Manžel ma zranil

smovlinka
19. jún 2015

Ahoj ani neviem ako zacat prave sa mi zrutil svet.Mam manzela mame uz jednu dcerku a chceli sme druhe teda aspon som si to myslela.Dnes som sa ho opytala kedy ideme skusat zacat a ze uz ci si vsimol ze mame pohlavny styk raz za dva tyzdne.Porodila soum mu zdrave krasne dieta ktore miluje stara sa vsetko.Ale jehoodpoved ma uplne zranila ze pozri sa pribrala si myslis si ze ma to pritahuje preto nemam chut a abi druhr nechcem pribrala by si a nahodou neschudla.Mala som cely zivot 64kg ked som otehotnela som pribrala co je prirodzene a mala som 75kg.Po porode nie a nie zhodit vzdy som zahrizla vecer do niecoho ked mala spala a ako keby toho nebolo malo mala som poporodnu traumu a depresiva z ktorych som priberala a ked to bolo ok uplne mi prestala chodit ms a uzivam dodnes hormony mam 85kg a neviem co robit cvicim nejem po 18dole to nejde .Som zufala nestastna uplakana a to naozaj som bola kocka ale nemozem zato proste .Ranilo ma to neskutocni sposobom tvrdi ze ma lubi v hneve som mu povedala nech sa teda rozvedie a najde si stihlu zenu.Ze nic take nechce ze nech proste schudnem lebo inak intimnosti nebudu fungovat a ani to miminko druhe nebude.Kocky co mam robit poradte mi?

zibi
19. jún 2015

@mawka veis co nesuhlasim celkom, ale respektujem tvoj nazor .. 🙂 viem co chces povedat a viem ako to myslis, aj z casti suhlasim, lebo je to tak ale napisem ti to z ineho pohladu
napisem len svoj pohlad co som tak vypozorovala na sebe ... ja z hormonov priberam , mam hypotyreozu .. ja som brala maximalne davky hormonov pri 2 ivf pre zlu reakciu ..jem zdravo, neprezieram sa, a pribrala som stale po kazodm ivf 5 kg, potom som si myslela ze pojdem na soft a bude dobre, aj z toho som rovnako pribrala - a pritom len clostyl, a progesteron, nalialo sa mi brucho, tvar, ruky vyzerala som ako nafuknuty balon ..jednoducho kazde telo je ine a aj metabolizmus inak pracuje ..poznam vela bab z kona, ktore jedli tie iste hormony a nic ..este aj prednison a nic a ja som sa cela naliala ..fakt kazde telo je ine a niektore veci sa nedaju ovplyvnit ..

smovlinka
autor
19. jún 2015

@dadis lutovanie nie je premna ale stymto zapasim od svojho pubertalneho veku s diagnozou polyc...vajecnikov a od puberty ma cyklus aky mam a to som bola chuda ako lan natrapili sme sa kym vobec bolo lrve a to som vo forme bola nala som 60 kg a othotnela som s 64kg to co domna pichali mi pridalo hned 4kg toto s lutostou nic nema.....

sissy27
19. jún 2015

@zibi on ju predsa neprestal milovať ani ju neopúšťa.. len ho sexuálne nepriťahuje... a o manželstvo sa majú starať obaja - čiže aj ona by sa mala snažiť byť pre manžela príťažlivá... jedna vec sú lieky, ale sama priznala, že na začiatku to bolo nesprávne stravovanie... takisto tie zdravotné problémy je dobré aspoň skúsiť riešiť inak ako hneď antidepresívami, hormónmi atď...

petulda333
19. jún 2015

Ja suhlasim so @starry_eyed ber to ako motivaciu...tvoj chlap urcite nie je blbec...su chlapi ktori maju radi chude a taki ktore radsej trosku viac...a s tym nic nespravis...verim ze to ide tazko ale skusaj a snaz sa a ono to pojde...a je lepsie ze to povedal nez ma byt ticho a chodit za inou!

dadis
19. jún 2015

@smovlinka ja som tiez pred prvym dietatom potratila, je to sucast zivota mnohych zien, vsetky tie lieky som brala nepribrala som ani g. Ti nie je hormnonmi. Prepac, ale mne sa zda, ze si sa nezdravo ujala role matky 😞. Preber sa, mas jedno dieta, aj keby druhe nebolo, mas svojh hodnotu, takto jazis zivot sebe i muzovi, drti nemaju byt zmyslom nasho zivota, ale iba jeho sucastou.

