Manžel sa rozčuľuje na neporiadok

leuska15leuska15
28. mar 2021

Ahojte, ani neviem co čakám od tejto diskusie. Je mi hrozne smutno.
Nemyslím, že som lenivý človek. Vstávam 6:30, venujem sa deťom (pol roka a 3,5 roka) a domácnosti až do večera, spať chodím medzi 22:00-0:30. Ale nejak to nedávam. Proste vždy mám pocit, že sa bud nedostatočne venujem jednému alebo druhému dieťaťu, manželovi alebo niečo nestihnem v domácnosti.
Staršia chodí do škôlky na pol dna, zatiaľ sa venujem mladšej a väčšinou ideme nakúpiť. Kým spinka, navarím, dám prať, potom ideme po staršiu a sme vonku,venujem sa staršej. Potom zas spinka staršia, venujem sa zas mladšej, pritom vždy upratujem. Ale nech sa snažím akokoľvek, vždy sa mi nakopi prádlo, hračky, riady. Upratujem aj s malou na rukách ale keďpotom nie tak kvalitné. A napríklad včera som vstala 4:30,aby som do 6:30 upratala, ale nestihla som upratať všetko. Cez deň som šla k našim. Večer prišiel manžel domov a začal sa rozčuľovať, že je tam bordel. Ze každý večer o tom istom, bordel. A ze v koši sáčok je roztrhnuty, nech nevravím ze som upratovala a ze co som upratovala ráno 2 hodiny, keď je bordel? Ze topánky mam nabachane... Ze som mala upratať, keď mi sestra strážila deti (kyym mi ich strážila, tak som varila, vysavala, prala a skladala prádlo) tak som sa nastala a nechala ho dnes sama s deťmi celý deň.aby si u edomil, že to mám ťažké. Ale jedlo si objednali, deti boli skvelé a nič to nepomohlo. Ešte utrusil že ako chcem stíhať dom, keď nestíham byt. On pracuje, stavia dom, má toho naozaj veľa, raz za 2 dní umyje doma riady a to je všetko. ale nemyslím, že si zaslúžim toto, je mi do plaču. Som neschopná, alebo co? Vy všetko stíhate?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leuska15leuska15
autor
28. mar 2021

@viestta áno. Povedala som mu, že si budeme deliť povinnosti pol na pol a na to mi povedal, že treba ísť do auta vložiť opravenú baterku a zajtra ide na stavbu pokladať dlažbu, že môžme to urobiť pol na pol

leuska15leuska15
autor
28. mar 2021

@elizabet173 áno presne tak. Lenže oni ti není o tom, že on by pozeral telku s vyložený i nohami. On iez pracuje nonstop, pracuje polovicu denných a polovicu nočných služieb a keď je aj po nočnej, ide na stavbu, každý deň. Čiže ani nespava. On pracuje veľa, to sa mu vyčítať nedá. Ale odo mňa očakáva, že všetko bude doma v poriadku

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cee_68
28. mar 2021

@leuska15leuska15 Sympos 🙄. Raz za tyzden velke upratovanie robi upratovacka a okrem toho mi chodi opatrovatelka. Cize to mam lahke. A aj keby to nebolo tiptop, v zivote by mi to muz nevytykal...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leuska15leuska15
autor
28. mar 2021

@elizabet173 neurobil absolútne nič za celý deň. Ale poriadok udržovať (myslím hračky a riady). Ostatne nerobil, lebo je nedeľa a my v nedeľu neperieme, nevysavame, neumyvame kúpeľňu nikdy. (sme veriaci) Proste som si vybrala zlý deň 🙂

dskjhfdlkdjhl
28. mar 2021

@leuska15leuska15 V zivote by mi nenapadlo vstat o 4:30, aby som upratovala. Neblbni a nenechaj sa zdeptat. Tvojou povinnostou nie je zblaznit sa kvoli neporiadku. A ked pises, ze ste veriaci, tak potom by si mal pan manzel uvedomit tu vieru aj co sa manzelstva tyka.

panelacikova
28. mar 2021

@leuska15leuska15 on fyzicky dom stavia alebo len dozerá na stavbárov?

