Manželka je so mnou z ľútosti. Môže to ešte fungovať?

jozo81
23. feb 2016

Manželka mi po ôsmych rokoch manželstva povedala, že je so mnou len z ľútosti. Môže to byť tak dlho možné? Máme spolu 2 deti, o druhé sme s pokúšali takmer rok. Dá sa to vôbec tak dlho s niekým milovať ( mám na mysli sex ) a celkovo žiť, keď tam nie je ani trochu lásky? Včera sme sa o tom dosť dlho rozprávali. Všetko prebiehalo pokojne, dohodli sme si veci v ktorých sa budeme viac tolerovať. Ale stále nemôžem uveriť, že mi niečo takéto povedala. Má niekto s niečím takýmto skúsenosť? Určite ju nechcem stratiť. Ale má zmysel bojovať? Prinesie to úspech?
Ďakujem za rady.

timea7
23. feb 2016

Neviem, ja by som asi nechcela žiť s niekým, kto so mnou len z ľútosti. Ponižovalo by ma to. Vysvetlila ti to nejako bližšie? A či je to tak dlho možné....je schopná tvoja manželka existovať sama s dvomi deťmi bez teba len s výživným od teba? Aby si tú ľútosť nevysvetľovala takto - že by inak odišla, ale nevyžije 😒 😒 😒 . Mal si založiť diskusiu, nie položiť otázku, tu môže každý prispieť raz a ty nemôžeš reagovať. Z môjho pohľadu určite má zmysel bojovať, máte dve deti. Možno by bolo vhodné, dať jej mierne najavo, že nie je jediná na svete. Začni o seba prehnane dbať - nové handry, vôňa, topánky, fitko, úsmevy od ucha k uchu na všetky strany, ale na ňu sa až tak často nevrhaj, buď k nej milý, slušný, ale nehovor jej pričasto, že ju miluješ, ani ju pričasto neobjímaj, ženy často začnú najviac túžiť po niečom vredy, keď to strácajú. (aj keď len fingovane).

lubica285
23. feb 2016

Ja osobne by som nedokázala žiť s niekým, kto je somnou len z ľútosti. Človek potrebuje mať pri sebe niekoho,kto ho objíme, kto sa na neho teší, keď príde napr.z roboty, kto mu bude oporou a povie nejaké pekné a milé slová. A ako píše @timea7 máte dve deti, skús zabojovať a pokiaľ uvidíš, že na to tvoja žena nereaguje, radšej by som odišla. Nie je to ľahké, ale určite by tiež nebolo ľahké žiť v jednej domácnosti s niekým, kto je s Tebou z ľútosti. Za skúšku nič nedáš, možno sa v nej city opäť prebudia. Držím palce 👊

badkarma
23. feb 2016

laska a lutost su dve odlisne veci. pokial ti nevyhovuje byt lutovanou obetou tak to fungovat nebude.

julinocenka
23. feb 2016

Ale ja som to tiež manželovi povedala, my ženy niekedy veci ináč vidíme a riešime, bojuj, vytrvaj, ver mi, ešte lepšie bude!Nám niekedy hormóny tak udrú, že niekedy by sme veci zobrali späť.

bobulazelena
23. feb 2016

Mna tiez napadlo v podatae to ako julinocenku, ci to nepovedala len z frustracie alebo tak. Tazko posudit,ty si sa s nou blizsie rozpraval,my nie

misel0806
23. feb 2016

Zit s niekym iba zlutosti?? Urcite nie to nema z laskou nic spolocne. A silit vztah ak tam nie je cit laska pochopenie porozumenie vernost tolerancia kompromisi nema zmysel.. Ale mozno ti to povedala z hnevu nieco ju nastvalo. Hnev je zly radca... Mozno ju to prejde porozpravajte sa vyrieste si veci v klude s chladnou hlavou clovek nemoze sudit ani posudzovatvked do vztahu nevidi, niektore veci je dobre riesit medzi styrmi ocami. Vela stastia😀

erka2014
23. feb 2016

Suhlasim s julinocenkou, možno ide len o nejake jej blbe obdobie a hormony a možno už aj lutuje ako to povedala a ako to vyznelo. Určite je vo vzťahu nejaky problem ale isto by som na tvojom mieste bojovala. skuste ešte na vzťahu popracovať a časom uvidiš. Hlavne nerobte unahlene rozhodnutia lebo aj podla seba viem že nie vždy su to rozumne riešenia. Ved na začiatku si u musel niečim zaujať a určite ta mala rada, isto nie je matka tereza čo sa rozhodla ujať sa nejakeho chudatka a ty isto nie si chudatko 🙂

ematko29
23. feb 2016

Ak ona chce mat dobru sudrznu rodinu takbsa to da aj z lutosti.Mozu sa jej na tebe pacit ludske veci ako napriklad aky si zodpovedny ,alebo aky si otec.Nehadzaj flintu do žita.Co sa tyka milovania,nemusis ju vzrusovat,ale moze ta mat uprimne rada .laska totiz nemusi vzniknut len z erotickeho osialu.Prave take lasky budovane na vzajomnom respekte vydrzia do konca zivota.

falbala132
24. feb 2016

@jozo81 z akého dovodu ta lutovala?