evelynm
19. jún 2015

@mala_hobitka , pozname len malicky fragment zo zivota, spravania toho muza. Ozancit ho na zaklade toho za blbca sa mi zda nevhodne a neslusne.

zibi
19. jún 2015

@smovlinka tak to ti verim z duphastonu sa vela pribera - (prepacte mi moj nazor zienky , je subjektivny - nezovseobecnujem ho zamerne ) takze z duphastonu priberie niekto hlavne do hornej casti tela - ruky, prsia,brucho, tvar - je to kvoli progesteronu - ktory uklada tuk v hornej casti tela - pricom estrogen - do zadku a bokov ... takze ja ta chapem, ked mas nahodou hypotyroezu tak spomeleny metabolizmus a hormony je hruza .neboj, pojde to dole , kludne napis ip ked budem vediet ti poradim 🙂

alaguema
19. jún 2015

@zibi veď on s ňou je v dobrom aj v zlom. Neopustil ju a zrejme sa ani nechystá. Iba jej povedal, ako to vníma. Možno nezvolil najvhodnejší spôsob ako to podať, ale inak je to totál pochopiteľné a legitímne. Bezpodmienečná láska je krásna vec. Ak ťa niekto telesne nepriťahuje, môžeš ho naďalej ľúbiť, ale telesne ťa proste nepriťahuje. To je také ťažké pochopiť, že v tomto smere si človek proste nerozkáže? Čo by podľa teba mal robiť? Tváriť sa, že áno? Všetko je ok? Navyše, pani má celkom vážnu nadváhu, tam už ide aj o jej zdravie. Takže zodpovedný partner sa práve ozve a dá najavo, že ups niečo začína byť úplne zle.

smovlinka
autor
19. jún 2015

@sissy27 antidep....som brala po porode rok tie uz nemam tie boli prve z ktorych som pribrala teraz papam ine hornony na tie zenske vecy zena v tomto veku proste nemoze byt bez ms tak to liecia tym a chladnicku nevujedam po veceroch to bobec po 18uz nic iba cistu vodicku

dadis
19. jún 2015

@zibi brala dupaston asi rok, kazdu polovicu cyklu, po otehoneni este 3m a ani g. Clostyl aj injekcie a nic

mawka
19. jún 2015

@dadis jedno s druhym. zeny s nadvahou alebo obezne maju vacsinou problem pribrata. tak naco sa napchavat hormonmi, ked mozem najskor schudnut a potom to pojde asi hadam lepsie, nie? pretoze ak teraz ma nadvahu a este sa chce pustit do dalsich hormonov, co bude potom, ked priberie este dalsich 20 kg?
neviem, mne nieco asi unika. mozno budem hnusna, ale keby som nemohla mat deti a musela by som prejst vsetkymi tymi hormonami, asistovanou reprodukciou a zadarilo sa aspon jedno dieta, tak budem vdacna aj za to jedno dieta a nechcelo by sa mi opat a znovu trapit telo. kocena je mlada, dieta ju potrebuje celu a ona sa ide nicit zas a znova. lebo jedno nestaci :-/

smovlinka
autor
19. jún 2015

@dadis tak ako ma kazda zena iny porod tak ma asi kazda zena aj ine telo a nieku hprmony uskodia na vahe niekomu nie tazko povedat

zibi
19. jún 2015

@sissy27 ja rozumiem, neutocim na nikoho a ani na tvoj nazor, pisem len svoj pohlad ako to vidim ..ved pisala, ze sa snazi schudnut, ze jej to nejde ..tak to je podla mna snaha ...to je zaciatok ci ??
ja sa snazim ju trochu povzbudit ..je jedno ci na zaciatku jedla - niekedy aj jedlom zajedas problemy ... neda sa tak vsetko hrozne pausalizovat .. ja ju chapem ..kazdy sa ma snazit, ona aj chce..ale ved vieme, ze zivot nie je len cierny a biely , niekedy sa nieco vymkne z ruk, nie vsetko sa podari tak ako by sme chceli ..
a ludia si zbytocne ublizuju, podla mna robi co moze aj ona.. ale tak mozno to cele nechapem ja ..
.a rozumiem aj toho manzela, ked ta prestane niekto kvoli nadvahe pritahovat, uznavam, pre niekoho to moze byt cela katastrofa...a pre niekoho by to nebolo , niekto je viac povrchny a niekto nie... taky je ale zivot...

