Manžel je veľký pedant na poriadok

5. jún 2021

Ahojte, je tu niekto okrem mňa kto má tiež doma pedanta? Ako stíhate sa starať o domácnosť, a deti a samozrejme aj variť, nákupy a všetko, čo k tomu patrí? Nie žeby som chcela žiť v špine a aj ja som celkom dosť náročná na poriadok ale niekedy mám pocit, že na manželovej úrovni by nikto neudržal poriadok. Nikde nemôže byť smietka ani otlačok od pohára, keď sa niečo vyleje o tom radšej ani nehovorím, na stole/linke, všetko vždy musí byť na svojom mieste, žiaden riad v drese... jednoducho celý dom musí byť 24/7 ako nejaká najluxusnejšia hotelová izba, čo s malými deťmi to jednoducho nejde. Už som skúšala sa s ním viackrát porozprávať ale len sme sa na tom pohádali. Až na túto "chybičku" je úžasný chlap ale niekedy mám pocit, že mi treba 72hod. deň a nie len 24 aby som všetko stihla podľa jeho predstáv.

elizabet173
6. jún 2021

stále rozmýšľam, čo je na tom chlapovi také úžasné, ešte som na to neprišla.

marcellka32
6. jún 2021

Ja by som sa zbalila a išla na víkend rodičom či na hotel sama, doma by som mu nechala deti...v nedeľu večer by som sa vrátila a okomentovala poriadok v byte.. možno by mu zasvietilo v tej hlave...inak mne sa zdá, že posadnutosť poriadkom má svoju diagnózu

78787878
6. jún 2021

Mam aj ja 😅 Nastastie si to odjakziva urobi aj sam a bez slova, pokial nieco nie je ciste a odpratane podla jeho gusta. Ale tie pohlady 🙂 Mame s dcerou pocit, ze sme nieco vyviedli, uz sme sa naucili obratit to na srandu. Inak je to po vsetkych strankach uzasny muz, presne ako pises o Tvojom muzovi.

alaguema
6. jún 2021

takže on neupratuje, ale poriadok vyžaduje. To u mňa to nie je žiadna "chybička", ale psychoteror. Prečo si taká presvedčená o tom, že ty musíš napĺňať jeho predstavu o poriadku? Veď nech upratuje on, keď je magor. Ale efektívnejšie by bolo, keby navštívil psychológa. Obaja si musíte uvedomiť, že toto je patológia. Nie nejaká malá charakterová chybička. Rovnako bude terorizovať vaše deti. Ste spolu krátko, ty si asi trošku submisívna a stále zamilovaná, ale o pár rokov to môže byť peklo na zemi.

lubmar
6. jún 2021

Vsetko co ti tu baby napisali, je uplna pravda, bude sa to len zhorsovat. Ved si uvedom, aky vzor ukazujete svojim detom. Teba si budu deti pamatat len ako nervoznu sluzku stale pobehujucu doma s handrou v ruke, ktora je ozaj dobra len na to, aby udrziavala poriadok, s nim si uziju vonku kopec srandy na vyletoch, na prechadzkach. Ako tu uz niekto pisal, akym pravom ti on zadeli robotu doma, kym on travi s detmi cas vonku. Chodte von spolu s detmi ako rodina, a taktiez spolu potom doma upratujte. On ta dokazal presvedcit, ze takto je to vyhodnejsie, samozrejme ze len pre neho, no pokial sa ti neotvoria oci, tak sa u vas nikdy nic nezmeni...

elizabet173
6. jún 2021

@alaguema inak zlatý, nie? On sa ničoho ani nedotkne, ale vyžaduje pri dvoch maličkých deťoch poriadok a čistotu ako na operačnej sále.

autor
6. jún 2021

@lubmar toho sa veľmi nebojím, že si ma tak budú pamätať snažím sa im čo najviac venovať každé doobedu sme vonku aspoň na 2-3hod., hráme sa, na leto už máme naplánovaných pár spoločných výletov/dovoleniek

