Manžel má milenku a ja čakám dieťa

lindavista
10. júl 2015

Je to už mesiac, čo mi môj manžel oznámil, že sa zamiloval do inej ženy a povedal mi, že ju miluje a chce byť s ňou. Vôbec mu nevadí, že som v siedmom mesiaci tehotenstva a že máme ešte dve malinké deti! Tá „nová pani“ je tiež vydatá /bola, už sa rozviedla/ a pracuje s mojím manželom. Strašne ma bolí, keď mi o nej hovorí, aká je chudinka, že ju manžel dosť nemiluje a stále nás dve porovnáva.
Zatiaľ ale mlčím a čakám, až sa mu vráti rozum. Vôbec nerozumiem, čo sa stalo. Vždy som to bola ja, kto určoval, čo sa bude doma diať, kam pôjdeme, jednoducho hlava rodiny. A on zrazu urobí niečo, čo by som do neho nikdy nepovedala. Neviem, čo budem robiť, ak sa rozhodne pre ňu, ale tiež neviem, či by som mu dokázala odpustiť... Tá jeho slečna podala žiadosť o rozvod kvôli môjmu manželovi a je ž rozvedená!!!! Má 2 deti, 13 a 14 ročných chlapcov, ktorých majú s mužom v týždennej striedavej starostlivosti.
Mám o neho bojovať? A ako? Mám mu ju zakázať? Plakať a prehovárať? Alebo si povedať, že keď to urobil raz, urobí to znova a pokúsiť sa žiť bez neho? Aj keď mám pocit, že ho stále milujem a je to otec mojich detí? Píšte prosím, čakám na vaše názory. Som zúfalá.
Jedna kamarátka mi radí, aby som sa porozprávala s jeho milenkou, že žiadna „normálna žena“ neodvedie otca od detí a hlavne od tehotnej manželky. Veď sme v tomto období najzraniteľnejšie.
Iná mi radí, aby som ho vysťahovala, aby poznal, aké to je stratiť rodinu, že prvé dni s novou ženou bude opojený láskou k nej, ale potom pozná, že mu chýbame a vráti sa. Lenže ja sa bojím, že ho potom stratím úplne. Poradíte mi?

ukulela
10. júl 2015

@lindavista nezabudni aj na vyzivne na teba, nie len na deti. je vojak, ma z coho ...
a ries aj to byvanie.

lindavista
autor
10. júl 2015

@canama áno je rozvedená, 03.06 mali prvé pojednávanie, ale nevedeli sa s mužom dohodnúť a 18.06. ich rozviedli na druhom pojednávaní a deti majú v striedavej starostlivosti

mufka1
10. júl 2015

No mozno sa namna nahnevas ale zazila som to i ja akurat som nebola tehotna moj ex sa priznal ze ma priatelku,milenku hm no ja som to brala schladnou hlavou nikdy nikdy ani keby som bola tehotna tak by som ho prosit neprosila vzivote by som sa tak nepodcenila aby som sa mu klanala to urcite nie nieje jediny na svete my sme mali spolu syna no rozviedli sme sa kazdy zije inom mesta vzdialeny 150 km cca 🙂no podla mna naco chces snou hovorit keby on nechcel tak ona moze aj hola behat a on si ju nevsimne ja by som sa nepodcenila prednou ja som ex ties a este ked ex onej mi povedal dal mi jej cislo ja som jej zavolala a povedala ze nech sa ma neboji ze je to pohode vyrazila som im dych.Nikdy by som sa za muza nebyla ,nehadala ked to spravy raz spravy to aj 10x aj ked nie hned casom urcite to my ver 🙂 podla mna ta asi neluby ked mate spolu skoro 3 deticky a nebere nateba ohlad musi to byt surovec prepac ak som urazila

pslahorova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moniciak
10. júl 2015

Spraví 3 deti a potom si chce užívať... Na to mal myslieť predtým chlapec... A k tebe??? Ako bolo spomenuté, maj svoju hrdosť 🙂

raszuz
11. júl 2015

@prepac, ale mne to cele pride ako pritiahnute za vlasy, jednak ten super rychly rozvod, jednak vsetko okolo, dajme tomu, ze to je tak ako pises, tak potom vobec sa nad nim nezamyslat lebo sa zachoval, ako sa zachoval a ako ti tu radia kocky, vyzivne na deti, na seba, ale necakaj zazraky, lebo to je casto nazor verejnosti, ktora je krmena mediami bez overenia faktov, ze vojaci maju z coho ako pise @ukulela, ono vela zalezi od hodnosti a pocte odrobenych rokov ....

