Manžel stávkuje, asi je závislý. Ako mu pomôcť?

hranolka2
3. jún 2013

Baby prosím o radu,hlavne tie,ktoré majú reálne skúsenosti
manžel stávkuje-tipuje cez internet,už tak 7 rokov,ale posledný rok je to o dosť viac a posledné 3-4 mesiace úplne-sedí pri tom hodiny-ak nemlže cez deň tak v noci,prehárva skoro stále-čo aj vyhrá to zase staví a prehrá-ide to už do veľkých peňazí,ktoré nám chýbajú potom na iné veci,vie o tom,uvedomuje si to,ale aj tak hoci na neho nakričím,požiadam ho aby prestal aj tak zase ide na net a stávkuje a prehráva 🙄
pomôže mi ak máte s tým reálne skúsenosti ako mu pomôcť prestať. Peniaze vytiahne vždy z nejakej karty kde niekedy ani neviem,že tam niečo je alebo je na niečo iné-splátka,poistka a podobne a on ich použije na stávkovanie-čas tiež,ja nevládzem do noci s ním sedieť a robiť dozor aby netipoval-len málokedy ide spať pred polnocou
to mám natvrdo zobrať všetky karty a schovať?zablokovať pc na heslo? on má prácu veľa aj na PC takže to asi tiež nie 😒
ja fakt neviem,chcem mu pomôcť prestať kým sa ešte dá a uvítam všetky rady. ďakujem

klincek
3. jún 2013

skus kontaktovat nejake centrum pre zavislosti, zrejme budu mat par tipov, co robit..ale do jedneho som kedysi chodila (v ramci zaujmoveho kruzku🙂), takze ti asi povedia, ze nepomoze nic ine, len to natvrdo seknut-takze ano, schovaj karty, odhlas internet (pomoze len scasti alebo vobec, ale aspon mu to stazis).
ale hlavne mu daj ultimatum, ze bud sa pojde okamzite liecit, alebo s nim koncis. ak mu to naozaj diagnostikuju ako zavislost, tak jedine, co pomoze, je odtrhnut sa od toho-uplne a hned. a cely zvysok zivota to uz bude tabu-uz ani len skusit, lebo to zacne znova..presne ako s chlastom alebo drogami. malokto to dokaze, ale da sa, len manzel musi chciet. silnejsia motivacia ako vlastne zdravie a rodina neexistuje.

ritusuk
3. jún 2013

ahoj,ak sam nebude chciet prestat,neprestane.mozes blokovat karty,plakat,prosit,neprestane.ja som si tym sama presla,posledny rok bol najhorsi,vsetko zaviselo od zapasov-ak vyhral,iba ho to povzbudilo tipovat dalej,ak prehral,iba ho to nasralo a tipoval dalej atd.na silvestra som ho 23.55 musela vytiahnut na balkon,aby sme si dali pusu,potom sa vratil k zapasom.ked sa nedarilo,bol podrazdeny,smutny,ja som to uz nezvladala,byval do rana hore a tipoval.zacala som sa pomaly citovo odputavat,velmi to bolelo,lebo inak to bol dobry clovek,poctivy,vesely a toto vsetko sa stratilo.vrchol bol,ked prehral za noc celu svoju vyplatu,vtedy nejakych 700libier,mne pukalo srdce,ale vysmarila som ho von dverami...boli sme spolu 5rokov...

