Manžel ma núti pracovať v tehotenstve. Čo robiť?

xkylie
17. sep 2011

Ahojte dievčatá.zvyčajne sem chodievam pod iným nickom ale z dôvodu anonymity pre indiskrétnosť témy som si vytvorila nový.Neviem ani odkiaľ začaž lebo v podstate sa potrebujem hlavne vyrozprávať lebo vybuchnem. Začnem tým že som v siedmom mesiaci tehotenstva a som vydatá.Dieťatko bolo plánované a vytúžené,podotýkam že z oboch strán ako z mojej tak aj z manželovej. Napriek tomu sa mi manžel všemožne tehotenstvo snaží znepríjemniť a čím ďalej tým viac sa to stupňuje a ja začínam byť zúfalá. Vykrikuje mi prevažne peniaze...podotýkam že ma neživý,je pravda že som od začiatku tehotenstva na pnke a z tej veľmi vyskakovať nemôžem ale napriek tomu mi nekupuje ani oblečenie ani kozmetiku,iba občas jedlo aj to nie vždy.Pre dieťa som zatiaľ nakúpila oblečenie..ja sama z pnky a myslím že to oblečenie na začiatok stačí a je krásne 🙂 Od manžela som chcela aby kúpil kočík,dostala som zato vynadané že ja len vkuse od neho niečo chcem a ja sama si nie som schopná zarobiť a že on ešte nikdy nevidel z mojej výplaty ani cent.,to je vlastne pravda že nevidel pretože zarábam ledva polovicu z toho čo on,teraz počas pn ešte menej a ked zato kupujem pre seba a dieťa tak preňho mi na darčeky neostáva. Najnovšie sa každý jeden deň hádame že si nehľadám prácu,ako mu vysvetliť že na pnke som z určitého dôvodu a že som v treťom trimestri tehotenstva a myslím žeby ma viacmenej zamestnávatelia vysmiali keby som tam nabehla s pupkom že si chcem privyrobiť k pnke. Vraj si mám nájsť niečo na doma?babenky povedzte mi seriózne čo si mám nájsť teraz v treťom trimestri tehotenstva na doma??do všetkého by som potrebovala najprv investovať,keby som chcela trebárs robiť gelové nechty alebo vyrábať šperky a ja nato proste z pnky nemám že nakúpiť materiál alebo investovať do kurzov a potom čakať či sa mi náhodou tie peniaze vrátia a preto som podľa neho lenivá hnusná potvora ktorá stratila celých devať mesiacov ničnerobením vraj stratený čas,nato som mu zvládla odpovedať len toľko že ked je preňho čas kedy rastie jeho dieťa stratený tak je to veľmi smutné,lenže nato mi bolo zase odpovedou len aká som hnusná potvora a ešte aj horšie nadávky.Aby som sa len nesťažovala tak s bábatkom sa rozpráva,mne občas prinesie darčeky premňa,ktoré mi ale moc radosti nespravia lebo sú to pc hry a tak,o koľko väčšiu radosť by som mala keby kúpil niečo dieťatku.Prepáčte za dlhé výlevy ale neviem to kratšie opísať môj manžel nepije,nefajčí,nebehá za inými ženami,nebije ma,napriek tomu sa občas cítim horšie ako keby to všetko robil.Sú chvíle kedy sme spolu šťastní ale ako mi môže v období pokročilého tehotenstva vykrikovať že si neprivyrábam a že odmietam nosiť ťažké veci.Vraj zbytočne simulujem,že on minule videl v telke rómku čo v tehotenstve prenášala gauč a nič sa jej nestalo 😕 občas fakt nechápem ako môže normálny človek niečo také vypustiť z úst a premýšľam ako bude moje dieťa žiť bez otca kedže koniec je asi nevyhnutný lebo dlho to takto asi nevydržím,zatiaľ koniec odkladám pretože sa bojím že rozchod by som v tehotenstve nezvládla a porodila predčasne a zároveň sa bojím že porodím predčasne z tých stresov,ale ked som to vravela manželovi že sa bojím o dieťa a nesmiem sa stresovať tak odpoved bola že ho vydieram dieťaťom a správal sa ešte horšie.končím už babenky a veľmi dakujem každej čo ten môj román prečíta 😀

