Manžel nonstop v práci

19. júl 2023

Ahojte.. Asi sa len potrebujem vyrozprávať, neviem či na moju situáciu je nejaké rozumne riešenie.. S manželom mame dcérku (1 rok), no môj muž je nonstop v práci.. Keď sme spolu začínali, ja som bola ten workoholik, dokázala som byt v práci od rana do večera, muž bol práve opak, po práci s kamosmi von, užívať si leto, život, výlety a to má na ňom aj priťahovalo.. po pôrode si našiel novú prácu, zo začiatku všetko OK, chodil domov relatívne normálne, žiadne sluzobky, vikendy voľne, s malou pomahal na 100%. No.. ale teraz má “projekt”, je v riadiacej pozícii a zácal chodiť uz aj cez vikendy, momentalne má mesiac taký, že má voľno raz za cca 10 dni, odchadza do prace o 6rano, prichádza z prace o 18tej večer.. Sľúbil, že to bude len mesiac taký a potom. veci dokončia a bude ako predtým... No dnes z neho vypadlo, že vlastne po tomto mesiaci bude opäť chodiť cez vikendy. Vravím OK, ale vezmi si 2 dni voľna cez týždeň.. Tak to sa nedá, lebo on má termíny a meetingy a neviem čo :/ Úplne to berie ako normálnu vec že robí minimálne 7 dni v týždni.. Mali sme dohodu, že ja si dokoncim školu, že sa budem cez vikendy ucit a pod. No dohoda zjavne padla.. A keď mu vravím, že nech aspoň s malou je tu 1-2 hodinky čo mu ostáva kým ide spat, tak on si potrebuje oddýchnuť a mala je pre neho stres a nie relax.. :/ No neberie mi to rozum, veď to som ako slobodná mama, non stop sama s dieťaťom a to malé ho ani poznať nebude čoskoro. Ako viem, že kopa mužov cez týždeň tiež deti skrz prácu nevidí ale tak majú víkend, no ten nás nás ešte aj o to chce obrat.. mám pocit, že sa oženil s prácou, že mu to dáva pocit dôležitosti alebo ja neviem :/ Keď som začala s mojou školou tak ze si mám nájsť opatrovateľku mi vravel.. Ale čo bude mat mala mamu a mamu? :/ A ked som mu vravela, že nemôže toľko robiť, že musí mat pauzu aj kvôli zdraviu a pod tak začal odvrkovat, že dobre, bude doma ale ked ho vyhodia tak to bude moja chyba, veď som to chcela a podobne bludy :/ No ja neviem čo robiť :/ Nestatsna som z toho, čo to je za manželstvo ked žijem sama? Taká dohoda pred manželstvom nebola.. ps: milenka v tom nie je na 100%.

janinah
19. júl 2023

Na dovolenku idete?

autor
19. júl 2023

@janinah jj, to mi sľúbil že si vezme týždeň 🙏 už som ju radšej aj rezervovala 😀

vorkola
19. júl 2023

Kdesi som citala, ze vedci robili pokusy s konmi stale v terminoch 2 tyzdne v kuse kone tahali,okrem noci , a zistili ze im kone zacali kapat,Takze kon je kon , a ked ten to nevydrzal tak ,co clovek? Po urcitom case moze aj on ochoriet,

autor
19. júl 2023

@vorkola ale veď ja viem, vravím mu to stále a on vidí len možnosť ostat a takto pracovať alebo skončiť a žiť na ulici (preháňam ale mám pocit že pozera na to čierno/bielo). A pritom má normalne ľudské vedenie, určite by nemali problém s tým, že by bol 2 dni doma alebo aspoň 1 deň voľno, druhý deň homeoffice. Len ja mám pocit že môj muž si chce niečo dokázať.. že pes je zakopaný u neho

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
20. júl 2023

Úprimne musím napísať,že ja neverím v náhle zmeny pred a po manželstve,pred a po deťoch.
Čiže neverím,že odrazu je úplne iný.
Nejaké signály museli byť už dávnejšie,napr.ze nie je extra rodinný typ,že,že,že.
Alebo je problém vo financovaní domácnosti,chce udržať váš vyšší štandard a pracuje nonstop,aby bolo na hypotéku,lepšie oblecko,dovolenku,alebo?
Alebo jednoducho nie je rodinný typ,prip.sa cíti v práci užitočnejši,či....a toho môže byť veľa.
A poznáš ho iba ty.....my ti nemozme radiť,keď vás nepoznáme.

beata_k
20. júl 2023

@karinka223 Ano, obcas to v zivote pomaha.....vyrozpravat sa niekomu ked ta doma nik nepocuva.