irriss
3. jún 2013

@hranolka2
.....kdyz Stat nevedel, jak z techto "maniaku" dostat penize, zaviral je za HAZARD..pak Stat prisel na to, ze diky nim si muze slusne zarobit..
Legalizoval HAZARD a odsoudil "nestastniky a jejich" rodiny "na kolena"... a pomoci jejich labilnosti zbohatnul a bohatne dale...a nakonec to bude jako zde v Italii...daji se KAMKOLIV hraci automaty ..a hlavne co nejblize ke skolam,aby uz i deti se naucili sve kapesne na cokoladu nebo na svacinu mijet... 😔 😔 😔
STAT STAT STAT kdy uz prestane SR.............T a sr.....at??
p.s. omlouvam se, muselo to jit ven 😔

froschka
3. jún 2013

@hranolka2 tu uz nepoze nic ine ibe tvrdy boj, bud ty alebo jeho stavky. Vezmes karty, urobis si jeden ucet na ktory nebude mat ani podpisove pravo, ostatne zablokujes, pred nim by som tie karty postrihala aby mu doslo ze je koniec!!! a poslala by som ho na terapiu. zavislost je svina a sam sa z nej nedostane ale musis mu dat najavo ze nie cely svet sa oci iba okolo neho...ale ze aj ty mas svoje financne povinnosti, rodinu, domacnost a nebudes sa prizerat ako vas vsetkych zvezie do zahuby.... Ak sa neuvedomi potom ine tiesenie neexistuje ko rozchod ☹ respektive zalezi na tebe kolko si ochotna znasat. Takze ak nepomoze zhabat karty, silna diskusia o terapii a druha sanca tak je to v keli

michelleuk
3. jún 2013

Ahoj no poviem ti takto robila som v stávkovej 2 roky a stretla som sa s veľa zavyslakmi ktorý aj byť a autá pristupovali! Môj priateľ tiež spravuje ale max 2 tyketi za deň po 1€ to že ro má cez ber je zle lebo nemusí nikde chodiť poda si s domu..môjmu aj keď ujde zápas tak sa mu už nechce ísť do stávkovej...je to zavislost pomôžem mu jediné tak že mu zablokuje účet zoberies kartu jednoducho drasticky lovec že ti nevadí stravovanie ale nech chodí normálne do stávkovej nie cez ber že je to psychologický namot tahania peňazí

sue
3. jún 2013

@hranolka2 musí sa ísť liečiť - iná cesta ako návšteva psychiatra nie je. Je to choroba ako každá iná - má však obrovskú výhodu - dá sa s ňou skončiť, hoci bude do smrti už len abstinent... držím palce. Veľmi.

zajaciq
3. jún 2013

psychiater, psycholog, liecebna pre zavislych - ak chce spolupracovat, cielom liecenia je dozivotna abstinencia
rozchod - ak nechce, resp. odmietne, lebo zruinuje aj teba a celu rodinu

maribell
3. jún 2013

ahoj ..je mi luto ze to tu musim takto verejne priznat ale toto iste som mala doma aj ja ..Manzel bol pred par rokmi gambler a dokonca sa aj liecil na psychiatrii .. nastastie sa vyliecil ale teraz sme mali nejake problemy a zase sa do toho dostal prave cez stavkovanie ...poradim ti jednu vec ktoru musis urobit !!! ak ju nespravis ..stiahne vas na dno ..zober si financie do vlastnych ruk..vsetky karty..vsetky platby ..vsetky nakupy..nech nema ziadne peniaze..ked sa snim v klude porozpravas pochopi to..aj moj manzel to pochopil a teraz nemame problem .. sice je to take ze ked si pyta peniaze musim ho vypocuvat ako decko ..ale zachranilo to nas vztah ... ver mi dokym bude mat peniaze on bude velmi tazke to kontrolovat ..

viera27
3. jún 2013

V prvom rade zabezpec, co sa da. Tzn. vsetky financie. Zaloz jeden ucet, trebars na ZUNO a tam presmeruj vsetky toky penazi. Jemu nedaj heslo (ak je teda este v relativne rozumnom stadiu a dovoli ti to). Uverove karty ak nedajboh mate, tak znicit. Kontokorenty zrusit. Obrovsky pozor si davaj na nebankovky, veeelmi silno pozeraj postu, aby sa ti este niekde nezadlzil.
Ono ja by som to riesila radikalnejsie. Oddelila by som rovno BSM, ak vlastnite nehnutelnost, napisat na teba, bez rozvodu poziadala o vyzivne (na seba, na deti, neviem, nepises kolko vas je v rodine a ci si zamestnana) a internet by som rovno zrusila. A potom by som zacala riesit jeho, odvykacka, opatovne nastartovanie vztahu atd.

