Manžel pri každej výmene názorov na mňa kričí

14. okt 2021

Ahojte dievčatá, hneď tak zrána potrebujem vyliať srdce. S manželom sme spolu už 15 rokov, máme deti aj tak sa nenaučil že nemôže na mňa pri každej hádke zvýšiť hlas. Stokrát som mu hovorila keď bol kľudný ako ma to zranuje a on vždy sľúbi že prestane a pri najbližšej vvymene názorov zase krik. Nemá problém po mne kričať na ulici, v obchode, nevadí, že okolo nás sú ľudia s pozerajú. Samozrejme keď sa ukľudní vždy povie, že som si sama na vine, že musel na mňa zvýšiť hlas. Vraj načo sa pýtam dvakrát na rovnakú vec alebo som sa opýtala blbosť alebo som ho ako včera vyrušila pri písaní mailu a hneď krik čo ho vyrušujem aj pred dcérou. Ako by ste to riešili?

autor
14. okt 2021

Inak na kamarátov, kolegov, nadriadených nikdy nezvýši hlas, aj keď ho vytocia na maximum.

0silvia0
14. okt 2021

Zahucala by som mu naspat, nech vie ake to je... a rovno pred jeho kamosmi, nech sa citi trapne.
Alebo skus pokojny, dlhy rozhovor o tom, ako ta to zranuje a o tom, ze mu chyba empatia🤷‍♀️

anjelicek26
14. okt 2021

Pfu tazka situacia, moj muz na mna nezvysil hlas za cele posledne roky, ale viem, ze su ludia, ktorym to prijde normalne po sebe hulakat a potom zas normalne vychladnu, hovorilo sa tomu kedysi Talianske manzelstvo... ake je to u jeho rodicov doma? Ake mal vzory? Tu pomoze len rozhovor, ze ta to zranuje a je ti to neprijemne, ked krici...ved ste dospely ludia a viete sa porozpravat normalne...

apolka77
14. okt 2021

Na ulici, v obchode 🤦 ako jasné že ani doma to nie je o.k ale že sa nevie kontrolovať ani vonku tak konečná. Nie raz som stretla takého psychopata na ulici ako vrieska po žene a neskutočne mi ich bolo ľúto. Takého chlapa za vajcia do prievanu zavesiť 😀 nech skludni hormón
Dala by som ultimátum, buď sa pôjde dať vyšetriť k psychiatrovi alebo min.bude chodiť na sedenia k psychológovi alebo pôjdete do manželskej poradne...ak by nechcel riešiť svoj problém aj keď tvrdí že je to tvoja chýba tak rozchod.
Takýto človek ťa zničí...

kitycat
14. okt 2021

Jasne ze na teba krici, ked za 15 rokov nezmenil svoje chovanie. Tazko to zmenis, to by chcelo razne riesenie... Nahuci odidem na tZden prec, bez deti nexh sa postara a nech sa chodi doprosovat... Nahuci druhykrat odidem s detmi a uz sa nwvratim... Do konca zivota sa k tebe bude takto spravat, s tebou inak komunikovat nevie... Si pre neho putka, handra co sa po rozhovore aj tak postara a on si z toho berie akurat, ze ma pravdu

vanda323
14. okt 2021

Tak akože prepáč ale kričať po sebe v obchode, na ulici,to je vrchol a všeobecne vôbec aký to má zmysel nevidím v Tom nič dobre. Akože aj ja sa s manželom pohadame, a aj zvýšime hlas obaja občas ale doma, nie pred deťmi....každý sa z času na čas pohada...skús mu pekne vysvetliť že sa ti to nepáči. A že to není vhodne

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
apolka77
14. okt 2021

@anjelicek26 talianske manželstvo si predstavujem skôr tak, že po sebe kričia obaja navzájom resp.zena vyhodí kvetináč z okna 😀 toto vzrušenie a krik napĺňa oboch 😀 potom sa na Tom môžu aj zasmiať.
Ale mamička píše že ju to zranuje a robí to len on...trestá ju za svoju neschopnosť byť kľudný a chápavý....sú také despoticke povahy...

anjelicek26
14. okt 2021

@apolka77 ano to mas pravdu veru.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
apolka77
14. okt 2021

@elizabet173 áno, potom sa vášnivo pomiluju a tak dokolecka🤣 tiež takých poznám...dokonca zažila jeden taký vzťah,,,akože moc na verejnosti nie ale vedeli sme sa riadne pochytiť, potom trestnut dverami a za 20min. sme sa na seba pozreli a začali rehotať na celej situácii a skončili v objatí... Kde sme si priznali svoje chyby a ospravedlnili sa,,,

dievcacitajucelist
14. okt 2021

@anjelicek2...myslím si, že to nepomôže...môj ex bol taky...jeho dokázala vytočiť do nepríčetnosti barz jaka somarina...keď sa ukľudnil bol potom ok...stale dookola celých 12 rokov som mu vravela ako ma to zraňuje a že sa dá aj pokojným hlasom veci riešiť...nič nepomohlo..u nás bol aj problém jeho agresívne správanie voči synovi...takže nakoniec manželstvo skončilo rozvodom...AUTORKA...neviem záleží či to človek dokáže tolerovať, že partner na neho kričí a tým pádom mu neprajavi uctu ktorú si každý zaslúži...máš to ťažké...nechcem byť pesimista, ale myslím si, že sa nezmení...veď on si myslí, že to ty si na vine, že "musel" kričať

whatever1
14. okt 2021

Toto si nesmie k tebe dovoliť. Vylož na stôl rozvodové papiere a odíd s deťmi na niekoľko dní preč.

