Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manžel je vo väzbe, ja v koncoch

jankadankaxxx
18. okt 2012

Stalo sa na čo som nebola absolutne pripravena, manžel urobil hlupost totalnu a ja neviem ako dalej, neviem sa z toho spametat 😢 😢 😢 len revem a revem, je to ako zly sen, najhorsie je ze mame deti a dlhy(hypo, pozicky..) a ja iba rodicak berem, neviem co robiit, mam na niečo narok?na nejake vyzivne pre deti?prosim poradte mi aj IP

xlucia
18. okt 2012

@jankadankaxxx je v predbeznej vazbe, alebo uzje pravoplatne odsudeny?

jankadankaxxx
autor
18. okt 2012

@xlucia v predbeznej vazbe

xlucia
18. okt 2012

@jankadankaxxx uz si sem pisala ako vieroslavas. zmenilo sa odvtedy nieco? to bolo este v juni
30. juna bol vo vazbe tyzden, a mal si odsediet 6 mesiacov, cize uz sa mu to krati. ako moze byt stale v predbeznej?

kikimaruska
18. okt 2012

Já Ti takto přímo neporadím, ale znám ze zkušennosti kamarádky, která měla přítele v trestu odnětí svobody rok a půl...a on ve věznici pracoval (samozřejmě dobrovolně, byl přeložen do věznice, kde toto bylo možné) a za to dostával plat, který po strhnutí srážek posílal rodině na účet, aby vyžila...toto by šlo myslím také, jen asi ne ve vazbě, to až kdyby byl odsouzený. Z právního hlediska nevím 😒 .

jankadankaxxx
autor
18. okt 2012

@kikimaruska dakujem za odpoved

milada2
18. okt 2012

@jankadankaxxx Nevím, jak to funguje na Slovensku... zkus se zeptat na úřadě, třeba jsiu nějaké mimořádné dávky, nebo by Ti dočasně platili výživné...

jankadankaxxx
autor
18. okt 2012

ja niesom vieroslava

fuska
18. okt 2012

@jankadankaxxx Nesoferoval opity?

mini2peto
18. okt 2012

@jankadankaxxx pytaj si nahradne vyzivne od statu

mini2peto
18. okt 2012

@jankadankaxxx a tak isto si pytaj prispevok na byvanie a tiez na skolne na to mas narok

maznacik007
18. okt 2012

@jankadankaxxx a kde je v BA v justicaku... ono ked je vo vysetrovacej vazbe a je to cerstve tak este nepracuje pravdepodobne... zavisi aj od toho co urobil ci mu umoznia pracovat a v akom bude stave... ale ak aj bude pracovat tak najprv musi uspokojit narok statu co vynaklada na jeho vazbu... az potom ostatne...
v prvom rade zacni komunikovat s bankou ... odlozit splatky poziadat pisomne, zajdi na upsvar a skus poziadat o nahradne vyzivne... navstiv mesto ci dedinu kde byvas a mozes poziadat o specialny jednorazovy prispevok vyska zavisi od mesta...
co sa tyka hmotnej nudze tak neviem ci ti ju hned priznaju kedze tam sa skuma prijem pol roka dozadu... informuj sa v rodine o podpore ci by vam nemohli pozicat pripadne prichylit vas ak budes musiet nehnutelnost predat

jankadankaxxx
autor
18. okt 2012

@mini2peto
@maznacik007 dakujem za odpoved

franina
18. okt 2012

@kikimaruska @maznacik007 vo väzbe obvinení nepracujú, nakoľko ešte neboli odsúdení...

@jankadankaxxx choď na Úrad práce soc. vecí a rodiny tam ti sociálne poradia, na čo máš nárok

jankadankaxxx
autor
18. okt 2012

@franina dakujem

liz_lemon
18. okt 2012

@xlucia vo vazbe moze byt obvineny aj 7 rokov, potom sa mu to odrata od trestu, ak ho odsudia
to len tak pre info

dada1212
18. okt 2012

@jankadankaxxx ak si myslíš, že ho neodsúdia, tak na ten krátky čas treba požiadať o odklad splátok.
ak si myslíš, že odsúdia, tak sama to na materskej nezvládneš. budeš musieť to nejako vyriešiť, lebo ak ti aj bude z väzenia niečo posielať tak to bude pár € a tie ťa z biedy nevytrhnú, jednoducho z materskej a z tých pár €, prípadne aj zo sociálnych dávok neuživíš troch ľudí a nezvládneš ešte platiť aj hypotéku.
takže napríklad máš možnosť ísť do práce s tým, že by rodičák bral niekto veľmi blízky, napríklad mama a tá by ti ho celý dala a mala by si aj príjem z práce. alebo byt predať a začať potom neskôr odznova či už s ním alebo s iným partnerom.
neviem ako si na tom so svojou rodinou, prípadne aj jeho, ale najlepšie by bolo keby ti oni nejako pomohli.

mata2
18. okt 2012

velke uvery väcsinou musia byt poistene pre pripad straty zamestnania,skus zajist do banky a opytat sa co vsetko pokryva vase poistenie

jankadankaxxx
autor
18. okt 2012

@mata2 dakujem

maruska24
19. okt 2012

@dada1212 aj keby ho neodsúdili, predpokladám že s nie čistým registrom trestov už vo svojom zamestnaní pokračovať nebude / a pravdepodobne aj bude mať problém sa potom zamestnať/. Preto určite kontaktuj banku a informuj sa na to poistenie.