adkoalauri
3. jún 2013

@hranolka2 jeden známy takto začal a manželka sa zobudila až vtedy, keď predal už aj bicykel synovi, ktorý dostal od starých rodičov. Veľmi rýchlo ho treba dostať na liečenie, lebo aj byt resp. dom vám zoberú 😢

mamavera
3. jún 2013

@hranolka2 v prvom rade nerozmýšľaj, ako pomôcť jemu, ale sebe. Ak rýchlo, ale veľmi rýchlo neurobíš opatrenia,ktoré ti radí viera27, dostaneš sa do obrovských problémov. Ak si totiž naberie úvery a pôžičky, tak si ako manželka spoludlžníkom a do dôchodku budeš splácať dlhy, ktoré narobil. Zruš BSM a jemu daj podmienku - alebo okamžitý nástup na liečbu, okamžitý, žiadne výhovorky, že to má pod kontrolou, alebo rozvod. Iba tak mu môžeš pomôcť a sebe tiež.

hranolka2
autor
3. jún 2013

@mamavera
@adkoalauri
@viera27
@maribell
@zajaciq
@sue
@michelleuk
@froschka
@klincek
@ritusuk
@irriss
baby ďakujem vám 😵
dobre padne poradiť,pokecať si o tom s niekým lebo v rodine to nechcem zatiaľ-nač mu robiť hanbu,ja verím,že to zvládneme
na objasnenenie-nemá kde ako zobrať pôžičku lebo my sme zadĺžení aj bez toho a určite mu nikde nič nedajú a nebankovky-mali sme provident a keď sme sa toho zbavili sme si vydýchli a nikdy viac-za tým si stojí aj on. a sme v podnájme,hypotéku máme riešiť v septembri a kupovať byt,tak uvidím čo dovtedy

dnes som mu zablokovala jeho hráčske účty,karty vezmem tiež,keď príde z práce pokecáme si o tom a dohodneme sa,ako ho od toho držať bokom
on má takú prácu,že ja ho nemôžem držať bez peňazí a PC tiež musí mať k dispozícii

u nás to ale zatiaľ nie je také zlé,ja som si našla na nete dnes,že v našom meste je niekoľko poradcov na zvládnutie závislosti-ak bude terba oslovím niekoho,našla som si nejaké infošky a vytlačila nech si to pozrie a rozlepia sa mu oči viac
on podľa mňa závislý je,ale zatiaľ je to v malom-najviac prehral tento mesiac a to 500 eur za mesiac ☹ ☹ ináč si tam posielala tak 30-40 eur mesačne,ale nedal si hranicu a takto to dopadlo
ale pred pár dňami mi sľúbil,že nebude,porušil to a uznáva,že už to moc nevie ovládať. poslal a prehral "len" pár eur,ale ide o to,že sa neovládol a uznáva,že nemá to tak pod kontrolou takže mu dám hranice a verím,že to zastavíme ešte teraz v zárodku či už samy alebo s pomocou nejakých tých terapeutov

