Manžel sa mi nevenuje

jaja018
16. jan 2012

Mám taký pocit že sme vedľa seba ale nie spolu. Včerajšok vyzeral tak že pozeral telku hral sa hry na PC a jediné čo mi povedal bolo aha sneží. A takto to u nás chodí už nejakú dobu. Sme manželmi len 3 mesiace a už je to takéto tak aké to bude o rok? Čo mám spraviť?

travisek
24. jan 2015

@danielahamar No veruze ani s tym TV to nie je celkom vyhrane, ako sa vravi vsetkeho vela skodi a tak treba vsetko s mierou a vyvazene, sudim z vlastnych zivotnych skusenosti v ktorym som uz niekolko rokov. U nas boli caste hadky za Tv a nezmenilo sa aj tak nic , az som sa musela zmenit ja so svojim spravanim...

travisek
24. jan 2015

@mirinka24 rozmyslaj dobre !

travisek
25. jan 2015

@lubkavargova1 Mozno mas dost pravdu, ze niekedy clovek skutocne nema naladu ci chut komunikovat s tym svojim partnerom / mas zly den alebo unavenost, atd./ pricin moze byt viac, vsak sme len ludia, lenze KOMUNIKACIA je na prvom mieste k stastnemu vztahu dvoch lubiacich sa ludi; statisticky je dokazane, ze vela vztahov sa rozsypalo len kvoli ubohej komunikacii alebo casom vobec ziadnej komunikacie, to je tiez dost dolezite vo vztahu si myslim.

travisek
25. jan 2015

@tinka323 Mas vela pravdy, tiez by som si rada precitala tu knihu. Je lepsie ked sa clovek pouci vopred nez place nad viacerymi chybami. Tvoj komentar sa mne velmi paci, rozumny, logicky.

cecilia68
25. jan 2015

@lubkavargova1 perfektne si to napísala 🙂 sú ľudia, čo furt niečo "riešia" a nedajú tomu druhému pokoj ani na chvíľu....

tinka323
25. jan 2015

@travisek my sme mali 5 rokov driny, dve deti za sebou, zvladli sme postavit dom, obaja pracujeme a teraz ked mamr vsetko sme pochopili, ze aj vztah treba zharnonizovat, ani luxus nehradi pekne slovo od partnera, fajn kino a teda som ja urobila prvy krok kupila knihu, nastartovala a fu guje, inak by sme ktovie ako skoskoncili.
je to tazsia cesta, lebo moj muz tiez radsej pride do.ov, zapne telku a bodka.ale ked som vysvetlila, ze touto cestou spejeme k bodu mrazu, pochopil.

timea7
25. jan 2015

@travisek napísala si to veľmi pekne a pravdivo, mala som možnosť sledovať dve krásne dlhoročné manželstvá - mojich rodičov a mojich svokrovcov, ktoré ukončila až smrť jedného z páru, roky žili spolu ako milenci. Podstatou bola láska, ktorá tam byť musí, nemenej dôležitá úcta, ktorej je teraz ako šafranu, pre mužov v týchto manželstvách bola žena najdôležitejším človekom na zemi a aj keď mali tieto páry úplne odlišný životný štýl, v oboch platilo - spoločné zážitky - výlety, dovolenky, plesy, prechádzky. Vždy, aj v časoch, keď bolo peňazí aj času,k keď stavali domy, mali pôžičky, malé deti, sa dá ísť na turistiku, koncert a pod. Ženy v týchto manželstvách nikdy nepočuli vetu - buď ticho, pozerám správy. 😝 😝 😝 😝

lubkavargova1
25. jan 2015

@travisek ja chapem ze komunikovat treba...ale zase ani prehanat netreba. A potom popravde zienky ukazte mi chlapa co si precita knihu o vztahoch a take citakove bla-bla....to je asi vynimka z miliona. To skor my zeny ze hned siahneme po knihe....no, ale chcem povedat, ze nie kazdy ma v povahe hned vsetko riesit. Ci je to muz alebo zena, jednoducho su chvile ked naozaj chceme nejaky svoj "vesmir ticha". Ale fajn ako neofunim nikoho len su aj taky tichsi ludia a nepotrebuju vsetko riesit 😀

