Manžel má milenku a ja čakám dieťa

lindavista
10. júl 2015

Je to už mesiac, čo mi môj manžel oznámil, že sa zamiloval do inej ženy a povedal mi, že ju miluje a chce byť s ňou. Vôbec mu nevadí, že som v siedmom mesiaci tehotenstva a že máme ešte dve malinké deti! Tá „nová pani“ je tiež vydatá /bola, už sa rozviedla/ a pracuje s mojím manželom. Strašne ma bolí, keď mi o nej hovorí, aká je chudinka, že ju manžel dosť nemiluje a stále nás dve porovnáva.
Zatiaľ ale mlčím a čakám, až sa mu vráti rozum. Vôbec nerozumiem, čo sa stalo. Vždy som to bola ja, kto určoval, čo sa bude doma diať, kam pôjdeme, jednoducho hlava rodiny. A on zrazu urobí niečo, čo by som do neho nikdy nepovedala. Neviem, čo budem robiť, ak sa rozhodne pre ňu, ale tiež neviem, či by som mu dokázala odpustiť... Tá jeho slečna podala žiadosť o rozvod kvôli môjmu manželovi a je ž rozvedená!!!! Má 2 deti, 13 a 14 ročných chlapcov, ktorých majú s mužom v týždennej striedavej starostlivosti.
Mám o neho bojovať? A ako? Mám mu ju zakázať? Plakať a prehovárať? Alebo si povedať, že keď to urobil raz, urobí to znova a pokúsiť sa žiť bez neho? Aj keď mám pocit, že ho stále milujem a je to otec mojich detí? Píšte prosím, čakám na vaše názory. Som zúfalá.
Jedna kamarátka mi radí, aby som sa porozprávala s jeho milenkou, že žiadna „normálna žena“ neodvedie otca od detí a hlavne od tehotnej manželky. Veď sme v tomto období najzraniteľnejšie.
Iná mi radí, aby som ho vysťahovala, aby poznal, aké to je stratiť rodinu, že prvé dni s novou ženou bude opojený láskou k nej, ale potom pozná, že mu chýbame a vráti sa. Lenže ja sa bojím, že ho potom stratím úplne. Poradíte mi?

pribinak
11. júl 2015

@charity schovaj sobasny list a rodne listy deti..... Ved to nie je ziadny problem si dat na matrike spravit kopiu, ked on bude chciet rozvod, toto nie je vec, ktora by ho zabrzdila

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
me_to_you
11. júl 2015

Ja som napríklad odporca striedavej starostlivosti, nie je normálne aby deti lietali medzi dvoma svetmi, dva týždne tam a dva tam - rozdielne pravidlá prístup očakávania, nepoznám ani jednu domácnosť kde by to bolo oukej a všetci - najma deti happy :-/ podľa mňa má byť jeden domov primárny, chlap sa s deťmi može stýkať a beať po dohode ale starostlivosť by som z rúk nedala

Ja neviem čo by som robila - ale určite by som to ozrejmila mojej aj jeho rodine - čo robí so ženou pred porodom a poriadne aj jemu vyčistila žalúdok s tým jeho happy ksichtom

mufka1
11. júl 2015

Hm no ja reagujem natie co pisu odpustit .No podla mna neaku hrdost preboha.To by si sa teda dobre podcenila keby si mu odpustila a prijala ho spet.Tak ty si tehotna este 2 deticky staras sa one odomacnost peres,varis a on si chodi ako bez zavezku (supat neaku co malaties rodinu)?Ked si ta nevedel vazit ako manzelku,matku a este ktomu tehotnu tak co je to za chra...na?Ja bych ho poslala kade laksie (viem ze je to taske)ale bojuj preboha maz skoro 3 deticky tie ta potrebuju!Keby sa ratil spet ver tomu ,ze stale by si podvedomi zila stym co ti spravil!ver mi 🙂a spomen si namna vtedy.Presla som tym ako hore pisem.Moj syn bol maly ked sa stalo toto mne a prezili zme tam ties ona mala 2 deti.Ja som podala o rozvod decembri a januari nas rozviedli a ona sa rozviedla ten isty rok juni.Viem ,ze to nemas lahke este s bruskom ale prvorade musia byt deti!a malinke brusku pohode nech to necity.Zariad sa podla seba mozno som drsna ale zivot sa nemazna snikym 🙂

charity
11. júl 2015

@pribinak Moze ziskat cas a prehlad, ci tie dokumenty zhana. Urcite si ich aspon raz vypyta a tak bude vediet, ze on ide ziadat o rozvod.

jumi2009
11. júl 2015

@lindavista mojej kamaratke sa pred nedavnom stalo podobne,akurat nie je tehotna,ale tiez ma dve male deti.Muz jej povedal,ze ma milenku-tiez kolegynu z prace a ,ze ku nej nieco citi.Kazdy den z prace chodil domov,osprchoval sa,dal si parfem, a sup za milenkou.Pre kamosku to bolo neznesitelne,tak mu povedala,nech ostane rovno u nej.Tak si suhaj pobalil sliapy a fusakle...... a odisiel.Netrvalo to dlho,cca 2-3 tyzdne, a manzelik vsetko olutoval a vratil sa k zienke domov...ona odpustila...

