Manžel/priateľ je alkoholik. Aký je váš život s ním?

julia225
28. nov 2007

😒 najde sa niekto, mozno aj odbornicka, ktora by nam pomohla zdielat kazdodennu neistotu co bude?
ahoj som julia a moj snubenec je alkoholik, takto sa to vse zacina, mozno si poviete preco ho nenechas, ale co ked ho milujem a zalezi mi na nom... momentalne sa lieci, ale ci to dotiahne dokonca a aj v realnom zivote sa mu bude darit abstinovat, to vie len Pan Boh.
nehambite sa prispiet, pomoze to.
vela stastia. 🙂

ninka0512
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninka0512
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cukor
26. apr 2012

....ked to tu čítam tak dakujem tomu hore,ze mám manžela ktorý je úplný abstinent zo svojej vlastnej vôli.nevidí v tom nič len zničené rodiny.som šťastný človek....

jenkka
6. okt 2012

@cukor tak to ano a ja zavidim 😢

myskacici
7. okt 2012

Ahojte žienky. Potrebujem radu, pomoc skúsenejších žien. Mám iba 23 rokov a mám problémy so svojim priateľom. Už dlhší čas uvažujem nad rozchodom, ale niesom si istá tým či sa máme rozísť. Lepšie povedané, skôr sa toho veľmi bojím. Sme spolu 4 roky a dá sa povedať, že spolu bývame. Veľmi ho milujem, tak ako nikoho a viem, že aj on má rád mňa, ale niesom si istá tým, či s ním budem v budúcnosti šťastná. Veľmi sa obávam toho, že zdedí po otcovi agresivitu a alkoholizmus. Agresivita sa u ňho teraz neprejavuje, ale s tým alkoholom to už je horšie. Keď sme spolu začali chodiť, tak si vypil cez víkend, keď sme sa išli zabaviť, nepil pivo cez týždeň vôbec. Ale v poslednom čase sa to zhoršilo, začal piť aj cez týždeň (nie tvrdý alkohol, skôr pivo) Nerobí mu problém vypiť 5 pív na večer. Nehovorím že každý deň, ale pivom skrátka nepohrdne. Predtým pivo nepil, nechutilo mu. Myslím, že je to horšie a bojím sa toho, že sa to bude zhoršovať viac a viac, až nakoniec dopadne ako jeho otec na protialkoholickom. Jeho otec týral jeho mamu, vždy, keď sa opil, robil doma bordel. Môj priateľ sa mi taký nejaví a boli situácie, kedy mi aj mohol vylepiť, ale nestalo sa tak. Ja neviem, či len zveličujem, alebo či to naopak beriem na ľahkú váhu. Nechcem však dopadnúť ako jeho mama. Keď sa sním o tom začnem baviť, tak mi povie, že z neho robím alkoholika a hneď sa urazí. Prosím Vás o radu. čo robiť?? Ja neviem čo mám robiť. Keby som ho nemala tak rada, bolo by to všetko jednoduchšie
Dnes o 01:16 • Odpovedz • •

cukor
7. okt 2012

@myskacici ...si mladá ,bezdetná....chod z toho vztahu rýchlo preč...o pár rokov to bude tazsie...

katuska268
27. okt 2012

nie si sama...moj manzel je tiez alkoholik..a ja neviem preco nenajdem odvahu a nedam sa s nim rozviest...asi preto lebo nemam kam ísť... ☹

pettkab
26. nov 2012

Ahojte ja mam tiez manzela alkoholika pred svadbou si obcas vypil asi ako kazdy normalny clovek.Ale posvadbe to ide dolu vodou sme manzelia sice iba rok a pol vydavala som sa v dvetnastke lebo som bola tehotna.Manzel chodi na 10 dnni do roboty domov pride na 4 dni ale to je hotove peklo kazdy den je od rana opity pije sam a potom je agresivny hnusne mi nadva a strasne ma to boli az ma zacal aj by vzhraza sa mi ze ked sa snim rozvediem tak ze mi malu neda ale ze sa obesi (obesil sa aj jeho otec) s sobotu sme sa hadali lebo vsetky koruny dava svokre a ja som mu povedala nech si sedi pri nej ked si zobral za zenu svokra prisla do izby lebo byvame u nej manzel jej povedal ze sa ide obesit a ona zacala po mne hukat nech sa pozrem co som narobila a este mi tam nieco vravela ale ja som ju uz nevnimala a za dverami mi zakricala ze aby sme sa rozviedli a ze ona si detsko vychova.Ja som jej povedala ze ona moje dieta nebude vychovat a ak chce tak nech si porodi takze sa somnou od soboty nerozprava.Ja som uz pomaly psychicky na dne a to je len kusok z mojho zivota s alkoholikom

enya00
26. nov 2012

@pettkab a preco ostavas v takomto vztahu?

pettkab
26. nov 2012

No asi preto lebo sa bojim ze sa obesi a asi aj z lutosti

jaja28
26. nov 2012

@pettkab tuto istu situaciu riesila aj kamaratka, vzdy ked sa chcela sa slobodna s priatelom rozist neskor, ked uz boli zobraty tak rozviest, tak sa jej aj on zacal vyhrazat, ze sa zabije, vzdy s nim zostavala lebo sa bala, ze si naozaj ublizi, nikdy to neurobil, raz zobrala odvahu a povedala urob to chod a zabi sa, ja sa proste s tebou rozviest musim........... a nic, teraz su rozvedeny ona je stastna a on zivy a zdravy, ani raz neurobil to, cim sa vyhrazal..................takze to ze sa obesil jeho otec, este neznamena, ze to urobi aj on, skor si myslim, ze ta tym drzi pekne v sachu, lebo vie, ze ho lutujes............ hore hlavu, skus sa postavit na vlastne nohy a dieta je len tvoje, nikto ti ho zobrat len tak bez priciny nemoze, drz sa ..........

vadimka
26. nov 2012

@pettkab

si mladucka, nenic zivot sebe a dietatku..ak mas kam ist napr. k rodicom- tak chod.
dieta ti nezoberie, jednak ma taku pracu a ked este k tomu pije, nema sancu.....
ludia co sa vyhrazaju, ze spachaju samovrazdu, ju nikdy nespachaju...iba ta vidiera...zver sa niekomu so svojimi problemami, ries to moja...viem o com hovorim...ked zacal pit takyto mlady, bude to len horsie....odid.

sisaana
27. nov 2012

@pettkab ty sa bojis o taketo debila ??? prepáč , ale ja by som s nim nemala kusok lutosti a ak je taky hrdina tak nech to urobí 😀 never tomu , ze to urobi, on ta len s tym týra a vie ze to na teba zabera , lebo sa bojíš. Ty sa nemáš ani kúsok rada??? asi nie...

timea7
28. nov 2016

Ty nie si zodpovedna za to, co on urobi alebo neurobi, je dospely, svojpravny. Preco sa nim nechas vydierat? Neskryvaj svoju nerozhodnost a strach od neho odist za to, ze sa o neho bojis. O svoje dieta a seba sa nebojis? Ak mas kam ist, odid este dnes, ze ti neda dieta? By som sa mu vysmiala do oci. Alkoholikovi by ho urcite prisudili....A este nieco, vobec nie je normalne, ze si kazdy obcas vypije, kazdy nie. A dieta na ceste nie je dovodom na svadbu s clovekom, ktory ma k alkoholu blizko, to to buducnosti. Lebo manzelstvo, ktore mas, nema zmysel a bude to len horsie, cim skor to ukoncis, tym lepsie.

timea7
28. nov 2016

Hops, trosicku stara tema, len dufam, ze s tym debilom uz nie je☹