travisek
27. jan 2015

@timea7 Dakujem, super si to vystihla s tym popisom, kedysi to bolo vsetko uplne inak a udrzalo sa viacej dlhorocnych manzelstiev, aj moji rodicia dlho zili spolu, proste vsade a vsetko spolu robili, ale dnes, je to uplne ine, akoby kazdy z partnerov si najde svoje zaujmy a zaluby, niet potom divu ze prestanu mat spolocne zaujmy a nemaju si potom uz co povedat, lebo zistia, ze akoby uz nechybali jeden druhemu, vsak im je tak dobre... a potom si myslim, ze bolo o vela viac respektu ako v dnesnej dobe, zijeme v zvlastnej, modernej a pokrocilej dobe ale s nou aj vzrastlo veru vysoke percento rozvodovosti, ludia ktori sa kedysi mali radi sa jednoducho na vsetko vykaslu, nemaju z zaujem sa zmierovat a odpustat si, dat si novu sancu jeden druhemu a tiez ubudla do pozadia aj ucta...

travisek
27. jan 2015

@tinka323 drzim palce nech Vam to dobre pokracuje v tom Vasom vtzahu este vela rokov. Mas pravdu v dnesnej dobe sme sa stali vyslovene " otrokmi " televizie a komputerov, hlavne chlapi, zena, ta sa vacsinou mota stale s niecim v domacnosti alebo okolo deti, ale chlapi... to je ich a typicke; dojdu chudackovia unaveni z prace a nic ich nezaujima , chcu mat len ten svoj pokoj, najest sa a drepiet neruseni nicim u telky, co mne pripada dost sebecke od muzov, ale oni to vidia inak a to sme my zeny. O tek knuhe ako pises, maloktori chlapi maju zaujem si cosi take precitata a vobec sa oboznamit s takym materialom, pretoze vaccine z nich proste staci tak ako je a tak aki su. Cest vynimkam !

timea7
27. jan 2015

@travisek súhlasím, ešte dodám, že zabijakom partnerstva sú aj PC hry, keď im jeden z partnerov, alebo obaja podľahnú natoľko, že zaberajú veľké percento ich voľného času. Potom zlyháva komunikácia, nie je na ňu čas, nie je čas ísť spolu do kina, do divadla, na koncert, alebo len tak von sa prejsť, na bicykel,korčule. Aj tu, na MK čítam stále častejšie,manžel príde domov, sadne k PC a sedí pri ňom, kým nejde spať 😠 😠 😠 . Pred 30 rokmi v telke nič, PC nebol, mobily tiež nie, manželia oveľa oveľa viac spolu komunikovali. A ešte možno to, že viac mladých ľudí športovalo a šport super trénuje vôľové vlastnosti, dnes sa už deti na ZŠ snažia športu vyhýbať, od rodičov dostanú všetko, čo chcú, žijú vo virtuálnom svete, nie skutočnom a nedokážu potom zvládať ani najjednoduchšie problémy.
Ešte k tvojmu druhému dnešnému príspevku, že muži to vidia inak, to je ale ich problém. Žena, ktorá začne okolo muža skákať hneď, ako začnú spolu žiť, mu dáva súhlas k tomu, že po príchode z práce sa už nemusí o nič starať. Ako si to nadstaví, tak to má, ja len stále nechápem, prečo ženy, mladé šikovné ženy sa za každú cenu chcú čo najrýchlejšie vydať a mať dieťa, prehliadajú to, že partner, pije, voľný čas netrávi s partiou kamarátov na ihrisku, ale v krčme, v horšom prípade pri automatoch, nemajú záujem sa osamostatniť, veď doma je full servis a ten samozrejme očakávajú aj od partnerky. Nechápem, prečo im toto ženy tolerujú, prečo sú zúfalé, keby mali ostať dlhšie slobodné, alebo bez partnera, veď to nie je choroba. Len na okraj, žijem v partnerskom vzťahu už roky, takže nepíše zo mňa nejaká zakomplexovanosť.

