Manžel má milenku a ja čakám dieťa

lindavista
10. júl 2015

Je to už mesiac, čo mi môj manžel oznámil, že sa zamiloval do inej ženy a povedal mi, že ju miluje a chce byť s ňou. Vôbec mu nevadí, že som v siedmom mesiaci tehotenstva a že máme ešte dve malinké deti! Tá „nová pani“ je tiež vydatá /bola, už sa rozviedla/ a pracuje s mojím manželom. Strašne ma bolí, keď mi o nej hovorí, aká je chudinka, že ju manžel dosť nemiluje a stále nás dve porovnáva.
Zatiaľ ale mlčím a čakám, až sa mu vráti rozum. Vôbec nerozumiem, čo sa stalo. Vždy som to bola ja, kto určoval, čo sa bude doma diať, kam pôjdeme, jednoducho hlava rodiny. A on zrazu urobí niečo, čo by som do neho nikdy nepovedala. Neviem, čo budem robiť, ak sa rozhodne pre ňu, ale tiež neviem, či by som mu dokázala odpustiť... Tá jeho slečna podala žiadosť o rozvod kvôli môjmu manželovi a je ž rozvedená!!!! Má 2 deti, 13 a 14 ročných chlapcov, ktorých majú s mužom v týždennej striedavej starostlivosti.
Mám o neho bojovať? A ako? Mám mu ju zakázať? Plakať a prehovárať? Alebo si povedať, že keď to urobil raz, urobí to znova a pokúsiť sa žiť bez neho? Aj keď mám pocit, že ho stále milujem a je to otec mojich detí? Píšte prosím, čakám na vaše názory. Som zúfalá.
Jedna kamarátka mi radí, aby som sa porozprávala s jeho milenkou, že žiadna „normálna žena“ neodvedie otca od detí a hlavne od tehotnej manželky. Veď sme v tomto období najzraniteľnejšie.
Iná mi radí, aby som ho vysťahovala, aby poznal, aké to je stratiť rodinu, že prvé dni s novou ženou bude opojený láskou k nej, ale potom pozná, že mu chýbame a vráti sa. Lenže ja sa bojím, že ho potom stratím úplne. Poradíte mi?

lenulienka86
10. júl 2015

@lindavista ako mozes milovat takeho kretena? Teraz by som sa na tvojom mieste fakt zamerala na to, ako ho dostat z bytu. No a samozrejme financne zabezpecit deti. Nenechaj na nom ani vyndru. Nech zaplati za to, co detom urobil.
Je mi to velmi luto.

zexi
10. júl 2015

"mám mu ju zakázať" tak to asi nie - nie si jeho matka ale manželka, a on je svojprávna osoba a ak by si aj zakazovala, ak bude chcieť, odíde a podá žiadosť o rozvod. Skôr by som sa zamyslela čo sa stalo, keď manžel odišiel od troch malých detí hľadať šťastie do náručia inej ženy. a spýtala by som sa ho, či ešte je nejaká šanca na záchranu vášho vzťahu a čo očakáva od teba, že pre to urobíš.

romanovic
10. júl 2015

Mna uputalo: "Vždy som to bola ja, kto určoval, čo sa bude doma diať, kam pôjdeme, jednoducho hlava rodiny. A on zrazu urobí niečo, čo by som do neho nikdy nepovedala."
Nie je tu kamen urazu?
Teraz sa do teba nenavazam, nikdy by som si to nedovolila. Cakas 3. dieta a len kreten opusti takuto zenu. Ale chcem sa opytat, ci si ho moc nekomadovala, az zrazu natrafil na "chapavu" kolegynu, kde moze byt za "hlavu" on?