Ja celý čas som si myslela, že keď deti budú väčšie tak sa to opäť zlepší predsa nebudú navždy malé ale ako tak čítam komenty asi by som s tým mala niečo ráznejšie urobiť

ivangeline
6. jún 2021

Tak to som radsej vdacna za mojhi manzela...ktory sa doma nepretrhne ale ani mne nic nepovie. Skor ja samu seba nahanam..nech je cisto. xDDD

lvula
6. jún 2021

Autorka uvedomujes si ze ty cely život len dúfas v zlepšenie a nič sa nemení?
1. 'Myslela som, že ked prídu deti, tak sa to zmeni'
2. 'Myslela som, ze ked budú deti vacsie, tak sa to zlepsi'

Skús si to po sebe prečítať. Fakt chceš cely život žiť v kŕči aby bol pán tvorstva spokojny? A dúfať, že raz sa to zmeni? Ja myslim, ze ten tvoj sa nezmení ani keď bude mať 90.

autor
6. jún 2021

@lvula práveže ako som písala pred deťmi som s tým nemala problém dalo sa to v pohode zvládnuť, celé dni sme obaja boli v práci, víkendy a dovolenky sme trávili mimo domu tak som len každý 2.deň popratala a bol pokoj. Všetko sa zmenilo príchodom detí a touto covid situáciou kedy niekoľko mesiacov sme boli len doma a mojou každodennou rutinou sa stalo pratanie, varenie, staranie sa o deti dookola od rána do večera bez jedného voľného dňa.

autor
6. jún 2021

@lvula dokonca aj keď sa malý narodil dalo sa to zvládnuť pretože aspoň raz-2x do mesiaca cez víkend sme išli niekde na pobyt kde som mohla vypnúť ale teraz s 2 deťmi je to niekedy fakt psycho.

lvula
6. jún 2021

Tak pardon, prvú citáciu som zle uviedla: 'myslela som, že mu dôjde, že pri deťoch sa to nedá'.
No pozri, ty si ucebnicovy prípad submisivnej zeny. Uvedomujes si, ze čosi je zle (vid tato diskusia, ktorú si zalozila), ale zároveň ho každým prispevkom obhajujes. Ako sa hovorí, kazdy sme si strojcom vlastného stastia. Tak nech sa ti dari, je to zbytočná námaha, čokoľvek pisat.... 🙂

ckatka
6. jún 2021

Ahoj. Mam podobného manžela. Je narodeny v znamení panny...A poriadok je naozaj jediná vec kvôli ktorej mame konflikty. (Ja som dosť bordelar....resp keď ma vyrusis nechám vec niekde a potom na ňu zabudnem a prestane pre mňa existovať 🤦‍♀️). Ale presne...keď vola kuriér ze je pred bránou, alebo babo reve od hladu alebo starší kakat alebo pes ze vencit...tak ja mam doobeda doma x neukoncenych aktivít, pretože musíme aj jest aj sa umývať aj mat z čoho jest a co si obliecť.
Manžel po mne nekrici ani nič...už to vzdal. Len proste vidím že ho to štve a ja by som mu TAK strašne chcela dat domácnosť po akej túži, ale sama na to proste nemám.
Takže raz do týždňa mi chodí upratovačka a v týždni sa on stravuje v robote, starší v škôlke a ja si buď niečo objednám alebo zjem niečo suche/odvcera. A zbavila som sa asi 50% predmetov z domácnosti. Všetky lapače prachu zmizli, keď sme menili nábytok všetky skrinky sú uzatvaracie a snažím sa aspoň viditeľné plochy mat ako tak prázdne.velmj mi pomohla umývačka riadu - všetko špinavé tam len nahadzem keď ma dôjsť domov 😂 a rovnako tak susicka prádla -zmizli susiaky a veci z radiátorov takže dom vyzerá zas o niečo upratanejsi.
A skus metódu Márie Kondo.
Ja teda s poriadkom bojujem dlhodobo....ale toto mi dosť pomáha.
(A nie...baby...naozaj to nie je o tom, že sa nechám buzerovat. Proste chcem to preňho urobiť lebo vidím aký je rád keď príde a napríklad stôl v kuchyni je prázdny). On zasa pre mňa robí x ďalších vecí ktoré sú dôležité pre mňa. A o tom to manželstvo je. ❤️