hajanka
17. sep 2011

@vefi89 @xkylie
poradila som najlepsie ako som vedela/citila, poznam taketo pribehy a im podobne a vzdy sa tocia dookola okolo toho isteho...
na zaciatku si pisala, ako super fungujete, tak preco chces od toho svojho odist??? 😨
nie vsetci muzi su rovnaky, su ti lepsi, dobri, milujuci, chapajuci, starostlivi a potom ti urazajuci, ponizujuci, vecne hundrajuci, kt. si myslia ze su stredom vesmiru a ze ten sa toci len okolo nich, hovori sa im aj manipulatori, zrazu sa zmenia na milujucich a dobrych a takto to ide dokola, citove vydieranie... ano rozchod je vzdy na poslednom mieste, ale kym k nemu dojde tak zo zeny ostane uz iba vycucana troska, kt. sa uz na vela nezmoze a nedokaze zmenit vlastny zivot.

vefi89
17. sep 2011

@hajanka lenže on sa pred tým nesprával tak ako čilei, takže to nebude ten tvoj opisovaný terorista...
a ja som o svojom mm písala, že mi nikdy do ničoho nefrflal... ne že je skvelý..
a odmietam sa spovedať o tom, čo sa deje u nás doma

xkylie
autor
17. sep 2011

inak fakt vám veľmi dakujem baby,ani neviete ako ste mi pomohli,úplne sa mi uvoľnil ten hnusný tlak v hlave čo som mala.

hajanka
17. sep 2011

@xkylie niekedy pricinu nezistis, je to proste taka povaha, nemusi to robit z nejakeho konkretneho dovodu...
V kazdom pripade ti prajem aby si bola v pohode a happy a tvoje dievcatko tiez

tea333
17. sep 2011

@xkylie
@rora Baby, ja vidim tu na konovi vselijake pripady takychto idiotov, a je mi luto ak to co napisem bude vyzniet neprijemne, ale mam pocit ze si za to tak trochu mozte same.Nerozumiem ako ste sa s takymi chlapmi vobec mohli dat dokopy a na co ste mysleli, ked ste si s nimi robili deticky.
Ked som ja chcela pracovat na dietati, tak som sa sama seba kazdy vecer pytala - poznam svojho muza dobre?bude mi oporou? postara sa o mna aj o rodinu?bude milovat svoje deti viac nez seba?
ak by som pochybovala, tak by som do toho nesla.Je skvele ze si vela veci platite same, ak ste vo vztahu..ale v manzelstve a rodine ma byt vsetko NASE a nie TVOJE a MOJE.

jania023
17. sep 2011

@xkylie moja ty len radsej utekaj od neho..Je pravda ze kazdy chlap reaguje rozdielne na tehotenstvo..Mozno az teraz si uvedomuje ze sa budes venovat coskoro aj niekomu inemu ako jemu a zle to znasa a riesi to tak ze je neprijemny.Skus mu povedat nech si pripne miesok cementu na pupok a nech si odrobi sichtu a ked si boze chran sadne tak ho zdrb ze nebud baba ine tehu zeny to zvladnu kazdy den tak preco nie ty?Ja si myslim ze asi ziarli ze uz nebude iba on a teraz aj ked tu babo este nieje tak uz si uvedomuje rozdiel v tom ze nehovoris o nom alebo o babu

martinka17
17. sep 2011

@xkylie nečítam príspevky, prepáč, len ten úvodný...moja rada, bez tohto "otca" budete šťastnejší, je to ťažké, ale lepšie ako sa trápiť. Občas sa možno potrápite ale menej ako s ním. Osobná skúsenosť 😉