tinka323
27. jan 2015

@timea7 suhlasim plne s nazorom, este si myslim, ze vela zalezi z akeho rodinneho prostredia prichadzame.aj to moze velmi ovplyvnit vztah v manzelstve. MUZ , ktory doma nevidel priklad u otca ako sa zrazu moze naucit spravat inak?
samoztejme v zamilovanosti sa nik nemusi ucit, proste je to obdobie, kedy sami davame ale nie vedome tomu druhemu vsetko.
ked to pominie, ostava uz len to co je prave a mnohokrat sa nam uz nepaci partner, lebo uz nie je ten, aky bol.
nastava rozchod rozvod- namiesto toho, aby sme si uvedomili, ze prisiel cas na vedome rozhodnutie zacat milovat, zrieknut sa sebectva a nastupit na tazsiu cestu, kedy si vedome uvedomujem, ze potrebujem povedat tomu druhemu ze si ho vazim, ze to nie je samozrejmost, len to uz nejde len tak samo od seba, kedze uz vidime partnerove chyby a lahsie je ho skritizovat.
pre mna je manzelstvo velka skola lasky.
ja mojmu pripominam stale, tak ako sa snazime vytvarat materialne pohodlie, dom, zahradu - to vsetko je malo, a prizvukujem, ze nechcem len prechadzat zivotom lebousim, ale mozme ho plnohodne prezit , len sa k tomu treba tak postavit.

tinka323
27. jan 2015

@timea7 tiez pisem zo zivota, som tvrdsia povaha, vsetko hned riesim, moj mm zo zaciatku nechapal preco mi to a potom zas to vadi. On je kludas, a pidla neho je vsetko stale ok.mame 3 deti a viem, ze ak by som mu neukazala cestu, ze na vsetko sme dvaja, ja by som sa vyprazdnila a dovi.
takto mu otvaram priestor, kym si ty v praci , ja s detmi , ale samo sa nenavari, samo sa nepoupratuje, a aj ked mi s domacimi pracami pomoze menej, ale vnima kazdu malickost a podakuje. Pre zenu to je niekedy viac ako by to mal sam spravit.aspon pre mna.rada varim, rada upratujem, ale ked si to nevsimal, zacala som ho zranovat, ze je lenivy, ze nic nerobi, az ked som mu vysvetlila, ze ja vlastne potrebujem pocut, ze to neberie ako samo sa to spravili, ale vsimat si co ten druhy robi, zacali sme dakovat jeden druhemu.tdruhemu.tym ze som mu stale vycitala, prehliadala som, ze kazdy den pride z prace a do vecera sa hra s nasimi drobcami. Brala som to ako samozrejmost, ved su to jeho deti az neskor som si uvedomila, kolko muzov by uprednostnilo kamosov, pc, pivo.
vztah ked sa buduje, obidvaja partneri rastu dusevne a potom maju co odovzdat aj detom.

lucka8787
27. jan 2015

Ako tu uz vacsina napisala...to su zial chlapi. Moj exmanzel bol taky isty...furt nalepeny na pc.vecer, cez den, na wc, a este aj do vane si bral notebook.lenze to som vtedy nevedela ze si pise s inymi...s mojim terajsim to mame tak, ze ak uz je za pc dlhsie ako sa mi zda vhodne 😀 (to ale viem ze pozera veci do nasho noveho bytu)tak pridem za nim, zavrem mu notebook, posepkam mu do uska ze teraz som na rade ja, a len tak si pozerame do oci, pusinkujeme a rozpravame...

ewisam
27. jan 2015

@jaja018 my sme manzelmi uz 6 rok a za ten cas som sa naucila, ze aj chlap potrebuje obcas vypnut a co mu polopate nepovies, to nespravi ani si nedomysli...Samozrejme musis na to diplomaticky. Nieco na sposob milacik, co keby sme si pozreli nejaky film uz sme dlho nic spolu nepozerali, nieco vyber... atd.

lucka8787
27. jan 2015

Ja som priatelovi jasne vysvetlila, ze pre mna nema cenu to, ze mi kupi retiazku, topanky alebo hocico ine...pre mna je dokaz lasky to, ze ma vecer chyti za ruku ked zaspavame, ked ma len tak objime, pohladka, da mi pusu...pochvali ma za nieco.a toto musi byt z obidvoch stran. Aj ked vacsi iniciator som ja. Aj moja mama mi vravievala: najdolezitejsie su dotyky a rozpravanie.ak sa toto vytrati a ani jeden nema zaujem to riesit, vztah sa ruti do zzahuby.treba byt velakrat diplomat...aj ked nie vzdy sa to da.

