Manžel pije každý deň pivo

ejlan
26. jún 2013

Ahojte .. Založila som si nový nick..lebo tu mám pár známych a nechcela by som aby niekto riešil do čoho ho nič.. Hňeď potom tento nick zmažem. Preto sa chcem takto anonymne poradiť ohľadom môjho manžela. Sme spolu 5 rokov. A máme jedno dieťa 4 roky. Ide mi o to že mi vadí jeho pitie piva. A neviem či fakt je to normálne alebo ja preháňam.. Nechcela bysom aby sa to jedného dňa zvrtlo na nejakú závislosť. Každý deň musí piť pivo. Keď som mu povedala že mi to vadí, tak sa rozčúlil..že nebudem mu to zakazovať.. že on sa neopíja, ani nič..a že chodí do práce tak to pivo si navečer po robote chce dať tak na relax... DO bre to by som chápala... ale vadí mi že každý deň..a už to je tak..že denne si dá aj 3 tie pivá... to sa mi zdá že už to začína preháňať.. Ako nikdy sa neopije... ale predsa len sa mi zdá že to môže prerásť k závislosti na alkohole a to nechcem. Nieje agresívny o drobca sa stará-no teda starám sa ja..oni sa spolu hrajú. A teraz mi povedzte..som ja tá čo preháňa..alebo to naozjaj nieje moc dobre takto sa nalievať tým pivom. Občas si dáme aj spolu nejaké vínko...pri telke večer.. to mi nevadí...ale proste nie každý deň mať alkohol...lebo pivo je alkohol podľa mňa... Keď mu to poviem..aby sa s tým miernil..nech si urobí pár dní v týždni proste prestávku tak sa rozčuľuje že to mu nemám čo zakazovať... Čo robiť? Alebo ako mu to vysvetliť inač aby sa nad tým zamyslel. Myslím že ani pre dieťa to nieje moc dobré keď vidí ako sa oco každý deň napája pivom. Ďakujem za každú radu a názor.. No prosím slušne tak sa mi prosím aj slušne vyjadrite.. nemám záujem aby ma tu niekto ponižoval a posmieval sa...

renata5
26. jún 2013

ahoj no mne osobne by vadilo keby moj manzel pil kazdy den pivo a smrdel mi kazdy vecer ako prasa a tri piva kazdy den je moc podla mna to moze vies k alkoholikovi a este ked si drbne kazdy den ked je super teplo urcite ma v hlave my si s mm tiez dame dobreho citronoveho radlera ale obcas po dobrej veceri ked je teplo ale tri to je dost moj nazor

doliva
26. jún 2013

Ahoj no skús mu pekne povedať že ti to vadí ale nie výčitkou lebo to bude len zbytočná hádka....Ale možno sa na to pivečko naozaj po práci teší a piť nepije

ejlan
autor
26. jún 2013

@doliva nie.. nepije... máme takú rodinku manželovho kolegu so ženou a synčekom ktorí k nám chodia,alebo my k nim..stretávame sa často tak vtedy vypijú aj 3 pivá pri posedení, či u nás alebo u nich...a doma, fakt ..niekedy jedno, niekedy dva, niekedy aj tri za deň.. ja to chápem že chodí do práce a možno to je pre neho relax..si dať pivko po práci..ale on proste nechce pochopiť že medzi týmto a alkoholizmom je veľmi tenká čiara...už som uvažovala že mu už napíšem list a dám mu ho nech si ho prečíta sám...lebo ked začnem hovoriť tak prevracia očami a vraví že preháňam...

aristka
26. jún 2013

no moja ak je to dlhodobejší problém a denne si dá pivečko tri ,už máš doma alkoholika a buď si istá,že by mal aj absťáky a ak sa chce dopracovať k pankreatitíde a otvorenému bruchu na are a boji o život a ak si váži svoj život,treba vyhľadať odbornú pomoc a riešiť to...

barcelona94901
26. jún 2013

neprehánaš,mne by to vadilo rovnako
,je to alkohol,dieťa vidí denne otca s pivom v ruke..nič moc ,no ,komu by to nevadilo?
ale jemu to neprekáža a riešiť to nebude ,no kde je tá váha,kedy sa ručička prehupne na 4 pivko,či poldecák?
dalšia vec ,ak máte možno auto ,keby sa niečo stane,tak nemože sadnuť za volant a zobrať vás 😖
u nich doma tiež pivkuju?ked si to zoberieš aj ročne na pivko koľko eur teda pustí ,ak aj možno fajčí ,je to dosť 😕
ja nie som puritán ,v lete dobre padne radler,pivo,po dobrom obede,niekam si sadnuť ,ale tri pivečká deno denne je aj podľa mna už problém

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anefi
26. jún 2013

Ja osobne si myslim, ze to nie je nic strasne, ked si dá každý deň po práci 1-2 pivá. Určite je to pre neho po práci relax. Tri pivá pravidelne každý deň sa mi zdá už dosť. 😠 Určite by som to neriešila nejakou výčitkou, to ho pravdepodobne len rozčúli. Skôr by som sa ho sanžila presvedčiť, aby sa nadchol napr. pre zdravšiu životosprávu.