hameeda
17. sep 2011

@xkylie : vies ja by som to povedala tak co sa raz rozbilo to uz nikdy nebude ako predtym aj ked to zlepis, a to ti poviem aj z vlastnej skusenosti,,pretoze tiez sme mali s manzelom pred casom urcite problemy hoci sa to teraz urovnalo, ale aj tak uz to nabude ako predtym, aj ked sa vas vztah urovna uz tam ten pocit ublizenia ostane a je na tebe ako sa rozhodnes, alebo budes zit s tym pocitom alebo sa rozidete, ja som sa rozhodla zit s tym pocitom, ale poviem ti pri kazdej somarinke sa ti jeho slova a pocity ake mas teraz vratia, jednoducho uz sa to stalo uz sa neodstane, a to mozem povedat ze ja som nemala taky problem ako ty pretoze v nasom manzelstve zarabam iba ja a to aj pocas tehotenstva, mi sme mali problem koli svokre, v podstate som to vyriesila tak ako som chcela, pretoze som ho jednoducho vykopla aj so svokrou z domu, kedze vsetko platim ja, po dvoch dnoch prisiel naspat, prebrali sme to, snad pochopil co urobil zle,,ale dodnes si vycitam ze som bola taka hlupa a tak dlho trpela, keby som urobila rozhodnutie skor, mozno by to tak nepoznacilo nas vztah,,radit je tazko v takej situacii, no musis si uvedomit co je pre teba a dietatko najdolezitejsie,,a ja si myslim ze dieta hlavne potrebuje pokojnu a silnu matku,,ako nou budes ked ti bude kazdu chvilu podkopavat nohy,,a co ma dieta z takeho domova ked sa vecne hadaju jeho dve milovane osoby,,a ako to vezme tvoja dcera ked bude pocut ako ti nadava,,ja by som rozhodne svoje deti nenechala pocuvat ako ich otecko nadava mamicke,,a od nadaviek je len krocik k facke.... 😢

janka_pn
17. sep 2011

urcite by som minimalne na daku dobu odisla, ak mas kam a bud sa uvedomi alebo to nema vyznam...

rora
17. sep 2011

@tea333 napriklad u nas, pred mojim tehotenstvom nic nenasvedcovalo tomu, ze nastane u mojej polovicky takato zmena... jednoducho som nemala odkial vediet ze sa to takto zvrtne, ked mi pritom pri nasich rozhovoroch sam hovorieval ako to bude samozrejmost prenho sa starat, ci uz po materialnej stranke, alebo co sa tyka pomoci v domacnosti pocas tehotenstva,ak by sa nam zadarilo babatko... no ked k tomu proste doslo, asi to nejak nezvladol a jednoduchsie prenho bolo pustit z huby nejaku tu urazku.... 🙄 no co ti poviem....

hameeda
17. sep 2011

@tea333 : ano to je presne co tiez mi stale napada,,v manzelstve je vsetko nase spolocne preto ideme do manzelstva,,moj muz nezaraba a v zivote by ma nenapadlo mu to vycitat,,ani niejako mi to nepride, u nas vlastne je to tak ze ja zarabam a on mina,,,lebo ja nemam cas chodit po obchodoch,,a ked uz idem do obchodu tak to je len ked potrebujem nieco pre seba co on nevie kupit,,a vobec mi to nevadi,,

ela2710
17. sep 2011

Baby vzdy sa mi pacia prispevky, ako ujdi od neho, chod od neho prec, utekaj, vy by ste vari usli? 😲 kazdy chlap ma svoje muchy, ale zena sa s nim da dokopy preto, ze ho miluje - aj my sa vieme pohadat a niekedy si myslim, ze je uz koniec,ale viem, ze koniec nebude 😀 az prilis svojho priatela milujem, vy by ste od Vasho partnera odisli keby sa tak spraval? Po prve - vela chlapov sa na babo naozaj tesi, ale ten strach z ,,neznameho" im dokaze zmenit na isty cas povahu a po druhe -mnohe tehotne zeny su precitlivele a to doslova, mna tiez cez tehu zranovala hocijaka neprijemna poznamka - sice tie neboli od mojho priatela ale od starych babiek co si somrali o tom, ze aka mlada a bla bla bla -teraz uz na take reci nereagujem.
@xkylie - uprimne si myslim, ze keby si ho nemilovala a nechcela s nim byt, uz by si bola davno fuc, mozno tak tie slova ani nemysli, chlapi radi prehanaju (napr. o tej ciganke), maju radi posledne slovo a vzdy vsade boli a vsetko videli 😀 neviem, ci je to jeho prve dietatko, ale zda sa mi, ze ma strach, zrazu sa vsetka pozornost venuje babatku a nie jemu, ale neboj, zvykne si 😉 moj priatel bol cez tehu velmi mily, nenechal ma ani nakup nosit,ale od kedy som s malym doma a sem-tam nestihnem poriadit, ci navarit tak potom si aj ja vypocujem svoje, ze som doma a nic nerobim, ale na rozchod by som sa neodhodlala len pre taketo dotahovacky 🙂

