Používame cookies. Viac informácií tu. OK
tortelinka
17. sep 2011

ja sa ta opytam iba jednu vec: naozaj chces aby on vychovaval tvoje dieta?

tristanianz
17. sep 2011

@xkylie ☹ juj, ja len v skratke.., mam uplne podobny problem, ale nie som vydata.. Presne ako pise tortelinka, treba sa rozhodnut, co je pre teba a pre tvoje dietatko najlepsie..

gabika84
17. sep 2011

no, niekedy po prečítaní takýchto príbehov som aj rada, že som sama 😒

kajuska09
17. sep 2011

fuha, smutny pribeh ☹ a takto sa sprava len teraz ako cakas babo, alebo boli naznaky aj predtym? Nechapem takych muzov, co si snad mysli ze si na Pnke len tak zo srandy?? ☹ ☹

hajanka
17. sep 2011

no to znie strasne, je mi ta luto aj tvojho babetka, takeho otca si nezasluzi (prepac) ani ty si nezasluzis takeho manzela. Bohuzial takychto chlapov je na svete viac a ukazu sa v celej svojej krase v tej najnevhodnejsej chvili, nemusia ani bit, ani fajcit, ani pit, dokazu horsie veci a tym je psychicke vydieranie, ponizovanie, zhadzovanie, ktoreho vysledkom je stres, pocit menejcennosti a zbytocnosti. Ani neviem co ti poradit, lebo sama si si poradila, mala by si od neho odist, skor ci neskor.... ale cim skor, tym lepsie... ak si myslis, ze to este dokazes potiahnut kym sa babetko narodi, obrn sa trpezlivostou, pripadne daj si zatky do usi a vyckaj. A potom cim skor sa zbal a postav na vlastne nohy, ak to financne zvladnes.

natalii6
17. sep 2011

tak to je co za kretena co ta posiela robit v takom pokrocilom stadiu tehotenstva? 😠 podla mna neni normalny ked ti taku somarinu povie ze videl romku ako prenasala gaulc 😠 ked sa teraz takto sprava co bude robit po narodeni babatka?no neviem ale ked to pojde takto dalej ako dopadnes ved teraz potrebujes pokoj a chapaveho muza a nie to co mas doma 😢 ak mas kam ist utekaj od neho!!!!!!

xkylie
autor
17. sep 2011

@tortelinka nechcem 😒 ibaže teraz v tehotenstve všetko prežívam oveľa intenzívnejšie a bojím sa aby nenastali komplikácie ked sa s ním budem rozchádzať lebo viem že by vystrájal a neuľahčil mi to 😒

@tristanianz to ma mrzí že si v podobnej situácii ☹ inak aj a čakám dievčatko 😅

@kajuska09 určité náznaky boli aj predtým že má zvláštnu povahu ale totálne to prepuklo až teraz v tehotenstve,možno aj preto že mne sa viac otvorili oči kedže ja som vždy bola veľmi tolerantná a snažila sa doňho vžiť a nehádať sa,lenže teraz ked čakám dieťa mi to nejde a nedokážem to a ked sa jeho reči dotýkajú mojej dcéry...ako ten stratený čas a podobne tak až toto mi skutočne ubližuje a nedokážem to prehrýzť pretože mi to pripadá že útočí na moje dievčatko a to mu už odpustiť nedokážem

tristanianz
17. sep 2011

@xkylie 🙂 akokolvek sa rozhodnes, prajem ti, nech mas hlavne zdrave dievcatko a nech sa to vsetko na dobre obrati..

danielahamar
17. sep 2011

kopla bych ho niekam a viac by som s ním nechcela žiť 😉 , čo bude robiť potom, ked tie peniaze budeš potrebovať naozaj pre dieťa? vie vôbec, že dieťaťu stále treba niečo kupovať?

kajuska09
17. sep 2011

@xkylie skus sa s nim poriadne porozpravat, lebo toto je naozaj velmi zla situacia pre Teba aj babatko ☹ Velmi Ti drzim palce, aby si sa rozhodla spravne...