sunnyflower
11. júl 2015

hajzel..takého chlapa si fakt chceš nechať na krku? na čo? z finančného hľadiska? aj tak už určite všetko čo má míňa na milenku..po rozvode aspoň bude mať povinnosť platiť..i keď neviem ako je to pri striedavej starostlivosti..s nepraktického hľadiska - je to hajzel, takého chlapa nepotrebuješ..a poznám babu čo urobila to isté, tiež vzala otca rodine s malými deťmi..a ver mi, je im to jedno..tiež nemajú charakter..takej ani nevolaj..to zbytočne by si sa strápnila..možno len zavolať, vynadať..-keď sa potrebuješ odventilovať - zaslúži si to , ale určite nie odhovárať..a z praktického hľadiska - jasné, čaká ťa neľahké obdobie..aj po finančnej stránke..ale ak napr nemáte hypo, tak to zvládneš, nie?

raszuz
11. júl 2015

@sunnyflower aj pri striedavke je mozne platit vyzivne ...

natinecka
11. júl 2015

Jednoznačne posluchni tu druhu kamaratku...nech si ide a po čase uvidí, že tá pravá rodina mu začne veľmi chýbať....no len ja by som ho potom späť nevzala.....

janinah
11. júl 2015

Plač ti nepomôže /aj keď chápem/ a pohľad detí na plačúcu utrápenú mamu doničí deti 😒 Tu treba situáciu riešiť.Záleží aká si povaha,ale zrejme dosť rázna,doteraz si všetko dirigovala,tak by si mala stihnúť do pôrodu zopár veci
-ešte raz a definitívne nech sa manžel vyjadrí,či ozaj vás chce opustiť a byť s ňou /,bez emocii/
-ak áno,tak niet o čo bojovať, /ja osobne by som nebojovala,toto prebolí a niet o čo/koho stáť,aj keby ostal pri vás,tak budeš stále trpnuť,kedy sa toto zopakuje a zaľúbi sa inde 😒 /
-dohodmnúť sa ako sa správať k deťom
-nech sa odsťahuje čím skôr a s deťmi nech sa stretáva aspoň dočasne na neutrálnej pôde,prísť k vám domov a tváriť sa,že všetko ok bude len robiť rany na tvojom srdci,nech ich berie na výlety....
-nemusíš hned písať žiadosť o rozvod /on asi bude,tá jeho to chce urýchliť/,ale dohodnite sa na financiách
-požiadaj o pomoc koho sa dá,o podporu morálnu a psychickú-rodinu,kamošku,nebuď na všetko sama
-venuj sa deťom,choď s nimi k babke,na piknik,neseď doma v byte a neplač dookola,seba ničíš a situácii nepomôžeš
-ak náhodou chceš oň bojovať,tak ja si neviem predstaviť ako,ale za žiadnu cenu nestrácaj svoju ženskú hrdosť a svoje vlastní JA
-sústreď sa na svoje zdravie a svoje tretie dieťa,ono za nič nemôže
držím prsty

stela310
11. júl 2015

@lindavista ja by som uz nikdy takeho chlapa neprijala....zdovodnujem nikdy....aj keby bol otcom mojich deti....toto je strasne ponizenie,a mam svoju hrdost ktoru nikdy neprekrocim

natalym
11. júl 2015

@stela310 Hovor vtedy NIKDY keď budeš v takej situácii. Ja by som zase nikdy nepovedala nikdy. 😉

peneloppe
11. júl 2015

@lindavista

Neviem co by som robila na tvojom mieste, tazko sa radi. Nevidim to ruzovo lebo podla mna jej deti ho neprijmu. Chlapci v ich veku su iste naviazani na otca a tiez su v pubertalnom veku takze tvoj manzel to bude mat pestre, do toho vase coskoro uz 3 deti.
Nejako to teraz velmi neries, to sa vyriesi samo. Hlavne nech sa dalej sprava ako otec rodiny voci vam, a stale je to tvoj manzel tak nech nadalej podporuje a pomaha ti, aj financne aj ako rodic.