dani84
17. sep 2011

neviem ci by som ja taketo spravanie manzela zniesla - a v tehotenstve uz vobec nie... Ved to je psychicky teror toto ☹

lussy211
17. sep 2011

Ten chlap s Tebou manipuluje uvedomuješ si to? 😒 Aby mne chlap nadával a vykrikoval mi peniaze?To je čo za lásku?Uvedom si to kým nie je neskoro:(Ty ho miluješ to vidím, ale na to jeden nestačí.Pýtala som sa na prejavy lásky preto aby som videla ako to je a netrepala hlúposti a mohla správne reagovať. Ale jeho správanie nie je v poriadku.To viem určite. A tára aj keď vie že Ti to ubližuje?To nie je ospravedlnenie. A ako zareaguje?Zasa nadávkami?Daj mu ultimátum, že bu´d sa začne chovať ako sa patrí alebo nech sa pripraví na to že skončíš, že nie si nejaká rohožka, vravíš že nemáš problém mu to povedať tak konaj, mysli na drobca.
Súhlasím s @dani84

evabb35
17. sep 2011

@xkylie ále to je taká blbá nátura....s ním zbytočne budeš niečo otvorene rozoberať...však on sám sa v sebe nevyzná...takéto typy ani nevedia čo všetko svojim najbližším natárajú a pritom to tak nemyslia....nerieš to....nechaj to teraz tak....nájdi si nejakú záľubu, ručné práce - prečítaj si niečo od Haliny Pawlowskej /Zoufalé ženy dělají zoufalé věci,Proč jsem se neoběsila, Hroši nepláčou/ alebo od Ivanky Deváté /Všechny mé domovy,Rodinný podnik/ alebo od Michala Viewegha /Román pro ženy, Účastníci zájezdu/

ela2710
17. sep 2011

@vefi89 aj mna napadol ten nedostatok sexu 😅 vtedy vedia chlapi riadne okorenit zivot, ja som mala v 3.mesiaci spinenie, neskor som sa zas zacala skor otvarat, no a velka vystraha, ze tehu bez sexu, videla som aky je priatel nervozny, ako nevykrical mi to, ani sa nespraval hrozne, ale bolo to z neho citit, a po tehu sa zas vsetko vratilo do starych kolaji 🙂

ela2710
17. sep 2011

@xkylie a rozpravate sa spolu casto? myslim, pytas sa ho take tie otazky, ako sa ma, ako bolo v praci, atd.? ono to dost pomaha - komunikacia je vo vztahu to naj, lenze nehovorit len o sebe, ale zaujimat sa aj o druheho

evabb35
17. sep 2011

@xkylie vyzerá to tak, že Ty už jedno dieťa máš a teraz čakáš druhé dieťa. Po pôrode bude z Teba matka dvoch detí.

pimpulienka
17. sep 2011

Strašne ľahko sa píše "utekaj" od neho "bude ti bez neho lepšie", ale dosť ťažko sa to bude realizovať a hlavne pred pôrodom, či keď sa narodi malinké.. Nemáš to vôbec jednoduche, neustale vyčitky, nemilé slová..Pišeš, že máte aj pekne chvíľky. Ake su to napriklad? Ajy je okrem toho, že ti vyčita, že so na Pn a nezarába? Ako sa k teba správa mimo toho? Aky je manžel?.Má niečo čo na ňom miluješ,čim ťa vie rozosmiať?...

dianka3
17. sep 2011

@lussy211 suhlasim z tebou,to nie je mozne aby toto muz robil zene a zvlast kd je tehotna,ved to je chore co jej secko vykrikuje a nadava, ved nevydi ze je tehotna? Sprosty chlapi myslia si ze tehotenstvo je nic, ze tehotna zena ma fungovat normalne , ale co mi zeny? aj ja som na rizikovom tehu. boze nech ho kopne v rit, su aj normalnejsi muzi si myslim,no ja som tiez este takeho nestretla

hajanka
17. sep 2011

@tea333 suhlasim s tou poslednou vetou: v manzelstve a rodine ma byt vsetko NASE a nie TVOJE a MOJE.