mamavera
3. jún 2013

@hranolka2 chápem, že to nechceš riešiť s celou rodinou, ale mám pocit, že si zakrývaš oči pred realitou. Ste v podnájme a on posiela 30-40 eur mesačne na stávky?! Tento mesiac prehral 500 eur a ty tu v pohode napíšeš, že to nie je zatiaľ také zlé? To sa mi hádam len sníva. Mne keby partner prehral 500 eur za mesiac, tak s ním vyrazím dvere. A mohla by som ho mať akokoľvek rada. Aj seba mám rada a nedovolím si vyhodiť von oblokom ani 50 eur, nie to 500! Nehnevaj sa, že je mimo realitu on, to spôsobila jeho diagnóza, z ktorej sa bez liečby nedostane, ale mimo realitu si bohužiaľ aj ty. To, že nezoberie peniaze z nebankovky - tomu už neverí nikto, iba ty. Ak rýchlo, ale veľmi rýchlo neurobíš opatrenia na rozdelenie BSM a nedokopeš ho k liečbe, tak tu budeš onedlho zakladať oveľa smutnejšiu tému. Môžeš mu vytlačiť čo chceš, on už nie je schopný reálne vnímať situáciu. A keby sa mu aj podarilo vyliečiť, celý život s ním sa budeš mať na pozore, lebo závislosť bohužiaľ nie je chrípka. Tvoje hranice sú mu k ničomu, lebo on už dávno nie je v zárodku závislosti, ale v dobre rozbehnutom vlaku. Ty musíš zakročiť veeeeľmi rázne a nekompromisne, len tak máš akú takú nádej na úspech. A riešiť hypotéku, keď máte dlhy a s takýmto patnerom - no jedine, keby ten byt bol napísaný na teba, ináč ani náhodou. Dievča zobuď sa, lebo bude neskoro!!!!

froschka
3. jún 2013

@mamavera nesuhlasim cekom s tebou pretoze je viac druhov zavislosti. Su muzi ktory laduju herne automaty, su taky ktory hravaju online poker a aj taky ktory hazarduju z cennymi papiermi. Vsade sa hra a investuje inym stylom a rozne sa s takymi ludmi manipuluje
Ja vidim ako velke gesto od nej ze to netrubi celej rodine a snazi sa vec vyriesit medzi styrmi stenami
Samozrejme ak nepomozu tieto opatrenia ktore teraz urobila bude nutne ine riesenie mozno aj rozvod, ale nikdy nehovor nikdy cloveku sa lahko opisuje co by robil keby bolo hento a tamto ale ked to zazijemtak casto kona uplne inak
Tý nechcem zdevastovat tvoj prispevok len sa mi zda moc prchky

mamavera
3. jún 2013

@froschka ja som slovo rozvod nikde nespomenula. Že to nevytrúbila rodine, to som ocenila hneď v prvej vete. A že je to veľké gesto, to súhlasím, najmä to je veľkým hrdinským gestom, že sa nechá v pohode okradnúť mesačne vlastným manželom o 500 eur, napriek tomu, že nemajú vlastnú strechu nad hlavou a žijú v podnájme. Že je viac druhov závislostí viem a že treba v tomto prípade konať veľmi rázne viem tiež. Nejaký čas som chodila na školenia, ktoré sa síce závislostí dotkli len okrajovo, ale počas prestávok pri kávičke sme s prednášajúcimi, ktoré sa venovali ľuďom s rôznym druhom závislostí veľa rozprávali. Tiež sa mi zo začiatku zdali niektoré veci pritiahnuté za vlasy, ale bola to bohužiaľ realita.
Inak myslíš, že keby som jej napísala - veď to nie je ešte také hrozné, veď ti sľúbil, že nezoberie pôžičku od nebankovky, veď si sám priznal, že to nezvláda, neboj, bude dobre - komu by som tým pomohla? Jej? Jemu? Môže a mala by stáť pri ňom, ale zároveň chrániť sama seba. Tým, že mu nestopne prístup k peniazom nevyrieši absolútne nič. Otvárala som oči, čoho všetkého sú títo ľudia schopní a to neznamená, že svoju rodinu nemilujú. Ale zívislosť je silnejšia.

