Manžel a jeho bývalá veľká láska

fiona83
2. jan 2013

Maminky-žienky chcem sa opýtať na váš názor.Manželovi sa ozvala jeho veľká láska,ako by ste reagovali?Sme spolu 7 rokov a máme 3 ročného syna.Manžel mi tvrdí,že o nič nejde má mňa a nášho syna.Sú v kontakte ako kamaráti,veď aj s inými bývalými sa pozdraví,porozpráva.Ale toto je iné...mne stále chodí po rozume,čo ak sa v ňom ozvú jeho staré city?A bola medzi nimi naozaj veľká láska...Stretnúť sa s ňou nemôže,býva od nás dosť ďaleko,ale mám strach,že k tomu príde...

beruska24.9.
2. jan 2013

@fiona83 Přečetla jsem jen pár příspěvků, než se to tu ´´zvrhlo´´ jako všude, takže jsem ztratila chuť číst dál.
Také jsem měla velkou lásku (možná tu životní), rozešli jsme se (důvody nemusím zveřejňovat), po nějaké době jsem poznala nynějšího manžela, máme děti.....a proč to vlastně píši? Jednou za čas se bývalý ozve, pokecáme o životě a život jde dál. Víme, že k sobě se nevrátíme, i kdyby byla šance a oba víme proč. Manžel o tom ví, zná ten příběh, už se stalo, že jsem kecala s bývalým a manžel byl ve stejné místnosti. Nevadí mu to.
Stejně tak neřeším, když manžel telefonuje, píše si, pokecá se svými bývalkami. A že on je potkává v blízkém okolí, kdežto můj bývalý žije stovky km daleko.
,

lrg
2. jan 2013

Těžko soudit, každý pár má jinak nastavené mantinely. My jsme s manželem oba stejně žárliví, takže by se to nelíbilo ani jedné straně. Ale věřím, že pro jiné partnery je to zase normální, že udržují přátelské vztahy se svými ex. Pro nás zkrátka ne. A navíc se nám jeho bývalá ještě nějakou dobu míchala do života kvůli psovi a těžce jsem to nesla, takže pro mě by to mělo ještě přidanou hodnotu.
A tyhle náhlá vzplanutí zájmu se mi nelíbí. Pokud spolu nejsou v kontaktu pravidelně, tak to smrdí. Ženský jsou mrchy 🙂

digysa
2. jan 2013

@fiona83 Ak ti to hned oznamil a netaji to, tak je vsetko uplne v poriadku.
Ale....nejake kamaratstvo a pravidelne stretnutia by neboli ani mudre ani vhodne pre dobro vsetkych.
Ak sa nahodne stretnu par krat do roka, bez planovania, tak to je uplne normalne.....kedze ste v okoli, tak sa to asi aj stane....

Mojmu manzelovi sa tiez ozvala jeho "vraj" NAJVACSIA laska..... ja som mala to stastie, ze ona ma tiez manzela a 2 deti na krku a ked mu poslala fotku cez internet, tak bol v miernom soku. Podla jeho slov sa z nej stala stara babka- velmi zostarla.
U mna to dopadlo celkom dobre... 😎

Tebe radim, bud na pozore, aby sa ich stretnutia nestupnovali, ale nerob paniku a nebud vyplasena, ked sa este nic nestalo. Klud- pohoda..... Podla mna nie je potrebne sa stretavat viac, ako 1 krat do roka a zazelat si vesele sviatky a stastny novy rok....to je vzdy prilezitost pre ludi, ktori sa dlhe roky nevideli.....