@ela2710 mozno take zeny nepoznas, ale cudovala by si sa kolko zien od takychto chlapov uslo a teraz su stastne, ved aj teraz tu par takych prispelo, vies, len maloktora zena sa s tym bude chvalit 😔

Kazda mame na vec svoj nazor, vela zien si takymto niecim preslo a prechadza, niektore "drzia hubu a krok" neopovazia sa protirecit, vela zien dokonca uveri takemu cloveku. Pocity viny v nas takyto clovek nevzbudzuje len tak. Tym ze nas oslabi, oslabi nasu sebaistotu a sebadoveru, dostane nas pod kontrolu a moze nas vyuzivat na svoje ciele. Akosi podvedome sa potom citime povinni vykonať pre neho aj to, co nam je inak proti srsti. Avsak toto vsetko robi s takou noblesou tak nenapadne, ze mnohe obete s oslabenym sebavedomim ani po rokoch neveria, ze ten clovek ich manipuluje. Dokaze zahrat aj milujuceho cloveka a prekvapit, robi to vsak len vtedy, ked citi ze o nom pochybujete a citi sa ohrozeny, ze by vas mohol stratit. Takato psychicka manipulacia vie byt velmi nebezpecna a v cloveku zanechava trvale socialne a psychicke nasledky..., navodzovanie pocitu viny, prenasanie zodpovednosti, cim dlhsie trva, tym je horsie a je tazsie sa oslobit, len tie odhodlanejsie a sebavedomejsie to ukoncia...

evabb35
17. sep 2011

@xkylie rozvody a rozchody s takýmito blbými povahami sú ..... obzvlášť ťažké. Určite si všetko poriadne premysli a nerozhoduj sa unáhlene.

pempusik
17. sep 2011

@xkylie nuz mas to tazke a nam, co nezazili taketo situacie sa tazko nieco radi. Pride mi cudne, ze aj ked zijete v spolocnej domacnosti, hovorite o "mojich peniazoch" a "tvojich peniazoch". My mame sice s mm dva ucty, ale su to nase peniaze, co kupujeme, kupujeme spolocne. Co znamena, ze ti obcas kupuje jedlo? To si nenakupujete spolocne do domacnosti? Asi vela otazok, ale ma nahneval jeho postoj k tebe (aj ked ho nepoznam, takze ho nemozem sudit).
Moj mm si vypocul tvoj pribeh a skonstatoval, aby si sa ho co najsor zbavila. Ja som vzdy zastavala nazor, ze je tazke byt sama s dietatom, ale je tazsie byt s dietatom a byt s niekym, pri kom trpis.
Dufam, ze vas vztah sa skoro spravi a vsetko bude ok. Hlavne mysli na seba a to malicke. Drzim palce 🙂

dianka3
17. sep 2011

@xkylie je to tazke velmi dobre ta chapem a zvlast zeraz ked sme tehotne a take rozcitlivene,milujes ho? ale ked on ti toto robi asi ta nemiluje, alebo ano ale v inom zmysle lasky.Lenze to nie je dobre, budes cely zivot trpiet, aj po narodeni babiky ti zacne vycitat, ze ju moc rozmaznavas,alebo jej kupujes viac veci ,alebo ti zacne vykrikovat aby si ju uz dala do jasli a mohla ist pracovat. Nakoniec mu mala zacne prekazat a to nedovol, viem ze to rozhodnutie bude a je velmi tazke ale musis mysliet na tvoju babiku a na seba a nie nanho, takyto clovek proste nestoji za tvoje trapenia ci slzicky 😅 Ty teraz nosis babetko pod srdieckom a to ta lubi 🙂 takze nie si sama 😉
A mas tu aj nas maminy a zienky co na teba myslia a stojime pri tebe 🙂

