Manžel je závislý na mobile

20. nov 2021

Prosím poraďte, napíšte čo si o tom myslíte.
S manželom sme dlho spolu, 14 rokov sa poznáme, 6 rokov zosobášení, máme dve deti. Často mu vyčítam, že na mobile trávi veľa času, hlavne na FB, kde hlavne ,,roluje,, čo je nové.... A pod. proste stále mobil v ruke. Ja si ho už bez mobilu ani prestaviť neviem. Nehovoriac o tom, že ho vidia tak aj deti, čo nie je dobrý príklad.
Toľkokrát sme sa kvôli tomu pohádali.... Vtedy nastane chvíľkové zlepšenie, a potom znova do toho spadne. Skúšala som s ním aj po dobrom, rozumne som sa s ním rozprávala.... Nič nepomáha. Čo mám robiť? 😔😔😔

ayanamirei
21. nov 2021

Idealny stav podla teba - nech maka tak ako doteraz a este aj vsetok volny cas ,ktory ma pre seba na mobile, aby venoval detom, domacnosti a tebe 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ ? A cas na seba moze mat kedy? Ci nikdy alebo len taky, ktory mu ty schvalis ako vhodny? 🙄 Hadam si moze travit volno tak ako chce on a nie tak ako mu ty naplanujes...

benit
21. nov 2021

@retatka to si vymyslel on🤣

marca12
21. nov 2021

Chodi do roboty,robi na dome,detom sa venuje,tak potom asi nebude az tak zavisly a naozaj mu dopraj ten volny cas. Ved niekto cita knihy,cvici a niekto si rad odfukne pri fb.

jannies15
21. nov 2021

Úplne akoby som to ja písala... Tiež sa cítim akoby som bola až za.mobilom, za kamošmi s pivkom, nemá potrebu sa so mnou rozprávať :/

autor
21. nov 2021

@ayanamirei
@marca12
To že sa venuje deťom som neupresnila, ... Venuje sa im ale málo, ... no... lebo ten mobil.... raz za čas vezme staršiu von, s najmladšou je len keď ho poprosím, samo ho to ani nenapadne. Hranie s nimi doma takmer vôbec. Napísala som že sa venuje, aby som nebola voči nemu moc kritická....
Ono to znie že som na neho prísna, že mu nedovolím mať vlastný čas,ale on to na tom mobile vááážne preháňa. To by ste museli vidieť, alebo neviem či ste čítali aj ostatné moje príspevky, ale okrem toho aj tie jeho iné ''povinnosti'' alebo pre neho radosti, ktoré má, vyplnia jeho čas maximálne.
Ďakujem všetkým za názory, viem už, že už ti nezmením, pokiaľ in sám nebude chcieť....

evulincula
22. nov 2021

marna snaha, to uz som aj ja doma skusala, ze ako halo co si ty furt na tom mobile mozes pozerat, chvilku je dobre presne ako pises a potom je to zase po starom, tak neviem ani ja.