Manžel a Vianoce

28. dec 2022

Asi sa chcem skôr vyzalovat resp.poradit boli sme na sviatky pri mojich rodičoch a manzel sa ku mne spraval škaredo aj k mojim rodičom.mal blbé poznámky a s otcom napríklad ani neprehovoril. Nemal problém tam ísť a potom keď sme tam prišli tak to bolo len horšie.boli sme tam cely týždeň a popravde som si to vôbec neuzila. Rozmyslam ze mu to poviem, už som mu to vlastne naznačila aj u našich ale rozmýšľam ze to chce oveľa väčšiu intenzitu lebo si to podla mňa vôbec neuvedomuje. Samozrejme ako sme prišli domov tak je ako vymenený...riešili by ste to ci by ste to nechali tak.

autor
28. dec 2022

@thoughtfulweirdo ako ja to chápem aj mne vadia nejaké veci aj u našich kde nie som už 18 rokov q aj u svokrovcov sú to iné domácnosti... ale ako aby som sa par dni nevedela krotiť.

koniarova
28. dec 2022

Chod mu to povedať, lebo ta to bude trápiť a zožierať.

marca12
28. dec 2022

On je vzdy takyto oduty? Mozno sa casom nauci spravat. Ale ak je to taky ofukovaci typ,no s takym je to tazke. Bude frflat vzdy. Asi mu len pred navstevou vysvetlit,ze na navsteve sa sprava slusne,nech to prezije a za par dni ste doma.

kristinapetronela
28. dec 2022

@martinka13 to mi je ľúto .ešte že rodičia stoja pri tebe ...a radšej bez muža ako s ofucanym a ešte všetko pokazí .držím palce .napíš potom ako to dopadlo

kristinapetronela
28. dec 2022

@martinka13 ale tak dúfam že sa spätá a bude normálny a pôjde ... Dúfam že sa poučil 👍

martinka13
28. dec 2022

@kristinapetronela akurát mi volala mamina, že sa im bol ospravedlniť. Ešte ho trosku podusím a možno ho zajtra vezmem 😀

sense
28. dec 2022

Ono najväčší problém je ze každý ma očakávania ale len očakáva ze ted druhý to ma povedať, ma vyriešiť, ma pretrpieť, ma vedieť... Ale komunikácia a hľadanie riešení a kompromisov už absentuje.
Býva taky Vzdy u tvojich rodičov alebo len teraz. Chodí k nim rad alebo to vždy len pre trpí. Chodíte na týždeň aj k jeho rodičomna týždeň cez sviatky?

autor
28. dec 2022

@marca12 ved to ze nie je odetý, ku každému kto mu volal ci z prace alebo z jeho rodiny bol ako med ešte aj keď sme išli k niekomu n návštevu tak bol vysmiaty ako lečo iba ku mne a k mojim rodičom sa správal podrivacne a nepekne.

autor
28. dec 2022

@sense nie k nim nechodíme lebo bývajú ani nie 4 km a sme tam veľmi často. Moji bývajú 400 km tak musíme s prespatim.. ja som sa ho pýtala, mama robila preňho zvlášť polievku, aj kapra, my jeme iné.. aj šalát rozdelila a do toho jeho dala cibuľu aj tak mu niečo vadilo.. ja jem u nich to čo mi dajú na tanier a nik mi nevytvára zvlášť. Napríklad darčeky oni otvárajú darčeky tak ze jeden darček otáčajú z každej strany a riešia ho 15 minút. Všetko balia zvlášť napríklad zvlášť hrniec zvlášť pokrievku a venujú sa tomu večnosť, su len 3ja. Nás je v celej rodine 17teraz nás tam bolo 8. Darčekov je kopec tak ich otvárame oveľa rýchlejšie a nehrkame tým nehadame co tam je... proste sa ten darček otvorí...mnohé sú spojené v taškach lebo by ich bolo aj 100 a on to proste nevie pochopiť.doVedela som sa ze mu vadí ze môj otec pozerá TV a on sa s ním nebude rozpravat pred TV.. také somariny

blondtana
28. dec 2022

Na tvojom mieste by som mu to už tam medzi 4mi očami povedala, hneď v deň, keď by som to postrehla, že sa má správať (napr. cestou k priateľom, alebo večer pred spaním) a keby nie, tak by sme sa dovadili tak, že by letel aj bez auta domov...môj muž si tiež nemá čo povedať s mojou rodinou, ale snaží sa hľadať témy na rozhovor v rámci možností a ja tiež každú návštevu kvôli protivnej svokre pretrpim, ale snažím sa tiež správať slušne pre pokoj v rodine...sme predsa dospelí ľudia a dokážeme si uvedomiť, čo sa patrí a čo nie a podľa toho sa správať 😉

kakawah
28. dec 2022

Takého hňupa sebeckého, čo sa nedokáže prispôsobiť, mamé v rodine. Žiadna návšteva sa nezaobide bez hádky. Hada sa so svojou svokrou, vádí my čo varí, čo nevadí, hada sa so svokrom, že pozerá stupidne programy.... Nebudem tu radiť čo mas robiť teraz, ale nabudúce, môžte urobiť tak, že od odíde po 2-3 dňoch sám a ty sa vrať s dieťaťom vlakom,

slavomira236
28. dec 2022

Zjavne tam chodiť nechce tak nech sedí doma

sense
28. dec 2022

Tak nabudúce ho tam neber na týždeň, choďte jeden deň tam a druhy späť prípade tretí. A ešte jedna vec co napr ja nemám rada tiež nechápem to ze návšteva a telka zapnutá, tak bude pozeráme televízor alebo sa rozprávame. A tiež jeho by som nechala nech si každý darček obzerá hodinu vy odblte a je to.... Alebo cez vianoce buďte doma a choďte po Vianociach na 2 max 3 dni

sella38
28. dec 2022

a co tomu predchadzalo? Bavili ste sa o tejto navsteve? Nechcel stravit sviatky doma a nebolo mu to umoznene? Ze tak "vypenil".

autor
28. dec 2022

@sense vieš ale ak si niekde niekoľko dni tak nemôžeš od domácich chcieť aby nepozerali TV.. ja to tiež nemusím ale co narobím keď sú tak zvyknutí...

zmrzlinka2021
28. dec 2022

@autorka

A povedala si mu to jasne, ci si len naznacovala.

REsp. inak sa spytam - komunikujete spolocne ako manzelia do hlbky veci?

Normalne by som ho vzala tam na prechadzzku 20 minutovu a povedala "zlatko, neviem ci to vnimas ale toto, co si spravil "presne menovat" bolo dost nevhodne a urazilo to ludi"...

Doma je aky?

sense
28. dec 2022

Ale tak zas nemôžeš chcieť ani ty aby sa stále rozprávali a aby sa tváril šťastné keď sa dobre necíti. Proste máš ľudí kt ako návšteva nevedia kedy odísť a máš ľudí kt majú po chvíli toho dosť. Ako som písala chote budúci rok po sviatkoch na 2-3 dní alebo chod sama. Ono je iné ist niekam na hodinu, dve tri na návštevu a iné byt tam týždeň. Ako ja beriem ze nemusel všetko kritizovať ale neboli sme tam nevieme ako to prebiehalo ale zjavne mate problém v komunikácii keď si to neviete vydiskutovat ani predtým ani potom.