Manžel, ktorý stále na slovo počúva svoju mamičku

mayka007
29. apr 2015

Baby, mate aj vy podobny problem? Moj manzel aj napriek tomu, ze sa odstahoval od mamy, stale ju pocuva, a ona mu mile rada stale rozkazuje a stara sa do vsetkeho...pritom nam nikdy nijako nepomohla, iba robi nervy v celej mojej rodine. A moj blby muz sa jej asi boji alebo co, lebo vkuse urobi to, co ona chce, len aby sa nahodou mamicka nenahnevala. Stale sa kvoli tomu hadame a uz mam pocit, ze nase manzelstvo nema vyznam :( pritom byvame u nasich, cize som si myslela, ze sa on zmeni a bude to ine, ale nie...stale nam svokra ako keby riadila zivot, a on to vsetko ticho respektuje...a jedini ktori nam pomahaju si moji rodicia!

kaktusik007
29. apr 2015

@mayka007 ano, mala som podobny problem... Pisem MALA - pretoze uz je to moj exmanzel a byva s mamickou spat.

mayka007
autor
29. apr 2015

@kaktusik007 Ako dlho ste boli spolu ak sa smiem opytat? A nezmenil sa vobec co? ja uz v tom ani neverim :/

lina129
29. apr 2015

@mayka007 vitaj v klube ☹ mam to iste este horsie... a tiez uz som z toho v koncoch...

alexanotbad
29. apr 2015

@mayka007 moj pripad to nastastie nie je, ale podla skusenosti z mojho okolia ti mozem povedat, nedufaj, ze sa to zmeni. je mi to luto ☹

mayka007
autor
29. apr 2015

@lina129 Takze nie som sama, kto ma takeho poseru manzela ako tak vidim...Ako to vyzera u vas? Tiez to iste? My sme spolu manzelia 7 mesiacov a uz mam pocit, ze nam stihla rozbit manzelstvo ta jeho mamicka milovana.

kaktusik007
29. apr 2015

@mayka007 tri a pol roka.. .bolo to coraz obmedzujucejsie, proste mamicka bola top a ako povedala, tak bolo. Mohla som sa aj na hlavu postavit. Potom dlho nikto.... potom nazor jeho sestry... opat dlho nikto.... Kedysi cosi dal na nazor svojich priatelov... ale ja ako manzelka a matka jeho deti - uplne kdesi naspodu, moji rodicia az kdesi podo mnou... No cele zle.

adamar
29. apr 2015

@mayka007 aj u nas svokra mala tendenciu organizovat, aby lietali ako ona chce, vyhovel jej aby sa nezdula, lebo ona sa zdula za vsetko🙂My sme to zvladli, moj muz si nechal otvorit oci a ked zistila, ze to s nami nic nerobi jej zduvance, tak s tym viacmenej prestala, aj ked obcas nam zdvihne tlak obom 🙂

natalym
29. apr 2015

@mayka007 Vieš čo funguje? Začni mu rozkazovať Ty. On je skrátka zvyknutý, že musí poslúchať mamu. Ak ju vymeníš, tak bude poslúchať Teba. Začni mu dávať úlohy, chcieť od neho veci, dôrazne, nechci od neho aby rozmýšľal sám. Niektorí skrátka potrebujú sekery.

mayka007
autor
29. apr 2015

@adamar presne aj ona sa zduva za vsetko a ked nestaci zduvanie, tak sa rozplace, ze ci uz nie je jej syn :D ale to, ze ona ho ma uz len na pracu a aby ju pocuval je v poriadku :D este ked nam kupi kavu, tak si za nu popyta 4 evra :D hanba

adamar
29. apr 2015

@mayka007 tak super svokra😉ako sa zduje tak sa aj odduje, horsie je, ze ja tvoj muz taky zaslepeny, aj mna to stalo vela nervov aj kriku a placu, ale ma nas, novu rodinu a my musime byt na prvom mieste. Mama je mama, ked im trebs pomoct, jasne nech ide ale nie, ze varila som zabijackovu polievku prid si zobrat, ako 60km ideme po polievku, aby sa nezdula, no kde sme🙂🙂

mayka007
autor
29. apr 2015

@adamar Ano, je velmi zaslepeny, staci, ze sa mamicka rozplace a uz je pokakany :D a mojim rodicom sa neboji povedat drzo nieco, len svojej mamicke milovanej...akoze uz ma to vsetko stve...a pritom jedinu pomoc mame od nasich, ona nam nijako nepomaha, nikdy mu nic nedala, ani jeden uterak synackovi nekupila...ale aj tak je najlepsia mamicka na svete...rozmyslam, ze ci ma vyznam zit s takym chlapom.

