatia do oka, a naozaj ako E.T. Mimozemstanovi rozsvieti srdiecko, ked sa dietatu podari nejaky dolezity krocik vo vyvoji... A to vsetko - vsetky taketo sukromne uspechy alebo mozno niekedy aj trapenia nieto s kym najmilsim zdielat, s niekym, kto mal rovnaky bezhranicny a pudovy vztah ku vam. Trebars len to, ze uz nikdy sa nevratite do domova - ci bol vyupratovany, ci zabordeleny, kde si prezijete znova pokojne nedelne poobedie. Hoc aj bez rozhovoru s mamkou, bola by len kdesi s knizkou vo svojom kresielku zapadnuta, tato by pozeral zavody formule a radsej by ste ho v obyvke vyvreli, lebo kto ma to vrndzanie pocuvat... Proste ta pokojna energia tam chyba. Ano, dospely clovek si je sam otcom i mamou, vacsinou naozaj bez problemov kraca zivotom a je oporou svojim detom aj okoliu. A podla mne je uplne normalne a nadherne, ze sme ludia a mame city a je velky dar, ak mozeme spominat na rodicov s laskou, ze nam chybaju, ze nemusime popierat, ze nam chybaju. Milujucim rodicom by ste zverili deti na prazdniny, alebo by ste len tak bez partnera, len s detmi ku nim na tyzden sli. To pomaha i osviezeniu vztaju s manzelom... Ja viem, ze su i ine alternativy, no povedzme si uprimne, ze ist k rodicom, to je ta najjednoduchsie, lebo nemusite zhanat ubytko a viete, ze scasti bude o vas s laskou postarane, ze budete moct chvilu vypnut, lebo vase deti si uziju starych rodicov... A aj ked mate najsamlepsich svokrovcov na svete, nikdy nenahradia citmi rodicov a ich domov nenahradi vas domov z detsva, lebo v nom nemate svoj oblubeny doverny kutik 🙂

libawet
22. sep 2016

@natalym alebo dať len pohľad z inej strany na tú istú vec, že ?

zoy3
22. sep 2016

ak smiem aj ja sa pridam k diskusii, sice moja mamka zije ale je chora cely zivot a cely zivot som bola postavena skor ja do role rodica a starala sa, preto som skoro dospela. pred piatimi rokmi som sa prestahovala za laskou a tak sa s mamkou vidam velmi malo, zijeme v meste kde su svokrovci ale poznate to blizsie kosela ako kabat aj ked su to skveli ludia, no k pointe. neskutocne mi chyba rodina a hlavne mama, mali sme uzasny vztah, kazdy usmev malej, kazde jej zabrblanie mam chut povedat ale nemam komu, mamu zatazovat nechcem, nemozem, citim sa sama ako prst v cudzom meste, zavidim kazdemu kto ma moznost sa len tak porozpravat s mamou, nehladiet na cas, proste len ju mat na blizku alebo aspon niekoho, viem ze sa to neda porovnavat so smrtou, ale v podstate zijem tiez bez nej, doma som nebola pol roka, lebo sa neda, viem ze aspon tam niekde je ale ale to je cele. prepacte nemam toto komu bo tu nemam kamaratky ale fakt zijem len tak nasucho:(

gemynnka
24. sep 2016

@little_honeybee ahoj,tak ja som takisto bez rodicov..otca sice mam ale nic moc kedze nasi boli rozvedeny.mama mi necakane zomrela 2mesiace pred porodom mojich dvojiciek.mamu mi bola vsetko na svete,vsetko som jej mohla povedat,vsade sme spolu chodili a denne aj xy krat volali len tak aby sme sa smiali na tom ze zase jej volama zrazu nemam nic...nebyt deti nechcem zit a to uprimne.dakujem panu bohu,ze mam este dvoch starsich bratov ale tak kazdy ma uz svoj zivot,svoju rodinu ale viem ze sa mozem spolahnut keby ozaj nieco..z muzovej strany babka pomaha ked nam navari,aj to pomoze ja som vdacna aj zato ale nikdy mi nebola vozit deti alebo ze by mi ich postrazila aby som mohla si nieco robit doma alebo pre seba..alebo zeby sa s nimi pohrala ako ine babky..😭 co by zato dala moja mama keby mohla mi pomoct,tak sa tesila ze bude chodit vozit...ozvi sa