lenka2710
6. jún 2021

Tebe šibe??? Môj vzal teraz staršiu von, malý spi a ja pijem kávu! Doobeda bol tiež s deťmi von, išli sa vlakom previezť, len čo som navarila! Staršia ma 6 a mladší rok, kokos keby som mala len s handrou chodit, tak nerobím nič iné! Vylestim stôl, za 5 minút už sú fľaky, to isté zrkadlo! Povysavam ozaj keď su smeti a nieže každý deň! Tiež mam rada poriadok ale odtiaľ potiaľ a pri dvoch malých deťoch?? Môj muž sa so mnou ešte vadí, keď deti zoberie von, že čo si nelahnem a neoddychnem, knihu neprečítam! A nieže beriem deti a ty upratuj, lebo máš bordel, tam je smietka a tam smuha 🤦‍♀️🤦‍♀️ ešte veľakrát uprace aj on keď nestíham popri deťoch! Malý začal chodit, to mu chodím celý deň za zadkom, popri ňom niečo spraviť je nemožné zatiaľ! Akože o chvíľu sa začneš triasť, keď budeš pocut kľúče v zamke a obzerať sa, či niekde nieje smietka, alebo ci deti nevytiahli nejakú hračku a nenechali ju náhodou v strede obývačky 🤦‍♀️ boháča nech upratuje aj on keď sa mu nepáči, no ja bych ho mohla okašľat, dokedy sa budeš takto podkladať?? Ved to je podľa môjho názoru choré

lenka2710
6. jún 2021

A okrem toho všetkého, máte deti! Muz ukazuje synovi, ako sa ma správať k žene, teda len ju buzerovat a urobiť si u nej sluzku a ty dávaš príklad dcérke, že veď je to úplne normálne počúvať muža na slovo a celý deň len upratovať a o deti sa starať
Trosku sa nad tým zamysli, deti to vidia a vnímajú, dávate im príklad do života!

rivini
6. jún 2021

Tvoj muz nie je pedant na poriadok, skor panovacny narocny egocentrik..ak detom cita rozpravky vecer podla toho, ci „sa mu chce“, tak upratuj aj ty podla toho, ako zvladas. Kam na tych chlapov chodite, nechapem. Moj muz je extremne poriadkumilovny, tiez neznasa neulozene topanky na chodbe, odtlacky od poharov, alebo „nespravne ulozene“ riady v umyvacke😂. Ale prejavuje sa to tym, ze ked nieco take vidi, a vadi to JEMU, tak to uplne v pohode bez komentara uprace tak, aby bol spokojny...ja zas udrziavam v poriadku tie veci, ktore vytacaju mna. Ale sluzku mu nerobim, a ani naopak..

elizabet173
6. jún 2021

tvoja otázka mala znieť inak, nie ako stíhať všetko tak, aby bol muž spokojný, ale ako zmeniť sama seba, aby si bola viac asertívna a nemohol s tebou muž manipulovať

autor
6. jún 2021

@lenka2710 rozmýšľam, že od zajtra skúsim v tom poľaviť aj keď sa kúsok bojím jeho reakcie. Teraz keď príde domov, tak pred deťmi ani raz mi nič nevyčítal nato si dáva pozor ale jeho pohľady stoja za všetko a neviem ako sa zachová ak nebude byt podľa jeho predstáv pár dní za sebou.

zuzanapjat
6. jún 2021

Fuuu tak ja by som tiež bola veľmi poriadkumilovná, keby za mňa pratal niekto iný :D Inak mi ťa je ľúto :(( on robí veci keď má chuť a keď chce a ty robíš aj keď nemáš chuť, nechceš ... len preto lebo on..... to je tak na depresiu.