dais
2. jan 2013

@fiona83 moja rada: treba byt obozretna. Dost zalezi na tom ake ma dotycna umysly. Manzel v tom moze byt nevinne a moze mat tie najlepsie pohnutky byt kamarat ale hrozi riziko ze sa to zvrhne. Zeny vedia byt velmi sikovne a velka laska v minulosti moze byt velke lakadlo a pokusenie. Manzelovi by som vysvetlila, ze z toho mas zmiesane pocity. Ci by on bol rad keby si sa ty zacala konaktovat s tvojimi byvalymi? Ja osobne po mojej skusenosti s byvalou mojho muza som sa dohodla s mojim muzom, ze s byvalymi sa nekontaktujeme. On s nou nie a ja s mojim byvalym tiez nie. Ona po nom vystartovala este ked sme spolu len chodili ked sme mali krizu a potom som sa dozvedela ze systematicky (ako kamaratka) pracovala na prehlbeni tej krizy uz predtym. Kriza byva v dlhych vztahoch bezna a takato byvala velka laska pokial ma sebecke alebo nedobre umysly moze vela pokazit a narusit. A to som muza podporovala aby sa s nou kamaratil, prislo mi to v pohode. Aj moj muz uznal ze nie je dovod aby sa kontaktovali s byvalymi, proste v niektorych pripadoch to nerobi dobrotu a to platilo aj pripade mojho byvaleho aj v pripade jeho byvalej. Proste odvtedy som opatrna, manzelovi verim, cudzim zenam uz ovela menej 🙂 A on je tiez toho nazoru, ze kamaratstvo medzi muzom a zenou moze existovat ale v pripade ze uz spolu mali milenecky vztah je to dost nebezpecna poda. Preto je myslim rad, ze ani ja neudrziavam vztahy so svojim byvalym.

lrg
2. jan 2013

@dais Přesně, ten chlap může opravdu naivně věřit, že si chce jen pokecat a dozvědět se, jak žije. Ona mu pak začne lechtat ego a ne každý chlap je takový charakter, že to ustojí. Na druhou stranu, to bys zase musela být permanentně v pozoru, protože ženských je plná republika 🙂 Vzala sis snad někoho komu věříš. Ale scházení se s" velkými láskami" a vzpomínání na staré časy mi připadá bezdůvodné a zbytečné. A obzvlášť holky mají takovou úchylku, například když zhubnou, nebo se dostaví nějaký jiný úspěch, tak mají potřebu o tom informovat své bývalé 🙂 Toť alespoň moje zkušenost 🙂

luciferkax
2. jan 2013

Ja som žiarlivka, vo mne by určite červík vrtal a vrrrrrtal 🙂
Našťastie nemusím niečo také riešiť, to skôr môj manžel...
Pred tým, než som sa spoznala s manželom, tiež som mala jednu veeeeeeeelku lásku, no neklapalo to, rozišli sme sa aj napriek tomu, že sme sa na jednej strane ľúbili, no zároven sme si liezli na nervy 🙂 vydala som sa, tým sa nachvílu umlčal, potom sa ozval... vypisoval správy, chcel sa stretnúť... Našťastie, nepovolila som, stále som cítila malú iskričku, no odolala som 🙂 Manžel o t om vie, občas sa náhodne stretneme, v obchode, na ulici, pokecáme, aj ked tam je manžel, jemu to vraj nevadí :D

princeznicka3
2. jan 2013

ahoj,niektore prispevky som si precitala,ine som nestihla,pisem len svoj pohlad na vec.Mna by sa to dotklo,urcite by mi to vrtalo v hlave.ja som si presla ziarlenim na manzelovu byvalu frajerku,ktoru on nechal..nepozname sa osobne,ona si ma blokla na fb z nejakeho dovodu.ona ho zboznovala,moj muz to bral s rezervou ako vravi.este rok dozadu mu ktosi vyvolaval.ona?neviem.kamarati sa s jeho kamosmi,kavickuju a pod.neriesim to uz.viem len to,ze ja som mala vztah ktory trval 5 rokov..dnes sa pozdravime na ulici,max ako sa mas.uz som ho ale nevidela niekolko rokov a nechyba mi to.stare lasky su proste stare a nemali by sa nejak riesit po rokoch.veci sa totiz menia.vies co,kasli na to....ked ti skutocne dovod riesit to,ries to.dovtedy nemusis byt znepokojena.

viera27
2. jan 2013

Minule som sa ozvala svojej ex laske cez fb. Pocula som ze sa zasnubil, z coho sa uprimne tesim, tak som mu poblahozelala, pokecali sme, popretriasali starych znamych a tak. No ked si teraz predstavim ze sa mozno zasnubil s takou stihackou ako sa tu niektore prezentuju, tak konecna 🙂. Vsak by som sa urehotala, ak by mu robila sceny. Ale nie, ako ho poznam, tak ma pohodovu partnerku. Mm zase chodieva s ex na chaty na stretavky, boli spoluziaci. A nikdy ma ani len nenapadlo nic blbe. Vsak keby ma chcel podviest, tak nepomoze ani gula na nohe a sediet na ramene mu odmietam 😀.