eririka
11. júl 2015

podľa môjho názoru, otec- ktorému na milenke záleží viac ako na vlastných detoch, kľudne môže odísť, v mojich očiach on nie je otec ☹

zexi
11. júl 2015

ja si tiež myslím že sa vráti, ten vzťah trvá príliš krátko na také rýchle rozhodnutie.

maminuska
11. júl 2015

@lindavista daj si všetko do poradia.. ešte máš nejaké 4 týždne do pôrodu , za ten čas si daj zveriť deti do opatery, požiadaj o výživné do rozvodu na deti a seba a počkaj kedy porodíš, najlepšie by bolo odísť do prostredia ktoré ťa má rado a kde sa dobre cítiš, napr. k rodičom .
Poroď a pripravuj sa pomaly na rozvod , to všetko môže trvať aj rok . Prestaň riešiť manžela, nemá to význam , on sa teraz správa ako psychicky chorý človek a tak treba k nemu aj pristupovať. Raz však aj tá hormonálna clona padne a aj on sa bude musieť pozrieť na svet nie práve ružovými okuliarmi . Dovtedy ho nerieš, nevolaj mu , nedvíhaj mu telefon , na esemesky odpovedaj ale len kvôli deťom .
Viem že je to ťažké , ale to je podľa mňa jediná cesta ako sa z t hohó nezblázniť.

aber
11. júl 2015

Nedá mi nereagovať, je mi ľúto čo sa stalo ale máš na tom aj svoju vinu. Vieš chlap ktorý o ničom nerozhoduje, nemá žiadne slovo sa pri takej žene necíti byť mužom... Načo som jej keď nie som užitočný?? Chlapi sú ješitní, potrebujú si dokazovať akí sú páni a ženu môže ochraňovať, pomáhať.. Ty si mu to odoprela, a preto sa to takto skončilo, vieš ako by sa potešil keby sisi od neho vypýtala radu? Doslovne by priadol ako mačka, wauuu som super, by si myslel, lebo by vedel, že ho potrebuješ. Preto si našiel milenku, lebo vie, že ty všetko zvládneš. No teraz je zbytočné aby sa plakalo nad rozliatym mliekom... Toto si do budúcna vezmi, chlapi musia byť najsikovneksi, najlepší, najmúdrejší, samozrejme nie je to vždy pravda, hlavne nech si to oni myslia. A prosím ťa požiadaj pekne aj na seba výživné, máš na to nárok a držím ti moc palce aby si to všetko sama zvládla, s rodinou a kamoškami určite a veľa síl a trpezlivosti.

maminuska
11. júl 2015

@aber a čo ešte ? škrabkať vajka, ovievať vejárom pri telke , ihneď podať pivo , byť stále usmiata, dobre naladená , sexi ...preboha len aby ma neopustil, nechať riešiť veci aj ked ich nevyrieši... vieš radšej sama ako si takto držala chlapa pri sebe.
Takýto život teda ja určite nie. Každý je svojprávny pri výbere partnera a každý partner má ústa keď sa mu niečo nepáči , tak ich otvorí nie ? Mnoho mužov rozhodovanie a zodpovednosť neunesie a necháva to milerád na manželku a je tak spokojný . Nie je možné paušalizovať.

aber
11. júl 2015

To som nepovedala ale chlapi sú bohužiaľ taký, nemôže žena všetko sama robiť, nebude sa cítiť užitočný a preto si radšej nájde takú pri ktorej to bude cítiť

aber
11. júl 2015

@maminuska a myslela som hlavne nato, že sa ho opýtať aj na jeho názor, nielen na ženin

maminuska
11. júl 2015

@aber áno , s tým súhlasím že žena nemôže všetko robiť sama ale často robí , lebo inak by rodina neprežila. Niekde by nikdy nebola opravená omietka, namontovaná žiarovka aj ked ho na začiatku o to poprosila niekoľkokrát, tak to urobí buď sama alebo si niekoho zavolá . Keď je potrebné rozhodnúť tak mnoho mužov povie " však ako povieš maminka " tak nič iné nezostáva tej žene ako jednoducho rozhodnúť..
Sú manželstvá kde to riadi žena , mužovi to tak vyhovuje a rád sa zbaví akejkoľvek zodpovednosti , urobí to čo povie žena a nenesie žiadnu zodpovednosť. Bez rozhodnutia by s jednoducho nikam nepohli .

aber
11. júl 2015

@maminuska súhlasím 👍 hlavne. Nech sa s mužom aspoň poradí aj to stačí

maminuska
11. júl 2015

a robiť z niekoho " chlapa " umelo tým že mu nanútim aby rozhodol , postaviť ho pozície decka a chváliť ho za niečo čo je že úplne zle , tak neviem žijem s mužom alebo s deckom ?
Ja keby som nechala na ex rozhodnutie , tak čakám dodnes a môžem ti povedať že je riadne vyčerpávajúce, niesť za všetko zodpovednosť, pretože druhá strana na to buď nemá alebo nechce. Aj preto ( ale nielen preto ) som ho aj kopla do prdele a našla si niekoho kto časť toho rozhodovania vzal na svoje plecia a ja som sa toho veľmi ale veľmi rada zbavila .