vefi89
17. sep 2011

@xkylie waaaauu...
každá rodina funguje na inom princípe... napr. ja mám s manželom spoločnú kasu.. ja platím šeky, a on stravu.. a nikdy som nedostala vykričané, že som doniesla domov málo... nikdy mi nepovedal ani slovko o robote, alebo o tom, že nič nerobím celý deň...

no toto je dosť divné u vás.. neviem si to predstaviť.. ja by som sa neovládla a prinajmenšom mu jednu tresla.. ale zas odchádzať od neho mi príde prehnané.. možno má nejaký nevypovedaný problém.. možno mu chýba sex?? alebo neviem..ale myslím si, ale ozaj len myslím, že sa to po pôrode všetko zmení...určite ho trápi niečo iné a týmto to len zakrýva...
každopádne veľa zdaru 🙂

rora
17. sep 2011

@xkylie a to som si myslela ze takeho divneho chlapa s debilnymi nazormi mam len ja. tiez som bola na pnke, od tretieho mesiaca az po nastup na matersku a reci ohladom toho ze na neho nemam ani cent a on mna chudacik zivi (pritom sme mali ucty podelene presne na polovicu a ja som si tu svoju polovicu vpohode platila z pnky a este ostalo aj mne na nejake drobnosti,poplatky za vysetrenia + nakupovanie vybavy pre malu). akurat ze zaobstaraval stravu.ale to si myslim ze je uplne bezna vec v situacii ked chlap zaraba a zena je na materskej alebo pnke... Tiez mal problem s tym ze ved ked nie som na rizikovom tak preco by som nemohla drhnut dlazku,vysavat,umyvat okna a jednoducho robit vsetko ako keby som ani tehotna nebola.... pritom som chcela od neho len raz za cas trosku vypomoct. no vzdy sa vsetko skoncilo hroznou hadkou a hlavne hlaskami typu "ine zeny mozu a ty nie???" neviem kde taku mudrost nabral... 😔 jedine cim som ho vzdy odbila bola veta, ze ked mu je luto ze cakam zatial zdrave dieta tak kludne mozem driet od rana do vecera! a ked uz sa ozaj nedalo inac, zbalila som si veci a isla k nasim... Prezila som dost stresujuce tehotenstvo skrz takehoto nechapajuceho chlapa a viem ako sa citis. Ja som velakrat sproste reci pustala jednym uchom dnu a druhym von, inac by mi asi siblo.... 😔 uz je to teraz sice trochu lepsie (po nedavnej asi najvacsej hadke co sme zazili a visiacim rozchodom),ale aj tak.... Som z toho dost v soku. Zelam ti aby sa ten tvoj uvedomil...

xkylie
autor
17. sep 2011

dakujem dievčatá ste zlaté,pomáha mi vyrozprávať sa

@vefi89 nato som tiež inak myslela či nebude problém inde aj som sa ho nato vypytovala ešte na začiatku tehotenstva ked ešte problém nebol až taký vyhrotený a ked býval vkuse nervózny lenže on celkovo rozpráva dosť málo o svojich pocitoch. Neviem čo sa chlapovi dokáže premietať v hlave počas tehotenstva.Sexu máme málo to je pravda pretože ja som v tehotenstve viackrát krvácala a sexu sa príšerne kvôli tomu bojím.Raz za dva-tri týždne to kvôli manželovi spravím ale úprimne pritom doslova trpím a neviem sa odpútať od myšlienky na dieťa a či sa náhodou niečo nestane 😅 pred tehotenstvom sme v tomto smere nemali problémy.Lenže on mi nikdy nevravel žeby to bol problém a ani mi to nevykrikuje že nemá sex,zdá sa že to chápe.

evabb35
17. sep 2011

@xkylie ale veď koľké sme boli počas tehotenstva na PN-ke /a tiež som sa od starších členov rodiny napočúvala, že prečo nepracujem...kedysi ženy počas tehotenstva vôbec neboli na PN, takže staršie generácie to vôbec nechápu.../ A potom koľké sme boli doma s dieťatkom na materskej a nepracovali niekoľko rokov a tiež sme si užili rečí, že sme divné, keď si doma neprivyrábame a pod. Staršie generácie žien dávali maličké deti do jaslí a šli pracovať. Takže v mysliach starších generácií už zostane, že nie je normálne, keď žena s maličkým je doma.