A nesuhlasim s takymi nazormi ze si niekoho nasiel lebo ty si doma vsetko riadila a ze stastny chlap si nehlada milenku. A kto hovori ze si hladal, niekedy si ta druha zen najde chlapa ale sa to jednoducho pritrafi. A manzelia aj ked su si rovni ale jeden je vzdy tak trochu hlavou rodiny. Aj u nas som to ja a co. Kebyze to tu nezorganizujem a nerozhodnem ideme tam, robime to, tak sa tu asi nedeje nic.
To len na margo aby sa ta take reci nedotkli a aby si si nieco nebodaj nezacala vycitat.

janinah
11. júl 2015

7 ľudí nešťastných,aby dvaja mohli byť "šťastní"....úbohé,sebecké..toto im nevyjde,nedá sa postaviť vlastné šťastie na nešťastí iných,to bude len taká hra na to,že "nová rodina" funguje.....

stela310
11. júl 2015

@natalym bola som trochu v inej a spravila som presne toto co pisem 🙂 som nekompromisna 😉

natalym
11. júl 2015

@stela310 Ale bola si v trochu inej. 😉

natalym
11. júl 2015

Keď som mala 20 rokov tak som si myslela, že by som neodpustila. Teraz viem, že by som odpustila, samozrejme záleží od okolností.

janinah
11. júl 2015

@natalym no,ja aj teraz v 50tke viem,že by som neodpustila a vie to aj manžel 😉 jednoducho by sa mi tak zhnusil,že by som naň ani kukať nemohla nieto spať v jednej posteli 😒

peneloppe
11. júl 2015

To sa lahko hovori, co by sme urobili keby. Ale myslim ze ked su tam deti a male deti, nie je to take lahke, tak nakoniec sa ta nevera aj odpusti. Zalezi od celej situacie, ako sa k tomu nakoniec nevernik postavi a tak.
Ja sama za seba vobec neviem co by som robila.
Ale urcite neplati ze ked to urobil raz, urobi to znova, niekto aj sa aj pouci na vlastnych chybach a zacne si toho partnera, rodinu viac vazit.

lindavista
autor
11. júl 2015

Rozprávala som sa s manželom, povedal že chce byť s jeho priateľkou, aby som na neho zabudla a začala žiť nový život. Je to taká strašná bolesť, chodí stále za deťmi, príde do bytu a usmieva sa, zoberie ich na preliezačky, večer donesie a odchádza preč. To sa nedá vydržať. Pobalím seba , deti a odídeme preč. Ja by som sa tu pri ňom zbláznila a potom by deti nemali ani matku.

evica01
11. júl 2015

Do dvoch rokov je spat.
On si premysli ci je dobre odist od svojich deti ku cudzim.
Chlapi su strasne sprosi. Ta druha "ju" ma asi diamantovu 😀
Pridu vianoce, prazdniny, choroby...
Od januara nemali sancu sa dobre spoznat. Ona musi byt riadne prefikana. Musela mu riadne kaleraby natlacit do hlavy. No nech este maju spolu dieta.
Asi moc pozerali Krok za krokom.

sono2
11. júl 2015

@lindavista Ahoj. Hlava rodiny má byť práve muž. Ja skôr myslím že ho dozrali niektoré veci a preto sa takto zachoval. Aj keď je to od neho totálne hnusné, ale odcudzovat ho nebudem. Nepoznám jeho príbeh. Neverím, že ste už skôr nemali problémy a možno si ich ty nevidela, pokiaľ muž skákal, ako si ty piskala. Možno to je ošiaľ, a možno sa už rozhodol. Ja by som asi zmenila doterajšie správanie k nemu a začala ho nehavat, nech tie nohavice v rodine nosí on. Možno je len toto čo potrebuje a ostane. Držím palce!

charity
11. júl 2015

@lindavista Je mi luto co sa Ti stalo. Kamoske sa stalo cosi podobne. Po troch rokoch sa vratil. Najmladsie dieta sa na neho velmi naviazalo.. A o dalsie dva roky zase zduchol od rodiny, tentoraz s tvrdenim, ze rodinny zivot pre neho. Najmladsie dieta bolo psychicky takmer tak na dne, ze sa zvazovala psychiatria. A kamoska si buchala hlavu, ze takemu hajzlovi dala druhu sancu.

Kazdopadne: zariadte kontakt s detmi tak, aby si ho nevidala. Nech si ich berie rovno zo skoly a rano zavezie do skoly. Nebudes vidiet ten jeho stastny ksicht.

Deti by som mu do striedavky dala, lebo budes potrebovat oddych pri starostlivosti o babo a je len spravodlive, aby sa o ne poriadne staral.

Detom to co najskor jasne vysvetli, co sa deje a k comu sa schyluje, lebo sa z tej neistoty zblaznia. Lepsia akakolvek istota ako neistota.

