Manžel si neuvedomuje, že má doma poklad

kvetinarstvo
16. máj 2017

Baby som vydata 5 rokov, s manzelom mame 2 male deti...
Poradte ako docielit aby si manzel konecne uvedomil co ma doma, co pre neho robim a co pre mna znamena. Kazdy den mu hovorim ako ho lubim, snazim sa mu to aj casto dokazovat ale asi to nestaci...
Chcem len radu aby si ma manzel vazil, aby som mu chybala, aby na mna myslel ked pri nom nie som, ked sa vrati z prace aby sa usmieval ked ma zbada...a nie stale zachmureny, dolezity, nedotknutelny...uz som mu to aj hovorila ale marne...nechcem od vas dohady ale radu ako mu naznacit alebo ukazat ze rodina je najviac a ze manzelku nema odkaladat na poslednu kolaj pretoze aj ona potrebuje citit ze ju manzel lubi a ze pre neho naozaj vela znamen, skutky, ciny a nie len obcasne slova...
vdaka

kvetinarstvo
autor
16. máj 2017

@lienkafoj ja sa ti ani necudujem

eludka
16. máj 2017

je dost rozmaznany, keby musel doma riesit to, co Ty, hned by ho presiel jeho nihilizmus, unaveny neunaveny, oprat, navarit, nakupit treba, dohodnite sa, kto bude varit, alebo varte spolu, deti dajte k starym rodicom a budte len sami dvaja nejaky cas - bez nejakych ocakavani 🙂, aby ste si k sebe nasli cestu, lebo inak ta medzera sa bude medzi vami zvacsovat...

deninka233
16. máj 2017

Neexistuje že si robí čo chce a ide kam chce...
Veď ho máš len ako spolubývajúceho.
Tie deti sú aj jeho a mesiac ho nevidia! Môj by teda dostal deti na krk a nech s ním sedia aj na rybách ale nech sú spolu. Je otec takou istou mierou ako ty mama. Už nie je mladý neviazaný puberťák ktorý si robí čo si zmyslí ide kam chce kedy chce a ani nepovie...
Ale zas už je na to zvyknutý, ťažko sa bude "prestavovať"...

sissy27
16. máj 2017

@kvetinarstvo zamilovanosť vyprchala a vzťah si ťažko vybudovať, keď žijete oddelene.. Keď aj príde domov, tam ho čakajú tri deti, ktoré sa dožadujú pozornosti... Ja som žena, ale keby mi niekto vkuse mraučal za riťou, že chce vystískať a toto tamto, tak asi tiež idem na tie ryby alebo sa budem pozerať ako schne farba na susedovom plote.
Prestaň sa mu podkladať, predvádzať čo všetko ty preňho robíš a hlavne - prestaň z neho robiť stred vesmíru a života. Najprv si musíš vážiť samu seba, aby si ťa mohli vážiť aj druhí.

sissy27
16. máj 2017

@kvetinarstvo a tú milenku by som až s takou istotou nezavrhovala... Možno nie úplne milenka, ale nejaký ženský element, ktorý mu nedá spávať...

kvetinarstvo
autor
16. máj 2017

@deninka233 toto mu stále hovorím ale on potom len ze len vŕtam všetko mi vadí samé výčitky. ..

charlie1980
16. máj 2017

Uz samotny nazov diskusie ma zaujal 😅 Preco si myslis, ze si "poklad" ?

kvetinarstvo
autor
16. máj 2017

@charlie1980 nie ja, ale rodina,domov,deti,žena...

sasa1983
16. máj 2017

@kvetinarstvo vieš ale on už toto má..deti má, manželku má, zázemie má..a z Tvojho prístupu je zrejmé, že mu ani nehrozí o to prísť, tak je skôr pasívny. Ja Ti tiež nechcem dávať chrobáka do hlavy, ale milenka, alebo dáky sexuálny objekt môže byť v pohode v hre. Čo by ale neospravedlňovalo jeho vlažný záujem o deti. Len o Teba..Sama mám s neverou skúsenosti z oboch strán a kto chce, si nájde.

