Manžel mi vulgárne nadáva pred deťmi

victoryismine
17. jan 2014

Ahojte dievcence
Uz neviem ako dalej a coraz viacej premyslam nad odchodom zo spolocnej domacnosti a podanim navrhu na rozvod. Mame zial spolu dve deti takze situacia je o to komplikovanejsia. Snazila som sa kvoli rodine vydrzat, ale jednoducho uz nemam chut. Problemom je, ze mojmu muzovi absolutne nic nemozem povedat, pretoze nikdy neviem kedy na mna vyleti a zacne mi vulgrane nadavat ze som pi...je...a mam ist do pi... s mojim vy... ksichtom, ze som neschopna nic neviem atd. Samozrejme vzdy ma potom obvini ked sa ukludni, ze chyba je vo mne pretoze ja vyvolavam konflikty atd. Najhorsie je, ze sa absolutne neovlada a je mu uplne jedno ci su alebo nie su pri tom deti. Som momentalne na materskej, predtym to tak nebolo, pretoze som pracovala, ale teraz ked je jedine on zivitel rodiny si takto dovoluje, situacia trva takto uz vyse dvoch rokov a len sa to zhorsuje. Spustacom na jeho agresiu je pritom hocico. Vazne rozmyslam, ze si zacnem hladat pracu a podnajom, pretoze uz fakt nevladzem cakat kedy zase budem pi a podobne....Nadava mi dokonca aj pred jeho rodicmi ale v zmiernenej variante len ze drz paplu, hubu, krava a podobne. Ti su ticho, synacikovi drzia stranu, pretoze on chudatko tazko pracuje a ja si oddychujem dpma na materskej. S detmi a s domacnostou absolutny nezaujem, takze jedine tie peniaze co nosi domov je jeho prinos pre rodinu, ale to si dokazem aj sama zarobit. A samozrejme milionkrat som sa s nim snazila ozpravat o tom, preco sa nevie konstruktiovne o nieco rozpravat/hada/ preco ma musi urazat a ponizovat pred detmi, ale to si mozem tak pre seba rozpravat, je mu je to uplne jedno. Rozmyslam uz jedine bud o navsteve manzelskej poradne alebo nad rozvodom.

luba28
17. jan 2014

@victoryismine presne na tom tu budes,ze poradna,alebo rozvod,...potom spocitaj ze kolko je tu za poradnu a kolko za rozvod a vyhodnot si to,...aaaale nie,teraz vazne ja som to tiez dlho znasala pri mojom ex a trvalo to,az som si povedala dost,....sice mala som aj iny problem,......teraz som spokojna a stastna s mojim terajsim manzelikom,.....nikdy mu z jeho ust nevyslo nieco skarede na moju ososbu aj ked som ho neviem ako vytocila,....je to o ucte a laske,ktora zrejme u vas uz neni,.....

sue
17. jan 2014

Ake velke su deti? Vies,chlap sa moze citit pod tlakom,ale nadavat ti nesmie :( pracu si hldaj tak ci tak...a manzelsku poradnu tiez a uvidis...rozvod az potom...

aristka
17. jan 2014

obdivujem ťa ,že si toto necháš zo sebou robiť ,kvôli deťom to neobstojí ,tvoj manžel na tebe uplatňuje psych .týranie a to ,že to robí pred deťmi ,narušuje ich zdravý psych,vývoj a ak neurobíš rázny krok ,bude to mať následky ..ak sa nevieš rozhodnúť čo a ako ,smer poradňa aj sama a hľadaj cestu ako z toho von a ochrániť seba a deti pred takýmto hulvátom ....držím všetky prsty ,nech nájdeš cestu a nech sa ti podarí túto situáciu vyriešiť k tvojmu šťastiu a šťastiu tvojich detí.....drž sa

eliska31
17. jan 2014

vzdy ma udivuje preco si ludia myslia, ze ked je doma zena na materskej, tak "oddychuje"...ci pana a on nakolko chodi do prace a tazko pracuje tak je kral tvorstva...a ty mas drzat hubu a krok, ze? 😠