smovlinka
autor
19. jún 2015

@mawka to neberem preto ze chcem ale musim ked mi kazdy mesiac nepride ms tak ti ju musia bud dako vyvolat injekciami alebo liekmi na umelom oplodneni som nebola a nikdy ani nepojdem bud to moje telo zvladne alebo nie

mawka
19. jún 2015

@smovlinka ale no tak, dost bolo vyhovoriek. depresia je z coho? ze si potratila, ze si bola napchavana hormonmi alebo mas sama so sebou problem? mas zdrave babo, vynikajuceho muza, ktory sa o vas stara a tvoje telo je v tvojich rukach. tak ako tvoje manzelstvo. bud rada, ze nemusis bojovat s milenkou, bud rada, ze nie si s dietatom na vsetko sama. ide len o blbych 5 kil a potom dalsich 5 kil a este dva krat si to zopakujes a budes tam, kde si bola 🙂 je to len uhol pohladu. chces alebo nechces?

janulla999
19. jún 2015

poznam ženu, kt. po viacerých pôrodoch ostala plnšia, viem, že jej mužovi sa to hnusí, ale jej to nikdy nepovedal, keď ešte spolu spávali-tak on skôr nasilu no a posledné roky už vôbec, ale naozaj nikdy jej nepovedal, že sa mu jej telo hnusí - čo by jej dalo odpoveď na mnohé otázky a určite ju to nakoplo....no on je taký, že radšej sa pozrie za inou... ☹

smovlinka
autor
19. jún 2015

@zibi dakujem za slova nepisem tu preto ze sedim na zadku a myslim si ze to urobi niekto zamna!!!ako simv pisala nastivila som aj odbornika upravila stravu ale ked za mesiac date iba kilo dole zas vas to znici ze iba....

evelynm
19. jún 2015

@janulla999 , ako si to pekne nazvala - plnsia 🙂 . Obezne zeny zvyknu pouzivat taketo "krajsie" nazvy - som plnsia, som silna, som velka... , nepovedia rovno - som tucna, som obezna... Ale podstata ostava.
A ten pan, o ktorom pises, mozno ak by bol uprimnejsi, tak by to jeho zienku trosku naozaj nakoplo...

smovlinka
autor
19. jún 2015

@mawka antidep uz neberem!!ina to ci treba na bezny cyklus zeny a neviem ci ti nieco hovori poporodna depresia kto nezazil nevie hormony kyvu taky fukot preto som to vtedy mala teraz uz ma tri roky da romy uz ich neberem

alaguema
19. jún 2015

@smovlinka predpokladám, že teraz tie hormóny berieš kvôli snahe otehotnieť? Vieš, ono je už toľko párov, ktoré si zruinovali vzťah práve týmto...Máte jedno zdravé dietko. Keby že nie, tak pochopím tú snahu. Ale takto nechápem. Ja by som skúsila dať dokopy najprv seba, svoje telo, bez hormónov, bez stimulácie liekmi a potom až možno, keď sa to upraví, by som šla týmto smerom. Je to ako píšeš - každý organizmus reaguje inak. Ten tvoj reaguje zle. Nie je to dostatočný signál k tomu, aby si ho prestala stimulovať umelo?

mawka
19. jún 2015

@smovlinka vies co? ja som prestala chodit k lekarom 😀 a ver, ze som mala dost neprijemne problemy zenske. ja som naopak rok v kuse krvacala. s dvojdnovymi pauzami. mne tu maternicu chceli zobrat. prve som potratila, ale mam dve krasne skvele deti. lebo som sa proste co? vysrala na lekarov a lieky. hormony som slahla do kosa a rovnako aj AD. upravila som stravu. dnes do seba nedam pomaly ani ibalgin. a vies preco? lebo cim viac liekov som do seba pchala, tym mi bolo horsie. vysadila som aj HAK. a odkedy som slahla AD do kosa - nie, ziadne postupne znizovanie davky. proste zo dna na den. a odvtedy som ani nebola na kontrole. 8 rokov. naco. vsetko bolo v mojej hlave. aj chudnutie muselo prist z mojej hlavy. vsetko je v hlave. ano, mam zvacsenu stitku, aj to je vidiet. ano, mozem mat poruchu stitky. ale zijem? zijem. chudnem pomalicky sice, ale chudnem a kym na sebe neuvidim nejake extra priznaky tak ani nikam nepojdem. a vies co je zaujimave? odkedy myslim pozitivne, odkedy nezerem hormony, odkedy chudnem, aj menstruaciu mam ako svajciarske hodinky. a to nie som ziadna eko bio matka fanaticka. len som prisla na to, ze bez liekov je mi absolutne fajn.