cecilia68
16. máj 2017

@kvetinarstvo A čo keby si odignorovala tentokrát ty všetku prácu okolo domu, nenavariť , neoprať a neupratať....vtedy by si to všimol hneď. A ako písala @jeennyv chú mať svoj kľud a pokoj. hlavne ticho a pri deťoch je to nemožné, preto zdrhá. Sú tak nastavení a ešte, keď si na ňom stále zavesená, to je horšie ako smrť pre chlapa☹

sense
16. máj 2017

Robis mu fullservis obletujes ho a robus vsetkopre.neho to je prva chyba
A druhazasadnejsia ze mu potom vycitas ze on nieje k vam rovnaky....a dalsia chyba ze nezijete spolu ale popri sebe...a ano moze byt za tymaj niekto treti alenwmusi

Uprimne vycitky by vadili aj mne...mozno sa aj tesi domov aaj b a to ze si oddychne ,pride tam aby si oddychol bol s vami a pokial nie je ako si ro ty predstavujes pridu vycitky...

Takze rada nerob mu full servis, nechaj mu deti nahod sa a chod s kamaratkou von...
A co sa tyka vstavania, my mame len jedno dieta ale vzdy to bolo skoro na mne lebo bud som mala volno a chcel sa vyspat lebo mal ist nadesiatu do prace al sa chcel vyspat lebo mavolno a kde sombola ja? Ajjasom sa chcela vyspat, mali smesice dohodu ze jeden den ked mam volno z prace vstane on v tyzdni fungovo jeden dva tyzdne a pitom zas az som sa nastvala a jednoducho nevstala a ked prisla dcera, tak jej vravim zobud tatinka pojde sa rad s tebou hrat....a vybavene robila som sa ze spim ked videlze to so mnou nehne a mala sa sla motat po byte prvykrat sice s hundranim ale vstal a siel casom si zvykol ze to so mnou nehne...tak ju aj oblecie,ucese ranajky nachysta aj zabavi nielen telkou a tymze ked chce ist za mnou ju.pusti....kolkokrat pocujem nechaj maminku spinkat...

hanahsuza
16. máj 2017

Manželia nemajú radi keď ich žena poučuje, kritizuje a hovorí čo majú robiť..vtedy sa z nich stávajú nehybné mrcinky..zmeň svoj pohľad na vec..všímaj si klady, povzbudzuj a chváľ, keď budeš chcieť kritizovať, radšej si zahryzni do jazyka 😉, slová pochopenia a uznania robia s mužmi zázraky..mám to odskúšané 😊

sasa1983
16. máj 2017

@hanahsuza toto je tiež blbosť. Akože prepáč, tak ho má chváliť, aby on bol spokojný a jemu sa páčilo..? Tak snáď pointa je, že ona nie je, z viac, či menej objektávnych dôvodov spokojná. no u mňa by nehrozilo.

hanahsuza
16. máj 2017

@sasa1983 rozumiem, ale ktovie čo na to druhá strana, vieš? Veď vždy je to o dvoch ľuďoch.

sono2
16. máj 2017

@kvetinarstvo toto čo všetko chceš, musí človek cítit a chcieť vyjadriť. To si nevynútiš.

hanahsuza
16. máj 2017

Ešte som zabudla, skús sa viac usmievať, uvoľniť aj keď viem, že staroslivosť o deti je naročná obvzlášť ked si s nimi veľa sama, ale ty to urcite zvládneš, bude to liek pre tvoju dušu 😉 a úsmev sa mužom páči 🙂 neprestajne sa raduj za všetko to dobré čo je v tvojom živote, lebo je toho dosť

hanahsuza
16. máj 2017

A v neposlednom rade 🙂 rozvíjaj svoje dobré vlastnosti a nadanie a vo všetkom napreduj a nezabudni, že si treba dopriať aj kvalitný čas na oddych a relaxáciu, aby si každým dňom rástla v takú ženu akou chceš byť 😉🙂

obsadenemeno
16. máj 2017

@kvetinarstvo no u vas je to ako v tom ceskom prislovi..... "co je doma, pocita se, ale nelaka....."