little_honeybee
autor
25. sep 2016

@lelia
@jumama
@zoy3
@gemynnka
ahojte baby, velmi velmi vam dakujem, ze ste mi sem napisali. viem, ze to vyznie cudne, ale pripadala som si sama na svete v tejto situacii.. ☹ moja najvacsa otazka je, s kym ste rezivali vsetky radosti ohladom drobcekov ? (radosti / starosti mojho sveta riesim sama v sebe, s manzelom, s priatelkami co sa da..) ale s kym sa potesit uprimne z drobceka, ktoreho starki maju milovat rovnako ako rodicia, no ich niet ? ☹
a s kym ste sa radili ked malicke dostalo napr. teplotu, ked ste nevedeli ako na pupaciky na hlavke, ako mu pomoct na bolave brusko....atd? ☹ vsetko google, ci rady svokier ? desim sa... nie som nesamostatna, ale.... chapete ma, vsak... ☹

lelia
25. sep 2016

@little_honeybee vsetky radosti som prezivala s manzelom a ked mi bolo velmi smutno,ze nemam to komu tie blbostky povedat,tak som si povedala,ze som stastna,ze ich mam ale hlavne ze su zdrave a babky a dedkovia a starky sa tesia z nebicka a tesia sa s nami. ☹ Ohladne chorob radila som sa s ujom googlom,co nie je najrozumnejsie 😀 nakolko uz nemam ani svokru, resp. s dr.alebo susedkami.

terezka1947
26. sep 2016

@little_honeybee s manzelom-ucili sme sa casto na vlastnych chybach
ked rady,tak MK,prip.jedna kamoska,ale clovek sa trapne citi vzdy otravovat ...no ale,vela veci vie manzel,co je niekedy aj na skodu,lebo ked mi je z niecoho smutno,tazo...poviem mu o tom a smutno je aj jemu a opacne
niekedy by to chcelo urcite veci hovorit inym ludom,ale komu?
ale ma to pozitivum...a dost velke,co tak pozorujem
budete mat k sebe s manzelom blizsie a aj starostlivost o deti bude zvladat,pretoze deti nebude moznost niekde hoci len na 5minut odlozit...a ono take kratke odlozenia k rodicom,kratke vypomoci su neocenitelne,bez nich je tazko...ale...budete mat oporu jeden v druhom,no a manzel bude otec,kt.dokaze na 95% zastupit mamu,ci dokonca aj gazdinku....teda,ak si naozaj rozumiete a chcete vsetko riesit spolu
mne napr.kamoska dost "zavid",ze jej manzel nie je schopny riesit dtei ako moj,no ale je to aj jej chyba,jednak ho k detom nepusti a jednak,ked je problem,nastupuju dedkovia a babky,ocka je az na posl mieste...takze keby aj mohol byt super otec,nema prilezitst

little_honeybee
autor
26. sep 2016

@lelia
@terezka1947
dakujem baby.. veru muz mi je velkou oporou, budeme sa o vsetko delit my dvaja a dame drobcom lasky aj za nas aj za starkych.. a oni na nich daju pozor z nebicka ☹ je ale nacase nasadit usmev, dieta nas nesmie vidiet smutne..vsak. dakujem baby :-*

elief
26. sep 2016

Jaj, smutna tema, tiez uz rodicov nemam, synovia boli mali, ked zomrela mama, po nej o styri roky otec, veru tazko to je po rokoch, smutne sviatky a oslavy... Niekedy smutne dni, tie ked sa chces pochvalit, vyrozpravat, zlozit hlavu na mamino plece. Upla som sa na svoje deti, manzela...

terezka1947
26. sep 2016

@little_honeybee veru...tesia sa a davaju pozor z neba
a deti nas kludne mozu vidiet aj plakat,aspon sa postupne naucia vnimat aj tuto stranku,ja sa snazim pred detmi smutok neriesit,ale ked sa stane,ze ma starsi vidi,tak mu pekne vysvetlim,ze aj ja som mala mamku ocka a je mi za nimi smutno...a myslim,ze deticky to svojim sposobom chapu a ucia sa citlivosti a sucitu

lelia
26. sep 2016

@little_honeybee presne tak,krasne bambulce si zasluzia usmev a straasne vela lasky. 🙂 Vsetko je tak, ako ma byt, aj ked niekedy to znie tvrdo.

little_honeybee
autor
4. okt 2016

ste niektora z BA ? 🙂

elief
4. okt 2016

@little_honeybee ja nie...

monika11m
4. okt 2016

Ani ja nie

little_honeybee
autor
3. feb 2018

Maminky, otvaram znova temu. Je nas tu viac s podobnym osudom z hlavneho mesta ? :/ mohli byvsme sem tam skocit kocikovat pokecat

ebi88
3. feb 2018

@libawet boze to co si teraz vypucila zo seba za somarinu? :D Bud si sa velmi snazila zaujat, az si prestrelila, alebo si chuda z kvalitne nefungujucej rodiny a tento postreh je smutny, ale trochu mimo temu... no a ak napises ze nie si, tak potom plati to prve, zeVymackla si blud zo seba..

little_honeybee
autor
4. feb 2018

Nikto niiiic ksoda, ste vsetky daleko :(