Medializované sú dnes skôr také mamičky, ktoré pracujú počas tehotenstva a skoro po pôrode nastupujú do práce. Mamičky, ktoré sú doma počas tehotenstva a potom s dieťaťom sú doma, sú na pokraji záujmu médií a celej dnešnej spoločnosti. Asi je Tvoj manžel pod vplyvom médií a možno aj rodiny. Stačí, aby svokra niečo šplechla Tebe za chrbtom, že prečo nepracuješ a prečo si nehľadáš robotu...v bulvári sa dočítala ako tá a tá s maličkým bábätkom pracuje ......a jemu uniká podstata problému ... nemôžeš sa nechať zožrať takými rečami...tie vždy nejaké budú.
Mimochodom - kočík som kupovala sama, podľa slov manžela sama si viem kočík vybrať najlepšie....a nakoniec najviac kočíkoval práve on....

hajanka
17. sep 2011

@vefi89 urcite si to pisala v dobrom, ale myslim, ze takyto komentar akeho ty mas vynikajuceho manzela @xkylie velmi nepomoze, ani to ze to mas nieco so sexom, ved kvoli tomu sa nemusi spravat ako idiot.

xkylie
autor
17. sep 2011

@rora tak vidím že fakt nie som sama a máš veru podobného exota 😒 to s tým rizikovým tehotenstvom mi presne tiež hovorí,lebo ja tiež nie som na rizikovom ale tvorili sa mi hematómy a okrem toho mám prácu kde som neustále v kontakte s veľkým počtom ľudí tak tam hrozili vírusy a tak,takže ma dr. nechcela už do práce pustiť. Ja mám ten problém že ja nemám kam odísť,on vlastne býva u mňa a vyhodiť ho nemôžem 😒 respektíve nedokážem,to by som asi nepredýchala a trpela ešte viac ako on. A dakujem ja tebe podobne,ved ktovie možno sa im po narodení bábatiek otvoria oči,lebo neviem ako tvoj pred tehotenstvom ale môj fakt predtým nebol taký somár 😒 mal ťažkú povahu a bol zvláštny ale to čo teraz vystrája 😕

vefi89
17. sep 2011

@xkylie chápem tvoj strach, ale zas .... neviem.. nepoznáme ho, no ja by som vedela u môjho mm, že by bol problém aj tam...samozrejme, nesilila by som sa. 😒
a ešte ma napadlo.. pomáha ti doma s prácami?? či ak si ho nejak viac zainteresovala, či mu to nemôže vadiť...
alebo nerozprávaš o bábätku priveľa??

ja viem, dávam čudné otázky, ale napadá ma to pri mojom mm 😅

diid
17. sep 2011

ani som to nedocitala, bola by som na nervy z neho aj ja. Ja som kupila zo spolocnej kasy 3 kociare, pytala som sa muza ktory kupit, on len neviem, nevyznam sa, tak som podla seba nakupila. A ked krvacas ani nerozmyslaj nad sexom. My sme cele teh. nemohli mat styk a vydrzali sme. Zdravie dietata je prednejsie ako muzova potreba.

lussy211
17. sep 2011

@xkylie Jedno slovo...CHRAPÚŇ. Nevšímať si takéhoto človeka je ťažké ak nie nemožné, a vysvteliť mu že čo je vlastne tehotenstvo a o čo v ňom ide je asi zbytočné. Zažila som niečo podobné u nás doma...otec mal podobné správanie..Toto je horšie ako keby robil všetky tie veci ktoré si povedal že nerobí(počnúc fajčením..), pretože toto je psychoteror a v takom niečom som ja žila a jediná cesta je sa vzoprieť a ak sa neuvedomí poslať ho do prdele, určite sú ľudia ktorí by Ti pomohli 🙂Nenechaj si do seba vyskakovať, si je ho partnerka nemaj strach povedať mu nech sa láskavo unormálni a uvedomí sa. 😠 A láskavo nech ťa neporovnáva s cigánkami, mal si potom zobrať takú a bol by spokojný. Mňa napadlo...odkedy tak razantne zmenil chovanie? Dáva Ti najavo že Ťa ľúbi?..