olifcek
2. jan 2013

@fiona83 ukaz manzelovi, ze si vazis jeho, seba i vas vztah. Kasli na nu. Neries. Ty si jeho manzelka, s Tebou ma dieta. Ex bola velkou laskou, ale len, kym spoznal Teba 😵

olifcek
2. jan 2013

joj, pisem z mt, nejde mi opravit predoslu myslienku... Kym nespoznal Teba, tam malo byt

blumka
2. jan 2013

@fiona83 no zrejme ty si jeho vacsia laska, ked si ta vzal a mate spolu dieta 😉 Preco hned myslis na to najhorsie? mas nejaky dovod?
Moj muz je v kontakte so vsetkymi svojimi byvalymi okrem jednej a aj to ho mrzi ze nevie ako zije, ci je stastna, ci sa vydala a tak...ja poznam tiez jeho byvale, s niektorymi si rozumiem velmi dobre, obcas sa aj navstivime 😉 Neboli to sice jeho velke lasky, to som predsa ja, ale tiez s nimi prezil kus zivota 😉

natalie77
2. jan 2013

@fiona83 tak já bych v tom problém neviděla 😉 .
Sama jsem se sešla se svojí první láskou a byla jsem moc ráda, protože jsem na něj cca 18 let myslela...jak se asi má...co dělá...no a jednou se mi ozval...nějak si mě našel přes www.spoluzaci.cz, tak zjistil nové příjmení...
Manželovi jsem řekla pravdu, jdu s mojí první láskou na kávu. Můj muž se smál, že snad to nebude i poslední láska a byl v pohodě....
Káva trvala cca hodinu, pak jsem se ráda zvedla a šla domů za svým chlapem....člověk si to nějak za ty roky idealizoval....takže jsem byla ráda, že se vracím ke svému chlapovi 🙂 .
Dala bych volnost a nedělala si hlavu....co se má stát se stane a Tobě jen přibudou vrásky...když si vzal Tebe, tak jsi asi větší láska a neřešila bych to.

natalie77
2. jan 2013

tak jsem si přečetla pár příspěvků...no já vám holky nevím, ale žárlit a bát se, že mu někdo bude lechtat ego? No jasně, ale to byste pak musely řešit i to, že jdou do práce...tam jsou přece také kolegyně....
Bývalé lásky bych neřešila, osobně se ptám na bývalé svého muže a přijde mi, že je to součástí našeho života...jako byste byly vdané podruhé a spálily fotky ze svého prvního svatebního dne...., protože jste se rozvedly....je to součást vašeho života, ten den jste byly šťastné, ale pak jste třeba byly šťastnější, ale nevymažete něco, co bylo... 😉.
Neblázněte 😉 , přece si věříte a máte spolu děti....já bych asi v takovém vztahu podezřívání a žárlení být nemohla a byla bych naštvaná 😉 .

nela82
2. jan 2013

podla mna tie stare lasky-vyhladavanie po urcitejdobe...atd-nikdy nehovor nikdy. 😕
Pred nasou svadbou sa manzelovi ozvala cez telefon jeho velka laska 😕 😅 😠 Zistila,pocula,ze sa ide zenit....zije daleko-dlhsiu dobu sa nevideli.
Telefonne cisla na seba nemali-proste ziaden kontakt medzi nimi nepretrvaval.
No vtedy si zistila to cislo...a zavolala.Zhodou okolnosti som dvihla telefon ja-povýšeneckým hlasom sa predstavila a želala si manžela k telefonu-samozrejme som odovzdala a cakala co bude 😅
Ked ukoncili debatu-sam manžel mi povedal,že mala narazky na minulost...aka je rada,ze sa zeni,ze on taky dobry chalan si ju nezasluzil...atd...ked navrhla,ze pride este do svadby ho pozriet/v nasej dedine ma rodinu/tak manzel jej dost razne naznacil ze si to nezela a vraj za kym sa chysta-akurat ked tak za par slobodnych alkoholikov 😅 😀
Viac sa neozvala 🤐 😎

Urcite my zeny co sa nestretavame s byvalimi nie sme stihacky-silne slova.Mam manzela,ktoreho si vazim...vazi si on mna-mame vyborne manzelstvo.Sme svoji 10 rokov a nemame potrebu vyhladavat 😕 😕 😕

fiona83
autor
3. jan 2013

ďakujem za vaše postrehy,názory,skúsenosti a rady...

