Manžel nechce pochopiť, že nedele sú pre rodinu

gastankaa
26. máj 2019

Strasne som sklamana,rozladena z ludu,z tohto zhonu.A z toho,ze moj manzel,nech je akykolvek super,nevie pochopit,preco chcem,aby v nedelu bol len pre nas,bez mobilu,a cez tyzden po 19.00....som cudna?stale mu niekto vola,stale niekto nieco chce,stale u nas niekto je,mna to rusi.Vraj sa nemozeme separovat od ludi,vraj tym,ze je nedela sa zivot inym nezastavi.Ja sa snazim chranit nas cas a priestor.Ucit muza,aby ucil ludi,ze nie je v poriadku volat nam v nedelu o 7.00, alebo pocas obeda....alebo cez tyzden o 21.00, a este za ake kraviny
....vecne s tymto bojujem s manzelom.
Uz som skusala,ze pocas dovolenky,necele,aby odlozil ani nezapol mobil...alekdeze

beky1813
26. máj 2019

Tak si skus robit program bez neho, ci pochopi

stokraska
26. máj 2019

@beky1813 ak nepochopil keď sa snažila aby to pochopil to že sa prestane snažiť ho pravdepodobne zázračne nezmení

betunka39
26. máj 2019

Hm..ano aspon jeden den v tyzdni by si mal clovek uvedomit,ze ma rodinu a venovat sa jej.Ale to si musi uvedomit sam a aspon v nedelu vypnut mobil..Pokial nie je v nejakom pohotovostnom rezime z prace.Ak vsak aj v nedelu vybavuje kaefty ???

hettinka
26. máj 2019

Ja tiež to tak cítim, že víkend patrí rodine, ale máme už skoro dospelú dcéru a tá máva občas svoj program. Nezvyknem si na víkendy plánovať svoje aktivity, svoj individuálny program, svoje kamošky ... to stíham cez týždeň. Moj manžel má prácu takú, že musí dvíhať telefón piatok - sviatok, aj na dovolenke. Samozrejme, ak telefón zvoní 10x za deň a/alebo neskoro večer, skoro ráno, mám nervy ... ale zakázať mu to nemôžem, najmä jeho práca nás živí.
V noci má aspoň na osobné číslo nastavený režim, že mu to od 22:00 do 6:00 nezvoní, ale firemný musí byť zapnutý.
Ale cez víkend je s nami, tiež si nejde niekam sám, alebo s kamošmi na pivo.

Kto tvojmu mužovi vyvoláva? z roboty, alebo súkromne? Rodina alebo kamaráti? Ty si mobil vypneš a do ruky celú nedeľu nechytíš? A keď si teda taká prísna, ako to, že v nedeľu vypisuješ na MK?

beky1813
26. máj 2019

@stokraska niekto potrebuje zazit, nielen počuť

fokuska
26. máj 2019

@gastankaa Pre rodinu je akakolvek, hodina, akykolvek vecer alebo den.
Ale len pre toho, kto so svojou rodinou byt CHCE.

Vy s manzelom sa nezhodujete v dost vaznej veci, to ste sa o takych veciach nerozpravali pred svadbou?

mogaa
26. máj 2019

@gastankaa ak má vlastnú firmu, je v jeho záujme aby vybavil hovor....môže to byť akútny problém a ak ho nebude riešiť, príde o zákazníka......rovnako ako keď má zamestnanie kde je na vedúcej pozícii alebo má platený pohotovostný režim....kto má akútny problém nerieši že je 7-hodín ráno alebo nedeľa a čas obeda....iné je ak volá kamarát alebo rodina a ide o nepodstatnú vec....v konečnom dôsledku si môže manžel vypnúť mobil a neprijaté hovory vybaviť v čase kedy to bude vyhovovať jemu.....