fleur1111
14. okt 2021

Toto som mala pri bývalom 🙈 a jedine čo pomohlo, že som zvýšila hlas aj ja. Dovtedy som len vyvsvetlovala a vysvetľovala a nikdy si to nezobral k srdcu, nezamyslel sa nad tým, ako mi to ubližuje. Ale v zápätí ako som sa znížila na jeho úroveň, tak som sa začala cítiť blbo a prihluplo v takom vzťahu… proste to nebolo pre mna normálne a prirodzene… krátko na to sme sa rozišli. Tvoja situácia je komplikovanejšia, keďže máte spolu aj deti, vyskúšaj tresnut tie taniere o zem, ako ti tu už bolo navrhnuté, aby videl, že to myslíš vážne a stoj si za tým čo povies. Pevne nervy.

marcellka32
14. okt 2021

Že tanier, by som pred neho hodila plný kvetináč aj so zemou, ukázala mu aké to je a odišla a nech upratuje..zametá s tebou, lebo vie, že môže, že to dovolíš, ty s ním komunikujes so strachom a on to vie, cíti sa byť kráľom..kráľom zemegule

certi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea_82
14. okt 2021

To, že kričí je jedna vec, na tom by sa možno dalo pracovať. Ale to, že potom povie, že je to tvoja vina, že na teba musel kričať, to nie je OK.

luccija
14. okt 2021

Cholerik iný nebude..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcellka32
14. okt 2021

@elizabet173 veď áno, aj tak s ním ostane naďalej, nedokáže sa vzoprieť

janetinka27
14. okt 2021

myslim, ze je to ciastocne podobne, ako ked matka krici na deti a uz sa nedokaze ovladat. tiez sa to vyvinie postupne a potom je to uz ako podla vzorca. zrejme na zaciatku vztahu to tak nebolo. ale postupne sa napatie zacalo zvysovat, az to doslo do urovne neprimeranej reakcie. niekedy sa stane, ze tu napisu matky, ze kricia na svoje deti. nie som psycholog, myslim si, ze je to urcity podnet, ktory v cloveku spusti takuto reakciu - vybuch. potom je clovek zas normalny. neospravedlnujem to vobec, poznam to z pribuzenstva, trva to roky, je to otrasne. ale nebolo to hned, vyvinulo sa to. aj ked tie podnety su v podstate casto nevinne, ale v tom cloveku ten podnet spusti okamzitu reakciu, az agresivnu. musel by zacat asi na sebe pracovat a tu reakciu sa naucit ovladat alebo sa naucit reagovat inak.

hederamonstera
14. okt 2021

Je to cholerik a to sa nezmeni, jedine, ze by chodil k nejakej psychologicke, ale pochybujem.
Moj ex bol taky, ked ho chytil amok, neslo ho zastavit - na ulici, v obchode, doma, schytal to hocikto. Neskor som vzdy bola taka stastna, ze musi do prace a nemoze ist so mnou za kamosmi a tak. Vtedy som si uvedomila, ze toto nechcem. Preto je ex.

Bud sa s tym zmieris a obrnis sa. Ignorovat, On sa strapnuje (ale ja som to nedokazala) alebo neviem. Nejake razne pohrozenie rozchodom. Zit s cholerikom je psychicky vycerpavajuce.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cubo2
14. okt 2021

"Samozrejme keď sa ukľudní vždy povie, že som si sama na vine, že musel na mňa zvýšiť hlas. " - tuto mi blika cervena kontrolka, toto nie je v poriadku. Je to priznak despotickeho spravania. Aj ked mu vyhovies (nebudes ho nabuduce vyrusovat pri pisani mailu) tak si najde nieco ine, za co ta doj...e. Ked mu budes ustupovat, budes sa ho bat aj cokolvek opytat sa, len aby na teba zase nevyletel a skoncis s uzkostami a udupanou psychikou a sebavedomim.. Despota potrebuje citit to nadradenie, ze on je nad tebou panom.. Mas v zasade dve moznosti - prva je s tym bojovat a vracat mu to odopieranim nejakej sluzby - vcera si robil scenu? uvar / oper / vyhon si sam.. pre pokrocile - vysmievanie - nic tak despotu nezaboli ako ked ho vysmejes a ponizis pred kamaratmi alebo kolegami. Druha moznost, ak nemas na to energiu, je jednoducho odist a najst si neskor takeho muza, ktory ta bude respektovat ako rovnocennu..

smitjan
14. okt 2021

Sama si si na vine? Akoze halo? A on je bez chyby hej? Este raz by zvysil hlas a adios, isla by som na cas prec, nech sa spamata. Nech si uvedomi, ze mu to len tak proste prechadzat nebude, ved to nie je normalne aby toto robil.

ivkazba
14. okt 2021

Píšeš, že ste spolu 15 rokov a nezvykol si na to, aby nekričal. Čiže na teba kričí 15 rokov? Prepáč, ale načo si sa vydávala za chlapa ktorý na teba kričí? Načo si mala deti s chlapom, ktorý na teba kričí? Ty si si to takto zariadila. Keď kričí 15 rokov, teraz určite neprestane. Buď tak budeš žiť aj naďalej, len potom odporúčam nesťažovať sa, alebo ho pošleš kričať niekam inam.

ivkazba
14. okt 2021

@smitjan podľa mňa áno, je si sama na vine. Necháva muža kričať 15 rokov. To je len a len jej chyba, že takto žije.

lenka1993
14. okt 2021

Ja by som mu urobila zrkadlo. Vrieskala rovnako ako on

smitjan
14. okt 2021

@ivkazba lenze myslim, ze on tu vinu myslel trosku v inom zmysle 🙂