katy1979
17. sep 2011

joj dievca bude este horsie hlavne ak budes mat iba rodicovsky. ja som si nikdy peniaze nepytala iba ak som musela a to som sa vzdy velmi odhodlavala. lebo hned otazka ze ako to ze nemam a naco a preco. takze to riesim tak ak nemam napisem mu zoznam do obchodu co ma nakupit. ci sa pri kupovani topanok detom tvarim ze tam nie som a nema inu moznost nez ich zaplatit. ale tiez sa mi stalo ze som od neho minule takto pytala peniaze tak zacal ze ako to ze zasa nemam a zacal mi kalkulovat ze kolko dostanem rodicovsky a preco som si neodlozila z materskej a naco som tie peniaze minula. akoby som ich rozflakala. kociky pri oboch detoch som si kupovala sama aj vybavu aj oblecenie. ma to jednu vyhodu ak budem odchadzat ostane mi to a nemoze vykrikovat co vsetko on kupil. ostane mu tento byt aj s hypotekou a telka. ostatne si beriem. pocas tehotenstva kedze som chodila do prace teda pri prvom som si nevypytala ani cent a pri druhom tehu myslim ze tiez nie. nemienim pocuvat tie poznamky. u nas je tych problemov viac akosi sa to nakopilo takze ja odchadzam. samym nam bude lepsie. ziadne vycitky ci to ze mam byt ticho ci ako to ze som neupratala ked on mi to povedal. hlavne ze ma vacsinou navarene, nakupene a oprate, vysavam skoro kazdy den. riady su upratane akurat mu nezehlim. on odmietol zehlit nase veci ja nezehlim jeho. ano je pravda nestiham umyvat podlahu ale s prepacením aj sa si chcem niekedy sadnut tak si radsej vecer sadnem sem a vylozim nohy. nemusim predsa cely den byt na nohach.
Uvidis co a ako sa u vas vyvinie. ci to bude naozaj len o tych peniazoch. alebo o tom ze jednoducho si ta nebude vazit. Teda na prvy pohlad nebude a nakoniec zistis ako sa v robote chvali aka si sikovna a podobne. to mam aj ja doma. ale k comu mi to je ked sa k nam sprava ako k menejcenym.

dianka3
17. sep 2011

@katy1979 takze ty opustas svojho manzela? teda ak smiem vediet? a po akom dlhom case si sa nadobro rozhodla? a ked vravis ze mu nechas byt a podobne kde pojdes ty? mas kam ist?

hameeda
17. sep 2011

este som chcela ze u nas strasne pomaha veta ze ked sa ti nepaci vies kde su dvere, tu nie je vezenie, ked sa ti nepaci tak chod prec,,to ked moj muz pocuje tak hned obrati o 180 stupnov,

katy1979
17. sep 2011

@dianka3 hej rozhodnutie padlo. netvrdim ze to bude hned zajtra prave preto ze som na MD. akurat si chcem popozerat co stoja prenajmy. nam staci aspon jednoizbovy byt a neskor sa uvidi aj podla sudu. kedze tento byt je zatazeny hypotekou. takze ma ani nema z coho vyplatit a tym padom si nemam za co kupit novy. jednoducho budem na nule. chcela som odist az ked zacnem pracovat ale prestavam to zvladat.

zufzufmeister
17. sep 2011

No ja tiež neviem čo poradiť, ale viem, že to v poriadku určite nie je... Proste to je normálne, že žena, keď je na materskej a to nehovorím o tom trápnom rodičovskom príspevku musí žiť s mužových peňazí... A ak jej to vykrikuje tak je jednoducho debil a hotovo. Nech je za tým čokolvek ! A keď je taký múdry, asi by som sa ho spýtala či tie peniaze mieni vykrikovať ďalej a ak áno môže ísť na materskú on a ty choď do práce a nech si privyrobí doma on...

lussy211
17. sep 2011

@dianka3 Ďakujem Ti Dianka, ale aj keby nebola tehotná to si nemá predsa čo dovoliť, veľmi ma zarmucuje ke´d vidím koľko žien má takýto problém a nechajú si skákať po hlave len preto že buď nemajú na výber alebo nemajú kam ísť, boja sa alebo sú tak veľmi zamilované že to prehliadajú.Dievčence moje toto ale nie je cesta ku šťastiu ☹