lucinkao
27. jan 2015

ja si muza vidim.iba ked pride domov z roboty on ma tolko aktivit ze ja si s malym spravim radsej sama program lebo keby mam cakat na nho tak asi zomrem od cakania.a mna tiez pravidelne zasobuje informaciamii o pocasi 😀

travisek
29. jan 2015

@tinka323 velmi pekne napisane a plne s Tebou vo vsetkom suhlasim, ked su dvaja do seba zamilovani a bez problemov, vsetko inak vidia aj citia a su akoby slepi, lebo stale cerpaju este z tej " lasky ", lenze po rokoch prichadzaju ine veci v zivote s ktorymi treba zapasit / deti, financie, zdravotne tazkosti a pod./ a vtedy sa ukase ta prava laska ci vobec existovala, pretoze clovek ked sa s nieky, lubi ma ist v zivote aj cez rozne prekazky, v dobrom aj v zlom ako sa vravi, v zdravi aj v chorobach. Ja vravim tak, ze ked uz clovek vsetko ma / dom, auta, chatu atd./ a je bohaty, to nie je predsa vsetko. Respekt, sucit, tolerancia a mnoho inych veci je terba aby dvaja ludia ktori sa este stale lubia mohli dalej v zivote pokracovat, Ked uz ustupi ten respect, vernost, tolerancia a zacnu si dvaja liezt na nervy alebo nedaj Boze zacnu si robit napriek, vznika tam uz pomsta, nenavist a tieto dve zle veci lasku uplne zabijaju a tazko drzia dohromady. Treba si uvedomit, peniaze a bohatsvo tiez nie je veru vsetko, co tam z toho ked clovek nie je v tom vztahu stastny a chyba laska, ucta, porozumenie a mnoho ineho....

travisek
29. jan 2015

@tinka323 pekne; u nas to je trocha inak, moj manzel si nikdy nevazil co vsetko robim cele roky pre nas vsetkych v domacnosti / periem, varim, upratujem / to je vsetko vraj pre zenu a zasadne nerad pomaha v nicom alebo velmi malo, co sa obycajne zhadame, zena patri do kuchyne, to su jeho slova, je sebec a ja si k tomu dodam hej a muz patri po praci k televizii ? Pretoze stale to tak robi, on sa tazko narobi a ja nerobim nic, lietala som po zamestnaniach ked sme mali male dieta ale to je vsetko zabudnute, lebo iba on vsetko plati a chodi do prace a ja nic, k nicmou neprispievam a ktovie co ja cele dni robim , pritom je vidiet vsetko v poriadku ako ma byt, atd, nikdy mna nepochvalil, nepolichotil, niet divu, ze som zacala mat po rokoch uz odpor ku vsetkemu co robim a on sa citi presne ttak sam, s deckom som bola stale iba ja, nedokazal ani len jednu plienku prebalitt, ci okupat niekedy ako to robievaju aj ini muzi, namiesto toho si chodil za svojim sportom a kamaratmi , vsak co,zena patri byt doma s deckom, to je normalne. Neskorsie sme sa zacali uz hadat aj za financie a zacalo podcenovanie a kritizovanie vsetkeho co ja robim a ako zle robima co nerobim, atd, proste deptanie a citove vydieranie... velmi nespravodlive, bo uznava len seba sameho a co on robi a inych nevidi, najsmutnejsie na tom je to, ze nevidi uz mna a prehliada mna so vsetkym , aj s mojimi dobrymi vlastnostami ktore kedysi na mne lubil. Trapim sa uzkostami a som zlomena vnutri duse. Nic uz nie je dobre a s nicim nie je spokojny, zmenil sa co sa tyka penazi, ze zacal mat peniaze a vsetko materialne radsej ako mna samotnu, aspon mne sa to tak vidi cele, zijem v jednom zacarovanom kruhu a pokusam sa z neho uz uniknut....

