Manžel a jeho bývalá veľká láska

fiona83
2. jan 2013

Maminky-žienky chcem sa opýtať na váš názor.Manželovi sa ozvala jeho veľká láska,ako by ste reagovali?Sme spolu 7 rokov a máme 3 ročného syna.Manžel mi tvrdí,že o nič nejde má mňa a nášho syna.Sú v kontakte ako kamaráti,veď aj s inými bývalými sa pozdraví,porozpráva.Ale toto je iné...mne stále chodí po rozume,čo ak sa v ňom ozvú jeho staré city?A bola medzi nimi naozaj veľká láska...Stretnúť sa s ňou nemôže,býva od nás dosť ďaleko,ale mám strach,že k tomu príde...

mahmulienka
2. jan 2013

@fiona83 ahoj, na tvojom mieste by som si tym asi hlavu nelamala. zbytocne sa trapis niecim, co sa vobec stat nemusi. ak som spravne pochopila, s muzom si sa o tom rozpravala a uistil ta, ze je vsetko ok. tak mu skus verit.
ja osobne som stale v kontakte so svojou prvou laskou, je to clovek, ktory ma pozna a vzdy sa mame o com porozpravat. moj muz nanho neziarli, pretoze vie, ze mame spolocnu minulost, ktoru proste nezmazeme nikto a vie aj, ako nas vztah beriem. proste mi to pride usmevne, ze som s niekym mohla prezit nieco take pekne, ale to je vsetko. moja laska uz davno patri manzelikovi.
to iste aj v opacnom garde. v minulosti som ja mala problem s jeho prvou velkou laskou. velky problem. ale vzali sme sa a ja viem, ze on je moj a ja jeho vyvolena a tym to hasne. uvedomila som si, ze problem, ktory z toho vznikol, som vyrabala len ja sama ocakavanim najhorsich moznych scenarov.
naozaj si zbytocne nelam hlavu. vsetko dobre 🙂

sirinka
2. jan 2013

@fiona83 zalezi aj preco sa rozisli, aky mali skutocne vztah, ale najme zalezi, aky vztah je medzi vami dvoma.... Zi tak, aby ta nechcel stratit 😉

sisaha
2. jan 2013

@fiona83 a ozvala sa mu s nejakym zamerom? je po rozchode so svojim muzom? Alebo si zrazu spomenula a chce iba pokecat.. Tym, ze je tak daleko, tak by som to nejak neriesila. Stretnutiu asi nezabranis, ak budu chciet, tak sa proste stretnu..

miskakyska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maruska24
2. jan 2013

@miskakyska a za akým účelom sa mu len tak po rokoch ozvala? si to zistila? možno mu chce pozvať pozvánku na svadbu, alebo niečo také, či to je nepravdepodobné?

stanislava2
2. jan 2013

@fiona83 Mne sa ozvala stara láska po 8 rokoch už som bola vydatá mala som 3 ročnu dcerku na ceste druhe.Byva od nás velmi daleko jedného dna šiel okolo mal pracovnu cestu stavil sa pozriet.Pozvala som ho na kavičku porozpravali sme sa prišiel manžel z nákupu zoznámila som ich a život ide normalne dalej.On sa už stihol oženit rozviest znovu oženit sem tam si napišeme ako sa máme.Ak ta manžel miluje neopusti ta a nemáš sa čoho bat.

diusik
2. jan 2013

@miskakyska no suhlasim s tebou,mna by to absolutne urazilo a vadilo a vobec co sa ma si ma co s nejakymi zenami vykecavat.Inak som citala ze tieto "stare lasky" mozu byt nebezpecne a aj tomu verim.mne by to vadilo a basta.A ona ked vie ze ma rodinu,tak je to od nej absolutne nezdvorilempriam drze...
@fiona83

stanislava2
2. jan 2013

@fiona83 Inak ak by mal záujem niečo snou mat čo i len myšlienku jasne že by ti tajil že sa mu ozvala nemysliš?

