Manžel ma ignoruje, neviem prečo...

katarinaina
14. jan 2019

Sme spolu 17 rokov a máme dve pekné dievčatká. Počas manželstva - môj manžel mal a má vo zvyku ma ignorovať niekoľko dní, pretože je na mňa za niečo nahnevaný. Ja neviem za čo. Keď sa ho na to spýtam, odpovie že by som to nepochopila. Po pár dňoch, z ničoho nič začne komunikovať a keď som mu vysvetľovala že ma takéto správanie zraňuje a že ak som mu ublížila nech povie ako a porozprávame sa o tom - toto on neprípušťa. Poznáte takéto správania u svojich manželov?

janinah
14. jan 2019

však mu to vráť...ignoruj sa aj ty a odúvaj sa pár dní...a tiež nemusí vedieť prečo..ale ak sa opýta,tak povedz- aby si vedel ako sa ja cítim,ked sa správaš ako debil....

pribinak
14. jan 2019

Vsak sa s nim prestan rozoravat tak na mesiac a ked sa opyta, ze preco, tak mu daj tu istu odpoved
Je to take hlupe riesenie situácie, ale aby pocítil ake “prijemne” je niekoho ignorovať

adamhana
14. jan 2019

nie nepoznam nikoho takeho ani z pocutia...Este take, ze sa pohadaju a jeden z nich udrzuje tichu domacnost to ano, ale taketo, ze ti ani nepovie a ze aj ked si mu vysvetlila ti nechce povedat a ze neberie v uvahu, ze ti to ublizuje, nie je v poriadku. Tvoj manzel by to mal riesit. Nechcem ho urazat, ale je to riadne cez ciaru. Nemas to lahke a uplne ta chapem. Keby ste sa predtym apson pohadali, ale takto? Och.

katarinaina
autor
14. jan 2019

@adamhana ja tomu fakt nerozumiem... veľmi ma to zraňuje. Nie je nič horšie ako keď Ťa niekto ignoruje.

darkdarka
14. jan 2019

Mne to príde ako prípad pre manželskú poradňu, ale keď sa nechce rozprávať ani s tebou, pochybujem ze by pristúpil na profesionálnu pomoc. Nepoznáš daného jeho dobrého kamaráta alebo brata, niekoho kto by ti poradil co mu je, pripadne by mu dohovoril?

bleblu
14. jan 2019

@katarinaina nie je nahodou v znameni rak? 😊

katarinaina
autor
14. jan 2019

@bleblu je to kozorožec... a ja som býk

katarinaina
autor
14. jan 2019

@pribinak ja toto nedokážem... je to smiešne ale mne to príde také ponižujúce že mu to nedokážem urobiť.

tatisna
14. jan 2019

To je otrasné, ako malé decko. Ťažko poradiť, ale asi by som mu to vrátila nech vie ako Ti je. Ale ak nie je totálny blbec tak to vie. Skús rátať aj s tým že Ťa berie ako samozrejmosť a kadečo si dovolí. Treba to riešiť, mne by to vadilo totálne...

pribinak
14. jan 2019

@katarinaina je to ponižujúce, je to ticha agresia a nic to nerieši. Ale niektori ludia az ked zažijú svoje praktiky na samom sebe pochopia ako debilne sa správajú

nelinka2009
14. jan 2019

@katarinaina no mozno keby na tebe nebolo vidno, ako ti to ublizuje, tak by prestal... co takto odist z domu ked nekomunikuje? kludne aj na par dni...

adamhana
14. jan 2019

@katarinaina myslim, ze to tu pomenovali trefne, je to ticha agresia. Viem si predstavit ako ti musi byt.....Kazdy mame ine spravanie, inu povahu. Ale ked vie, ze ti to ublizuje a hlavne, ked nepovie, co mu vadi tak co ocakava? Ze mas vestecku gulu? Fakt absurdita, podla mna hraniciaca aj s diganozou nejakou :/ Pod vplyvom emocii sa ludia dokazu kadejak spravat, ale aby ani s odstupom, po rozhovore nechapal co robi,tak to je uz vazne.

diewcatqoo
14. jan 2019

Akoby som citala o mojom manzelovi. Obcas sa proste zavrie do izby a ignoracia. Najdlhsie mu to ale vydrzalo dva dni. Kedysi som chodila za nim a pytala sa furt co to ma znamenat, nech mi to vysvetli, ze si nie som vedoma nejakej chyby a tak. A to nanho posobilo tak, ze sa uzatvaral viac. Ale odkedy toto spravanie ignorujem, tak sa to vobec nestava 🙂 proste on ignoruje, ja tiez. Zistil, ze mi je to fuk, tak uz sa nezduva. Cize odporucam robit to iste co on a spamata sa. Ak ma toto spravanie celych 17 rokov co ste spolu, cudujem sa ti, ze sa za nim furt chodis a pytas sa preco. Proste fakt, kasli nanho vtedy ;)

dai
14. jan 2019

@diewcatqoo súhlasím s tebou... Poznám takého človeka - a naozaj co naj funguje je ignorovať späť... Po 1-2och dňoch sám začne otravovať a potrebuje svoj problém rozoberať...