jeennyv
10. júl 2015

@lindavista podla mna plakanim a prehovaranim nic nedosiahnes, je to dospely clovek a k nicomu ho takymi vylevmi nedonutis a nutit nemozes...urcite je stasnejsia volba dostat ho z domu, nech vidi ako je to inde, ked sa mu doma nepaci, ake je to byt bez rodiny...podla toho co pises ty si ponukala full servis, hlava rodiny atd.... to iste bude urcite ocakavat aj od partnerky cislo 2...no druha zena poucena rozvodom mu to asi setko neponukne....mozno ak pride na to, co vsetko stratil vrati sa...no ja aj napriek detom by som o takeho uz ani bicykel neoprela...ved ked chce nech si ide....sorry, ale co chces zachranovat, si tehotna doma male deti...preukazal svoj charakter a to, ze nemysli hlavou, ale svojim prirodzenim, ked necha tehotnu zenu s detmi kvoli inej.....
ani ja presne nechapem ako je to s tym rozhodovanim, ale nic dobre zo vztahu nevznikne ak jeden taha a robi vsetko a druheho nezapoji, ci druhy sa nechce zapojit.....je rozdiel ak to jemu tak vyhovovalo alebo si ho nechcela k nicomu pustit....

pslahorova
10. júl 2015

A nemyslis ze je chyba aj na Tvojej strane? Sama si napisala ze Vzdy si Ty bola Ta ktora URCOVALA co sa BUDE diat... v manzelstve si musite byt rovnocenny a nie ze jeden ma nadvladu a druhy pritakava.
A ano som vydata, preto to pisem. Spokojny muz nema dovod hladat si milenku...

lindavista
autor
10. júl 2015

@zexi pytala som sa ho, žiaľ povedal že už nič neočakáva a chce byť s jeho novou priateľkou. Povedal, že vždy dom všetko riadila a rozhodovala ja, ale jemu to vždy vyhovovalo, nikdy mi nepovedal nič. Stále mi hovoril ako nás miluje, dokonca mi každý deň písal smsky. Nikdy si nesadol so mnou a nepovedal, že mu niečo vadí a že by chcel niečo zmeniť. A zrazu zo dňa na deň je koniec... Keby sa niekedy pokúsil sa porozprávať, keby mi povedal že je nešťastný alebo chce niečo zmeniť, popracovali by sme spolu na tom. Ale nie... Povedal že pri nej sa cíti konečne voľný, slobodný...

zamilion
10. júl 2015

A bolo by lepsie keby ostal a opustil ta 3 mesiace po pôrode?

pslahorova
10. júl 2015

@lindavista Ved Ti to konecne sam teraz povedal. Sama si to prave napisala, co viac chces? Cely kamen urazu bol ze sa necitil slobodne.

lindavista
autor
10. júl 2015

@pslahorova ale on to vždy chcel a žiadal ma aby som ja určovala, nikdy neriešil niečo sám, lebo nechcel. sme spolu 13 rokov a nikdy sme nemali vážnejší problém

lindavista
autor
10. júl 2015

@pslahorova ok a prečo keď sa necítil slobodne tak to nikdy nepovedal? to sa takto rieši kríza v manželstve? Nájsť si druhú a odísť?

pslahorova
10. júl 2015

@lindavista ok, chcel, podla toho aka je teraz situacia uz nechce.
Vyjadril sa aspon k detom, ako to bude? Ako to chce riesit?

zexi
10. júl 2015

@lindavista konečne voľný a slobodný - tak predsa mu len trošku vadilo že si nemôže o niektorých veciach rozhodnúť aj on, ale škoda, že sa neozval, neriešil to a rovno hľadal inde.. ak ti na ňom záleží, tak by som určite neskúšala žiadne hry typu "skúsim ho za ňou poslať však on sa vráti" ale povedala mu, že budeš oňho bojovať, že ho miluješ, a rada na vzťahu popracuješ, ak je tam ešte nejaká láska z jeho strany. Čo sa týka rozvodu, aj tak to nebude mať jednoduché, a ak ty nebudeš súhlasiť už vôbec nie, dve malé deti a tretie na ceste, toto bude na dlho...