siska53
20. júl 2023

@karinka223 suhlasim s @beata_k

siska53
20. júl 2023

A nema milenku? Nemusi to tak byt samozrejme.. ty ho poznas lepsie, ale podla popisu situacie... . Aj moj robil strasne vela, ale.. robieval z domu aj.. cize cez tie vikendy pracoval z domu na pc...takze som vedela, ze to tak nie je.

tykat
20. júl 2023

Robim v IT firme kde je 90% chlapov. Za bezdetna sa hnali domov za priatelkami, manzelkami, sama chata, akcia, sport, pivecko, turistika.
"Po porode" vacsina z nich "robila" od rana do noci, dokonca aj vikendy, ziadny HO. Domov chodili spat.
Hadaj preco?

mandzula
20. júl 2023

@tykat lebo to boli sráči?

autor
20. júl 2023

@karinka223 samozrejme, že najskôr bola diskusia s mužom ale tá bohužiaľ neviedla nikam.. ukončil to slovami že “bude sa snažiť byt viac doma”… ale to sú take sľuby.. žiadne konkrétne veci, nič len budem viac doma a ak má vyhodia tak budes za to môcť ty.. takze aniónmi, hoc je to divne keďže na MK je x cudzich ľudí ale vyrozprávať sa a prečítat si iný názor na situáciu pomôže (teda aspoň mne áno) 🙂

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona20201309
20. júl 2023

A vieš ho skontrolovať, či cez víkend v tej práci naozaj je? Nemá náhodou aj kolegyne?
Poznam chlapov ktorí robia v IT, dokonca aj veľkých manažérov obrovských firiem, ale ani jeden z nich nerobil 7dni v týždni. Ja tvojmu mužovi neverím. Uteká z domu.

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
20. júl 2023

@terezka1947 súhlasila by som s Tebou, kebyže to nezažijem… Dieta inicioval on, ešte kým som bola tehu dostal super pracovnu ponuku, ale musel by na týždňovky a tam vravel že nie, že on chce vidieť vyrástat malú a nenechá nás samé atd atd atd… N rozdiel je teraz len v tom, že sa chodí domov vyspat a chodí mu na účet o dosť menšia výplata 🤷🏽‍♀️ ale podľa mna možno fakt je problém že má pocit že nás musí zabezpečiť.. síce mu vravím, že musíme šetriť ale skor z pohladu nemíňať na blbosti ale žeby to chápal že zarába malo 🤔

autor
20. júl 2023

@siska53 nikdy nehovor nikdy ale šanca je minimálna.. telefóny má stále pohodene po dome, keď je doma ani na ne nepozrie, môžem si ich kedykoľvek vziať, vidím všetky pohyby na úcte, správanie k nám sa nezmenilo, keď mu píšem počas prace ak môže, hneď sa ozýva… takze si myslím že milenka by sa aspoň nejako ukázala 🤷🏽‍♀️

0kristina0
20. júl 2023

Keby je podnikatel, ze sam na seba zaraba tak by som tomu uverila, ze pracuje 7 dni v tyzdni. Toto by som mu nezozrala ani nahodou, ze nusi pracovat aj vikendy. Tam bude milenka.

autor
20. júl 2023

@siska53 dokonca ešte aj tie nadčasy mi ukazuje na výplatnej páske že či mu sedia s realitou 😀

liz_lemon
20. júl 2023

mozno len unika pred tebou a dietatom, mala som kolegu, co tiez mal doma zenu s dietatom, a bol schvalne dlho v praci, alebo sa chodil sam prechadzat po meste

eliska13
20. júl 2023

Našiel ocenenie v práci.Ma zodpovednosť za termíny.Vie, že sa ty postaras o dieta a on môže pracovat..Klasicka korporátna krysa, ktorá je v pasci nežije, ale spĺňa ambície firmy, zničí si rodinu, zdravie, ale to zistí až o par rokov.
Keď sú projekty tak sa robí veľa známych takto pracuje.Nie je horsia vec ako, keď ho konečne niekto ocení a má pocit dôležitosti a dobrý plat.
@0kristina0 nebude... IT sektor takto pracuje je projekt su v robote aj do polnoci mesiac, dva a potom zase voľnejšie a ďalší projekt.
@tykat lebo si nabrali hypo, leasing, ,2 deti a su v kolotoči.
Autorka sám musí zistiť, že to škodí vašej rodine.
Môj muž odišiel po 4 r z podobnej pozície žil iba pre pracu vedenie nezaujíma osobný život bol ako posadnutý idem potrebujú ma.Ze doma ani nežil nevidel.Az mu jedného dňa prišlo zle a zostal 2 m na PN

babovka2321
20. júl 2023

Tiez si myslim, ze po narodeni dietata dostal "facku" od zivota, nevedel, co taky rodinny zivot predstavuje a praca ho stresuje menej, tak je tam viacmenej dobrovolne. Nemusi mat milenku. Len ma dobru vyhovorku, preco ti doma "nepomahat" pocas prace a aj po nej.