froschka
3. jún 2013

@mamavera klud nemyslela som to kriticky na teba len opakujem ze to boli tvrde slova ale asi mas s tym viac skunosti a vies o com pises 😉

mamavera
3. jún 2013

@froschka neboj, ja som kľudná, v podstate som flegmatik 😎 a kritiku znesiem, išlo mi o to, otvoriť zakladateľke témy oči, lebo tým, že klame sama seba, nepomôže nikomu a ničomu

maribell
6. jún 2013

@mamavera ...to ze klame samu seba neni pravda..keby hej neprosila by o radu ..ona dobre vie v akej su situacii ..aa rady tipu vyhod ho von su podla mna odveci :D ...dobre sa to vravi..ale sprav to!! ..zahod roky spoluzitia a deti?? to neni len tak..
@hranolka2... podla mna tento typ problemu sa da vyriesit ..len sa s nim musis porozpravat ..aby to pochopil aj on..lebo on teraz momentalne nechape co robi ..

mamavera
6. jún 2013

@maribell ak manžel zakladateľky témy stávkuje sedem rokov, každý mesiac 30-40 eur, posledný mesiac 500!!!! a ona píše, že je to v zárodku, tak samu seba klame. To je už riadne rozvinutá závislosť, rozhovor nepomôže, on to totiž nemôže pochopiť, ani keby chcel, je to diagnóza. Lepšie povedané, on to chápe, priznáva, že má s tým problém, ale ak má možnosť vsadiť, tak už nerozmýšľa, je to silnejšie ako on. Ak si dobre čítala moje riadky, rozvod som spomenula ako alternatívu k liečeniu. Ak liečenie odmietne, tak spadne do takých dlhov, že sa z nich nespamätá. A stiahne tam aj svoju rodinu. Ani absolvovanie liečby ešte nič nezaručuje, je to ako s liečeným alkoholikom, nesmie si dať ani pohár piva, inak do toho padne znovu. Rozhovorom závislosť nevyliečiš ani náhodou. A čo sú spoločne prežité roky a spoločné deti , viem čo znamená, tiež ale viem, čo znamená skrývať sa aj s deťmi pred ľuďmi, ktorí prídu vymáhať peniaze, lebo si manžel od nich požičal a vrátiť nie je čo...našťastie nie z vlastnej skúsenosti. Zakladateľke témy som chcela pomôcť, tým, že jej budem písať chlácholivé slová jej nepomôžem určite, ak ňou moje slová zatrasú a ona urobí aspoň časť z toho, čo jej tu pisateľky radia, tak tie moje slová mali zmysel.

cecil36
6. jún 2013

@froschka ja si naopak myslim, ze to treba roztrubit po celej rodine, aby vedeli, ze mu nemaju poziociavat peniaze 😉
@hranolka2 zazila som s mojim ex a jedina moja rada je okamzite zrusit BSM, povedat celej rodine o co ide a mlademu, ze bud ide okamzite na liecenie alebo dovi dopo. Osobne si myslim, ze pokial on nie je presvedceny, ze chce prestat, tak neprestane. Moj ex bol na lieceni 3x a zavislaci stale. Vdakabohu som s nim nemala zoadny spolocny majetok, iba svoj vlastny.