fiona83
autor
2. mar 2013

@mahmulienka
@vejula
@maria117
@stanislava2
@sirinka
@sisaha
@miskakyska všetky som vás neoznačila,lebo vás je mnoho...pred nejakým časom som prispela do fóra s mojím problémom a medzi tým sa stalo niekoľko vecí a dnes môžem povedať,že sme sa s manželom rozhodli na rozvode ☹ môj pocit bol správny...

zuanach
2. mar 2013

@fiona83 začala som čítať len teraz, ale je mi to ľúto, ale určite to bude pre teba začiatok niečoho lepšieho

fiona83
autor
2. mar 2013

@zuanach dúfam,že áno,ale musím sa s tým najprv vysporiadať vo svojom vnútri...pred niekoľkými týždňami som dokonca mala malú nádej,že by sme mali šancu zachrániť,pretože mi meškala mrcha a myslela som si,že som tehotná,lebo mne nikdy nemešká...ale to už bol stres,nervozita a mrcha po týždni meškania prišla...a vtedy som pochopila,že je medzi nami koniec... ☹ a je to takto lepšie...

lenkaa33
2. mar 2013

@fiona83 citala som si prispevky prave teraz od zaciatku a chcela som ti napisat, aby si sa bola na pozore, pretoze tam riziko moze byt a najma ak je to stara laska a ktovie ako to tam skoncilo, hlavne ked sa len tak pomrokoch ozve, na tom nieco je. nejaky zaujem alebo sondovanie, ze ako to tam je este s ich citmi. teraz na zaver vidim, ze to skoncilo nepekne. Hrozne. Je mi to luto. A taky rychly spad. nechapem. A zrazu po tolkych rokoch mu je jedno, ze ma manzelku a syna a nesnazil sa potlacit v sebe nieco. Nuz, je mi to ozaj luto. Hlavu hore, radsej byt sama ako byt s niekym, kto ma v srdci ineho 😉 , nech je stastny a ty najdes tiez to tvoje stastie s niekym inym, neboj sa. Drz sa.

awalancha3
2. mar 2013

...ked sa ozve stará laska, tak vzdy za tým nieco je..... žena, nech to vyzerá akokolvek nevinne, má vždy svoje umysly a ciele.....je mi luto, že v tvojom prípade, mala dotyčná úmysly, ktoré boli v tvoj neprospech

irriss
2. mar 2013

@fiona83
Mozna to jednou ., az budes opet stastna a sebevedoma...budes brat takto:
KDYSI mne zachranily DVE MRCHY NAJEDNOU 😉
Hodne stesti... 🙂
p.s. Nedavno probehla statistika, ze 45 procent zen v manzelstvi je nevernych
a 55 procent muzu.. 😉

fiona83
autor
2. mar 2013

@irriss nad tvojou druhou vetou som sa musela pousmiať a asi natom niečo bude...aj keď to teraz veľmi bolí... 😢 premýšľam prečo muži opúšťajú to čo majú doma a idú za niečím iným... 😒

fiona83
autor
2. mar 2013

@lenkaa33 ďakujem za povzbudivé slová...

irriss
2. mar 2013

@fiona83 ZACINAM MIT DOJEM, ZE TATO BOLEST CEKA NA KAZDOU Z NAS..NEKDO JI POZNA DRIVE NEKDO POZDEJI..ALE PRIJDE PRAVIDELNE (behem naseho zivota)JAKO TA NASE 2. MRCHA..☹

sisaha
2. mar 2013

@fiona83 a je to definitivne? pisala si, ze ona je daleko..Mozno by sa to dalo este napravit.. 😒

irriss
2. mar 2013

@sisaha 😎

fiona83
autor
2. mar 2013

@sisaha už sa nedá čo napraviť...manžel pravdepodobne odíde za ňou... 😠

sisaha
2. mar 2013

@fiona83 ona je slobodna, vydata,rozvedena? A on je tak blby ze necha rodinu? S nou si neskusila hodit rec? Mozno je to iba poblaznenie

atinag
2. mar 2013

toto snad uz ani nie je pravda..... 😒 ....no comment...drz sa...

maruska24
2. mar 2013

@fiona83 stará láska nehrdzavie, ver tomu že dieťaťom by si vôbec nič nevyriešila, práve naopak. Smútok a stres pominie, časom si uvedomíš, že ty si pre ňeho tou láskou čo v srdci mal nebola a určite ťa čaká tiež nejaká tá skutočná, pravá, pre teba 😉