Manžel mi komplikuje nástup do práce

2. máj 2022

Ahojte,možno by ste mi vedeli poradiť-hlavne nie zbytočnou kritikou a urážaním o tom,aké sú “dnešné” ženy hlúpe.
Nebudem rozpisovať cely svoj život,nemám ho zlý,mám svoju rodinu,detičky,dobrého manžela-no ten by bol snáď najradšej keby som sedela len doma a nemala žiadnu prácu,žiaden príjem.podľa mna mu vadi aj to,že poberám detske prídavky-jediný môj normálny príjem,ostatne peniaze mám od manžela.
V dnešnej dobe je dosť ťažké privyrobiť si niečim,nakoľko som už niečo skusala,no nevydržalo to príliš dlho.
Možno by ste mali nejaké vhodnejšie nápady,na privyrobenie si z domu.
Mala som už niekoľko príležitosti ísť do prace,aj som pracovať začala,no manžel ma nepodporí,nepomôže mi s deťmi-ja si proste mám nájsť taku prácu,aby som sa dokázala postarat aj o deti,aj domácnosť a ak chcem ísť do prace,tak to všetko zosúladiť.
Akonáhle prídem za ním s tým,že by som mohla niekam ísť,tak je podráždený,že ako si to predstavujem,či on ma teraz dať vypoved..(myslím,že naráža na to,ak by boli deti choré občas alebo by bolo treba s nimi niekam ísť,alebo poriešiť nejaké prázdniny..)myslím si,že rodičia sú vždy dvaja a tiež by sa mohol trochu prisposobit on.bola som doma 6rokov,občas som si chodila privyrobiť cez víkend,no to mu nevyhovovalo.
Mala som aj nejakú prácu,ale nedalo sa to časovo vôbec skĺbiť s deťmi a domácnostou.
Tak hľadám ďalej.
No už neviem,ako mu vysvetlit,že tie deti majú aj otca,že by mohol nejaký čas venovať aj im,hoc len ráno odviezť do škôlky,či občas s nimi ostať pár dni,keď sú chorí.
Však nebol by na to sám,len nemôže stále čakať,ze to všetko budem stíhať aj popri práci-no tak nejako si to predstavuje.
Podotýkam,môj manžel je extrémne tvrdohlavý keď si niečo vezme do hlavy,hlavne niečo,s čím nesúhlasí,alebo mu vadi,alebo by to chcel len po svojom.

danyelia
6. máj 2022

@borabalazova ...ale ja som predsa autorke už poradila 🤷‍♀️ v zmysle, že na jej mieste by som sa s mužom ešte raz vážne porozprávala, zvážili všetky pre a proti a spolu si určili termín, kedy by bol jej nástup do práce reálny a zvládnuteľný, pokiaľ si všetko obaja zariadia, budú mať vybavené miesto v škôlke a tak.Ak by som bola na jej mieste, kľudne by som počkala aj rok, veď ak to teraz fakt nejde, tak má ísť ,,cez mŕtvoly,,? Tu musí byť nejaká dohoda, ale ak si to ,,vydupe,, hneď tak, ok...veď nech robí ako chce a uzná za vhodné ona aj všetci ostatní. A v tých ostatných konentoch to beriem tak, že sa nezáväzné rozprávame...

stannkal
6. máj 2022

@danyelia tak to si tu naozaj pochopila vsetko zle. Nezavidim tu nikomu, ked mam super manzela tak si to vazim ale nepotrebujem to tu kazdemu vesat na nos. Ani stastie inych ma neirituje, prave naopak keby tu bolo viac stastnych a spokojnych ludi, len by to nasej spolocnosti enormne prospelo. Len mi pride dost nemiestne vykrikovat svoje stastie v teme kde autorka je evidentne nestastna a vsetky tu vidime ze nebude pre nu lahke sa z tej situacie dostat. A vobec nechapem ako zena moze inej zene poradit zatat zuby a obetovat sa, preboha ved bola doma 6 rokov, to je extremne dlho a ako to vyznelo tak za tych 6 rokov to aj tak manzel nechaval vsetko na nu. Pre mna je najviac smutne to ze je tu stale evidentne vela zien ktore su manzelmi a nastavenim systemu nutene do takejto pozicie, a potom tu niektore zeny neprejavia ani trochu empatie ale naopak tvrdia ze to tak "ma byt".

danyelia
6. máj 2022

@stannkal Kde som písala, že má ,,zaťať zuby a obetovať sa,,? Poradila som jej niečo iné, ale fakt sa mi to tu nechce dookola vypisovať...🙄 A áno, už nikdy v príspevku nepoužijem pre lepšie vysvetlenie môjho názoru osobný príklad, lebo vidím, že hneď si to niekto vysvetlí, ako ,,vešanie na nos,, a ,,samochválu,, a vidí v tom veľký problém...A áno, pochopila som to celé zle, myslela som si, že je v pohode porozprávať sa bez toho, aby mal niekto potrebu na niekoho hneď osobne útočiť, ale ako vidím, tu je to bežné...A sama sebe sa čudujem, načo sa vlastne zapájam do týchto diskusií...Už na to vôbec nemám chuť ani náladu... No nič, idem sa venovať zmysluplnejšej činnosti (radšej nepíšem čomu, aby som zase nebola z niečoho obvinená, že sa nebodaj ,,chválim,,) 😁 Tak si tiež užite pekný deň...

adaale
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
7. máj 2022

@adaale to nie je o "vreckovom", žena má také isté právo sa realizovať v práci ako muž a muž má takú istú povinnosť postarať sa o deti a domácnosť ako žena. Iná situácia by bola, keby boli dohodnutí, že on bude zarábať a ona ostane s deťmi doma, súhlasili by s tým obaja, ona by mala prístup k účtu, lebo financie v manželstve sú spoločné. Muž autorky témy má problém aj s tým, že jej chodia na účet rodinné prídavky 😨