lindavista
autor
10. júl 2015

@pslahorova ano chce byť s deťmi tak často ako sa dá, no hlavne ten týždeň keď jeho nová polovička je so svojimi deťmi

pribinak
10. júl 2015

Nedávno tu jedna baba pisala rovnaký príbeh ako ty, tiez dve male deti a s tretím tesne pred pôrodom a chlap si našiel milenku
No co s ním, to ti poradiť neviem, ale napíšem ti to co som pisala jej: vyzivne na tri deti a tiez na teba ako manželku, nooooo to bude zaujímavá suma a pekne to zakýve ich rozpočtom a je dost možné, ze ked sa okresy rozpočet, láska sa vytratí
Navyše, asi si nepredstavuje spoločne vikendy s tvojim mužom ako sa stará o vaše deti a vari im obedy ci utiera zadky
Drž sa

pslahorova
10. júl 2015

@lindavista Neriesi, to je pravda, z tohto hladiska je srab lebo Ti spravil dieta ktore este nieje na svete a chce odist, lenze to teraz nevyriesime. Preco to nepovedal ja netusim, Ty s nim zijes , mala by si ho poznat najlepsie, tu" novu" si nenasiel pred mesiacom , toto musi byt dlhodobejsia znamost.Nic sisi nevsimla?

lindavista
autor
10. júl 2015

@zexi ja som chcela, ale povedal že sa ku mne nechce vrátiť a ani nemám mať už žiadnu nádej a dokonca mi povedal aby som si aj ja našla priateľa

pslahorova
10. júl 2015

@lindavista Tak to bude este zaujimave, ked sa Vam narodi 3tie...

zexi
10. júl 2015

@lindavista hlavne si to nevyčítaj, lebo ak sa neozval za 13 rokov že niečo nie je v poriadku... škoda, že nepočkal aspoň do pôrodu a pár mesiacov potom, už len z úcty k tehotnej.. drž sa a s deťmi nech sa stretáva čo najviac, aby mali pekný vzťah, deti vedia niekedy pekne hýbať vzťahmi... veľa síl prajem

miriam11
10. júl 2015

@lindavista je mi luto, co sa stalo. Priserna situacia 😒 Ale na druhej strane sa tvoj muz vyfarbil v celej svojej krase. To je neskutocne, co dokazal spravit? Pomatena hlava, nakopala by som ho. Nebojuj, taky muz nie je toho hodny. Skoda casu. Zamerala by som sa na seba, svoje deti a finacne zabezpecenie. Budes potrebovat vela sily, trpezlivosti, ale nezhadzuj sa tym, ze ho budes prosit, zakazovat mu. Nech si ide. Ono mu totiz docvakne neskor, co stratil. Drzim palce

lindavista
autor
10. júl 2015

@pslahorova určite to netrvalo dlho, sám sa priznal, že to začalo v kúpeloch medzi nimi. manžel je vojak a chodi pravidelne do kupelov a ona tam tiež bola v tom čase - 3 týždne

pslahorova
10. júl 2015

@lindavista hovno a velke, toto si mu zozrala hej? Robi s nou, chodi pravidelne do kupelov.... ze im zelam vela stastia. Toto im dlho nevydrzi, a naspat by som ho uz nechcela. Len je riadny debil voci svojim detom, tie si to nezasluzia.

pslahorova
10. júl 2015

@lindavista Kazdopadne ked uz s tym zacal , tak nech nesie nasledky aspon financne, viem nieje to riesenie ale z materskej a z rodicaku 3 deti neuzivis.

