Manžel chodí z práce opitý

28. jún 2023

Ahojte, mám taký problém. Manžel nastúpil do novej práce. Chodi do aj z práce autom ale ani to mu nebráni si tam vypiť. Pracuje tam totiž samý alkoholik doslova. Keď príde z práce je agresívny na mňa aj na deti a vôbec s ničím mi nepomáha. Nevládzem. Nedá sa sním rozprávať. Chcela by som ale do tej jeho práce poslať anonymný email nech si to tam trochu kontrolujú že tam majú samého alkoholika. Manžel má v zmluve že sa denne kontroluje aj alkohol v dychu. No zrejme to tak nie je. Ako by prosím vás mal znieť takýto email? V žiadnom prípade tam nemajú piť je to práca s hospodárskymi zvieratami. Chcem to už zastaviť. Ďakujem za rady.

tanyag
28. jún 2023

A si si istá, že pije v práci a nie PO práci?

autor
28. jún 2023

@tanyag rovno z práce chodí domov má to pár metrov cestou je len pumpa

ckocka
28. jún 2023

Pravdepodobne skor zastavíš prácu svojho manžela, než že by mu tam pridelili vychovávatelku čo ho bude strážiť.

aandrea9
28. jún 2023

Na pumpe predávajú alkohol 🤔

tiezjedna
28. jún 2023

má to pár metrov a jazdí autom???

tanyag
28. jún 2023

Hmm...a predtým nepil vôbec?

autor
28. jún 2023

@ckocka práve nie s ním ja nepohnem vôbec nemám žiadnu kontrolu Nad ním robí si čo chce môj názor mu je u riti

autor
28. jún 2023

@aandrea9 viem presne kedy končí voláme spolu píšeme poznám kolegov alkoholici z našej dediny

ckocka
28. jún 2023

A kto si myslíš že s ním pohne v tej práci?

autor
28. jún 2023

@tiezjedna nie doslova ale obrazne pár metrov. Je to kúsok no 😆

autor
28. jún 2023

@tanyag pil ale prestal potom začal iba pivo a znova sa rozbieha ako nastúpil tu preto mám už strach

autor
28. jún 2023

@ckocka ja netuším ja sním už totiž nevládzem keby som mala kam ujdem

mircalla
28. jún 2023

Pokial manzel chodi opity, mal zjavna problem s alkoholom uz davno predtym. Takze sa netvarme, ze to je novy problem. Len sa tam este viac rozpil
Protialkoholicke liecenie alebo rozvod. Ina moznost nie je.

ckocka
28. jún 2023

Aha, takže klasika.

autor
28. jún 2023

@mircalla dobre okej.. ale aspoň v tej práci by im mali dať fúkať veď to je choré. Je mi z toho zle

autor
28. jún 2023

@ckocka áno taká Slovenska klasika.

alexnina777
28. jún 2023

A čo tak riešiť jeho alkoholizmus a nie to kedy a kde pije a s kým? Veď pohnúť možeš, sama seba..treba pochopiť že len sám človek može meniť len seba, druhý musí chcieť sám zmeniť seba..

autor
28. jún 2023

Ženy tak čo ten email ako by ste to napísali? Takto by si dal aspoň pozor nepil by celý deň pred nočnou atď. Keďže stratil strach z toho že by ho chytili za volantom aspoň toto by mohlo pomôcť

mircalla
28. jún 2023

Mozes podat podnet na inspektoriat prace. V praci to nikto asi riesit nechce. Comu nerozumiem je, preco riesis az tak tu pracu a nie manzela, ktory je jasny alkoholik a bude pit dalej ci uz v praci alebo niekde inde. Ci si ozaj myslis, ze ak ho odstavis od kolegov, prestane? Ved sa sama priznala, ze problem uz mal
Opakujem sa - liecene alebo rozvod.

zuzinka888
28. jún 2023

Tak ten mail by si mala poslat na 158 kym niekoho nezabije ako Dedecek .

autor
28. jún 2023

@alexnina777 to som sa snažila aj prestal aj začal asi 50krat. Vieš si asi predstaviť koľko síl mi ešte ostalo na toto. Vôbec nevládzem už niekomu dookola vysvetľovať nútiť ho a dávať mu ultimáta. Už som ho vyhodila z domu už aj ja som odišla z domu atď atď dlhých 5 rokov sa tu snažím o nič. Zobral mi pól života už ten chlap. Ja už ho asi nezmením.

alexnina777
28. jún 2023

Ja by som napísala mail mužovi, že buď pojde na protialkoholické liečenie, alebo sa ty pojdeš
dať rozviesť..to že nebude piť v práci tento problém nevyrieši..

ckocka
28. jún 2023

@mircalla Pretože sama nevie riešiť nič.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. jún 2023

@mircalla áno ale naozaj kým tam nenastúpil si dával pozor pretože to nemal ani v dosahu. Jasné keď ti kolega príde s palenkou tak si dáš. Toto mi vadí

mircalla
28. jún 2023

@autor Ok, takze slope dlho, slopat chce, nici ti zivot. Otazka je: preco si s nim?

autor
28. jún 2023

@zuzinka888 to je pravda

alexnina777
28. jún 2023

A prečo si stále s ním? keď ti niekto vezme pol života, ty si ho necháš ničiť ďalej?

tiezjedna
28. jún 2023

nepísala by som email do práce, ale dala echo rovno policajtom...

autor
28. jún 2023

@alexnina777 nechce sa rozviesť nechce odísť ak odchádzam ja nechce mi dať deti. On by musel aspoň s jednou z vecí súhlasiť nemá 5 rokov že kde ho položím tam bude.