leuska15leuska15
autor
28. mar 2021

@elizabet173 a s tým máš pravdu, že ja jedlo neobjednávam, ale varím. Snažím sa aby mali dosť zeleniny, ovocia, strukovín,.... On starsej objednal rezeň a na raňajky jej dal jogurt, to je vsetko

leuska15leuska15
autor
28. mar 2021

@panelacikova fyzicky stavia, v podstate cely dom postavil svojimi rukami, na 95% sám a na 5% s niekym. Stavbárov tam nikdy nemal

lenkakravcova
28. mar 2021

@leuska15leuska15 No.. Ja mam to iste. Šesť mesačnú a 3.5 ročného. S tým rozdielom že škôlku mame zavretu a mam živnosť = eshop, pracujem popri tom všetkom z domu. Niektoré dni sú úplne psycho. 😂 (predstav si pri tých dvoch malých deťoch robiť inventúru, baliť balíky, pomedzi to pratat, starať sa o ne, variť.. Periem každý druhý deň). Vstávam a chodím späť tak ako ty, takže ta chápem ze máš toho dosť - - ja ale čo sa týka stíhania, nestíham keď pozerám telku alebo čítam niečo na Fb, modrom koni veľa atď. Obmedz internet a uvidíš ze to pôjde lepšie. 🦋 Píšem z vlastných skúseností.

0silvia0
28. mar 2021

@leuska15leuska15 nech pomoze s upratovanim alebo zaplati upratovacku. Povedz mu s usmevom, ze bordel vadi jemu, nie tebe, tak nech si ho riesi inak ako gezovanim manzelky...

panelacikova
28. mar 2021

@leuska15leuska15 a vždy je taký? stále nadáva na bordel? alebo šlo o ojedinelý výbuch?

leuska15leuska15
autor
28. mar 2021

@dskjhfdlkdjhl máš pravdu, len neviem ako to urobiť aby to pochopil. On je z dediny, jeho mama ešte aj dom stavala s otcom. Okrem toho jeho mama pracuje, pestuje všetko možné chová prasa, kury....sice deťom sa nikdy nevenovala a manželov a sestra ju ani nepovažuje za matku, za matku považuje babku, ktorá ju vychovala a tvrdí, že ona nemala absolútne šťastné detstvo. Proste takéto vzorce správania manžel odkukal doma a považuje za normalne. Mňa napadlo týždeň neupratovat, ale to by som sa zbláznila aj ja. Napadlo ma týždeň si jedlo objednávať a nevarit, napadlo ma čokoľvek. Ale nechcem byť detinska

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leuska15leuska15
autor
28. mar 2021

@panelacikova stáva sa to tak raz za 3 mesiace, inak je milý

leuska15leuska15
autor
28. mar 2021

@lenkakravcova toto nie je fakt môj prípad, telku som nekukala asi rok (iba pri žehlení) a na modrom kroniku som len teraz. Na mobile, len keď kojím mladšiu

zojanka
28. mar 2021

@leuska15leuska15 obaja máte toho dosť proste, obaja ste unavení. Treba mu kľudne povedať že ani ty ho nechodíš naháňať a kontrolovať na stavbu či by sa nedalo viac postíhať a porobiť tak nech dá aj on tebe pokoj, že sa snažíš. Nieje to sranda mať dve malé deti a tak je niekedy doma bordel, no bože ... svet sa nezrúti. Buďte radi že sa máte a tešte sa keď bude dom dostavaný, vy presťahovaní a deti väčšie.

panelacikova
28. mar 2021

@leuska15leuska15 tak to ber tak, že aj on má tie svoje "horšie" dni... odignoruj to, zbytočne sa tým ničíš. ja som myslela, že to máš na dennom poriadku. môže byť, že je nervóznejší občas, pretože má toho tiež dosť na krku... takže pohoda, kúp víno a pekne sa porozprávajte. ak je inak milý a rozumný, vypočuje ťa a možno si uvedomí, že jeho občasný skrat nie je vhodný a že ti ubližuje...

dskjhfdlkdjhl
28. mar 2021

@leuska15leuska15 Ja som nepisala, ze nemas upratovat, alebo varit, ale netreba sa kvoli tomu zblaznit. No tak nebude vsetko dokonale a co? Ze sa to jemu nebude pacit? Mne by sa zase nepacil manzel, ktory by ma buzeroval. Jednoducho mu vysvetli, ze nie si ako jeho mama a radsej cas venujes detom ako prachovke. Co je viac-deti, alebo poriadok, nech si vyberie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
28. mar 2021

@leuska15leuska15
Facebook nespomínaš. Ten tiež nemáš? Lebo ten môže byť tiež zrac času.