kaktusik007
29. apr 2015

@mayka007 mate deti?

mayka007
autor
29. apr 2015

@kaktusik007 nie nemame

amanda0405
29. apr 2015
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

áááále baby, vy neviete ako na tych vašich drahých?..ťuťu muťu, po troške spracovávať a odvykať od mamičky, dá sa to... 🙂

mayka007
autor
29. apr 2015

@amanda0405 neda sa to, ani toto nepomaha...ci tebe to pomohlo?

adamar
29. apr 2015

@mayka007 no s tou pomocou je to aj u nas tak, len nasi pomahaju, maly ma pomaly 2 roky a svokrovci boli u nas 3x, nikdy sa nespytala ci nepotrebujeme pomoct. Ked ideme k nim, chodime obcas na vikend tak sa zas snazi, aj nabali jedlo a tak, penazi nema tak aspon drobnost malrmu vzdy, to nemozem povedat zas. Ale je medzi nami odstup, medzi mnou a svokrou, vie ze sa za vsetko mozem🙂

mayka007
autor
29. apr 2015

@adamar lenze jeho mamicka, ma peniaze, ona je skupa, usetri kopu z vyplaty :D ale zase zivi jeho sestru s vnukom, cize pre syna sa uz nezvysi vies...on je dobry iba na robotu :D a jeho sestricka sa tam pride zadarmo kazdy den nasrat a este aj domov dostane :D a my? nam netreba:D a moj uzasny manzel je tak maximalne spokojny...

amanda0405
29. apr 2015
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@mayka007
pomohlo.... 😀 😀 chlapi závislí na mamičke sú ako malé deti....a malé deti sa dajú väčšinou spracovať...ak by to nepomohlo, ja som taká povaha, že by som za svokruškou zašla a pekne od srdca jej povedala, že jej syn je síce stále jej synom ,ale v prvom rade je už manželom...tak nech to láskavo rešpektuje a nechá vás žiť svoj život...ako ďaleko bývate od seba?

mayka007
autor
29. apr 2015

@amanda0405 praveze len 20 km, najradsej by som ju prestahovala na Mars :D :D :D ona je proste taka, ze nam nic neda, ale synacik jej ma chodit vysluhovat...a to tak, ze nasi nas zivia, byvame s nimi, a on ma chodit pomahat jej :D :D :D akoze chore nie???

lina129
29. apr 2015

@mayka007 tak vidim, ze sa tema rozbehla... u nas je to tak isto, ako cez kopirak u vas... len s tym rozdielom, ze moj muz je pri mamicke a ja zijem sama skoro 500 km... dobre ze? vyhovoril sa, ze nemoze zit pri mne, lebo tam ma pracovne zavazky (rozumej s mamou) a tak cakam ako sa to vyvrbi... ale ide to s nami od 10 k 5... brali sme sa minuly rok v juni... ☹

mayka007
autor
29. apr 2015

@lina129 To ta nechal samu??? Ach preboha, to je este horsi tlk ako ten moj...a to mu toto este tolerujes? keby az takto daleho zasiel moj, tak rozvod isty hned....a aspon ti vola kazdy den? drzim palceee, nech sa spamata chlapec....lebo toto je uz fakt az chore uplne....mozeme aj IP ked chces...

amanda0405
29. apr 2015
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@mayka007
musíš ísť teda zrejme tvrdšie na neho a vážne si s ním pohovoriť, vysvetliť mu, že ti to vadí ...je to trápne zneužívanie zo svokrinej strany, ale v prvom rade sa musí spamätať tvoj muž...predpokladám že svokra s dcérou a vnukom žijú sami a on sa cíti povinný im pomáhať, či?