victoryismine
autor
17. jan 2014

Mam 14r. syna z predchadzajuceho vztahu a 2r. dceru s terajsim. Ja som vzdy chcela rodinu, ale nie ze som za poslednu handru a chuderu vo vztahu :( Velmidlho predlho som sa snazila bud nad tym zatvarat oci, alebo pokus o rozhovor, ale oboje zbytocne. Je si velmi isty, ze nemam na to aby som od neho odisla, ale pomaly zbieram na to silu a odvahu, pretoze milovat niekoho kto vam nadava a vidi vo vas len lucharku, pracku a upratovacku a prilozitosnte tu co mu podrzi ma fakt nebavi. Zacinam si setrit aj peniaze,lebo zaciatky budu tazke. Zial keby nebolo tohto mohlo by to viac menej fungovat. Uz aj suseda sa ma bola pytat ci som v pohode ze pocula od nas strasny krik/mojho/ to vrieskal a nadaval, vecer,lebo mala nechcela spat ze do pi...mam okamzite ju uspat lebo uvidim no fakt hroza. Cakam pomaly len na to ze kedy ma zacne mlatit.

marietta123
17. jan 2014

preeeeeeeeeeeeč!!!!!!!!!!!!!! od neho čím dalej preč,každá sekunda strávená s ním je zlo,ktoré páchate spoločne na detoch,ver mi ,hovorím z vlastnej skúsenosti,že treba odísť čím skor od neho aj z detmi ,stanoviť si výživné a deti púšťať k nemu len v prípade,že sa k nim správa dobre a ked za nim budu chcieť chodiť,nehlad na to,že máte spolu deti,práve pre ne musíš vytvoriť pokojnu rodinnu atmosféru bez agresie,ak ostaneš riskuješ priveľa,deti sa ti možu odcudziť za to,že si nebola schopná odýsť a samozrejme za slovnými útokmi prídu časom aj fyzické.harmonické manželstvo je o vzájomnej ucte dovere a láske či si zamestnana alebo nezamestnana,chorá či zdrava.porozmýšlaj ☹

adkasmolka
17. jan 2014

od slovneho utoku je uz len milimeter k fyzickému ublizeniu, to si zapametaj!

tomasko27
17. jan 2014

@victoryismine Ahoj,bude to len horsie,netreba cakat ze sa to zlepsi, to sa nestane.Videla som take veci od malicka,teraz mam 28r a nic sa nezmenilo 😒

victoryismine
autor
17. jan 2014

Dakujem za rady, fakt to pre mna vela znamena,

V prvom rade sa musim zamestnat a v druho odstahovat, fakt mne az velakrat je zle ked ho pocujem dvere otvarat a pretvarovat sa pred vsetkymi aky krasny vztah mame no je mi z toho zle. Navrh na rovod mozem podat az ked budem odstahovana, nechcem riskovat.....ale kvoli mojim detom to urobit musim.

jatamido
17. jan 2014

prepáč,ale pre tvojho mm mám iba jedno slovo "K...T"....žiadny muž,ktorý miluje a váži si svoju manželku si toto nedovolí povedať!!!

marietta123
17. jan 2014

veľa šťastia,a sily Ti želám,neboj sa ,nie si sama 🙂 je ťažké si nájsť dobrého muža,šťastná to žena,čo ho nájde na prvýkrát,ale radčej sama ako s takým,čo len ponižuje ,ja by som neprežila v arabských krajinách 😀 veľmi ťažké je odísť a urobiť zmenu,krok k niečomu inému,vždy si ale hovor,že horšie to už nemôže byť,možno na začiatku budete žiť poskromnejšie ale o to šťastnejšie 😉

pisklava1
17. jan 2014

Mne bolo v robote lepsie, ako na materskej..ja by som takym muzom, co hovoria o materskej ako pohodicke trhala vajcia..No mysli hlavne na seba a rozmyslaj ako z toho von..

stellamaris
17. jan 2014

dlho necakaj a odid od neho aj s detmi,toto nebudes mu snad cely zivot trpiet a mysli na deti.Drzim ti palce,aby si to zvladla!