lindavista
autor
10. júl 2015

@pslahorova nie bolo to tak urcite, ona prisla sem k nam do mesta na utvar pracovat v Januari, dovtedy ju nepoznal a do kupelov isli v polovicke Februara

ukulela
10. júl 2015

@lindavista no ty kks ... kolegynu-novu lasku by som niekde zavolala/prisla ku nej a podakovala, ze sa bez chochmesu pelesila so zenatym chlapom a odviedla ho od tehotnej zeny (hanbu pred co najsirsim okolim/rodinou by som jej urobila, myslite si, co chcete, ale tak!)
a chlapovi by som zbalila kufre zo dna na den, vojaci maju ubytovne, nech pali do pixe.
vyzivne na deti, vyzivne na manzelku. s detmi tak casto, ako sa len da? vies si predstavit, ze sa dohodnete? alebo nebodaj striedavku? kazdopadne viac by som preferovala sudom urcene ako dohodu, lebo tebou bude mavat ... premyslaj nad byvanim - ako mate byt/dom?
drz sa zena, je to chruno.

pslahorova
10. júl 2015

No a teraz je Jul a priznal sa pred mesiacom, to si uz bola tehotna .... mame cca rovnaky termin, tak mi povedz co za debila si najde milenku ked ma doma 2 deti a tehotnu zenu s ktorou bol az doteraz 13 rokov spokojny? Ho gule svrbeli?! Nedavam im dlhu zivotnost, aj ona ma deti a v puberte, som zvedala ako sa im bude zit, len aby mu ona neotrcila kopyta a nevratila sa k byvalemu manzelovi a k detom( hlavne koli detom) a Tvoj potom co , bude sa chciet vratit? Neviem , niesom v takejto situacii ale kopla bych ho do riti a ju tiez, nechovaju sa ako dvaja dospelí ale ako pubertiaci!

pslahorova
10. júl 2015

@ukulela asi tak....

caoli
10. júl 2015

Najviac, cim moze zena ublizit sama sebe, je dlhodobo muzovi predvadzat vsetkozvladajucusuperzenu, ktora nie je nikdy slaba, nerozhodna, unavena, rozhodena, rozladena, neschopna si poradit s problemom… prosto ze je len nezna kvetinka… aj ked nie je.
doma ma silnu zenu, a jeho mužovi prirodzeny ochranarsky samčí instinkt sa prebudil prave pri takej tej uvadajucej kvetinke. citi sa ako spanily rytier.
si v tazkej situacii a vlastne vobec neviem, co poradit. ani jeden z extremov odist-zostat (a ticho cakat, ze ho to prejde) nie je dobry pre teba a tvoje deti. plac je tiez zbytocny a neucinny. mozno to zatial skus uhrat na jeho zodpovednost voci jeho vlastnej rodine, ktoru zalozil a splodil. a hlavne prestan vsetko zvladat sama, aj ked sily a schopnosti na to mas. si tehotna, kedy inokedy mas mat narok na slabost? naloz mu tolko, aby nemal cas delit sa medzi 4, o chvilu 5 deti, a dve zeny.

lindavista
autor
10. júl 2015

@ukulela už som podala žiadosť na súd o zverenie deti do svojej výchovy a výživné. deti sú z toho nešťastné, nevedia čo sa deje, raz sú s ním, raz so mnou... bude lepšie ak s nimi bude každý druhý víkend, lebo takto nevedia prečo sa to deje.

canama
10. júl 2015

@lindavista ona ma dve deti, spoznala tvojho muza v januari a uz je rozvedena? a rozvadzala sa kvoli tvojmu muzovi?? nejako mi to casovo nesedi...

to ze je tvoj muz babrak je dalsia vec, lebo zit v manzelstve a neozvat sa ked mi nieco nevhovuje...ak nezmeni svoj pristup celkom isto aj jeho druhy vztah skonci podobne....necaka snad naivne ze symbioza bude 100%-na aj o par rokov, aj ked verim ze teraz po par mesacnej znamosti moze mat ten pocit.

lindavista
autor
10. júl 2015

@caoli áno ale nieje to dobré pre tie deti keď sú s ním jeden deň a potom so mnou, plačú, dcére sa zhoršil prospech a správanie. ja som nešťastná keď ho často vidím, plačem a potom to vidia aj moje deti. je to veľmi komplikované.