fra
26. jún 2013

alkoholik sa z neho može stať aj nemusí, každý človek má inú hranicu množstva alkoholu, kedy sa stane alkoholikom ... každopadne vyčítať mu to každý deň zjavne k ničomu nevedie, len k podráždenosti na oboch stranách ... myslím si že tvoj muž je dospelý človek a asi ho ťažko presvedčíš, kým to nebude chcieť on... a to, aby to chcel on, je asi ťažko zariadiť, ked vlastne teraz nevidí žiadne negatíva toho popíjania...

mery73
26. jún 2013

no urcite to nie je nic vazne a urcite nesmrdi ako prasa ved tri piva nie je nic hrozne v horucavach ako boli mu urcite dobre padli 🙂ked nevypie viac a nie je agresivny tak nie je co riesit-no a co nech si da aj moj si da a je ten najlepsi ocko na svete 🙂 🙂 🙂 pokial to nemiesa s inym alkoholom tak nie je co riesit 🙂

meiwe
26. jún 2013

Ak sa bojis ze je alkoholik skus mu navrhnut alternativu bezalko pivo, potom zistis ci je alebo nieje alkoholik=) on bude mat pivo a ty budes spokojna..Podla mna to ok ale nieje ked nevydrzi ani jeden den bez piva, zila som s alkoholikom....

kris557
26. jún 2013

@matkamirko no keď je vonku 35 stupňov aj celý týždeň, neviem-neviem, čomu by dal prednosť 😀

livocka21
26. jún 2013

@ejlan hmm asi sme kazda ina... mne by to nevadilo.... no na druhej strane je pravda, ze nenavidim pivove flasky 🙂 ak si da pivo z plastovej flase tak mi to nevadi, sak aj ja si dam take 2 decka 🙂 .... ale ked pocuje rincanie pivovych flias tak mam zimomriavky 🙂 ... hmm ako podla mna nie je to dovod na rozvod, ale ak ti to prekaza mal by ta respektovat 🙂 drz sa

aristka
26. jún 2013

@fra dievča už denne si dať jedno pivo dlhodobo je alkoholizmus...tu nie sú hranice to je fakt....

pilar
26. jún 2013

@ejlan môj si tiež rád dá po práci pivo, a niekedy aj 2, keď je teplo a tak. Tiež mi to vadí a povedala som mu. No ktorému chlapovi pivárovi sa páči keď mu žena "šahá" na pivo. Ale tri denne je naozaj už dosť. Môj je zodpovedný,aj sa stará, je pozorný a vidím na ňom niekedy, že mu to pivko dobre padlo po celom dni v robote. Ja si myslím, že je to hlavne o psychike, má pocit, že pri pive sa vie uvolniť. Keď na mňa šiel rečami, že je smädný, ukázala som mu sirup :D Ako vravím, bolo obdobie, kedy si dal po robote pivo každý deň,ale každý deň tri pivá, to by fakt nemusel. Mám šťastie, že ten môj si po malej hádke dá povedať a teraz mu je dobrý sem tam aj sirup :D No ten tvoj vyzerá, že nemieni len tak ustúpiť v tomto, tak by si mohla ísť na neho nejak lišiacky,aby nemal pocit, že mu niečo zakazuješ, že máš to slovo, to veľa mužov nemá rado. Ale je zase veľa spôsobov,ako muža spracovať a ísť na neho trošku psychologicky.

ejlan
autor
26. jún 2013

@pilar keď prídem na ten spôsob budem veľmi rada :-/

bubulka722
26. jún 2013

Neviem čo je na tom zlé. Ak by ti chodil po šenkoch s kamarátmi, to by si sa mala nad čím zamýšľať. Môj mm má doma stále kúpnú celú prepravku fľaškového piva a ak si po celodennej drine sadne a vypije si pivo, tak na tom vôbec nevidím nič zlé. Horšie by bolo ak by mal potrebu kombinovať to s niečím tvrdým. Nech si to pivo dá doma a nemá potrebu stĺkať sa s kumpánmi po krčmách. Ty si dáš denne kávu? Aj to je určitý druh závislosti...

anuska74
26. jún 2013

Je to alkohol, aj keď málo% , ale je . A tak v iných krajinách si dávajú dennodene pohárik vína a je to O.K dokonca prospešné. Ja by som mu ponúkla v lete toho radlera, či vydrží bez piva.
Môj si tiež dáva denne radlera v lete, ka strik biely, 1x týždenne, alebo v zime pohárik červeného suchého.

mimidudik
26. jún 2013

Myslim, ze pan manzel by ti mal dokazat, ze nejde o zavislost a mal by teda prestat aspon dva tyzdne uplne. ak nezacne byt nervozny az agresivny, tak nejde o zavislost.
alebo ak ma na haku, co si myslis..skus na nho usit budu, ze co najcastejsie vecer vymyslis nejaky program vonku, kde nemoze pit, najlepsie sport.., alebo nejaku navstevu, kam soferuje (lebo ty si chces dat pivo/vino🙂), alebo podobne..
a ked chces vediet ako je to s tou zavislostou od alkoholu- je to dost casto dedicne, pozri sa na jeho rodinu, hlavne otca, stryka, dedka..u nas sa to dedi z dedka na uja a z uja na bratranca- tak viditelne, ze to oci kole:( vela stastia.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pilar
26. jún 2013