katarinaina
autor
14. jan 2019

@diewcatqoo ja už to neriešim keď ma ignoruje, idem si zacvičiť, nakupovať, s deťmi športovať alebo ku kamoške a robím sa že je mi to fuk. Ale nie je mi to jedno... veľmi ma to uráža. Nedobiedzam do neho keď je "v jaskyni" ale aj tak si myslím že to je to najhoršie čo mi môže urobiť. Cítim sa ako handra...

diewcatqoo
14. jan 2019

@dai presne tak, potom prisiel, ospravedlnil sa a sam zacal s tym, co ho trapi

katarinaina
autor
14. jan 2019

@dai vieš si predstaviť že ja si nie som vedomá že som mu niečo urobila??? skrátka neviem čo som povedala, vykonala... a on sa nebaví aj 4-5 dní.

pininka
14. jan 2019

@katarinaina aj ten môj je taký a ja som sa naučila že čím viac tlačím na pílu, tým neskôr začne opäť normálne komunikovať. Najviac ma štve ak netuším čo ho naštvalo. Keď sa to stalo prvýkrát ešte sme len spolu chodili, tváril sa tak,že ja som mala strach že má smrteľnú chorobu alebo mu zomrel niekto blízky. Ja rozhodne nebudem robiť to isté, niesom malé decko, aby to toto robila. Len si tiež o jeho povahe myslím svoje. Ale robí to aj svokra, ak má.pocit že jej bolo ublížené. Proste niesu schopní normálne diskutovať a komunikovať s tým nič neurobis.

bobricek1979
14. jan 2019

@katarinaina no nas... by som nenemu decku ani vlastna mater nerozumie. Bodka

katarinaina
autor
14. jan 2019

@pininka ako sa s tým vyrovnávaš? trestáš ho za to alebo sa tváriš že sa nič nestalo?

hettinka
14. jan 2019

@katarinaina u manžela nie, ale môj otec zo robí. Oduje sa, nikto nevie prečo a nerozpráva sa. Často až neskôr zistime, čo sa vlastne stalo, niekedy problém v práci, alebo ho niekto iný vytočil a vyventiloval to doma. Potom ho ho prejde a akoby sa nič nestalo. Veľmi ťažká povaha...

dai
14. jan 2019

@katarinaina áno... Ako som povedala - poznam presne takého človeka - tiež som tomu nerozumela, vypytovala sa... Už toho človeka poznám lepšie, je iný ako ja... Ale keď chcem aby sa otvoril hlavne musím prestat tlačiť na pílu. Keď som tlačila tak ho to akoby urazalo stále viac lebo on si myslel ze je právom urazený a ja by som m a la vedieť čím som mu ublížila... Keď som reagovala ignoraciou tak sa ukludnil a sam chcel situáciu riesit

diewcatqoo
14. jan 2019

@katarinaina a ako casto to robi? Inak spolu vychadzate normalne? Moj to vzdy robil taktp zaciatkom roka, januar/februar. Vtedy je jednak pocasie pod psa a jednak maju v robote obdobie, kedy je najviac prace. Cize doma stacila asi uz len ta pomyselna posledna kvapka a bolo. Po tom, co mi ta ignoracia zacala byt fuk, tak sa dosiel aj ospravedlnit a vysvetloval to tym, ze nechcel byt na mna zly, tak ma radsej ignoroval. Rozumiem, ze ta to trapi... mna to teda desne stvalo, neznasam, ak ma niekto ignoruje. Naozaj to prestan riesit, bud ho ignoruj alebo sa tvar, ze nic

oslo1
14. jan 2019

Moj otec robil toto mojej mame, ale tam bolo aj kopec inych problemov. On sa s mamou nebavil aj niekolko tyzdnov, mesiacov. Este si pamaram, ako sme boli na dovolenke a za cely ten cas na mamu a brata vobec neprehovoril. Az ked ho mama priamo konfrontovala, tak svoje spravanie zmenil.
A co viem z pocutia, Toto iste robila byvala priatelka mojmu manzelovi. On je este doteraz tym traumatizovany a ked sa s nim nerozpravam (nie cielene, vacsinou nad niecim rozmyslam a tvorim), tak sa ma pyta, ci sa s nim nerozpravam. Musim podotknut, ze mam velmi dobreho manzela.
Toto spravanie je passive aggressive a aj ja by som s nim mala problemy.