sue
2. jan 2013

@fiona83 a ostatné kočky - a čo je na tom? 😲 to má človek spáliť po svadbe mosty? 😲

miskakyska
2. jan 2013

@maruska24 kde to žiješ? 😀..aj ostatné..ste naivné ako neviem čo a potom tu denno denne pribudajú témy v kolonke rodinné problémy

miskakyska
2. jan 2013

@maruska24
@sue už Vás vidím,aké ste vysmiate,keby sa Vaším polovičkam ozvali VELKE staré lásky 😉 😎

maruska24
2. jan 2013

tak neviem, možno ho nekontaktovala za účelom obnovenia starého vzťahu. I keď chápem, že ťa to vytočilo, predsa len, stará láska, ale v dnešnej dobe netu, mobilu a pod. tomu nijako nezabrániš.

maruska24
2. jan 2013

@miskakyska no urážať ma nemusíš, mne to teda vtipné nie je. pre svojho som ja ta stará láska a keby sme sa rozišli, tak ver tomu že keby som niečo potrebovala, hoci sa aj porozprávať o nejakom našom spoločnom známom, alebo potrebovala radu tak sa mu ozvem hoci by mal aj rodinu. a verím tomu že by mi tú svoju novú rodinu aj predstavil. a keby som mal iný úmysel, tak by som ho hneď na začiatku varovala aby to pred svojou ženou ani náhodou nespomínal

anjelicek26
2. jan 2013

@miskakyska - tak asi by to nemohla byt az taka velka laska, ked si vzal za zenu @fiona83 a ma s nou dieta 😉 Niekedy to chce zeny len trocha viac sebavedomia a istoty vo vlastny vztah...lebo triast sa po kazdy raz, ked sa na obzore objavi ina by ma veru teda nebavilo, da sa tak vobec zit?

miskakyska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria117
2. jan 2013

@fiona83 Otvorene sa o tom s manzelom porozravaj, povedz mu,ze z toho nemas dobry pocit,ale nic mu nezakazuj. ja by som napr chcela vediet viac info o nej,ze kvoli comu sa ozvala,tiez co viedlo k ukonceniu ich vztahu a pod-proste sa ho otvorene popytat na vsetky konspiracne teorie,kt ti skrsli v hlave... A ak by mi na to odpovedal,asi by som to dalej neriesila.

miskakyska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renatalen
2. jan 2013

Ono je to těžké. Asi bych taky nebyla nadšená, ale proti přání k svátku narozeninám atd nic nemám. Asi ti nezbyde nic jiného, než svému manželovi věřit. Když se s ní nebude vídat a nebude s ní telefonovat a smskovat každý den, tak bych z toho nic nedělala.

sue
2. jan 2013

@miskakyska skôr si viem predstaviť ako ženskú, podozrievavú ako ty manžel s veľkým úsmevom podvedie...pretože po ničom inom pri stíhačke chlap netúži...
...a inak práve pred tromi dňami bola moja polovička na "rande" s bývalou... pred dvomi som zas do rána debatovala ja s bývalým frajerom...a všetko v poriadku...pri všetkej počestnosti...

miskakyska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sue
2. jan 2013

@miskakyska to sa teda mám - máme krásny, úprimný vzťah a tým, že nikdy nehovor nikdy - a obaja máme chvalabohu za sebou vzťahy s notorickými žiarlivcami, takže keby teraz môj milý začal s niekým takým, že "kto volal, kto písal, kam ideš" tak... asi by to bol prvý klinec do rakvy...

maruska24
2. jan 2013

@miskakyska len to že si napísala že som naivná a že som pri tom ako by sa ozvala bývalá veľká láska vysmiata, inak nič. No nebola by som, to je jasné, bola by som plná pochybností, ale keby som verila v silu nášho vzťahu tak by som to prekúsla a šla ďalej. Zožieralo by ma to ďalej, keby som vedela že ju milovať neprestal a so mnou je len z pocitu osamelosti.

jancip
2. jan 2013

Já myslím, že za tím nemusí vždy něco být. Mnozí lidi nedokáží za sebou úplně spálit mosty a čas od času si na své bývalé velké lásky vzpomenou a jsou jen zvědaví, jak se jim daří.