maminuska
11. júl 2015

@aber ano komunikácia určite... len ono to často končí : však vyber, mne je to jedno ... ako ty povieš maminka..... neviem , urob ako myslíš .

svetllana
11. júl 2015

@romanovic Suhlasim s tebou..kazdy tu nanho velice nadava, ale ktovie z akeho komandatorskeho proprostredia utiekol. Sposob uniku velmizly, to je pravda, ale myslim, ze pani ma na tom dostvelky podiel viny a mala by zacat veci napravat od seba.

maria1989
11. júl 2015

@svetllana bola by som zvedavá, keby tebe muž ušiel za druhou, či by si začínala chyby riešiť u seba.

svetllana
11. júl 2015

@maria1989 A jak ty vies, co som ja prezila? Neries mna, ja som napisala svoj pohlad ako nestranny citatel. Zena ako hlava rodiny..nuz..Okrem toho, co je na tom zle zamysliet sa aj nad sebou? Si snad nemyslis, ze ked bude "riesit" len jeho, ze ho to pritiahne spat 😅. Obaja musia zapracovat na sebe..kazdy na svojom problematickom bode v spravani/pristupe.

ematko29
11. júl 2015

@svetllana tak ci onak.je tehotna .uz mohol trocha vydrzat.v takej situacii na nu hodil take svinstvo.to ani nieje clovek nieto este chlao.ocividne mu nezalezi ani na tom babetku ked riskuje jeho zdravie.stres s tehotenstvom dokaze urobit zle veci.dufam ze to maminka zcladne v zdravi a aj to babetko.

charity
11. júl 2015

@svetllana Dr.Phil raz povedal, ze nech partner urobil cokolvek, nevernika to neospravedlnuje. Su aj ine sposoby ako riesit neprijemne pocity z manzelstva. Napriklad rozhovor so snahou o napravu problemu. Problemy sa neriesia odchodom od tehotnej zeny.

maria1989
11. júl 2015

@svetllana áno, obaja musia zapracovať. ak sa ti napr. zdá, že mužovi nevyhovovalo, že je žena hlava rodiny, mohol sa so ženou rozprávať, rozprávať a rozprávať, kým by došli k rozumnému riešeniu. ale takto... v poslednom čase vidím páry, kde muž rýchlo opúšťa ženu/priateľku kvôli inej... a nerozumiem tomu.

ishkaa
11. júl 2015

@lindavista aj mna opustil manzel pre kolegynu 🙂 aj mne to trhalo srdce ked chodil po maleho. vyskusala som sa zbalit a odist ze reku pride na to co mal doma a nic takeho nefunguje. ak je tak pevne rozhodnuty skratka sprav to co ti vravi. hruba ciara a novy zivot. a ja by som sa mu postarala o pekne meno vsade..nech vedia co je to za hajzla...drzim silno prsty, hlavne ziadne depky!

svetllana
11. júl 2015

@ematko29 Aj keby nebola tehotna, podvod je proste nemyslitelny, zle velmi to "poriesil" 😖. Ale..ja myslim, ze kazdy ma svoj podiel viny..A takisto to mozu napravit len spolu..ak bude vola. Ja som citala len uvodny prispevok, a rovnako ma zarazila veta, ze vsetko riadila ona, ona nosila doma gate. Neviem, v akej unosnej miere to bolo, ale je mozne, ze prenho uz too much, ale stale ho to neospravedlnuje..zvolil ten jednoduchsi sposob, ako riesenia, ktore je v konecnom dosledku devastujuce. Ok, nepisem nic viac a nic menej len to, ze sa snazim na to pozret aj z jeho strany. Kazdopadne..nikdy neni neskoro napravat chyby 🙂.

svetllana
11. júl 2015

@maria1989
@charity Mozem len suhlasit. Ja som to nevypisovala cele, len som dala za pravdu tej kocke..A je pravda, ze to je len cast problemu a jeden pohlad z jednej strany. Ako som pisala tuto vyssie, odchod od rodiny bolo riesenie zbabelca a na oko jednoduchsim krokom :-/.

svetllana
11. júl 2015

@maria1989 Inak celkovo sa dnes manzelia strasne lahko vzdavaju ☹. Je to smutne velmi..o to viac, ked su tam deti. Akoby ti ludia nuz nevedeli spolu komunikovat..☹

vvrka
11. júl 2015

@lindavista presla som si tym. Ziadny rozumny a citlivy muz toto nespravi! Toto sa nezlepsi. Kopni ho do zadku a zbal mu kufre. Radsej skor nez neskor. Drz sa.

aber
11. júl 2015

@svetllana ja som úprimne napísala, že je to hlavne jej vina... Druhýkrát si to určite Rozmyslí...

sofffia
11. júl 2015

Ja som zistila že nevernik zistí že sú problémy v manzelstve až potom keď sa objavi nova zena alebo muž 😂 vskutku zaujimave, a dovtedy o nich mozno ani netušil