mayka007
autor
29. apr 2015

@amanda0405 Praveze svokre zije so svokrom - lenze on je uplne neschopny, sam nevie porezat ani drevo :D tak akoze nech predaju dom, ked nie si schopni si sami nic urobit...a jeho sestra byva 5 minut od nich, ale ona nic nepomaha, iba sa pride s vnukom nazrat zadarmo :D a pritom ich zatko je tam, nechodi do prace, tak nech chodi pomahat on!!! lebo ich zivia, nas nie!!!

dzejn80
29. apr 2015

@mayka007
A preco vas vasi zivia? Vy nie ste dospeli? Osamostatnite sa, ked budete mat vlastnu domacnost, nebude stihat tolko mamicku riesit, potom uvidis, ci sa to zmeni, alebo nie ... a potom sa uz zariadis.

lina129
29. apr 2015

@mayka007 jaaj som rada, ze si zalozila tuto temu, aj ja som uz chcela... stretavame sa spolu asi kazdy druhy vikend... slubil mi, ze do roka sa situacia zmeni, ze on si pracovne veci vysporiada, ale nic neriesi 😢 stale je to po starom a povedal mi, ze este mu mam dat cas do marca... ale ja uz nemam sil... teraz sa chystam ja k nim a chcem to doriesit... situacia je na nic... mozem napisat aj viac cez IP...

mayka007
autor
29. apr 2015

@lina129 urcite napis, ja budem rada ak sa aj ja budem mat kopu vyrozpravat 🙂

doty1
29. apr 2015

Asi nenapíšem to čo chceš počuť, ale nejak to nechápem. Čo ťa štve? Že svokra vám nič nedá (a prečo by mala, hádam nie preto, lebo dávajú aj vaši? - ako nič v zlom, ale to že vás budú živiť, sa rozhodli asi tvoji rodičia či nie? a tvoja svokra sa rozhodla, že to robiť nebude - z jej pohľadu to asi nepotrebujete) a jej syn aj tak za ňou ide a pomôže jej ? Hm, je to jeho mama a vždy bude. A on asi nevidí na tom nič zlé pomôcť jej a zrejme ani nerieši, že by mohol za to niečo dostať.
Môj názor - začnite žiť sami dvaja, bez toho aby vás niekto dotoval. Po tomto kroku sa dohodnite, ako budete pomáhať svojim rodičom, resp. rodinám. Nikdy to nebude úplne spravodlivé, ale dá sa to zvládnuť tak, aby boli všetci spokojní. Raz sme tam, potom tam. Raz sú situácie, keď väčšiu pomoc potrebuje tvoja rodina, inokedy jeho. Ale nikdy by to nemalo byť tak, že moja rodina potrebuje a tvoja nech sa nejak zariadi.

mayka007
autor
29. apr 2015

@doty1 Mna stve to, ze ona svojho syna iba podlo vyuziva!!! ona od nas este aj za kavu vezme 4 ecka alebo za sirup 2 eura!!! a my jej nosime domov nakupy zadarmo!!! proste je pre mna uplne uboha ona...jasne, on zo seba bude vzdy robit charitu :D ale to, ze zivi jeho sestru to je v poriadku!!! ju moze :D
nevidis do toho, tak nekomentuj radsej, ked nemas podobny problem, nepochopis to nikdy

doty1
29. apr 2015

@mayka007 😀 😀 sorry, som zabudla, že do toho vidia len tí, ktorí s tebou súhlasia. 😀 Už som ticho. A pre info, mala som taký istý problém 😎

mayka007
autor
29. apr 2015

@doty1 ja nevravim, ze so mnou musis suhlasit, ale nevies vsetko....vies len to, co som tu zhruba napisala...a kedze na to nemam aby som si postavila vlastny dom alebo kupila byt, ostavame u nasich....kedze mame relativne novucky velky dom....ale nebudem sa pozerat na to, ako ho jeho vydrbana mamicka podlo zneuziva...a hovno nam da....