Manžel mi ide na nervy

Moj manžel mi ide na nervy ]-( Totálne. Pred manželstvom sme si rozumeli celkom dobre. Po 10 rokoch spolužitia máme neskutocne rozdielne nazory na život a dost ma to vycerpava. Neviem, ci ma chce pomaly,ale isto do seba odohnat, alebo co. Citim sa pri nom ako chuderka. Ja ani neviem popisat nas problem. Podpichuje ma, naraza na vsetko -ironicky je. Napr. Ak chcem kupit zaclony, tak ich musi schvalit, ak ich kupim aj tak- hadka.. Jemu sa nic nepaci, co ja vyberiem a tak máme byt, ktorý pre mna nie je utulny, lebo ja by som chcela nieco ine. Zasahuje mi do vsetkeho. V obchode sa kupuju nezdrave veci, lebo ich on ma rad a dnes ked som si dala salat do kosika- tak pripomienky nenormalne, ze naco mi to je, že to nikto neje 😞 Je neskutocne vela veci, co mi vadia... To by som tu musela pisat romany. Nemam pri nom istoty: byt je vylucne na manžela, a kedze ho nadobudol pred manželstvom tak ja nemam pravo na nic ak by sa nieco stalo- rozvod napr. Auto tiež je pisane na neho- aj ked sme ho kupovali uz v manželstve. Ucty sme mali najprv spolocny, potom oddeleny a teraz zas spolocny. Neklape to nijako. Ak boli oddelene- kazdy si hradil svoje vydavky- ja plus este vydavky syna, kedze je z prveho manželstva. A to mi uz nevychadzalo, tak sme dali opat spolocny, mam kartu od neho a chodia tam aj moje vyplaty,. ale zas sa skeri, že som len disponent a ak by chcel tak mi zrusi prava a nedostanem sa k peniazom. Takmer vobec nekomunikujeme, ak sa aj nieco opytam- len tak, aby rec nestala, tak mi castokrat ani neodpovie. Sedi pred telkou prepina kanaly a ani sa neopyta co chcem pozerat. Samozrejme je cely cas ticho. Svokrovci sa staraju - teda zacali sa starat do nas- priklad: chceme kupit pohovku- boj s manželom, lebo jemu sa just paci ina- potom kompromis- potom nas nahodou stretne svokor opyta sa co nove- povieme že chceme kupi pohovku- zhodnoti ako neprakticku- da nam tip- ak kupime inu, ktora sa svokrovi bude pacit polovicu nam prispeje na nu- manžel odmietne- doma ma prehovara- kupi predsa tu pohovku, co sa paci svokrovi- ja mam v byte vela veci, ktroé sa mi vobec nepacia... mozno pre niekoho detail, pre mna takmer depresia. Mam stres ked muz mam prist domov, som stastna, ked ma skolenia a je doma klud. Stihnem oprat , ožehliť, navariť a kukat telku. Pýtate sa ci bol takýto ste? Nie nebol posledne 2 roky sa totalne zmenil.......A ja uz som v koncoch, mam dost vsetkych tych rodinnych vojen. Zazivate nieco podobne? Manžel je asi divna povaha. :-S
bronia13
21. okt 2013
@svetluska82 wow tak ti poviem nemas to lahke, hm po 10 rokoch my sme spolu 6,5 a nie je to tak zle -zatial 😉
pekaska
21. okt 2013
A nesprava sa k Tebe zle lebo je zakomplexovany alebo nežiarli?Možno si takto dokazuje,ze za nieco stojí.
libka1
21. okt 2013
takyto stav nici cloveka fyzicky aj psychicky. ak sa to neprejavi teraz, tak sa to prejavi neskor. stare zname moj dom moj hrad u teba vobec neplati :-S ak sa s nim neda rozpravat naozaj by som urobila to co ti radi kamaratka. tresla by som o zem par tanierov, urobila cirkus a keby sa nezbadal pobalila veci a podala o rozvod. nikto by mi nestal za to, aby som nezila svoj vlastny ale vlastne cudzi zivot ]-(
6mia6
21. okt 2013
@maminuska tak tento problém pri večeri mám aj ja a. ako vidím celkom nepodstatny. No tak mi dokáže to ticho zabiť dobrú naladu že sem tam to konci este aj mojím výstupom a je po romantike.