janinah
26. máj 2019

Manžel je dospelý a svojprávny človek,takže rozhodnutie či v nedeľu bude dvíhať mobil je len na ňom....nám vyvolávajú manželovi pacienti piatok-sviatok-ráno-večer...a neriešim...sama mám prac.pohotovosť na mobile dva týždne v mesiaci nonstop.Je to naša práca,sami sme si ju vybrali a k práci patrí aj toto.ASi by sa ti menej páčilo aby robil kdesi v lidli pokladníka,potom by ste mali v nedele klídek,ale asi iný životný štandard.Určite vám ostáva dosť nedelného času bez mobilu,len ho treba využiť inak ako hádkami kvôli nepodstatným veciam.

deti95060810
26. máj 2019

ak je manžel manažér v nejakej väčšej fi. tak to musíš len akceptovať...môj brat chodí do práce v akúkoľvek hodinu - aj nočnú...O 2 hod. v noci zazvoní mobil a on sadne do auta a smer práca...cca 45 km.

siska25
26. máj 2019

@gastankaa tak nepises kvoli comu ma tvoj muz ten mobil stale pri sebe. Ak kvoli praci, to este chapem. Ale ak povedzme mu volaju kamarati, tak to by aj mne vadilo. Moj muz mal tajy zvyk, ze pri ranajkach a vecer chodil vkuse na internet. Jedol a cital si v mobile. Alebo sa deti hrali a on mal na nich davat pozor, tak si k nim sadol a zasa si cital v mobile. Parkrat som ho upozornila, ze mi to vadi. Zacal si na to davat pozor. Vecer v tyzdni zdviha mobil iba sefovi. Cez vikendy mava zvycajne volno a venuje sa nam alebo robi okolo domu. Obcas musi nieco spravit do roboty.

maminuska
26. máj 2019

Ja som mobilný telefón počas víkendu zrušila , teda ten pracovny. Nezávisí od nej ľudský život, tak jednoducho počká. Manžel sa to naučil pri mne, pracovný mobil vypína , je v najvyššom manažmente veľkého holdingu. Takto sme sa naučili oddychovať a byť efektívny v pracovnom týždni. Cez víkend sa venujeme rodíne.

saslavka73
27. máj 2019

@maminuska Presne tak. Zákazníci, ktorí to nechápu - takých nepotrebuje.

gastankaa
autor
27. máj 2019

skusim to takto zhrnut:
-tie telefonaty,na kt.sa stazujem su od znamych,nie pracovne
-priklad vcera: muz bol pracovne 3 dni prec pracovne....,aby sa v nedelu vyspal,spravila som si sama s detmi program,ale vstal,ze ide s nami
-3 dni sme ho nevideli a rano sa zacalo telefonatom kamosa,potom mu niekto volal na chalupu,kde pocas opekacky odisiel od nas ,aby to s kamosom vybavil,ten kamos sa za nami dotrepal na chalupu
-nemyslim si,ze problem su ludia,ktori su nevychovani a volaju ako sa im zachce,problem je moj muz,ktory to dviha a akceptuje
-ze preco som v nedelu ja na MK,ked jeho kritizujem? lebo vtedy vsetci spali a ako vidite,neodpisovala som od vcera,lebo som sa im potom venovala
- otazka,ci sme si toto neprebrali pred svadbou? a co akoze? ze kolko denne moze telefonovat? zivotna situacia sa meni,dakedy by mi to vadilo menej,ako teraz,ked mame deti,sme spolu malo a ten cas este musime 1den tyzdni niekomu venovat
-ludia su lenivi rozmyslat,su bezohladni a lahsie je niekomu zavolat,ako porozmyslat,ako by si poradili

maminuska
27. máj 2019

@gastankaa problém je tvoj manžel . Jednoducho si ich tak naučil. Ak by im zopárkrát nezdvihol , prestali by volať. My napríklad zdvíhame len najbližšej rodine a veľmi dobrým kamarátom , ale to vieme že volajú len vtedy keď akútne niečo potrebujú . Inak si vzájomne rešpektujeme víkendové súkromie.