hranolka2
autor
7. jún 2013

Baby ďakujem za odpovede

@mamavera
oči si nezakrývam,vyrastala som s otcom alkoholikom a viem čo závislosť robí,ale viem,že môj muž na tom nie je až tak zle,že sa neovláda.
BSM je zbytočné lebo okrem dlhov nemáme v podstate nič,rodina mu nepožičia lebo z jeho strany neajú z čoho-ani malú sumu,napr. 20 eur
máme 3 deti,.neviem čo by som vyriešila tým,že sa budem ešte mesiac odúvať a nebaviť sa s ním a zlostiť sa a neviem čo. bohužiaľ stalo sa,je to pre mňa ťažké mu to večne nepripomínať-nevyčítať,ale manžel je povaha,že toto by mu nepomohlo,práve naopak
vie,že urobil hlúposť
zablokovala som mu hráčske účty,prístup ku kartám nemá a nestávkuje,bavíme sa o tom v podstate každý deň ako to zvláda,ide mu to dobre,rozprávame sa aj o inom viac ako dovtedy,snažím sa aj ja viac,aby na to proste nemyslel
a čo sa týka peňazí,ktoré do toho dal,rátala som to,tak to nebolo stále 30 eur mesačne,niekedy 10,niekedy 20 a niekedy nič,ale vyšlo mi,že za tých 6-7 rokov prestávkoval cca 600 eur a teraz to posledné tých 500-to boli iaľ vysoké stávky preto taká veľká suma
a čo sa týka toho,že načo som mu dovolila vôbec aj tých 20 eur mesačne tak asi som hlúpa-ale brala som to v podstate ako koníček lebo však je živiteľ rodiny,ja tiež míňam na seba čo by som nemusela takže 20 či 30 eur ktoré dal do toho so až tak neriešila. pre mňa to boli vyhodené peniaze tak isto ako pre neho tie moje ke´d som si kúpila niečo pre seba-čo som nepotrebovala,ale len tak,pre potešenie
a na záver dodám,že prvý príspevok som písala v strese a vyznelo to horšie ako to s ním naozaj je-a teraz sme na dobrej ceste a verím,že to zvládneme a toto bol "úlet" ktorý sa žiaľ stal,ale verím,že sa nebude opakovať
Ďakujem za všetky rady 😵

cecil36
7. jún 2013

@hranolka2 gratulujem, si na najlepsej ceste do.... no, to je uz jedno.....

heleninamama
7. jún 2013

@hranolka2 Keď ťa v podnájme, kde Tvoje tri deti zaživajú idylické detstvo s nezodpovedným otcom a naivnou matkou navštívi exekútor, daj vedieť.

mamavera
7. jún 2013

@cecil36
@heleninamama ďakujem za vaše príspevky, lebo si začínam pripadať ako nenormálna. To sa tým mužom žije, keď si nájdu takéto ženy, ani sa už nedivím, že je tu kopa smutných tém....

mamavera
7. jún 2013

@hranolka2 Žiadny, ale naozaj žiadny muž, ktorý stávkuje neprizná, koľko v skutočnosti prehrá. Mne to môže byť v podstate jedno, nepoznám ťa, chcela som len pomôcť. Rozdelenie BSM nespočíva len v tom, že sa rozdelí majetok nadobudnutý počas manželstva, ale ani dlhy, ktoré by narobil nebudú spoločné. Dnes tvoj manžel nevsadil, teda zatiaľ, ešte nie je koniec dňa....si si istá, že to neurobí ani zajtra, o týždeň, o rok? Si si istá, že vsádzať sa dá iba takým spôsobom, ako doteraz? Čo ak mu prepne a zoberie z nebankovky úver? Si spoludlžníčka a budeš ho splácať, či si pri tom bola, alebo nie, lebo máte spoločné BSM. Preto som ti to písala. Nikde som ale neuviedla, že s máš mesiac odúvať. Ostáva ti už len držať palce a najmä vaším deťom. Viem si predstaviť, čo by som im dopriala za tých 600 eur....Inak ak by som mala tri deti, dlhy a žila by som v podnájme, tak by som asi zvažovala, či aj tých 20 - 30 eur mesačne na koníček nie je dosť, či to nie je možné trochu uškrtiť. Na koníček som myslela šport, hudbu a nie je hrajkanie sa dospelého muža, ktoré má úroveň sopľoša 😝 😝 😝

mamavera
7. jún 2013

@hranolka2 ešte som chcela dodať, že mi tu trochu nesedia počty....prestávkoval 600 eur ( teda tých 600 eur, o ktorých vieš), niekedy vsadil 20, niekedy tridsať eur, stávkuje 7 rokov...čítaj si to po sebe, aby ti bolo jasné, že si zakrývaš oči pred realitou

irriss
7. jún 2013

@mamavera 😨
..NEJEN SUMA ALE I TO ZE STAVKOVANI JE KONICEK..
V TOM PRIPADE BY SE TAKTO DALA OMLUVIT I MILENKA..HOBBY SEX...
OBCAS UKRADENA FLASKA ALKOHOLU..HOBBY CHLAST
obcasne zmlaceni - hobby facky
obcasne urazeni - hobby sprosta slova a ponizovani
obcasne zmizeni - hobby uteky
obcasne vraceni do normality ??'- Hobby setrvacnost 😅