ritusuk
2. jan 2013

nemusi za tym byt nic a moze za tym byt vsetko.ja som druhy pripad,byvaleho ex (boli spolu 4 roky)nam narobila take prieky,ze to ste este nevideli(po 2t.co sme doniesli dvojky domov,u nas klopal anglicky SOCIAL SERVICE,ze tyrame babiky),takze ja som uz obozretna a ak by sa objavila akakolvek byvala,roztrhala by som ju v zuboch.ale to je moj pripad,uplne iny,ale jedno maju vsetky spolocne,akakolvek komunikacia s ex,spominanie atd,je podla mna provokovanie osudu,rada by som patrila medzi zeny iste muzovou laskou,ja mu verim ako nikomu,ale zivot ma uci aj zdravo pochybovat-takze moja rada:ak Ti je to neprijemne,daj to najavo,hoci Ta uistil,ze sa nemas preco bat,vzdy sa treba mat tak trochu napozore,neraz ma uz niekto prekvapil,aj taky co by som ruku do ohna pre toho cloveka dala...

ankiki
2. jan 2013

Myslím, že je to o tom, kto je ako vychovaný, kto má akú mieru únosnosti a aká je osobnosť. Pre niekoho nie je problém napriek zväzku s inou, spokojne sa stretávať a debatovať s bývalou a pre niekoho je to silné pokušenie, kt. tým, že sa objaví na obzore, vystaví seba tomu, že môže opäť podľahnúť, hoc len z ľútosti. Myslím, že si poznáš manžela a podľa toho si aj odpovedaj. Ak máš pochybnosť, otvorene sa s ním o tom porozprávaj, že Ti to nie je príjemné. Predsa manželstvo je aj o vzájomnom porozumení. Ak Tebe to nie je príjemné, tak by to mal pochopiť a rešpektovať. Ex je predsa ex. Má Teba, tak na čo mu kontakt s bývalou?

miskakyska
2. jan 2013

@ankiki asi sme staromodné 😀 lebo kavičkovanie a vysedávanie so starými frajermi je úúúúúúplne normálna vec,to nevieš? 😉

sue
2. jan 2013

Hmm, ale kvôli niečomu sa tí bývalí stali bývalými, tak aké pokušenie? 😲

sissmiss
2. jan 2013

@miskakyska a ak to tvoj muz povazuje za normalne, co s tym spravis? Alebo ty urcujes jeho hranice normalnosti?

vejula
2. jan 2013

@fiona83 ono ja verim na žensku intuiciu. Môj mm je v kontakte s byvalymi a nevadi mi to ani nemam strach, a z tych ženskych citim, že niesu hrozbou, ani že by sa o niečo pokušali. Ale raz sa mojmu mm ozvala na FB jedna žena - ani nebola jeho frajerka, len občasna milenka z minulosti, ale proste intuicia mi hovorila, že ta ženska sa neozyva len tak, že ma niečo v plane. Aj som to povedala mojmu mm, že sa mi ta ženska nepači, že aj ked mu tvrdila že ma frajera a velky dom a ako jej je super, že to asi nieje celkom tak, a o čosi jej ide. MM sa zasmial, že je to blbosť. Až o par dni som ho načapala ako si ju maže z FB. Tak ma velice zaujimalo, že prečo. No a vysvitlo, že som mala pravdu, a ta osôbka zrejme nemala celkom čiste umysli a teda si ju radšej vymazal a zrušil kontakty.

Ale na druhej strane, ja by som mm nikdy nenakazovala, koho si ma vymazať z priatelov, ani vtedy som to nespravila, len som ho upozornila na moje obavy. Ak tvo muž stoji za to, tak sa nemusiš bať a aj v pripade, že by sa jeho byvalka o niečo pokusila, tak by sa nenechal.

tominko2612
2. jan 2013

Clovek si nie stale vezme toho, kto bol jeho najvacsou laskou, takze svadba nie je asi az takym silnym predpokladom najvacsej lasky.
Ak sa len rozpravali, je to asi ok. Ale ja si neviem predstavit, ze by som bezdovodne kontaktovala svoju velku lasku...pretoze na bezdovodne rozpravacky nemam dovod kontaktovat prave jeho. Ale kazdy sme emocne a inteligencne inak nastaveni a tazko vychadzat zo seba, ona to spravila mozno bezdovodne...tazko sa to hodnoti, pokial neviem presne, co znamenalo to velka laska, aka je ona, tvoj manzel...asi sama najlepsie vycitis 🙂
vsetko dobre