eva112014
27. máj 2019

@gastankaa Ahoj podľa mňa, máš pravdu! Tu v zahraničí v nedeľu sú zatvorené obchody. Ľudia idú von, bicyklujú sa ... V zlom počasí si vieš tiež urobiť rodinný program. Kto chce, samozrejme.
Toto isté som mala aj ja. Hocikedy prišli k nám a zazvonili, bez ohlásenia. A pravdaže, keď ideš na návštevu aj ty a si sa vopred dohodla, že idete k nim a čakajú vás tam ... Ja sa nebudem ospravedlňovať za niekoho iného, lebo sa "dotrepe" k nám nevhod. Ja som sa chystala tak ako keby tam nikto nebol a normálne išli sme. A hostia? Povedala som surovo, keď prídu nech zavolajú, máme aj my program. Moja drahá polovička varilo kávu a obskakovalo hostí dovtedy.
Iba raz, iba raz daj tvojmu manželovi pocítiť aké to je. Teší sa, že pôjdete spolu k jeho rodine, či ja neviem ku kamošom, povedz mu, že ti volala tvoja kamoška, mama ... vymyslí si, proste zmena programu. Možno to nepochopí a možno áno. Iné je, keď niekto má ozaj takú prácu, že lekár ...
Ale rodina, kamoši?🤔

fokuska
27. máj 2019

@gastankaa Moja otazka, ci ste to neriesili pred svadbou smerovala k tomu, ze ci ste sa nebavili o tom ako si predstavujete rodinu, jej fungovanie, travenie volneho casu, nejake pravidla, ake mate predstavy, na co ste nauceni z domu od rodicov a chceli by ste to raz robit tak isto, alebo naopak, chceli by ste sa tomu vyhnut...

Ak to bolo vzdy tak ze stale kamosom telefony dvihal, oni su zvyknuti, ze to tak je a ze im nikdy nepovie, ze nie, vyriesime to zajtra, teraz nemozem, nemam cas, nechcem, nevyhovuje mi to, tak asi nechape preco to ty chces "zrazu" menit. Je to pre neho uplne normalne, prirodzene. Ludia su rozne povahy a predpokladam, ze ak bol taky stale, tak to fungovalo tak aj pocas vasho chodenia, ze stale telefonoval, nic neodmietol, preto som sa pytala, ci ste to neriesili pred svadbou ;)

galioska
27. máj 2019

@gastankaa záleží čo robí keď podniká v oblasti kde to bez mobilu nejde ťažko, keď ide len o bežné diskusie kde rieši čo práve robí, kopni ho do zadku

gastankaa
autor
27. máj 2019

@fokuska vlastne ano,vzdy bol taky a vzdy som ho napominala.....ale nie je partnerstvo prave o tom,aby sme brali ohlad aj na druheho a hladali kompromis?....

gastankaa
autor
27. máj 2019

@eva112014 dakujem ti,asi to naozaj pochopi clovek,kt.to zazil,cim ale nechcem znevazovat ine nazory
moj muz akoby chcel vsetko...pracu,byt s rodinou,vyjst v ustrety kazdemu,ale to sa neda,je to o prioritach

gastankaa
autor
27. máj 2019

@maminuska toto,co pises mu omielam dookola

fokuska
27. máj 2019

@gastankaa Ano, je... malo by byt. Ale vidis, vtedy si to mozno trosku prehliadala, mozno nakoniec trpela, lebo ty si ho napominala... to ako matka dieta napomina, partneri by si mali vediet povedat co komu nevyhovuje, nepaci sa a najst kompromis tak, aby im to fungovalo.

On toto ocividne menit nechce. Nechcel to menit vtedy, nechce to zmenit teraz ked mate deti. Uz s tym podla mna neurobis nic... kedze on nechce a uspesne ignoroval tvoje "napominanie" doteraz, tak bude aj nadalej...