tova
17. jan 2014

@victoryismine to nadava akoze koli financiam? a nenapadlo ta po 2r. ist do prace? robi to vela zien aj skor, obaja zhodnotia situaciu a bez hadok ide zena pracovat. mozno ty si mala inu predstavu na matersku? on v podstate financuje aj tvoje dieta z 1 manzelstva, neni ale spravne ze ti nadava ale mozno by si mala porozmyslat aj preco a ci ho to dlhodobo netrapi

sandracs
17. jan 2014

@victoryismine A ako na to reaguje Tvoj syn? Je už starší, jeho sa to musí asi tiež dotýkať?

ficksacha
17. jan 2014

Utekaj prec od neho. Zila som v domacnosti, kde to fungovalo rovnako. Nie v mojej vlastnej ale v domacnosti mojich rodicov. Nikdy sa to nezlepsi a vekom sa to len a len zhorsuje. Este aj teraz (ked som u nasich na dovolenke), tak sa tesime, ked otec zavrie dvere z vonka a ked ich znovu otvara tak chytame zaludocnu nervozitu. A pritom nam fyzicky nikdy neublizoval. Akurat, ze akakolvek konverzacia s nim nie je mozna a uz len jeho pritomnost vytvara dusnu atmotsferu.

victoryismine
autor
17. jan 2014

nie je to kvoli financiam, on celkom dobre zaraba aj ja som mala vysoku matersku aj rodicovsky, kedze nezijeme na sk, ale uz mi to skoncilo, pracu si hladam uz 4 mesiace, neni to otom, ze by som nechcela pracovat, ale mam problem si najst pracu, ano financuje aj moje 1 dieta, ale ten vztah aj stym zacinal, nesiel do toho nevedome, to len ja som netusila co sa z neho ukaze. Syn sa tvari ze nic nepocuje, je v puberte tak to musi byt pre neho peklo, nastastie jemu zatial nenadava, ale neviem ako bz to bolo keby sa ma zastal....

victoryismine
autor
17. jan 2014

Doma som presne 2 roky zatial sa snazi asi zo na vyrobit ludsku trosku, vsetko je fajn pokial nemam iny nazor - byt nonstop ticho, v nicom mu neodporovat, len varit, skackat okolo neho a deti a nikam nechodit, ale tak sa vazne zit neda. Ked vas niekto sustavne ponizuje je fakt sranda hladat si pracu a chodit na pohovory ked sa citite ako velka nula

adri266
17. jan 2014

@victoryismine ci rozvod, ci poradna, tak ci tak to ries, pretoze davas svojim detom priklad, ako sa maju chovat v manzelstve. A ak nechces z nich vychovat tiez takych debilov, ako je Tvoj manzel, nazbieraj odvahu.
Zisti si pravne veci ohladom vasho vztahu /byvanie, hypoteka, kto bude mat narok na deti,a td/. Navstiv advokata. A priprav sa, ze to nebude lahke.

standu
17. jan 2014

skusila by som poradnu ak by mal zaujem. ak nie tak dovi dopo. ak si vies zarobit a uzivit sa s detmi sama+ alimenty... myslim ze nie je o com.

sendy182
17. jan 2014

@victoryismine neviem či bude mať záujem to riešiť......samozrejme je to možné......no jeho povahu neovplyvníš....neviem ako dlho ste spolu......no pravdepodobne takýto slovník použival pred tým.....niekto takéto vyjadrovanie považuje za normálne......od pi do pi....... 🙄 🙄 🙄 ..........pozri ak ťa to trápi čo sa nečudujem ..........no ak ťa terorizuje a ponižuje tak je to ešte ťažšie.....chceš byť sním......prečo ťa nechápe.....čo je za tým.....?????...........rozhodni sa pretože ty nemáš v ňom istotu......a nikdy nevieš kde to až zájde............odvaha.......zmena........ak mám kam isť.....nikdy si my ženy a matky nedajme ničiť život a nervy grobianmi........takýto muž nestojí za nič.,..........asertivita......

adka0987
17. jan 2014

@victoryismine nehnevaj sa ale co je to za chlapa ked sa stve ze sa stara o svoju rodinku ked nieje schopni tak nemal chciet si zalozit rodinu one sa treba aj starat mas deti treba ich vychovat.on by mal zarabat..niekedy si chlap mysli ze uz na svete taky niet jak je on lebo pracuje 😝 ..ja na tvojom mieste som ja pre teba pi...vy....atd najdem si pracu byt a dovidenia 😀 nech mu najdu priceznu ked ty si krava a nech platy alimenty a nech po sebe pouprace 🙂 😉 len tak ci bude stihat

digysa
17. jan 2014

@victoryismine Rozpravala si sa so synom o tomto probleme? On mu to nikdy neodpusti a urcite NENAVIDI tvojho manzela a jeho otcima. Taketo veci deti tazko odpustaju, hlavne ked vidia, ze sa pacha zlo na ich najmilsej osobe- mame.