vefi89
17. sep 2011

@hajanka ale chlapovi do duše nevidíš!! a ver tomu, ale čítala som nespočetné množstvo diskusií, kde mali ženy najmä na rizikovom problémy s mm zrovna kvôli strachu zo sexu!!
a pokiaľ som dobre pochopila, má problém, ktorý sa snaží rozlúsknuť, nakoľko jej manžel o citoch nerozpráva!!
ja si zas nemyslím, že riešením je odchod!! pretože tam je problém úplne niekde inde, a on ako to v sebe "dusí" tak ho rozčulujú nazvem to debiliny... aj k eď mi je jasné, že to debilina nie je

lussy211
17. sep 2011

@xkylie Pochybujem dievčence, už keď sa raz chlap takto chová...budú trpieť aj vaše deti viem o čom hovorím, mám takého otca. Mama sa mu dlho bála vzoprieť a na mne jeho chovanie zanechalo poriadne brázdy:( Nedovoľte to tým chlapom.Jedna šanca a dosť!

karinnka
17. sep 2011

Strasne ma mrzi,ale ked sa v tejto dolezitej casti Vasho zivota,chova ako chrapun,neverim,ze sa to zmeni 😔 Skor mam strach,ze sa to vyhroti este viac............Viem,ze je tazke nestresovat,ale kvoli drobcovi bud co najviac kludna a premyslaj,ci by si mala ako a kde zit bez neho.........Popremyslaj nad strategiou a zvaz si,ze ci Ti stoji zato,zit do buducna s Debilom 😠
Prajem vela sil 😵

vefi89
17. sep 2011

nechcem byť hnusná, ale rozprávate tu o úplne cudzom človeku ako o debilovi a chrapúňovi!!

xkylie
autor
17. sep 2011

@vefi89 rozprávam o bábatku a rozprávam o ňom veľa 😅 v tomto si veľmi neviem pomôcť.Pomáhať mi veru nepomáha,teda vlastne občas navarí a raz poumýval dlážku ked som ho poprosila 😅 ale frflal potom ešte dva dni a flrfle aj pri varení. inak nie sú to čudné otázky,vlastne ja aj viem že môj mm je schopný žiarliť na vlastné dieťa ,dokonca mi na začiatku tehotenstva ked som sa z neho pokúšala vypáčiť čo sa s ním deje aj niečo také naznačil,že už ho nepotrebujem ked mám dieťa a že ho už nikto neľúbi. Lenže vieš ja sa teraz v čase tehotenstva nedokážem a nezvládam hrať na psychologičku a pokúšať sa pomáhať manželovi vysporiadať s jeho psychickými problémami,myslím žeby to malo byť práve opačne a pomáhať by mal on mne,občas mám pocit že sa pomýlil a myslí si že on je tu ten tehotný.Ja predsa od neho nič nechcem ani jeho peniaze nie,len kúsok lásky a pochopenia a veľakrát som mu to aj povedala lenže to je akoby som hrach na stenu hádzala.

hajanka
17. sep 2011

@vefi89 len tolko poviem, tiez viem o com hovorim a vela zien co si podobne prezili-prezivaju tiez vedia o com hovoria, ty mas vynikajuceho manzela ako si ho opisala, tak mozno preto..... debilina sa najde vzdy... ci to bude sex, ci peniaze, ci starostlivost, ci nenavareny obed lebo nebude kedy.... ci ci ci ci... nejaka debilina sa najde vzdy a ked sa teraz takto ukazuje.... uz sa to nezmeni... zanecha to jazvy a budu pribudat dalsie a dalsie...