Inak ma pre teba žehlenie zmysel? Žehlim asi tak tri krát ročne. Iba košele a par šiat.
Umýva riad umývačka. Perie práčka. Syn pomáha - vyberie prádlo z práčky,, nosí poháre do umývačky, hračky si prace sám.
Možno skus zapojiť staršie dieťa pomaly do domácich prác a trochu ti zase odlahne. 🙂

Inak si to veľmi neviem v reále predstaviť - keď teraz už je toho veľa v byte, tak fakt v tom dome je toho dva krát viac. 😶

leuska15leuska15
autor
28. mar 2021

@elizabet173 deťom sa vždy venoval aj venuje, to mu nezazlirvam. O domácnosť som sa starala viac menej vždy len ja. On keď mal čas, vždy šiel do dielne (vyrába aj nábytok a predáva). On ma v hlave tie roly proste striktne rozdelené na mužské a ženské. On si tu mužskú plní dobre, zarába dobre a čaká to aj odo mňa, aby som si ''rolu'' plnila. Ale ja sa roztrhnúť neviem. Preto neviem, či je chyba vo mne alebo v ňom

simca06022011
28. mar 2021

@leuska15leuska15 mna by nik nedonutil nijakym sposobom vstavat 4:30 aby som upratala. Ani 6:30... ak mas tak vela upratovania,ze nestihas pri malych detoch, rob surne veci. ALEBo preried domacnost tak, ze budete mat minimalne mnozstvo veci na upratovanie/ukladanie/pranie a nevar kazdy den. Ja mam teda 180m2 dom a upratujem hodinu denne/vzdy nieco "vazne", zvysok priebezne veci spratat riady, pradlo, vysavam denne... a jasne ked mam riadne upratovanie tak to robim cely den ale dcera a otec idu prec z domu /, predpokladam, ze kupelne neupratujes denne a vysavanie trva par minut... a to si moji doma ani postel neuposlu. PRoste zrusila som vsetko z coho sa robil bordel. Vidim, ze neico len mala rozhadzovala, islo to prec. Veci co som musela prekladat a utierat a upravat tiez isli prec. Si to ulahci takto. A kludne sa vyspi a kasli na jeho reci ak je to len raz za cas. Pri malych detoch nemoze byt byt v kuse tip-top. A teda s diskutujucich si nic nerob... aby niekto vycital, ci nemas cas kovli telke alebo FB... no tak sorry :DDD ak mama vsatne 4:30 aby upratala tak iste kvoli facebooku... a 3,5r dieta tiez strasne pomoze s pracou :DD ach... proste si musis iba vymysliet system, iny.. lebo ten co mas, zenestihas asi nie je dobry. Je tu kopa tem o tom, kde sme sa uz na MK bavili o tom, ako kto co doma robi, aby stihal, ako sa vyri obden, ako sa rozdeli upratovanie...

A inak v nedelu nic nerobis... tak ti cely jeden den chyba, to je totalny luxus. Ja napr. v nedelu popri vareni (ak sa vari), zehlim pred televizorom, ak by som to nerobila, tak by som to musela na etapy pocas tyzdna zehlit.

leuska15leuska15
autor
28. mar 2021

@lenkakravcova na Facebook som iba ak kojím, inokedy nie 🙂 žehlenie ma zmysle preto, že manžel je puntickar a neozehlene mu vadí. Zehlik okrem pyžamá všetko. Umývačku v byte nemáme, nevojde sa :/

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majulino
28. mar 2021

Nechápem, ze ked cely den upratujes ako moze mat bordel. Bud nevieš upratať, alebo sa zabavas blbostami.
Mam 3 deti s dvomi denne na online vyucivani, potom rychlo napisat a odoslat ulohy a mam este 7 mesacneho. Varim pre neho kazdy den, ore seba osobitne, lebo mam zapaleny zlcnik a potom pre manzela a zvysne dve deti (7 a 9). Pre nich varim na 2 dni Upratané mam stale.
Ale
1. Nezehlim pradlo, poskladam do skrine a ked to chcem obliect ozehlim si vtedy
2. Kôš na vynesinie nachystam stale manzelovi a ten ho berie ráno
3. Ak mam toho vela a dieta nespolupracuje pustim mu na hodinku telku
4. Skus varit tak aby ste mali aj na viac dni a nie na jeden den
Pocas tyzdna upratujem tak "povrchne" a tak poriadne cez vikend