Praca ta zachrani..........

mowinka1
17. jan 2014

keď si ťa tvoj muž neváži teraz myslím že časom to nebude lepšie, práve naopak aby to nebolo ešte horšie ☹ držím palce, hlavne rozmýšľaj tak aby bolo dobre deťom a tebe! 😉

natakar
21. feb 2014

ahoj, ešte nikdy som nepísala na takéto fóra, ale ako by som čítala o svojom probléme, môj manžel sa ku mne správa tak isto, ked dostane záchvat hnevu, tak mu je jedno či to počujú deti, alebo nie a nadáva ostošesť, aj hodinu vkuse, staršia dcéra ho nenávidí a chce aby som ho opustila, aj som to urobila, ale dvakrát som sa vrátila na jeho prosby že sa zmení, čo sa bohužial nestalo, bola som u právnika napísať návrh na rozvod a teraz už len zberam silu aby som bola schopná ho aj odoslať...inak nervy ma na mňa takmer každý deň, ja ho vytočím aj tým že mi niečo v kuchyni spadne (to len taky priklad)...
takto žijem už skoro dvadsať rokov, takže zmenu veľmi nečakaj a konaj, nie ako ja!! 😒

timea179
22. feb 2014

ja som tyrana vyhodila okamzite z bytu......taky akoze chlap mi nesiaha ani po clenky...robil to co robil za co mozem podakovat aj jeho materi....teraz som neskutocne stastne rozvedena a zacinam konecne zit 😀

jahodka8
22. feb 2014

Ja za takéto nadávky mužovi tiež vynadám do k... a je pokoj. Ja s ním jednám tak ako on so mnou, ked ho to občas chytí, ale je to čoraz menej. Moj otec tiež mal občas také záchvaty, mama zatvorila dvere, nebavila sa s ním, išla ku kamarátke alebo do obchodu.

shanis
22. feb 2014

@victoryismine No podla toho co pises, mam pocit, ze ta s tvojim navrhom navstevy poradne posle kratkou cestou do pi.. 😒 Vazne veris, ze by si ho do tej poradne dostala? Podla mna je to primitivny, agresivny, zakomplexovany, sebecky imbecil....odid od neho. Naco sa potrebujes takto trapit? Tvoje deti maju mat za vzor taketo hovado???

sebkodominika
22. jan 2020

Ahojte, chcem radu lebo uz fakt neviem co a ako dalej! S mojim priateľom mame 2 deti maly ma 13 rokov a dcerka 8, sme spolu uz 14 rokov! Od zaciatku ako sme spolu my stale nadaval urazal ma do k...., p.... š...... Vzdy ako si vypil som bola len odpad pre neho. Ze som taka ako svoja mater!!! Nedostavala som taku lasku od neho po akej tuzi kazda zena tak som ho podviedla a po pol roku sme sa vratili naspat stym ze odpustil a bude to uz ine ale trvalo to nadalej dalsie 4 roky trapenia, tyzden bol dobry a potom sa opil a urazal ma aj pred detmi!Uz velka krat my vyhodil na oci ze on zaraba viac ako ja ale to len vtedy ked bol opity mam to brat ze tam bol ten alkohol? Mam ho rada ale laska uz vyprchla.... Cele 4 roky som ho prosila aby prestal pit lebo nici rodinu a teraz ked som uz rozhodnuta odist tak sa chce zmenit..... Neviem sama co mam robit ci mam ostat alebo ist raz a navdzy od neho😥

alzbetkacicka
29. jún 2021

@sebkodominika
Citam si prispevky a vidim ze vas je taky novsi,ako ste dopadli nakoniec,odisli ste od neho?