vivinka26
21. okt 2013
@svetluska82 to mám najradšej, od mamičky k ženuške ]-( a potom sa takto správa... ale držím palce nech to s ním dobre uhráš (dobre pre seba samozrejme 😉 )
svetluska82autor
21. okt 2013
dakdujem vsetkym dievcata za komenty. No dnes som nad tym rozmyslala, tak ma napadlo, že moj manžel bol najmladsi a dost rozmaznavaný rodičmi- to mam od svokrovcov aj od manželových surodencov. Cize aj tam moze byt pes zakopany, no asi ho ja uz nepretvorim....Ano,nad rozvodom som rozmýslala, ale zas ma tazi aj fakt, ze druhy rozvod a pomerne mladom veku- moje okolie si na mne zgustne. Vo stvrtok ide na sluzobnu cestu, tak konecne bude doma klud. :-S Ve ddievcata, aj ho kazdý týžden posielam s kamosmi von, len abys om mala svaty pokoj. Je to normalne? A on to zda sa nechape, len ma berie ako dost chapavu manželku. Svokra mi povedala, minule, že ho nema tak casto pustat. Akože ja mám este komandovať 40 rocneho dospeleho chlapa? Tak to je sila.....Hadam dospely chlap vie, co ma robit, ako casto von na pivo a pod. Takze podla svokry je chyba vo mne, pterože som na neho malo prisna- ona na neho navrieskala, ked byval u nich a bol pokoj 😃
digysa
21. okt 2013
@svetluska82 Aky ma vztah s tvojim synom? Ako toto vsetko preziva tvoj syn? Vidi, co sa medzi vami deje?
lulka12
21. okt 2013
@digysa Dobrá otázka aj ja som na to myslela 😞 😞 😞
svetluska82autor
21. okt 2013
@digysa vztah je celkom dobry, akurat co mi vadi, že sa s nim nepripravuje do skoly, vsetko je na mne... A ja castokrát nevladzem. No syn to nejako nepreziva, pretože nehadame sa pred nim a poslednu dobu sa ani moc nehadame, mame sa skor na haku. Je u nas take dusne ticho, ale zda sa mi, že to syn nejako neriesi....alebo skor nevnima..
danar13
21. okt 2013
Myslim,ze je to cele zle.Na tvojom mieste riesim svoj ucet a chystam sa k rozvodu.Daj sa doporiadku a zacni sa o seba starat,je to tvoja "povinnost" hlavne voci samej sebe.Skus sa s nim porozpravat,ak sa nepodari spomen rozvod.Uvidis co a ci sa nieco udeje a zmeni.
adri266
21. okt 2013
@svetluska82 ak nechce ist do poradne on, chod sama. Uvidis, pomoze Ti to. A minule som v knihkupectve videla taku knihu, ze Hundravy manzel, alebo take nieco. Myslim, ze by Ti bodla 😎
No na Tvojom mieste by som mu povedala, ako to cele vnimas, ako sa citis, a ze zvazujes aj rozvod, ak nezacne pracovat na Tvojom spravani sa k Tebe.
A tiez by som posnorila, ci nema milenku. Lebo jeden zo znakov je, ze ked manzel ma vycitky svedomia kvoli milenke, tak si to vybija na manzelke a narocky vyvolava spory, aj ked predtym nikdy s nou problem nemal.
kazdopadne, vela stastia Ti prajem, ale takyto zivot, ktory mas, je smutny.
A neboj sa 2. rozvodu kvoli okoliu...co inych do toho, ide o to , ci si Ty stastna a ci si s nim dokazes predstavit zivot o 5, 10 rokov...ja by som sa hodila pod vlak ]-( /neber to ako jednu z moznosti, ako to vyriesit 😎 /
vafinka
21. okt 2013
@svetluska82 vies, len sa ho nesnaz ospravedlnovat sama pred sebou, to je zasadna chyba. neda sa ti pozriet na toto cele z neutralneho hladiska. tak ako to vidime my ci ty, pravda, nezijeme s vami, tak neviem posudit, ale toto zasadne nerob. a co ked sa 2hy krat rozvedies, ser sa s prepacenim na druhych, co ta po nich. hm? este by som sa usmievala,nech ich riadne rozdrapne od sprostych reci.

Začni písať odpoveď...

Odošli