@ejlan na môjho zatiaľ platí, keď vidí, že som z niečoho nešťastná. Nie keď do neho rýpem, upozorňujem, zakazujem. To zvykne robiť ešte napriek. Divné, ale taká povaha. Ale keď vidí, že sa kvôli niečomu fakt trápim, tak nad tým aspoň uvažuje. A myslím, že práve to sú situácie, kedy môžme uplatniť my ženy také malé citové vydieranie. Skús mu dať touto cestou najavo,ako veľmi ti to vadí. Aby to na tebe videl, to trápenie. Slovami si muži veľa vecí neuvedomia. A zákazmi a frflaním ho len podráždiš

cawes
26. jún 2013

@ejlan ked som si zacala cittat tvoj prispevok tak som si najprv myslela ze prehanas, kym som neprisla k vete aj 3 za den.
No ja osobne si myslim ze na piti piva neni nic zle. Pokial ho pije vecer a nie hned od rana, na druhej strane hovoris ze kazdy den, tym myslis naozaj naoazj kazdy kazdy den t.z.365 dni v roku? lebo ak ano tak to ma naozaj tvoj muz problem. Neverim ze by chlap nemohol byt den bez piva. Ako pomoct neviem. Ocividne sa ho nevzda a potrebuje ho. Ak by pil fakt len v lete jedno dve piva od smädu po praci tak by som to nehrotila.

@matkamirko dufam ze si to myslela ako vtip. Lebo v zivote by som si nedovolila pouzivat sex ako zbran nato aby prestal mm pit. A rozhodne by sa mi nepacilo aby mi moj hovoril bud sex alebo konik.

Celkovo moj nazor je taky, ze ja mam dost rokov nato aby som vedela co mam robit, tak ako aj moj mm. A nemam rada ak zeby zakazuju futbal, pivo, kamaratov atd. Mam nato iny nazor. Tak ako ja si nenecham zakazovat nechcem aby zakazoval niekto mne. Pit tri piva za den je naozaj vela, ale treba vediet dobre argumentovat a rozpravat a nie hned vycitat.

mima4
26. jún 2013

@ejlan

kazdy den vecer pivo v krcme s kamosmi?

A kto mu je s dietatom? To sa neponahla domov? To ma doma nejaku sluzku a opatrovatelku jeho dietata?

Ja osobne by som toto netolerovala 😠 načo si zakladal rodinu, ked sa o nu nestara, nevenuje sa vam, dietatku?

ejlan
autor
26. jún 2013

@cawes skúšala som to iba nejakou formou dohovoru..nie vyčitiek...proste som mu povedala že medzi tým čo robí on a závislosťou je len tenučká čiara... on dookola opakuje to svoje že on nieje alkoholik a že sa neopíja... a chodí do práce tak má na to nárok... len už ma to nebaví dookola počúvať.. to nabudúce si môže kupovať bedničku piva denne 😖

1katkas
26. jún 2013

Nic zle nevidim na jednom pive po veceri doma.. to je to iste ako ked zena si da kazde rano jednu kavu

cawes
26. jún 2013

@ejlan tak ono ako by bol alkoholik tak si to aj tak neprizna, takze to ze mu to povies je uplne zbytocne. Mna by zaujimalo ze ci pije naozaj naozaj kazdy den.

ejlan
autor
26. jún 2013

@mima4 on nepije to pivo v krčme... ale doma.. s drobcom sa vie pekne pohrať..nezanedbáva..do krčmy chodí fú...veľmi málo... možno 2 krát do roka... ale vadí mi to množstvo piva a pravidelnosť..nechcem aby sa to zvrtlo na závislosť..aj ked uvažujem že nejaká tam už asi je... ☹

ejlan
autor
26. jún 2013

@cawes ano naozaj každý deň

ejlan
autor
26. jún 2013

@cawes keby že to nieje každý deň tak mi to tak nevadí

kazunomiya
26. jún 2013

@ejlan fuu no ja si tiez myslim, ze uz ma asi s pitim problem, ak uz to nie je dokonca zavislost. alkoholizmus nemusi vzdy vyzerat tak, ze sa clovek opija. existuje aj taky typ, ked proste pravidelne pije a uz to potrebuje. inak samozrejme, typicke pre zavislych je, ze maju pocit ze ved oni mozu hocikedy prestat.
zasahuje vam to este v nejakych inych smeroch do rodinneho zivota?
nebolo by odveci sa diskretne poradit niekde kde sa tym zaoberaju. hadam by vedeli povedat, co sa da s tym robit.

mima4
26. jún 2013

@ejlan aha..tak 1 cca male pivo k vecery by mne osobne neprekazalo u manzela.. ale jedno!