travisek
29. jan 2015

@lucka8787 Ha-Ha !!! To si dobra ! No tak to si teda vobec veru neviem predstavit, ze by som dosla k tomu mojmu a vzala mu Pc alebo prerusila telku ked stale sleduje sporty a ze ja som na rade.. nikdy by som sa mu takto nepodstrkala, mne to pripada podle a ponizujuce, vsak chlap sam vidi ze ma svoju zenu a co ma robit a co je na rade a ze si ju ma vsimat. To je chyba debilov, ked si nevsimaju tie svoje , potom sa cuduju, ked si zeny najdu nejakych milencov a travia chvile s nimi; Ja sice nie som taky typ zeny ale vravim tomu mojmu, ze mat inu zenu, tak uz davno by mu urcite nasadila parohy alebo bola uz od neho prec. Vzdy som mala pochopenie, toelranciu a sucit pre vsetko co chcel manzel, ale bohuzial z jeho strany to tak nebolo, pretoze je presvedceny a takeho nazoru, ze zena vraj ma pocuvat muza.... stara hlupa skola, ale nikdy som nechcela rozbijat nas vztah kvoli decku aby vyrastal v uplnej rodine, vzdy mne bolo luto tych deticiek z rozvedenych rodin, ale dnes uz je inak, deti vyrastene, je cas premysalt inak. Nespominas vo svojom prispevku ako dlho ste spolu, alebo preapc, mozno som to prehliadla, ale predpokladam, ze iste nie ste spolu este az tak dlho a nemate za sebou aj vela tych " zlych " veci vo vzathu, takze vela stastia.

travisek
29. jan 2015

@lucka8787 Tvoja mamka ma alebo mala v tom velku pravdu, ak sa vytrati tych par menovanych veci, vztah sa ruti do zahuby , konci a tak sa stalo aj u nas uz za tie roky, lebo vzdy som bola len ja ta co bojovala o zachranu nasho vztah a z druhej strany sa nikdy nic nedialo, lebo sa zdalo ze vsetko je v poriadku a ignorovalo sa vsetko kludne dalej, na zachranu a udrzanie dobreho vztahu je treba vzdycky dvoch ludi. Moj manzel nie je vyslovene romanticky typ chlapa, aspon zo zaciatku bol, ale casom vsetko ustupilo ked sme zacali zit v realite so zivotnymi problemami ktore bolo treba riesit a nikdy sa neriesili, len sa kopili a kopili az sa nakopili a hrniec uz prekypel. Riad sa podla slov svojej mamky, uplna pravda.

lucka8787
29. jan 2015

@travisek tak je pravda ze sme spolu 1 a pol roka,nás vztah je takpovediac v" plienkach" a nerobim to pokazde 😀 ale za tu dobu dobu sme stihli tolko veci ( okrem deti) ze tolko som bestihla so svojím ex a to som s nim bola 7 rokov...viem ze pre niekoho je take upozornovanie na seba ponizujuce...ale pokial to nefunguje vzdy takto tak si myslim ze je to v poriadku... 😉 lepsie ako by som mala byt oduta a prskat na neho ze preco sedi za pc a nevenuje sa mi, lebo teraz potrebujem aby sa mi venoval. Ale, uvidime co bude za par rokov 😀

lucka8787
29. jan 2015

@travisek my sme vlastne hned vhupli do takeho "manzelskeho" zivota....zijeme spolu, kupili sme si byt...a zatial sme stastni...

timea7
29. jan 2015

@travisek neviem, ako máš staré deti ale šup do práce a nové pravidlá. Že ich nebude akceptovať? Ale bude, keď budeš dostatočne tvrdá, to i bohužiaľ mala byť od začiatku vášho vzťahu, ale to je už pasé. Sadnúť, predebatovať, ako to bude u vás fungovať, ke´d budeš chodiť do práce. Chápem, že ak sa on fyzicky narobí, nechceš od neho, aby po príchode z práce umýval obloky. Ale čo ak sa fyzicky narobíš v práci aj ty? Ostáva alebo si prácu v domácnosti podeliť, alebo si tie náročnejšie práce zaplatiť. Ak nebude ochotný urobiť ani jedno ani druhé, nevariť, len pre deti, neprať, nežehliť. Nebral si slúžku, ale partnerku. Nevyčítať, nehádať sa, ale neurobiť to. Domácnosť a deti nie s tvoje, ale vaše a ja som mimo tému. 😉

olivia6
29. jan 2015

zaujimave...zrejme bol taky aj pred svadbou, ale ty si si myslela ze svadba urobi z chlapa tvojho bavica?
Moja rada: vyhodte TV. My vela citame, ale vdaka tomu ze nemame TV a nepustame si po veceroch do obyvacky nechutnych cudzich ludi a ich pseudodebilne problemy z obrazovky, klape nam to napriklad aj v posteli 😉 Sme spolu sedem rokov.