ktochytavzite
6. jún 2021

nech ti zaplati denne upratovacku,on upratuje?
Mna by piclo,kedze sama mam 3 male deti a tiez musim co si myslim dost upratovat denne a aj tak je stale neporiadok,deti to je strasne a nebudem zasa cely den len lestit.

janickacrazy
6. jún 2021

No ja by som ho poslala s deťmi von a vyložila nohy, urobila kávu, zobrala knihu a relaxovala v tom neupratanom byte. Pohodička-jahodicka. Keď prídu, tak by som mu poďakovala, že ako som si dobre oddýchla a že teraz idem von ja a on môže upratovať, ak má nejaký problém. 😜

lucka_ke
6. jún 2021

toto považuješ za super muža keď sa bojíš jeho reakcie? mali by ste byť rovnocenní partneri, ešte stále na seba hádzať zamilované pohľady a nie sa triasť čo povie... keď samu nepáči nech uprace alebo zaplatí pani na výpomoc

nikyball
6. jún 2021

Nech si to podľa svojich predstáv robí sám. Prečo by si to mala robiť ty. Nie si jeho slúžka !!!!Najľahšie je organizovať niekoho iného. Mne teda až taký úžasný nepride. Ty si choď užívať deti von a oddýchnuť si a on môže zatiaľ dokonalo vyupratovat

autor
6. jún 2021

@lucka_ke my odkedy sa poznáme až na toto na všetko máme rovnaký názor a aj poriadok nakoniec je podľa neho stále takže z tej strany kedy niečo nebude podľa neho ho nepoznám preto neviem akú bude mať reakciu najmä kvôli deťom.

marionete
6. jún 2021

Tak nech si upratuje sám.🤦‍♀️

ledgerka
6. jún 2021

mna by zaujmalo ako ziju tvoji rodicia, v akom prostredi si vyrastla. Lebo nie je normalne si takto nechat srat na hlavu a este muza obhajovat. Ked ste nemali deti, tak uz vtedy ti malo vadit, ze nic nespravi a nie byt spokojna, ze ty super zena vsetko zvladas sama.

janickacrazy
6. jún 2021

Vy nemáte na všetko rovnaký názor, to je jeho názor a ty si zblbnuta alebo žiadny vlastný názor nemáš. Smutné. Rob so sebou niečo, žena.

ajuga
6. jún 2021

Autorka, citam, ze chc, ces polavit. Ale skus to najprv manzelovi oznamit pocas rozhovoru. Neskonci s upratovanim len tak. Oznam mu to, ze pocuj moj zlaty, nestiham sa plne venovat detom, kedze stale beham s metlou a bojim sa, co nestihnem do tvojho príchodu z prace spravit. Od zajtra budu na prvom mieste deti a bodka. Upratane bude, ale v norme.
Vies, aby nezacal pindat, ze co sa s tebou stalo, ze si zrazu prestala upratovat.
Mam muza, co doma nemusel prstom pohnut, vsetko spravila zanho moja svokra. A manzel nevedel ani riad umyt, ani do pracky veci nahadzat, ci odpratat zo stola a najest sa. To som stopla, casom sa naucil, ze stol sa sam neodprace, ze deti sa same neumyju a ze tu pracku musi aj dakto zapnut. Naucil sa a szale sa este ma co ucit. Urcite prestan ze seba robit upratovacku. Drzim palce

lucka_ke
6. jún 2021

@janickacrazy súhlasím, autorka - vy nemáte s mužom rovnaký názor, ale ty sa podriaďuješ jeho názorom, bojíš sa ísť do konfliktu a v podstate ani nevieš aký je naozaj

simca06022011
6. jún 2021

no podaj mu handru... co chces riesit? bud nech najde gazdinu do domacnosti, upratovacku co bude lestit kazdy den, alebo sa nauci normalne fungovat. Ty vobec nemas co, riesit, iba prestat plnit jeho "ocakavania".