vefi89
17. sep 2011

@xkylie a je teraz dosť možné, že sme prišli na koreň...ako sama píšeš, že by bol schopný žiarliť na svoje vlastné dieťa...
ešte by som sa opýtala, venuješ sa dosť jemu?? prejavuješ mu city?
ja by som si skúsila s ním sadnúť a porozprávať sa ... lebo ja si myslím (ale ozaj len myslím) že problém by bol presne tu... jasné, každá matka má strach o svoje dieťatko, každá o ňom stále básni... tu si myslím nie sú výnimky..ale zas netreba zabúdať aj na manžela.. máš zrejme rizikové tehotenstvo, do sexu sa nepremáhaj, ale prejav mu city, venuj mu pozornosť, povedz mu, aká si rada že ho máš, ako ti na ňom záleží...opíš mu, čo sa v tebe odohráva...

a ak ťa môžem jedno poprosiť... najprv vyskúšaj všetky možné možnosti, až potom uvažuj nad odchodom... neverím tomu, že ak by si náhodou teraz odišla, by si sa netrápila ešte viac

hajanka
17. sep 2011

@xkylie to hovori za vsetko ☹

vefi89
17. sep 2011

@hajanka nemám vynikajúceho manžela, a čakám na príležitosť, kedy budem môcť od neho odísť...to je zaprvé...
a za druhé, nemyslím si, že by jej pomohlo, aby teraz odišla, ak má ten chlap chvílkový problém!!
a teraz to napíšem hnusne, ale preto, že tebe sa stalo niekedy niečo neznamená, že každý chlap je rovnaký!!
a odchod a rozchod by mal byť vždy až na poslednom mieste, keď vyčerpám všetky možnosti!

xkylie
autor
17. sep 2011

@lussy211 jeho prejavy lásky sú také zvláštne,on mi nadáva a vykrikuje mi tie peniaze dookola ale ked to už nevydržím a zosypem sa a začnem plakať tak ma zrazu utešuje,minule som mu povedala že mám pocit že nás nemá rád tak nato hned reagoval že odkiaľ som na takú hlúposť prišla a že to predsa nie je pravda a úprimne ja si ani nemyslím žeby nás fakt nemal rád ani žeby som ja nemala rada jeho pretože to by som tak netrpela a neubližovali by mi jeho slová.u nás je problém inde ako v nedostatku lásky,aj ked občas ma aj to napadne či skutočne milujúci manžel vykrikuje svojej žene v pokročilom tehotenstve že neprenáša nábytok a nejde si zarobiť 😒 aj ked on to podľa mňa nemyslí doslova,skôr fakt len tára aby táral lebo nezdá sa mi žeby naozaj chcel aby som prenášala nábytok,nenechá ma ani nosiť ťažké tašky,ale prečo mi potom tú cigánku z telky vykrikuje to proste nechápem 😕 keby sa s ním aspoň dalo porozprávať aby som vedela o čo mu ide,lenže baby ja nie som introvert,ja mu to normálne takto otvorene poviem ako vám teraz píšem nemám problém mu to povedať do očí ale on nato nereaguje,respektíve zareaguje ale nie tak aby sa aj on otvoril mne.

xkylie
autor
17. sep 2011

@hajanka na jednej strane máš pravdu že takýto teror dokáže totálne zdeptať človeka,otriasť sebavedomím,lenže ja by som rada prišla na koreň veci prečo to robí,stojí mi to zato kvôli bábatku.akonáhle ale zbadám že nie je dobrý otec a že deptá aj dieťa tak to bude rázny koniec to mi ver,dieťaťu si ubližovať nedovolím,lenže ja v čase ked som si ho brala som verila že jedného dňa bude dobrým otcom a ktovie možno to tak aj naozaj bude ked sa už malá narodí.
@vefi89 inak to som už skúšala,prejavujem mu city,som k nemu milá a nežná,volám ho neustále miláčik a tak,mm bol od začiatku na takéto prejavy veľmi citlivý a veľmi ich potreboval,doslova si vyžaduje byť rozmaznávaný a mne to neprekáža rada ho budem rozmaznávať len nech mi nespôsobuje teraz v tehotenstve stresy,toľkokrát som ho o to už prosila a on reaguje práveže opačne a je ešte horší a toto fakt nechápem že prečo

Tu začni písať odpoveď...

Odošli