Proste ta ma istu. A taketo vynucovanie si pozornosti a lichotok - sorry, ale co mas 15 rokov? Chlapi taketo veci neznasaju..... nepises, aky bol predtym..... ci sa k tebe mal aj bez toho, aby si si to vydupala......
A sorry, ale cim viac nanho budes tlacit, tym viac ho to bude otravovat. Presne ako ked ta on ignoruje, ty doliezas este viac.
Ak ti nieco hovori priama umera.

lus83
16. máj 2017

@obsadenemeno a co je na tom, ze aj ona tuzi po muzovej pozornosti? Po objati? Po slovach lasky? Ved je empaticka zena, ktora to tiez raz za cas potrebuje pocut. Ze si ju chlap vazi a ma ju rad. Hadam si to zasluzi, ked sa o cely servis rodiny stara len ona. Preco by sa nemohla citit milovana? Kks zeny a tie vase stredoveke rady, ze ved len nechaj chudaka muzicka lebo jeho to obtazuje. No zmrd lenivy, ani zenu nedokaze aspon na chvilu odbremenit, este je k nej chladny, ale ona ma drzat hubu a nic mu nevycitat? Pravom mu vycita. Hlavne nech mysli aj ta zena na seba.

majcika
17. máj 2017

Vynútené objatie - cesta k hysterii. Chlap uteká z domu len aby mal pokoj - od pokladu. A nútiť ho k tomu aby on veril, že má doma poklad? Na čo je to dobré? Zrejme on ma diametrálne odlišné názory

zdena12345
17. máj 2017

@kvetinarstvo ani som nechcela pisat ale neda mi
baby ti dobre radia. prestan sa snazit. ked ho budes stale obskakovat, on si to neuvedomi. cim menej sa o chlapa staras, tym viac sa o teba zaujima a ak ti to nedochadza z toho, co sme ti tu napisali, precitaj si knihu "preco muzi miluju potvory" lahke vtipne citanie od psychologicky, da sa precitat aj za 2 dni.
pripadne by som ti asi doporucila aj nieco o asertivite
este mi pride tvoje spravanie k nemu manipulativne, ty od neho nieco chces a snazis sa to vynutit, tak to nefunguje. zacni si uzivat sama seba a deti a ak chce, nech sa prida.
tiez som okolo chlapa skakala... a prestala som. Mali sme aj ine problemy a zacala som na neho kaslat a cuduj sa svete zrazu chlap zistil, ze ma zenu o ktoru sa treba starat😉

elenita
17. máj 2017

Ahoj. V uvodnom prispevku pises, ako docielit, aby si chlap uvedomil.... robil to a to.... je to krute, ale nijako!
Vies, zmenit ineho nemozes, ani prinutit ho, aby sa zmenil, alebo robil to, co chces Ty. Mozes zmenit len seba. Napriklad prestan sa na neho upinat ako na pana tvorstva, uvedomit si vlastnu hodnotu, popracovat na svojom sebavedomi, dopln si cokolvek...
Mozno tato Tvoja zmena vyprovokuje zmenu aj u neho, a mozno nie.
V kazdom pripade, skus sa prosim zamysliet - dava Ti tento chlap nieco??
Ci len berie?? Tvoju lasku, starostlivost, energiu...
Zamysli sa, mozno aj tam najdes odpoved 😉
Drzim palce!

yollanda
17. máj 2017

To, ze chodi s nim otec este neznamena, ze niekoho nema. To je taky problem
Povedat otcovi, ze ide na pivo a pritom je s nejakou zenskou?

obsadenemeno
17. máj 2017

@lus83 nic nie je na tom, ze ona tuzi po jeho pozornosti. Ale sposob, akym si tu pozornost vynucuje, nie je prave najstastnejsi, ze ano..... 😒
Su proste chlapi, ktori taketo veci nevedia, nechcu prejavit, hlavne nie sposobom, ako tu pise autorka. Dokonca ich taketo doliezanie otravuje, ako je to vidno v tomto pripade.
A nemyl si "empatiu" s uputavanim pozornosti. Ved uz len ten nadpis, kde o sebe pise ako o poklade..... co ak je ona vlastne uhundrana a pozornost si vyzadujuca zena? Je takych vela..... 😖
A to, ze je zmrd lenivy, za to si moze kazda zena sama, ked na zaciatku vztahu bavila superzenu a robila vsetko aj za toho chlapa, nemoze predsa teraz ocakavat, ze ho "zrazu" osvieti a zane robit veci, ktore v tom vztahu nikdy robit nemusel. Koniec koncov, je to len chlap. 😉