Nasledky? PRASKY - hobby psychiatr pro manzelku "Hranolku"

cecil36
7. jún 2013

@irriss tlieskam tvojmu prispevku o 15.37 presne si vystihla podstatu problemu 😉

hranolka2
autor
7. jún 2013

@mamavera
počty sedia- lebo som písala,že niekdy 20,niekedy 30 a niekedy nič
boli aj celé mesiace keď netipoval takže suma sedí
@cecil36
@irriss
@heleninamama
nehnevajte sa ženy,ale toto mi príde od vás ako "podpásovka" 😝
ja som zažila veľa zlého,nepovažujem sa za naivnú,skôr ma označujú ako negativistku,ale tieto vaše "povzbudzujúce" príspevky celom nechápem
neviem či vy ste to zažili tak zle alebo nečítate úplne presne
môj prvý príspevok bol písaný v rozrušení a vyznel horšie ako to naozaj je
ja chápem,že chcete poradiť,ale akoby ste nečítali ďalšie moje odpovede kde upresňujem ako to je 😒
žiadna facka od neho nehrozí,sme spolu 8 rokov a nemá absolútne násilné sklony,milenka tiež nie nakoľko viem,že mal viac šancí a príležitostí keď po ňom šli baby ma podviesť a na 100% viem,že z jeho strany nebol záujem a nič také neurobil
a čo sa týka toho,že by prestávkoval ináč tak to nie-nemá si kde požičať,hotovosť nemá,od nikoho na to nepôjde požičiavať-je hrdý,má nejaký status čo sa práce týka a toto ak by sa prevalilo tak by sám sebe poškodil a na také veci si dáva pozor
tiež na 100% percent viem,koľko doteraz prestávkoval a všetko lebo je na tých účtoch história transakcií,iné účty nezakladal-sledujem aj históriu v PC čo on ani nevie čo to je takže nemaže po sebe

ja viem,že vôbec nemám vyhrané,ale nechápem ako môžete po jednom takom hne´d zavrhnúť toho muža-som veriaca,brali sme sa v kostole a a v dobrom aj v zlom pre mňa znamená,že ak má môj muž problém tak sa snažím mu pomlôcž to zvládnuť a nie ho po tom čo urobí prvú velikú chybu že hneď pobehnem riešiť bsm a už mu nič neuverím
či ako si to vlastne predstavujete-ja potrebujem s ním fungovať normálne-nehnevať sa,neháda-aj kvôli deťém aj kvôli nám a kebyže teraz prvé čo spravím je BSM tak to určite na nálade nepridá
urobila som iné opatrenia a takýto radikálny krok podľa mňa ešte nutný nie je-asi vám to vyznie smiešne,ale poznám ho lepšie ako vy
a zvlášť teraz keď vidí,že tie prestávkované peniaze chýbajú tak si tiež uvedomuje,že to bola hovadina
chápem,že chcete pomôcť,to beriem,ale skúste podľa mňa nebyť také radikálne-otázka či by ste j vy po jednej tejto veľkej chybe urobili to,že hneď pobežíte za právnikom a chlapa akoby "zavrhnete"

hranolka2
autor
7. jún 2013

a hlavne som žiadala o rady ako pomôcť jemu-konkrétne od tých čo to zažili-aby tak aby NA TO nemyslel,či sa musí úplne odstrihnúť od športu-lebo je fanúšik a zaujíma sa dosť o to-nielen kvôli stávkovaniu,ako ho "povzbudiť" alebo také ničo,že to zvládne nestávkovať