dskjhfdlkdjhl
20. júl 2023

Poznam pripad "workoholika", ktory mal subezne dve rodiny, milenka s dietatom samozrejme o manzelke vedela, manzelka o milenke sa dozvedela asi po 10-tich rokoch. Milenka bola kolegyna a darilo sa im to velmi dobre tajit.

basullinka
20. júl 2023

@karinka223 nabudúce je vhodnejšie takéto všeobecné otázky a zamyslenia formulovať do samostatnej diskusie. Veľmi ľahko sa môže stať, že aj nechtiac odvedieš diskusiu iným smerom, ako autorka očakáva. A k tej otázke - každý sme iný a niektorým ľuďom pomáha nestranný pohľad na ich aktuálnu situáciu od neznámych ľudí a keďže sa jedná o intímne veci, tak píšu ako anonym. Jednak, niekto iný môže upozorniť na niečo, čo ten autor nevidí a poskytne mu tak iný pohľad na vec. Okrem toho mu to môže pomôcť uceliť myšlienky a postoje, pripraviť sa tak na rozhovor už s partnerom. Môže to byť nápomocné v tom, že v afekte nevychrli zo seba všetko pod navalom nespracovaných emócií, dá si čas a priestor. A častokrát je to presne tak, ako ti písala @beata_k.

basullinka
20. júl 2023

Autorka, mne to príde, akoby utekal od rodiny do práce.... Môžem sa samozrejme mýliť.

aurora33
20. júl 2023

Ocividne mu je v práci lepšie, preto je viac tam ako doma.

autor
20. júl 2023

@aurora33
@basullinka no.. :/ ako je mi jasne, že momentalne je to doma kolotoc povinnosti ale tak nemal 20 keď sa rozhodol mat dieťa :/ Ako je pravda, že keď nám niekto oznámi, že budú mat baby tak jeho reakcia je “tak to sa priprav že nič nebudeš stíhať, že budes vecne nevyspatý atd atd”. A pritom naša mala bola ukážkové dieťa, od 3 mesiacov sa v noci budila len raz na mliecko a spala ďalej.. :/ Ja neviem či niektorí chlapi čakajú, že sa dieťa narodí a hneď má 18? A ide z domu alebo co? Aj som sa ho včera pýtala, že prečo chcel rodinu keď s ňou aj tak čas netravi ale odpoved žiadna, len že on nemá na vyber, musí chodiť do prace a chce aby to v práci dobre dopadlo a blablablaa

luccija
20. júl 2023

Takto žije veľa mladých ľudí, keď má riadiacu pozíciu o to väčšia zodpovednosť.Treba nájsť balans nech si zoberie voľno, keď sa dá...nemyslím si, že uteká pred vami má taký typ práce.Dlhodobo by mi to vadilo, lebo si kvôli nemu ukratena si školou a pod ..aby si on nerobil "kariéru"a ty budeš ukratena.Na tomto by ma najviac mrzeli, že povie, že mala je dtres a nie relax ani ty nerelaxujes celý deň.Po práci nech si oddýchne a choďte spolu von, zapájaj ho pre chlapa je dôležité robiť, zarobiť, postarať sa, ale v normálnej miere.Ak to je nárazové vydrž , ak to má byť z projektu do projektu to môže byť slobodný bezdetný a nebudeš mu vytvárať rodinu a byť čakatelka.

lsimo
20. júl 2023

Takýto nápor sa nedá zvládať dlhodobo a viem o tom svoje. Treba si ujasniť priority a mal by si to aj on, lebo môže to zle dopadnúť. Nevidí malú rásť, nevenuje sa jej a časom ho to bude mrzieť.

januska12323
20. júl 2023

Počkaj na tú dovolenku a tam sa porozprávajte. Riadiaca pozícia znamená viac zodpovednosti ale aj viac peňazí. Asi sa ešte nenaučil delegovať prácu na podriadených. Natvrdo si dohodni čas kedy bude s malou a ty pôjdeš von, minimálne raz do týždňa nech si vyberie deň. Inak to dieťa ani nebude vedieť, že má otca.