S rozvodom by som sa neponahlala. Schovaj sobasny list a rodne listy deti. Odkladaj kazdy blocek z nakupov a doklady od uctov, hypotek,...

Ak potrebujes vypadnut, deti mu nechaj a chod sa venovat sama sebe.

sheila72
11. júl 2015

No je to teda pekný hajzel. A čo na to jeho rodičia? Ja by som sa skôr porozprávala s ex manželom jeho milenky. Asi ti to moc nepomôže získať manžela späť, ale nebudeme si klamať, už si o neho dávno prišla (hlavne sa prosím ťa neznižuj k proseniu a plaču ). Možno nájdete spoločnú reč a budeš mať psychickú oporu. Deti by som mu nedávala, dokedy sa nevysporiadáte ...žiadne také že aby mal 2 rodiny. Po rozvode by som dala staršie do striedavky a na najmladšie aby platil alimenty. Keď bude mať v novom domove kopec detí, jeho aj jej, na slobodu môže znova zabudnúť.

ematko29
11. júl 2015

Drzim ti silno prsty.neviem si predstavit taku situaciu.musi to byt strasne.to co robi tvoj manzel je neospravedlnitelne.:(

macka334
11. júl 2015

Stratíš ho , keď sa budeš prispôsobovať a odpúšťať všetko. Máš sebavedomie, tak ho teraz ukáž. Môžeš mu dať čas dokedy si to má jednoznačne rozmyslieť napr. 6 mesiacov.Ty sa venuj detičkám a sebe zatiaľ, a ak je to možné bez nervov.
Ak sa dáte dokopy, nemysli na to , že sa to stane znova - toto asi nie je typ chlapa, ktorý potrebuje vždy v posteli niečo iné, ale sa naozaj zamiloval a to sa stáva, aj keď sú ľudia zadaní.
Ak ostane s mladou, Teba čaká niečo lepšie.
Určite by si teraz nemala počúvať aká je ona úžasná a nemilovaná, a podľa mňa by ste teraz ani nemali žiť v jednej domácnosti. Aj toto je dôvod,ako sa skôr zbadá, či mu tá nová vyhovuje alebo mu aj začnú vadiť nejaké veci a Ty aj s deťmi mu začnete chýbať. Aj ten kolobeh aký ste mali zažitý. Ak mu nebudete chýbať / 6 mesiacov je dostatočne dlhá doba/ tak sa už pravdepodobne nevráti,len ak by ho nová vymenila.
Držím plčeky.

sofffia
11. júl 2015

Ahoj, som v podobnej situacii, manzel ma nechal kvoli 17 rocnej babe... Máme dva deti, ked odísiel , mala nemala ani rok, bolo to pred Vianocami...Ja to uz beriem len z praktickej stranky, nestaram sa co robi, s kym je... pobehala osm po sudoch, uradoch, a vsetko zacala riesit.. pretoze, aj ked panko povedal, ze o rozvod podal, nebola to pravda, tak som to urobila ja.. Prajem vela sil, vyhod ho nateraz z bytu, nech ide ku nej, a uvidi, co vsetko to obnasa, zacni riesit prakticke veci, hoci v tvojom pripade je to tazsie, kedze mas skoro pred porodom,

maja2039
11. júl 2015

@lindavista urcite to velmi boli, lahko sa radi no kasli nanho nezasluzi si ani zlzu aby si ronila prenho hlavne mu nedavaj najavo ze ta to trapi, vykasli sa nanho vyhod ho a poriadne vycucaj s vyzivnym na deticky aj na seba HOVADO je to!!!!

stela310
11. júl 2015

@natalym trochu v inej ale tiez dost vaznej situacii 🙂

elizita
11. júl 2015

@lindavista no, poznam 2 odlisne pripady, ked sa podvedena manzelka stretla s milenkou... v prvom pripade to bola mlada rodinka s malymi detmi, milenka tiez uz rozvedena kvoli novej znamosto ... manzelka sa s nou stretla a milenka jej len potvrdila, ze jej muza velmi miluje... tak sa mlady manzelsky par rozviedol a milenecky par zije spolu.. druhy pripad boli starsi manzelia, ktori uz maju aj vnucence... manzelka sa stretla s milenkou s tym, ci je normalna ze nici rodinu vo velkom... milenka sa stiahla a manzel seka dobrotu... nie je to jednoduche len tak vykopnut muza, aj ked je nechutny hajzel... su to roky, deti, rodina... chapem..