ukulela
19. jún 2015

@smovlinka no ako ak ide kilo za mesiac, za rok ich bude 12, to ber ako vyhru 🙂 dnes som si dala posledny chleba, kupila dve hlavky ladoveho salatu, od zajtra opat ziadne pecivo, este musim poriesit,coso sladkym. a ak stihnem pojdem vecer aspon 15 minut behat (ked mrnduch zaspi samozrejme az 🙂
... kilo za mesiac, co by som ja za to dala, uz by som bola skoro na predporodnej vahe 🙂 tak zajtra zacnem vazne na tom pracovat a basta.

janulla999
19. jún 2015

@evelynm to určite áno...všetko zlé je na niečo dobré a aj takéto kruté slová vedia poriadne nakopnúť a ísť ešte s väčším odhodlaním a húževnatosťou do boja s kilami, preto držím
@smovlinka palce 😉

smovlinka
autor
19. jún 2015

@alaguema nestimulujem len uzivam preto aby mi prisla menstruacia bez liekov by mi proste neprisla

dadis
19. jún 2015

@mawka plne suhlasim, ja som otehotnela pri tretom um.oplodneni, to sme si povedali, ze viac sa snazit nebudeme, bolo to vycerpavajuce. Dalsie tehu bolo spontanne. Ak aj nie je pco sposobene obezitou, vyznamne jy obezita zhorsuje. Ked som nemohla otehotniet, vela som mala nastudovane, mala som 60kg, co nebolo pri 170 tak vela, ale kamarat gyndos mi poradil schudnut, alebo nabrat svalovu hmotu, ze ak nepomoze tak neuskodi 😃

evelynm
19. jún 2015

@smovlinka , skus netlacit na pilu. Tvoj muz bol k tebe uprimny, skus to ocenit. Daj si cas na schudnutie, potom ries pripadne dalsie dietatko, tes sa zo zivota, z toho, co mas, co sa ti dari, co ti vychadza. Mas velku nadvahu, to si povedzme otvorene, netvarme sa, ze nie. Ze sa to tvojmu muzovi nepaci, sa da uplne nomalne pochopit. Ako pises, je vysoky, ma vyse 100 kg. Vyzera ako tucny muz, ci ma len mierne brucho? Lebo to je dost velky rozdiel. Mozno to na nom ozaj vyzera prijatelne. ale u teba so 165 kg je vyse 80 kg urcite velmividitelna nadvaha. Nelutuj sa, zbieraj sebavedomie, potom sa aj par kil navyse (nie 20) nesie lepsie a lahsie.

freefamme
19. jún 2015

@smovlinka Oproti nesmiernosti vsehomira (ok, kludne aj oproti nesmiernosti tej velkej veci, ze si panovi dala zdrave dietatko) je to "takova blbost". To mu zalezi na rozmeroch, farbach, texturach tkaniv a organov viac nez na dusi, osobnosti jeho milovanej zeny? Kde je porozumenie, humor, prepytujem, laska? Chlapi su fakt poddruh, i to zvoranej, ako vravievala Kveta Fialova 🙂 Moja rada je: sexi pradlo, striptiz, masaz, proste nejaka novinka a sranda do toho 😉 Ja som sice stihla, ale nie som kraska a vieme sa spolu z toho zasmiat, sexappeal je vec sebavedomia. S laskou a humorom to prekonate, drzim palce ;)

smovlinka
autor
19. jún 2015

@mawka bodaj by aj mne mne staci keby mi prisla mrcha sama a viac ma nezaujima ak boh da druhe pride aj samo ked ma byt bude ale to prve e stimulovali umelo nechceli sme sa trapit a byt bez mimca to proste k manzelstvu patri a tuzote potom

sissy27
19. jún 2015

@smovlinka ja na tvojom mieste teraz prestanem riešiť cyklus - manžel ti dal jasne najavo, že teraz na dieťati pracovať nebudete... a ešte sa tak spýtam - ak by ste ostali pri jednom dieťati, bolo by vaše manželstvo menejcenné? čo je na tom zlé mať jedno? ak sa jedná o prvé dieťa, tak ten boj chápem, ale tak ok, jedno ste si vybojovali, prečo znova potrebuješ ísť nasilu hlavou proti múru? veď manželstvo nie je len o tom priviesť na svet určitý počet detí... buď vďačná za to, že sa napriek problémom podarilo aspoň to jedno... zameraj sa viac na manželstvo ako na materstvo...

mawka
19. jún 2015

@freefamme ach jo... jej muzovi sa prostze nepacia tucne zeny. a vies ako vyzera tucna zena, ked si da sexi pradlo? este horsie ako oblecena..