olivka84
29. jan 2015

@jaja018 moj tiez dost cumel do mobilu note booku teraz dostal tablet pod stromcek od svokry 😠 ale som mu tolko pilila usi ze je zavislak gembler a pod ze teraz sa boji aj zobrat do ruky nieco. ale som ho zas chvalila ked robi nieco dobre ze sa zahra s malym alebo ho nieco pekne nauci. a funguje aj to ze ked pride s prace tak ho s malym proste nechame hodinu napokoji nech si vydychne . nech si robi co chce. a potom aj sam pride vezme maleho idu sa hrat s autami a je menej nervozny. a mame este take pravidlo ze v nedelu mame vypnuty pocitac aj tablet a nejdeme na net ked tak potajomky na zachode 😉 mk. ale proste nedela je rodinny den . a zatial sa to ukludnilo a menej sa hadame aj ked samozrejme ma svoje dni a vtedy sa mu radcej vyhybam 😝

olivia6
29. jan 2015

@travisek "stare dobre casy" je hlupost na entu. Sprav si TERAZ zivot aky chces a nefnukaj za tym, co si ani ako dospela nezazila. Nemali to nase mamy lahsie, ani muzi neboli galantnejsi a nepomahali. Aspon nie ako celok, len niektori. Bola hanba ist s kocikom. Pravidelne sa tackali z krciem, pamatam si otcov mojich spoluziacok a to aj dobre situovani, vzdelani. Praveze teraz sa chlapi viac angazuju aj s detmi, aj zostanu na MD ked docasne treba, ze napr. strati pracu a zena zarobi.
Pracovat na vztahu, to je jedine co prinasa ovocie. A samozrejme, vybrat si co najlepsieho partnera.
Kamoska si vzala manzela pre peniaze. Su spolu dva roky a uz je to na rozvod. Tiez len kamosi, partia a k nej sa sprava ako ku kusu nabytku. Bol taky aj pred svadbou, ale ona to nechcela vidiet, lebo mala po tridsiatke a chcela dieta. Nuz, ked jej bude lepsie rozvedenej, nech sa paci.
Ja som si uzivala zivot, slobodu do "vysokeho veku" 🙂 , vydala som sa, lebo som chcela tohto konkretneho muza a nie pre okolie a status vydatej.
Fascinuje ma, ako baby vyberaju rok kocik, ale vezmu si prveho blbca, co stretnu na zabave, vzdaju sa vlastneho uctu aj svojej identity a potom vypisuju smutne statusy na kona.

olivia6
29. jan 2015

@lubkavargova1 komunikacia nie bezbrehe tliachanie zeny o susedoch, ktore muz musi pocuvat. Komunikacia je aj napriklad vediet povedat pekne, mierne: Prosim, nehnevaj sa, ale som neskutocne unaveny, zbity pes, idem si na chvilu lahnut a pridem za vami sa pohrat. - takto sa to snazim naucit mojho manzela po prichode z prace a funguje to. On chape mna, co som 24/7 so synom a ja chapem jeho, vycucaneho z narocnej prace.
Urcite mu po prichode medzi dverami nestrcim dieta do ruk. Zivi nas, ma pravo na oddych. Ja som doma na to, aby som sa venovala synovi a domacnosti. Mam aj svoje konicky, vtedy je cely den s malym a su v pohode.

lucia94
29. jan 2015

Dobry den. Manzel mi stale vyhadzuje na oci ze sa mu ja nevenujem, ze mne sa on vyse venuje. Skor opacne ja mu davam viacej pozornosti a viacej sa mu venujem a vela casu travim snim aj ked som unavena s prace. Ked chcem aby sa mi venoval chvilu. Povie: idem spat som unaveny sprace.

lubkavargova1
29. jan 2015

@olivia6 tak to ano, to chapem a tiez respektujem. Sice dnes sme mali mensiu hadku opat s mojou polovickou. Ale to j eina kapitola. Proste som odmietla dat 25 eur za koselu na fotenie co sa raz pofotim a potom odlozim do skrine. A kupila som si u cinaka jednoduchu za 5 eur. Tak sa odul....ako nech sa na mna nikto nehneva, ale odmietam dat za taku blbost tolko peniazkov...ci ja som divna?