pininka
14. jan 2019

@katarinaina určite ho netrestam, niesom predsa jeho matka. Ale keď už je klud poviem mu že to nebolo od neho pekne a že ma to bolí keď sa tak chová a hlavne pred deťmi,ktoré to vidia a majú zlý vzor. Sme spolu 17 rokov a už to neriešim tak ako niekedy a už ani on nieje tak ako niekedy urazený pár dní. A čo sa týka toho vytrestania,môjho muža by som takto nevyriešila, ani ignoráciou, ani nesexovanim ani ničím. On si povie že ak ja to tak chcem, tak ok, nič nebude. Proste na zabitie. Len samu seba by som vytrestala

ink
14. jan 2019

Myslím, že ide o nevyzretú reakciu, ktorú odpozoroval z detstva. Ide mu o to, aby si ho odprosovala a ty si bola tá horšia a on je ten urodzený, ktorý ti dáva ďalšiu šancu. V skutočnosti nevie hovoriť o svojich pocitoch, lebo sa v hĺbke svojho vnútra bojí, že ho nikto nikdy neprijme takého akým v skutočnosti je.
Možnosť doprosovať sa mu, mu hrá do karát a možnosť vrátiť mu to ignoráciou nerieši jeho primárny problém. Radím ti riešiť teba, v čom to brnká na tvoju citlivú stránku - cítiš sa vtedy ako handra, (podľa tvojich slov), a teda riešila by som, to, čo potrebuješ a nedostáva sa ti od neho. Nájdi niečo, v čom sa cítiš extra super a čo ti zvýši sebavedomie. Môže to byť tanec, alebo burlesque alebo stretká s kamoškami, chodiť do čítární, alebo už neviem čo... Takto ťa má zotročenú. Vie, že tvoja nálada, a tvoje myšlienky sa točia okolo neho.
Stačí aby videl, že si šťastná aj napriek tomu, čo predvádza, alebo sa okolo teba točil iný muž, čo ťa ocení a jeho bublina splasne tak, že padne na riť.

topasitta
14. jan 2019

@katarinaina ja by som mu pocas toho ticha neprala, nezehlila, nevarila. Ked je taky hrdy, hadam predsa nestoji o servis od zeny, ktora mu nestoji ani za rozhovor.
Ex mal sem tam take dni, a jasne ze ruzove brilky ma naviedli na to, ze je to urcite kvoli mne, ze ja za to mozem😂😂 no hlupa som bola☺

janulka2811
14. jan 2019

Musel to po niekom zdedit.
No dobry chuj v tomto pripade.
Oplat mu to.

hettinka
14. jan 2019

@topasitta nepomáha, moj otec sa vtedy ráno zoberie preč, dokonca si sám navaril, alebo sa stravoval po reštikách. Teraz už má cez 70, takže už to je menej často, ale občas sa mu niečo znepáči a je tichá domácnosť. A nikdy nevieš, na ako dlho, 2 dni alebo 2 mesiace ...
Mama sa trápila, aj velakrát plakala, už neplače, nechá ho tak. Zasa otec sa inak stará, všetko zabezpečuje, nepije, nefajčí, vždy vedel zarobiť a minul všetko pre rodinu ... len je taká komplikovaná povaha. Už sme odsledovali, že to robí niekedy preto, aby bolo po jeho, ako malé decko, chce si vytrucovať.

romiada
14. jan 2019

@katarinaina moj otec bol taky....zdul sa na mamu a nikdy nevysvetlil čo, preco...iba sedel sfučany v kresle a "daj mi pokoj" a mavol rukou. Mna ako dceru to trapilo viac ako mamu, ta uz kaslala na tieto jeho "naladičky" casom. Inak Ti poviem,že poznam ten pocit a je to peklo s takym zduvačom žiť. Ja som bola "len" v pozicii dcery a veľmi to na mňa vplyvalo...zhustla atmosfera v celom dome a ja som sa chcela dopatrať prečo? Najlepšie bolo že som si vybrala v tomto podobneho muža...trestal ma svojim tichom. Naštastie sa to po krize zmenilo, naučili sme sa veci si viac povedať narovinu a radšej vykričať a pohadať sa. Taketo dusno vedie k odcudzeniu...lebo čo? Mas mu čitať myšlienky a prisť sama na dovody čo mu je? Nekomunikuje tak by som sa ho ani nepytala či chce večeru atď....načo s hluchonemym skušať reč. Inak ja som sama v tomto trochu taky typ len ja sa aspoň najprv vykričim, tresknem dvermi a zavrem sa potom v izbe (aby som vypustila paru alebo sa vyrevala)....ale vimanžel aspoň pou vie prečo .