P.s pouzit vyraz empatia v tomto pripade je trachu scestne, nastuduj si, co to slovo vlastne znamena.

puklica13
17. máj 2017

No keby som sa ja mala vracať domov kde by ma čakal takýto "poklad" asi by som tiež nebola 2x nadšená...😉
Voľakedy som mala taký vzťah..bože,furt jak na taniery..ty si ma nevážis,aký som ja dobrý,ako všetko pre teba robím,ako sa starám....úprimne,s takou hrcou v krku som chodila,že čo zas bude,pomaly vo mne rástol pocit že ja vlastne nie som dosť dobrá pre ten poklad aký mám doma,že som nula,nič neviem,nič nedokážem....no dusili ma to riadne...a to som vydržala len asi 2roky...

Úprimne,dosť často mi ženy dávame mužom najavo ako nič dobré neurobia a potom sa sťažujem že nepomáhajú...veď komu by sa chcelo umývať tie obloky,keď nepočúva nič iné len túto je smuha,zle si to spravil,ja to lepšie urobím..a z ďalších veci...

A ešte k tomu pokladu...vieš čo je najlepšie urobiť s pokladom...? Zakopať

alaguema
17. máj 2017

@kvetinarstvo tvoj chlap je zvyknutý na mládenecký život v cudzine a nejaká snaha tráviť čas s rodinou a vážiť si, že ju má, je mu asi úplne vzdialená. Podľa mňa ani nechápe, čo vlastne chceš. Netvrdím, že má inú ženu, ale asi sa mu páči viac to, čo žije tam. Žiadne väzby, žiadna veľká zodpovednosť, čas pre seba, nikto po ňom nič nechce, nikto neotravuje, nikto neťahá z postele, ak má práve voľno.

puklica13
17. máj 2017

@lus83 podľa mňa sa veľmi zle na to divas... Zaslúžiť si lásku a pozornosť len za to že sa stará o rodinu? Ja som myslela že láska má byť bezpodmienečne...nikdy by som nechcela aby ma muž miloval pre to že umyjem taniere po večeri a vozím deti do školy...
Žiaľ veľa manželstiev na tomto stroskotalo...že sa zamieňa láska a vďačnosť

marusia12
17. máj 2017

@kvetinarstvo Nuž.... asi pre neho žiaden poklad nie si. Je to len tvoja úvaha... to, že manželka navarí a operie, postará sa o deti muži berú ako samozrejmosť. Oni to NEVIDIA. Možno má starosti v práci, možno ho život s tebou nudí, možno má milenku z pokecu... tam je X dôvodov... a nijako si jeho pocity nevynútiš... bohužiaľ. Manželka je vlastne doživotná platená prostitútka, tak nejak sa vyjadril psychológ Brouček vo svojej štúdií a má pravdu.

marusia12
17. máj 2017

BTW...asi tu málokto verí na astrológiu, ale mne osobne sa osvedčilo si zistiť aj znamenie horoskopu a podľa toho viem, čo je ten chlap zač.... ak teda hovorím o odbornej astrológii a nie tej z Nového času. Kozorožec napr. čím je starší, tým viac má pocit, že potrebuje samotu a veľa týchto mužov nakoniec aj reálne odchádza od rodín. Lev často naháňa frajerky kade tade.... Hodíte sa teda k sebe? Možno nechce pasívnu slúžku ale aktívnu milenku... bohvie....

puklica13
17. máj 2017

@marusia12 takže manžel je vlastne doživotné platený prostitút...podľa toho "psychológa" ..Holt nie je psychológ ako psychológ..tento by si mal naštudovať trochu viac o manželskej interaktite predtým ako takuto blbosť vypustí z huby