Ja som mozno velmi prisna na seba, alebo na kriteria vyberu partnera alebo co. Ale bolo pre mna dolezite zhodnut sa na predstavach o buducom fungovani nasom, rodinnom atd. Nevedela by som si vziat niekoho, kto by vkuse robil nieco, co mne strasne vadi a nebol nijak ochotny to nejako zmenit, upravit, brat na mna ohlad.

lubina
27. máj 2019

@gastankaa vikend, a ak uz nie cely, tak nedela urcite je pre rodinu. Nevieme si predstavit, ze muz by si urobil sam program alebo ho niekto otravoval, ked ma byt s nami, s jeho rodinou, s detmi. Ved staci, ze cez tyzden je v praci do takej siestej a ja robim s detmi vsetko sama. Cez vikend sa aj on musi snazit a venovat sa im a aj mne, proste byt spolu ako rodina....nastastie moj muz to vsetko chape a je rad, ze je s nami...

eliska13
27. máj 2019

@gastankaa ty ho chces vlastniť a bola si nahnevaná, lebo bol 3 dni preč a chcela si, aby sa venoval len Vám...preč bol, lebo zarábal nebol na rybách.mozno má viac kamarátov, inú povahu je viac družnejsi, pomôže...ty si viac chránis svoj čas podľa mňa nerobí nič zle.Vacsinou to robia malé deti, keď sa im niekto nevenuje trucuju a vybuchujú si pozornosť.Tiez sme cez víkend spolu, ale ak potrebuje odísť susedovi pomôcť s niečím, tak ide, ak chcem ísť ku kamoške na kávu s dieťatom idem....

topasitta
27. máj 2019

@gastankaa no u kazdeho to moze byt inak. My sa napriklad s kamaratmi stretavame casto, aj navstevovat sa chodime, niekolkokrat tyzdenne. Bud sme my u niekoho, alebo niekto u nas, alebo spolu opekame, grilujeme alebo mame nejaku sportovu aktivitu. Ku nikomu sa dopredu neobjednavame, jednoducho zavolame co robia, ci su doma, ci si dame kavu, ci ideme na pizzu, s vynimkou nejakych oslav alebo robot (napr. rubanie dreva atd)- tie su planovane dopredu. Alebo v pondelok niekto napise, ze pridite v piatok, posedime pozrieme hokej.. alebo v sobotu bicykle, odchod o 9.00. Polka partie uz deti ma, tak beru aj deti alebo sa aj my s nimi pohrame na navsteve. Neviem si predstavit, ze by to malo skoncit prichodom deti (zdravych, nevyzadujucich specialnu opateru) a manzel tiez. Bolo to tak aj pred svadbou aj po. Takto nam to vyhovuje. Aj ked si nieco naplanujeme, casto sa to konci inak, lebo po ceste stretneme kamaratov.
Len sa treba zhodnut, inak sa budete stale kvoli tomu hadat. Alebo bude aspon jeden partner nespokojny.

maminuska
27. máj 2019

@topasitta ale ono to čiastočne skončí ,prídu iné starosti a iné priority. Opekačky , grilovačky , športové aktivity sa prirodzene utlmia , to čo žijete je život slobodných ľudí a nie rodiny s deťmi .

bubalea
27. máj 2019

Možno by bola fakt najlepšia proste taká tá šoková terapia, keď si proste budete robiť program bez neho a nech teda vidí, že až tak odkazaní na neho proste nie ste a isto mu to príde ľúto. Buď sa bude venovať aj rodine, alebo to bude asi a dlhší rozhovor

malasandrika
27. máj 2019

@beky1813 až tak vyriešené, že to vymazala 😂

eliska13
27. máj 2019

@topasitta
@maminuska práveže u nas to spoločne druzenie aktivity začali deťmi.Viaceri sa lepšie zabavia, teenegera lepšie vytiahnem na túru či bicykel, ak vie, že ideme opekať, chlapi zahrajú futbal...ale vy ste veľká rodina vystačíte si aj sami😁

eliska13
27. máj 2019

@topasitta ale záleží od povahy, roboty môj muž je typ, že chce mať kľud a ja zase ľudí, povyrazenie...celkom si na to zvykol len to nesmiem prehanat, že stále niečo robíme a niekam ideme😂