liz_lemon
19. okt 2012

@maruska24 ked ho neodsudia, tak bude mat register trestov cisty

jankadankaxxx
autor
19. okt 2012

dnes som bola na urade prace a soc.veci.... a nemam narok na nic, nahr.vyzivne len ak sme rozvedení a on neplati na deti a aj to ze musi ist cez exekutora najprv, skusam si poznizovat splatky a budem musiet bud prenajat byt alebo v horšom pripade ho predat, len ci to pojde ked je pisany na nas dvoch 😖

dada1212
19. okt 2012

@maruska24 no máš v niečom pravdu, určite by to mal ťažšie, ale sú aj zamestnania, kde výpis z registra netreba, síce ťažšie a možno by musel ísť napríklad aj do zahraničia, ale bola by nejaká nádej že to zvládnu.
tomu poisteniu nedávam veľkú nádej, určite sa to nevzťahuje na výkon trestu alebo ak by ho prepustili kvôli nejakému zločinu...
raz v lampárni ukazovali prípad, že človek mal poistenie a prišiel o prácu a poistka neplatila len preto, že ked žiadal o úver, tak užíval lieky na vysoký tlak a neuviedol to v zmluve... pričom výpoved nemala nič z jeho zdravotným stavom.
takže v banke, respektíve poisťovni si určite dobre overia, že prečo nemá prácu, len aby nemuseli platiť.

liz_lemon
19. okt 2012

@jankadankaxxx s predajom bude musiet suhlasit aj on

zabka88
19. okt 2012

@jankadankaxxx ak máš ísť kde bývať tak ho prenajmi, budeš mať pravidelný príjem, aspoň ním pokryješ hypotéku 😉

maruska24
19. okt 2012

@liz_lemon
@dada1212 ale v dnešnom svete to chodí tak že vždy sa jeden prajný človek nájde, ktorý mile rád poreferuje o minulosti. A nakoľko asi jej muž nie je momentálne v zamestnaní a vybral si dovolenku, tak to tam vedia /či sa mýlim?/ a bežne je to tak, že s pošramotenou minulosťou už niet šance na návrat.

@jankadankaxxx keby si dala byt do prenájmu, mala by si kde, resp u koho bývať? s prenájmu by si mohla platiť hypo a nejaké poplatky. o tomto si nič neuviedla.

sissy27
19. okt 2012

@maruska24 pokiaľ nebude právoplatne odsúdený, tak register trestov ostáva čistý... ak odsúdený bude a odsedí si trest, po istej dobe môže požiadať o zahladenie trestu a vtedy sa to tiež vo výpise z registra trestov neuvádza, iba v odpise z registra trestov a ten žiadajú len v máloktorých povolaniach...
@jankadankaxxx najlepšie bude na začiatok sa poradiť s rodinou - z tvojej aj z jeho strany, či budú ochotní nejak pomáhať... ako radili baby - byt prenajať a ísť na ten čas k rodičom alebo svokrovcom a nájsť si prácu - takto by som to riešila ja... predaj bytu neviem, či niečo rieši (za predpokladu, žeby manžel dal súhlas) - niekde bývať musíš, podnájom sa neoplatí a keď sa muž vráti, tak nejaký jednoizbák vám bude málo, preto sa mi zdá lepšie byt prenajať - to pokryje hypo, možno aj niečo navyše a raz sa budete mať kam vrátiť.. držím palce, nech to zvládneš čo najlepšie 😉

jankadankaxxx
autor
19. okt 2012

@maruska24
@sissy27 dakujem za rady aj podporu, ten prenajom sme rozmyslali uz som podala aj nejake inzeraty, byvala by som u nasich, podporu mam z mojej rodiny a z muzovej-snad sa neotocia chrbtom..je to tazke pre nas vsetkych 😔 koli detom sa premaham, ale často som zufala ☹ . Do prace by som sla hned a zaraz ale dieta mi do skolky teraz nevezmu a so strazenim by to bolo komplik.neviem neviem

julls113
19. okt 2012

Choď do banky, oni ti určite vyhoveju... požiadaj o zníženie alebo o nejaký kompromis... znie to hlúpo, ale treba banke oznámiť, že sa niečo deje!!! Prajem vám šťastný koniec... a vám osobne veľa síl... poproste rodinu o pomoc ak sa dá...

janie80
19. okt 2012

@mata2 strata zamestnania vlastnym zavinenim je vo vylukach pri vsetkych poisteniach... 😔 cize jedine ziadat odklad splatok a urcite sa informovat, na aku maximalnu dobu sa to da... @jankadankaxxx pracujem v banke a odklady su u nas mozne len na maximalne 6 mesiacov... Ale aspon by si mala dostatok casu na najdenie riesenia, co po tejto dobe... 😔

jankadankaxxx
autor
19. okt 2012

@janie80 dakujem za radu, snad to vynde.pomohlo by aspon trochu 😔

Tu začni písať odpoveď...

Odošli